Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. palganumber töökuulutuses

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: palganumber töökuulutuses

Postitas:
Kägu

Kulla personalijuhid, ma saan aru küll, et igavesti uhke on panna kirja kõik see mida uuelt inimeselt oodatakse ja ka see kui vinge on see ettevõte kuhu töötajat oodatakse aga tõesti, pange ka palganumber. Huvi pärast ( olen juba 7+ aastat ühte kohta tööle jäänud ja tekib tunne et tahaks midagi uut, enesearengu seisukohast juba) kandideerisin, haridus sobis ja muud oskused vastasid ka, käisin suure komisjoni ees esimeses vestlusvoorus, kulutasin 1,5 tundi, sellele muidugi eelnes cv ja kaaskirja saatmine, teine voor võttis järgmise tunni minu ajast ja alles siis kuulsin palganumbrit… tänasin ja tulin ära.

Mille kuradi pärast te seda numbrit siis kohe kuulutusse panna ei saanud? Tegemist soliidse välisfirma Eesti poolse haruga, töö oleks huvitav, kolleegid ka aga netopalk jääb alla tuhande ja see ametikoht on kõrgharidust nõudev.  Me käime tööl ikka raha pärast ja nii väga ma ka uusi emotsioone ei taha, et oleksin valmis sissetulekus suure summa kaotama. Tööl peab ju ikka käima samamoodi 5 päeva nädalas ja 8 tundi päevas.

+55
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kandideerides palgasoovi küsiti?
Ma olen osalenud kunagi konkursil, kus pidi ise palgasoovi kirjutama. Kirjutasin. Ja siis viimases voorus algas kauplemine, et me ikka nii palju maksta ei saa. No mille krdi pärast te mind siis kutsusite ja solgutasite, kui juba ette oli teada, et olen teie hinnaskaalast väljas?
Ma ei tea, ma ise ei käi Furla kotte silitamas, kui kilekoti ostmine on võimalik rahaline lagi.
Teemasse – oleks vähemalt vahemik, millist palka pakutakse. Näiteks 1200-1700€ vastavalt kandidaadi oskustele/võimetele.
Aga jah, miks peaks tekkima usaldus uue koha vastu, kui oodatakse töötajalt kõrgharidust, mitmeid keeli, kogemust 5+ aastat, erinevaid enesetäiendusi, vanust 18a ja seda kõike miinimumpalga eest. Ja et ikka silm säraks ja väljakutsed oleksid hingelähedased, stressitaluvus hea ning jaguks motivatsioon teha paindliku ajaga tööd (loe: tasuta ületunde). Ja pakutakse vastu töökeskkonda ja kollektiivi ja ühisüritusi (omast vabast ajast ja tore, kui peale ei pea maksma).
See on nüüd ehk pisut utreeritud, aga kuulutustest silma jäänud. Praegu ise tööd ei otsi, aga paari aasta pärast on ilmselt ajakohane. Raske saab olema.

+43
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasuks järgmine kord siis kohe palganumbrit küsida või on see ebaviisakas? Minu meelest küll ei ole. Oleme ausad – palk on ikkagi üks olulisemaid kriteeriumeid töövalikul.

+10
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasuks järgmine kord siis kohe palganumbrit küsida või on see ebaviisakas? Minu meelest küll ei ole. Oleme ausad – palk on ikkagi üks olulisemaid kriteeriumeid töövalikul.

Palganumbrit ei avalda sulle keegi küsimise peale. Alles viimases voorus. Kui oled osutunud väljavalituks.
Enamuste konkursite puhul võib vist muidu juhtuda, et sinna järgmisesse vooru ei jää kandidaate.
Kui palk kõrgharidust eeldava töö eest on madal, siis ma pigem (kui sellest rahast sõltub ellu jäämine) lähen kassapidajaks. Olen noorena seda tööd teinud, tean, millest räägin. Vähemalt jäävad töömured kingadega kauplusse. Kontoritööga alati nii ei õnnestu.

+23
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lätis ja Leedus on palgavahemiku näitamine töökuulutuses nõutav, Eestis on seda hakanud tegema Swedbank.

