Esileht Ilu ja tervis Palavikualandaja/valuvaigisti või muude ravimite toime

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Palavikualandaja/valuvaigisti või muude ravimite toime

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab lahti seletada, kuidas töötavad näiteks Ibumax või Paracetamol, kui neil on kaks erinevat funktsiooni – valu vaigistamine ja palaviku alandamine. Kui on palavik, siis mõlemad võtavad palavikku alla. Aga kui ma võtan peavalu vastu ibukat, siis ju kehatemperatuur sellest ei lange? Kuidas see nii on, kuidas organism seda reguleerib – et sel juhul pole vaja alla võtta?

Sama müsteerium on mul vererõhurohuga. Mõni aeg tagasi oli mul palju stressi ja eluviis vilets, vererõhk läks kõrgeks. Arst kirjutas rohu, see võttis rõhu ilusaks. Nüüd olen rahulik ja toitun-liigun-puhkan normaalselt, arutasime arstiga, et võiks proovida ilma vererõhuravimita – jätsin ravimi ära, aga miski ei muutunud, et tõusnud vererõhk ülespoole. Kuidas nii, et tablett toimis siis, kui mul oli kõrge vererõhk, aga kui vererõhk normaliseerus, siis polnudki enam vahet? Miks ta siis vererõhku veel allapoole ei viinud?

Küllap see on keeruline keemia, aga keegi oskab ehk lihtsalt ära seletada.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi oma perearstilt. Tema peaks oskama ka seletada

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siiralt küsin, kas sa googeldada oskad? Ka eesti keeles leiab kenasti vastuse, kuidas toimib paratsetamool ja ibuprofeen. Pane see otsingusse. Selline info otsimine ja vastuste otsimine tuleb vaid kasuks☺️

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siiralt küsin, kas sa googeldada oskad? Ka eesti keeles leiab kenasti vastuse, kuidas toimib paratsetamool ja ibuprofeen. Pane see otsingusse. Selline info otsimine ja vastuste otsimine tuleb vaid kasuks☺️

Mõni oskabki ainult otsida Perekoolist või siis kuskilt Facebooki grupist (Muksula nt, see ka täis igasuguseid huvitavaid anonüümseid postitusi).

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siiralt küsin, kas sa googeldada oskad? Ka eesti keeles leiab kenasti vastuse, kuidas toimib paratsetamool ja ibuprofeen. Pane see otsingusse. Selline info otsimine ja vastuste otsimine tuleb vaid kasuks

Ma küsin siiralt vastu – kas sa mu küsimuse lõpuni viitsisid lugeda ja aru said, mida ma teada tahan? Kahtlustan, et mitte.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin. Ka sellele leiad ise otsides vastuse. Ma täiesti hea südame kirjutasin. Sest kui minul tekib erinevaid küsimusi, sh ravimite osas, võtan kroonilise valu vastu erinevaid vahepeal, siis alati googeldan. Selline hea info otsimise oskus on hea, avardab silmaringi ka????

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin. Ka sellele leiad ise otsides vastuse. Ma täiesti hea südame kirjutasin. Sest kui minul tekib erinevaid küsimusi, sh ravimite osas, võtan kroonilise valu vastu erinevaid vahepeal, siis alati googeldan. Selline hea info otsimise oskus on hea, avardab silmaringi ka????

Ma oskan hästi googeldada, nii eesti kui inglise keeles. Enda küsimusele ma vastust leida ei oska. Kui sina oskad, siis palun pane siia link. Arvan endiselt, et sa ei saanud tegelikult aru, mida ma küsisin.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA on paras nähvits, tundub.

Kui väga lihtsalt titakeeles seletada, siis on asi nii, et ravimid mõjutavad kehas olevaid haiguslikke kõrvalekaldeid. Kui neid ei esine, siis ravim toimet ei oma, sest keha ise reguleerib ennast õigesti edasi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui väga lihtsalt titakeeles seletada, siis on asi nii, et ravimid mõjutavad kehas olevaid haiguslikke kõrvalekaldeid. Kui neid ei esine, siis ravim toimet ei oma, sest keha ise reguleerib ennast õigesti edasi.

Ahaa, prostaglandiinid. Selge, nüüd sain aru. Nähvits või mitte, aga ega keegi ju midagi asjalikku seni ei vastanud, kõik targutasid, kuidas ma googeldada ei oska.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Palavikualandaja/valuvaigisti või muude ravimite toime