Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. palganumber töökuulutuses

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: palganumber töökuulutuses

Postitas:
Kägu

Mina alati vaatan teatmik.ee keskmist palka ja makstud makse. Sealt saab ausa ülevaate ettevõtte tegelikust seisust.

Ja mis nfot annab sulle näiteks Swedbanki keskmine palk? Tippjuhist kuni suvetellerini. Täiesti null infot, kui sa kandideerid näiteks turundusassistendiks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina alati vaatan teatmik.ee keskmist palka ja makstud makse. Sealt saab ausa ülevaate ettevõtte tegelikust seisust.

Ja mis nfot annab sulle näiteks Swedbanki keskmine palk? Tippjuhist kuni suvetellerini. Täiesti null infot, kui sa kandideerid näiteks turundusassistendiks.

Suurte asutuste puhul muidugi mitte. Eks neil on ka väga raske ametlikult miinimumi maksta ja siis ülejäänut skeemitada sulas.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Suurte asutuste puhul muidugi mitte. Eks neil on ka väga raske ametlikult miinimumi maksta ja siis ülejäänut skeemitada sulas.

Sa vaatad näiteks (täiesti absoluutselt suvaline näide) Softrendi või Kannikese lillepoe lehte teatmik.ee veebis ja saad aru, kas nad maksavad osa ümbrikus? Miks sa maksuametis ei tööta, kadunud talent?

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa vaatad näiteks (täiesti absoluutselt suvaline näide) Softrendi või Kannikese lillepoe lehte teatmik.ee veebis ja saad aru, kas nad maksavad osa ümbrikus? Miks sa maksuametis ei tööta, kadunud talent?

Ma olen palju firmasid jälginud. Saad ju kohe aru, kas firma maksab aastast aastasse makse stabiilselt või on käibes, maksudes, töötajate arvus suured kõikumised. Näitab nii mõndagi. Kriisidega hakkamasaamise võimekust näiteks. Skeemitajad on üldiselt näha, vähemalt aimata. Softtrendist on näha, et vähemalt maksab makse, koroona ajal olid võlad ajatatud jne. Lillepoe puhul vaataksin ka näiteks  asukohta jms. Palju parem ikka kui minna intervjuule null eelteadmisega.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen palju firmasid jälginud. Saad ju kohe aru, kas firma maksab aastast aastasse makse stabiilselt või on käibes, maksudes, töötajate arvus suured kõikumised. Näitab nii mõndagi. Kriisidega hakkamasaamise võimekust näiteks. Skeemitajad on üldiselt näha, vähemalt aimata. Softtrendist on näha, et vähemalt maksab makse, koroona ajal olid võlad ajatatud jne. Lillepoe puhul vaataksin ka näiteks asukohta jms. Palju parem ikka kui minna intervjuule null eelteadmisega.

Firmadesse, millest ma kohe midagi ei tea, mina ei kandideerikski.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on veel selline halb kogemus, et lepingu allkirjastamisel hakatakse veel palka alla kauplema, kuigi kokkulepe oli juba suuliselt tehtud. Aga leping saadeti väiksema numbriga.

Katseaeg 4 kuud ongi ju hoopis teise numbriga kui tulevane palk.

See lepitakse ikka enne kokku, kas palk muutub peale katseaega või mitte. Minu eelmises töökohas nt ei olnud katseajal madalam palk vaid hakkasingi kohe “täistöötasu” saama. Hetkel avalikus teenistuses tõesti palk peale katseaega tõuseb ja sellest räägiti juba vestlusel.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See lepitakse ikka enne kokku, kas palk muutub peale katseaega või mitte. Minu eelmises töökohas nt ei olnud katseajal madalam palk vaid hakkasingi kohe “täistöötasu” saama. Hetkel avalikus teenistuses tõesti palk peale katseaega tõuseb ja sellest räägiti juba vestlusel.

Ikka vastupidi käib see-inimene tuleb vestlusele ning räägitakse palgast-sellest, mis saab olema pärast katseaega. Sobivuse korral jääb katseajale vähendatud palgaga.

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka vastupidi käib see-inimene tuleb vestlusele ning räägitakse palgast-sellest, mis saab olema pärast katseaega. Sobivuse korral jääb katseajale vähendatud palgaga.

Sellisesse kohta mina küll tööle ei läheks, kus läbirääkimistel lepitakse kokku üks palk ja siis tegelikult makstakse 4 kuud vähem. Ka katseaja madalam palk tuleb siiski kokku leppida.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellisesse kohta mina küll tööle ei läheks, kus läbirääkimistel lepitakse kokku üks palk ja siis tegelikult makstakse 4 kuud vähem. Ka katseaja madalam palk tuleb siiski kokku leppida.

Jah, loomulikult sa tead katseaja palka tööle asudes. Aga töövestluse palgaläbirääkimised käivad selle palga kohta, mida sobivusel kohale saama hakkaks.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, loomulikult sa tead katseaja palka tööle asudes. Aga töövestluse palgaläbirääkimised käivad selle palga kohta, mida sobivusel kohale saama hakkaks.

Ikka mõlema kohta käivad. St katseaja madalam palk peab koos “pärispalgaga” kohe laua peal olema, kui palgast rääkima hakatakse. Mul on ka alati nii olnud, kui seda rakendatud on.

+6
0
Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. palganumber töökuulutuses