+20
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule ei öeldud ühes kohas palganumbrit isegi vestlusel, kuigi ma küsisin. Valituks ma sinna ei osutunud, aga juhuslikult sattus mu tuttav, kes oma palka ei avaldanud, aga tõdes, et “võiks kõrgem olla..”. Mina olen rohkem töötanud avalikus sektoris, kus palgad on avalikud. Erasektor võiks selles osas tõesti rohkem kaasa tulla. Kui kuulutusse ei panda, siis vestlusel öelda oleks minu arust ikkagi elementaarne. Kui summa sõltub oskustest/kogemustest/haridusest, siis mingi palgavahemik võiks teada olla või ettekujutus, kui palju on seal võimalik tööle asudes teenida ja kui palju peale mingite oskuste/hariduse vms omandamist.

+11
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on, et vestlusel küsimise peale ka ei öelda. Palganumbrit kuulen esimest korda, kui valituks osutun.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on, et vestlusel küsimise peale ka ei öelda. Palganumbrit kuulen esimest korda, kui valituks osutun.

Mul on veel selline halb kogemus, et lepingu allkirjastamisel hakatakse veel palka alla kauplema, kuigi kokkulepe oli juba suuliselt tehtud. Aga leping saadeti väiksema numbriga.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lätis ja Leedus on palgavahemiku näitamine töökuulutuses nõutav, Eestis on seda hakanud tegema Swedbank.

ei ole ka swedis see niimoodi. laps kandideeris swedi tööle, kogu kandideerimisprotsessi jooksul polnud kordagi palgast juttu rohkem kui et on “konkurentsivõimeline”. konkreetne palganumber saadeti meilile pärast mitme vooru läbimist, vahetult enne seda, kui pakuti, et x kuupäevast võib tööle asuda.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun kasutage lehti nagu glassdoor.com ja firmast.ee, et intervjuu-protsessi, palganumbri ja firma kui tööandja kohta infot jagada.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on veel selline halb kogemus, et lepingu allkirjastamisel hakatakse veel palka alla kauplema, kuigi kokkulepe oli juba suuliselt tehtud. Aga leping saadeti väiksema numbriga.

Katseaeg 4 kuud ongi ju hoopis teise numbriga kui tulevane palk.

0
-13
Please wait...
Postitas:
Kägu

Katseaeg 4 kuud ongi ju hoopis teise numbriga kui tulevane palk.

Siis tuleb sellest kohe rääkida, mitte siis kui leping juba nina alla on lükatud.

+13
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis tuleb sellest kohe rääkida, mitte siis kui leping juba nina alla on lükatud.

Misasja? Kokku lepid oma põhipalga. Kas mõnele tuleb üllatusena, et see number pole selline katseajal?

0
-23
Please wait...
Postitas:
Kägu

Misasja? Kokku lepid oma põhipalga. Kas mõnele tuleb üllatusena, et see number pole selline katseajal?

See on ju lepingus kirjas, mis palk mis ajal on, mitte et lepingus on üks number ja siis mingi suvalise aja maksad teist palka. Nii see asi ikka ei käi. Ongi kirjas põhipalk ja katseaja palk, mis lepitakse kokku. Liiatigi pole mingit kohustust katseajal väiksemat palka maksta ja see komme hakkab juba kaduma. Aga kui isegi nii on kokku lepitud, peab see olema lepingus kirjas ja mis ajast hakkab kehtima mingi muu palk.

+20
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Liiatigi pole mingit kohustust katseajal väiksemat palka maksta ja see komme hakkab juba kaduma. Aga kui isegi nii on kokku lepitud, peab see olema lepingus kirjas ja mis ajast hakkab kehtima mingi muu palk.

Kohustust muidugi mitte, aga õpilasele pole mõistlik kogenud töötaja palka maksta.

0
-16
Please wait...
Postitas:
Kägu

Liiatigi pole mingit kohustust katseajal väiksemat palka maksta ja see komme hakkab juba kaduma. Aga kui isegi nii on kokku lepitud, peab see olema lepingus kirjas ja mis ajast hakkab kehtima mingi muu palk.

Kohustust muidugi mitte, aga õpilasele pole mõistlik kogenud töötaja palka maksta.

See on päris tavaline praktika, et juhendaja saab vähem raha kui juhendatav. Uus inimene ei tule sandikopika eest tööle, aga vanadel pole vaja palka tõsta, sest kuhu nad ikka lähevad.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga avaldage siis need kohad ja pakutud palganumbrid ometi – teavad teised ka, millega arvestada. Muidu ei muutu ju midagi ja jääme iga-aastaselt neid kirumisteemasid tegema. Mingile vaikimisnõudele te pole ju veel alla kirjutanud?

