Esileht Ajaviite- ja muud jutud Palgata puhkus

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Palgata puhkus

Postitas:
Kägu

Kas oskab keegi öelda,et kui ma keeldun palgata puhkusele minemast kas siis on ka õigus selle asemel nõuda erakorralist lõpparvet(koondamist) nagu palga vähendamise korral?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

https://www.tooelu.ee/et/tootajale/tookeskkond/Tookeskkonna-ohutegurid/Bioloogilised-ohutegurid/COVID-19#palgatapuhkus

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõistlik oleks kasutada palgalist puhkust.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mõistlik oleks kasutada palgalist puhkust.

teemaalgataja olen:Iga kord ei ole,10 aastat ei ole palk tõusnud Töö on kogu aeg korralikult tehtud. Firma on kasumis.Mingit passimist ei ole.praegu küll ootan ,et tullakse jutuga palga vähendamisest,aga kui tulevad jutuga palgata puhkusest ,kas saan samuti “restardi teha”?Siia maani on eelistatud lihtsalt väljasöömist.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tööandja ei saa nõuda, et sa võtaks palgata puhkust. Niisamuti ei saa sina nõuda mingit erakorralist koondamist.

saab ju! Kui tööandja tuleb jutuga palga vähendamisest,on töötajal õigus nõuda selle asemel erakordset koondamist !

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

teemaalgataja olen:Iga kord ei ole,10 aastat ei ole palk tõusnud Töö on kogu aeg korralikult tehtud. Firma on kasumis.Mingit passimist ei ole.praegu küll ootan ,et tullakse jutuga palga vähendamisest,aga kui tulevad jutuga palgata puhkusest ,kas saan samuti “restardi teha”?Siia maani on eelistatud lihtsalt väljasöömist.

Firmas ei ole mitte mingit käibelangust olnud/tulemas seoses eriolukorraga?
Kui maskide/deso tootmises töötad, siis usun.
Isegi toiduainetega seonduvalt on käibed kohe kukkumas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul po-hu kas neil on mingi langus! küsimus selles ,et kui tullakse jutuga palgata puhkusest , kas mul on õigus töösuhe erakorraliselt lõpetada ja mulle laienevad koondatu hüvitised!

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul po-hu kas neil on mingi langus! küsimus selles ,et kui tullakse jutuga palgata puhkusest , kas mul on õigus töösuhe erakorraliselt lõpetada ja mulle laienevad koondatu hüvitised!

Vastik suhtumine. Mis sa valetad siis, et firma kasumis.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastik suhtumine. Mis sa valetad siis, et firma kasumis.

omanike käitumise järgi igas tahes kasumis ! Majad kerkivad ,üha uuemad autod kontori ees.
pobleem ongi selles ,et hoitakse oma palk madalal ja kuiütled ,et palk väike ,on vastuseks ,et kas tahad minust rohkem palka saada ? Samas läheb ka WC paber endal firma kulust!

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa lõpetad erakorraliselt töösuhte, ei ole see koondamine. Nõuda koondamist töötaja ei saa.
Tööandja omakorda ei saa nõuda, et keegi palgata puhkusele läheks.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

erakorraliselt töösuhte lõpetamine annab ju samad soodustused kui koondamine!

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas? Koondad iseennast või?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

TLS § 100
(4) Kui töötaja ütleb töölepingu erakorraliselt üles põhjusel, et tööandja on lepingut oluliselt rikkunud, maksab tööandja töötajale hüvitist töötaja kolme kuu keskmise töötasu ulatuses. Kohus või töövaidluskomisjon võib hüvitise suurust muuta, arvestades töölepingu ülesütlemise asjaolusid ja mõlema poole huvisid.

Ja kui TL öeldakse üles erakorraliselt tööandja süü tõttu/töölepngu muutmisega mittenõustumise tõttu, on õigus ka töötuskindlustushüvitisele samas korras koondatuga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TLS § 100

(4) Kui töötaja ütleb töölepingu erakorraliselt üles põhjusel, et tööandja on lepingut oluliselt rikkunud, maksab tööandja töötajale hüvitist töötaja kolme kuu keskmise töötasu ulatuses. Kohus või töövaidluskomisjon võib hüvitise suurust muuta, arvestades töölepingu ülesütlemise asjaolusid ja mõlema poole huvisid.

Ja kui TL öeldakse üles erakorraliselt tööandja süü tõttu/töölepngu muutmisega mittenõustumise tõttu, on õigus ka töötuskindlustushüvitisele samas korras koondatuga.

tänan .Just seda küsisingi

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koondamisega samu hüvitisi võimaldab, kui lõpetad ise töösuhte TLS § 37, lg 5 alusel. Tööandja ei saa palgata puhkust nõuda. Küsi juristidelt üle, kas sellisel juhul see minu antud punkt kohaldub.

0
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Palgata puhkus