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks ei panda palka kuulutusse?
Te ise ka ei paneks, kui teil oma firma oleks.

Kujutleme, et oled firmaomanik ja otsid näiteks projektijuhti või ükskõik keda. Keevitajat. Raamatupidajat. Ükskõik, mis iganes ametimeest sul firmas väga vaja on. Sa vaatad firma rahakotti ja saad aru, et saad palgata kedagi palgavahemikus 1100 kuni väääääääga hea inimese korral suurte pingutustega 4500. Aga see inimene peab siis olema ideaalne, st tööd oskama suurepäraselt, olema hea kolleeg, lihtsasti suheldav – st saab juhistest aru, initsiatiivikas, proaktiivne, vastutusvõimeline, nägema suuremat pilti mõne aja pärast jne. Ja see ülemise otsa summa oleks firmale juba väga valus, kui inimene siiski ei osutu sobivaks.

Mis teie siis paneksite töökuulutusse? 1100? Siis ju ei tuleks need väga head. Paneksite 4500? Ja siis lappaksite läbi 900 CVd ja peaksite igasuguste pooletoobiste või algajatega, kes end CVs üles on kiitnud, kakssada intervjuud? Ah, te ei teeks ju seda. Te ei paneks palganumbrit, vaataksite kandidaatide pealt. Kui viimasesse vooru jõuavad ainult hädapärased, siis pakute 1100. Kui aga saabub pärl, siis talle pakute 3800 ja pärast katseaega garanteeritud palgatõus kuni 4200. Jätaksite endale veidi veel puhvrit.

Numbrid suvalised.

+1
-17
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on päris tavaline praktika, et juhendaja saab vähem raha kui juhendatav. Uus inimene ei tule sandikopika eest tööle, aga vanadel pole vaja palka tõsta, sest kuhu nad ikka lähevad.

Normaalne inimene ei tööta ettevõttes, kus sandikopikaid makstakse. Kogenumad saavad paremat palka. Kui inimene kandideerib tööle palgaga 1500 näiteks, siis ilmselgelt ta katseajal saab ca 1200-1300.

0
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kujutleme, et oled firmaomanik ja otsid näiteks projektijuhti või ükskõik keda. Keevitajat. Raamatupidajat. Ükskõik, mis iganes ametimeest sul firmas väga vaja on. Sa vaatad firma rahakotti ja saad aru, et saad palgata kedagi palgavahemikus 1100 kuni väääääääga hea inimese korral suurte pingutustega 4500. Aga see inimene peab siis olema ideaalne, st tööd oskama suurepäraselt, olema hea kolleeg, lihtsasti suheldav – st saab juhistest aru, initsiatiivikas, proaktiivne, vastutusvõimeline, nägema suuremat pilti mõne aja pärast jne. Ja see ülemise otsa summa oleks firmale juba väga valus, kui inimene siiski ei osutu sobivaks.

Mis teie siis paneksite töökuulutusse? 1100? Siis ju ei tuleks need väga head. Paneksite 4500? Ja siis lappaksite läbi 900 CVd ja peaksite igasuguste pooletoobiste või algajatega, kes end CVs üles on kiitnud, kakssada intervjuud? Ah, te ei teeks ju seda. Te ei paneks palganumbrit, vaataksite kandidaatide pealt. Kui viimasesse vooru jõuavad ainult hädapärased, siis pakute 1100. Kui aga saabub pärl, siis talle pakute 3800 ja pärast katseaega garanteeritud palgatõus kuni 4200. Jätaksite endale veidi veel puhvrit.

Numbrid suvalised.

Olengi näinud näiteks Swedi kuulutusi, kus palgaks märgitud 4500-6100.

Mina isiklikult kuulutuses palka ei soovi nii väga näha. Valdkond on selline, et käärid võivadki suured olla. Aga ma kindlasti ootan, et kui märgin CVsse oma palgasoovi, siis mind ei väntsutata läbi saja vooru, et siis öelda, et nad nii palju maksta ei saa. Ja et kui ma küsin konkursi jooksul palka, siis mulle antakse vastus.

+16
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See, kui inimene selles ettevõttes just alustab, ei tähenda, et ta õpilane on.

+14
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Katseaeg on selgitamaks, kes või mis ta on.

0
-12
Please wait...
Postitas:
Kägu

Katseaeg on selgitamaks, kes või mis ta on.

Katseaeg on ka selleks, et teada saada, kes või mis see ettevõte on. Ei maksa unustada, et ka töötajal on katseajal lahkumine kergem.

+22
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Katseaeg on ka selleks, et teada saada, kes või mis see ettevõte on. Ei maksa unustada, et ka töötajal on katseajal lahkumine kergem.

Muidugi. Ettevõtja peab samuti kulutusi tegema, et keegi teda õpetab. Tavaliselt tegeleb sellega vana olija.

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi. Ettevõtja peab samuti kulutusi tegema, et keegi teda õpetab. Tavaliselt tegeleb sellega vana olija.

Tavaliselt tegeleb sellega vana olija oma töökohustuste kõrvalt, ilma lisatasu ja ilma koormuse vähendamiseta. Seega ei maksa seda ettevõtja ”kulu” niiväga rõhutada.
Minu meelest on see ”katseaja palk” oma aja täiesti ära elanud leiutis. Või kui, siis tõesti ainult ametis, mis kohapeal selgeks õpetatakse ja mingit eelteadmist ei vaja.
Müüriladuja oskused ei sõltu, millise juriidilise keha alt ta müüri laob. Ja ei lao ta 4 kuud aeglasemalt ega kõveramalt, kui tööandja muutub.
Spetsialistid ja juhid niisamuti – inimesed ju ei õpi uues firmas kuidas tööd teha, vaid vajavad pigem sisseelamise perioodil teadmisi firma kohta. Ja seda ei pea mitte madalama palgaga karistama.

+18
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult kuulutuses palka ei soovi nii väga näha. Valdkond on selline, et käärid võivadki suured olla. Aga ma kindlasti ootan, et kui märgin CVsse oma palgasoovi, siis mind ei väntsutata läbi saja vooru, et siis öelda, et nad nii palju maksta ei saa.

No see on selge. Aga jutt on ju sellest, et tahavad näha palgapakkumist kuulutuses.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt tegeleb sellega vana olija oma töökohustuste kõrvalt, ilma lisatasu ja ilma koormuse vähendamiseta. Seega ei maksa seda ettevõtja ”kulu” niiväga rõhutada.

Keegi ei viitsi tasuta mingit lisaliigutust teha, eks. Ega meil orjapidamine ole.

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa vaatad firma rahakotti ja saad aru, et saad palgata kedagi palgavahemikus 1100 kuni väääääääga hea inimese korral suurte pingutustega 4500… Mis teie siis paneksite töökuulutusse?

Eee, kas see on trikiga küsimus? Aga ma vastan trikita – paneksin et palk on vahemikus €1100-4500.

Keegi ei viitsi tasuta mingit lisaliigutust teha, eks. Ega meil orjapidamine ole.

Kahjuks on meil suhteliselt tihti orjapidamine või midagi selle sarnast, aga see ei tähenda, et orjad mässata ei tohiks. Mina lisatasuta tööd juurde ei võta!

+5
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa vaatad firma rahakotti ja saad aru, et saad palgata kedagi palgavahemikus 1100 kuni väääääääga hea inimese korral suurte pingutustega 4500… Mis teie siis paneksite töökuulutusse?

Eee, kas see on trikiga küsimus? Aga ma vastan trikita – paneksin et palk on vahemikus €1100-4500.

Kahjuks on meil suhteliselt tihti orjapidamine või midagi selle sarnast, aga see ei tähenda, et orjad mässata ei tohiks. Mina lisatasuta tööd juurde ei võta!

Kui sa paneksid, et palk 11000 kuni 4500, siis sa saaksid ikka kõik need 900, kes on oma CVs mis iganes kokku keerutanud, sest ahnus ajab inimese jalule. Usu mind, kui sul oleks firma ja sinu aeg maksaks midagigigi, sa ei teeks seda. Mütle korraks veel.

+4
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Numbrid suvalised.

Sinu jaoks on numbrid suvalised.

Pole mõtet rääkida väikese palganumbri juures suurusjärgust 1100 (naer saalis). Kahjuks on need suurimad varjajad võimelised pakkuma tugevalt alla selle sinu väljamõeldud numbri. See tuhandete eurode pakkumise võimekus jäta üksikutele. See pole ka sinu tase.

Mina alati vaatan teatmik.ee keskmist palka ja makstud makse. Sealt saab ausa ülevaate ettevõtte tegelikust seisust.

+2
-2
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. palganumber töökuulutuses