Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatase pealinnas

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Palgatase pealinnas

Postitas:

Elan ühes Eesti väikelinnas, minu töövaldkond on turundus, oma valdkonnas olen kogemustega spetsialist. Saan siin 1500€ brutos palka, millega tulen okeilt toime ning mis minu elukoha kohta on väga hea sissetulek, aga tahaksin töökohta vahetada, sest kollektiivis on pingeid.
Et mul kodukandis pole samas valdkonnas ilmselt tööd võimalik saada, mõlgutan vaikselt mõtteid Tallinna suunal.
Kui vaatan aga üürikorterite hindasid, siis see tundub mu praegusega võrreldes ulme – portaalide järgi normaalset 2-toalist korterit (väiksemaga ma ei saa hakkama, lapsed käivad aeg-ajalt külas) naljalt alla 500€+kommunaalkulud ei leia, kolmesest ei julgenud unistamagi hakata.

Aga mul pole aimugi, kui palju võiks sarnases tegevusvaldkonnas Tallinnas palgatase kõrgem olla? Kui ma arvestan juba sellise kulu elamispinnale, siis tundub, et alla 2000€ bruto kuus peaksin tegema kompromisse oma senistes harjumustes, pigem võiks sissetulek isegi natukene suurem olla.
Oleks see üldse realistlik? On kellelgi kogemusi?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 18:19; 18.11 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2000bruto on tallinnas täiesti realistlik palk spetsialistile. Pigem küsi 2500 ja vaata, mis nägu selle peale tehakse ja lase siis alla nõudmisi sealt
aga üldiselt – ega tallinnas ongi palju kallim elu, mulle tundub et siin jääb inimestele vähem kätte raha.

korterid on kallimad, üürid on kallimad, kõik teenused on kallimad. vahemaad on pikemad ja selle aja korvamiseks hakkad aega säästvaid teenuseid tarbima juurde
rahvast on nii palju et toidupoes on õhtuks alati odavamad asjad ära ostetud.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 18:23; 19.11 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskilt maalt tulnud turundusspesile nüüd keegi küll 2500 eurot maksma ei hakka, tavalisi turundustibisid on lademetes. Kui oled tuntud tegija, suurte firmade kogemus olemas, mingeid suuri tulemusi näidata, ehk siis.

+13
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 19:03; 19.11 08:41; 19.11 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kogemust js kvaliteeti sa misiganes “turundusefirmale” tooks? Ehk miks peaks keegi tegema sinu pärast 4000 eurot kuu palgafondi?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kogemust js kvaliteeti sa misiganes “turundusefirmale” tooks? Ehk miks peaks keegi tegema sinu pärast 4000 eurot kuu palgafondi?

No 2000-2500 eurot brutopalk ei anna 4000 eurost palgafondi siiski kokku.

Mul on rahvusvahelise töö taust ka, Euroopas töötamisest on nüüdseks küll juba päris palju aastaid möödas. Koju tagasi tulin suure armastuse pärast, mis praeguseks on otsa saanud 🙂 Seni mulle see väikelinna elu ja rahulikus rütmis tiksumine sobis, hetke ei hoia mind siin enam miski kinni. Tallinnaga mul tõesti varasemast mingit kokkupuudet pole.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 18:19; 18.11 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Turundus on nii lai ala, et mingit turuhinda selle pealt välja ei arvuta. See ikka oleneb, kas sa tegeled turundusega tellija või tarnija poolelt, kas oled loovmeeskonna liige või ostad firmale logodega nänni. Lisaks on turundus üks neist aladest, mille spetsialistid on ka kõik kõrvaltvaatajad ja mida iga suvaline inimene arvab end oskavat. Mis ei vasta küll tõele, aga paraku on see üks neist aladest, millele “tibiliides” lisatakse. Turundustibi, personalitibi, sekretäritibi… Eriti ei kuule neist finantstibidest, it-tibidest ja analüütikutibidest. Näitab seda, et iga “tibi” peaks hakkama saama ja kõik need “tibid” sinna ka kandideerivad. Mõnest saab asja ka.

Ehk siis kui sul on spetsiifilised oskused ja kogemused, siis need mängivad ka palganumbris. Kui oled tellijafirmas olnud turunduse projektijuht vms, siis ära väga oota, selliseid on nagu seeni pärast vihma ja nad kõik tahavad turunduses töötada. Samas, tugev SEO spetsialist, loovjuht, turundusanalüütik, e-turunduse juht… seal sa juba näed palganumbreid.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan hakata kandideerima endale sobivatele töödele Tallinnas. Siis saadki teada, mis ootused on ja mis pakutakse, selle järgi saad edasisi otsuseid nt kolimise osas teha.

Tihti saab esialgu rääkida telefonis või pakkuda välja nt Skype intervjuu, kui kohe ei taha kohale sõita iga intervjuu pärast.

Aga ainult päriselt kandideerides saad teada, mida just sulle Tallinnas pakutakse ja kuidas saaks seal ära elada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kõik on võimalik, lihtsalt üldine palgatase Tallinnas ei ole 2000-2500 eurot selles valdkonnas. Mul on mitu tuttavat tulnud maalt Tallinnasse, et siin on ju töökohti palju, palgatase kõrge jne. Ega ikka ei ole mingi üldine palgatase siin nii kõrge. Võimalusi on muidugi rohkem kui maal, aga et igaüks 2000+ palka saaks, ei maksa arvata. Selleks pead olema silmapaistev tegija selles valdkonnas ja konkurents on suur. Töötan suures firmas, meil saab turundusosakonna juhataja nii palju, osakonna teised töötajad palju vähem.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 19:03; 19.11 08:41; 19.11 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see sõltub ju valdkonnast ja eks sa ise tead.

Mina nt olen jurist ja teenin bruto 2000. Ma tahaks ka rohkem. Aga vaatan töökuulutusi ja päris mitmel, kus on palk avaldatud (juristi koht siis), on palgad vahemikus 1500-1800 bruto. Osadel isegi 1300….ehk mõni koolilõpetaja tõesti leiab sellele palgale. Ma tahan ka paremat palka, aga tundub, et oma positsioonil ongi lagi käes…noh, kindlasti on organisatsioone, kes maksavad rohkem, aga keskmine ettevõte pigem mitte ja eks nendesse “ägedamatasse” kohtadess eon suurem konkurss, eks me kõik oskame ära tunda ettevõtted, kus võib rohkem tasu saada.
Ka palgauuringus erinevate andmetega mängides saan, et keskmine palk juristi kohal on ligi 1500 eur neto ehk siis umbes 1700-1800 bruto peaks see olema 🙁

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen turundusjuht (mitte tibi) suures rahvusvahelises firmas ja mul on ka paar alluvat (tibi) ja minu bruto on 2000. Alluvatel vähem. Tööd on meil nii, et ei jõua ära teha.
Üsna ulme on loota üle 2000 eurost brutopalka. Selleks peab ikka juba üsna tuntud tegija olema või olema ette näidata mingid saavutused või innovatiivsed lahendused ettevõttele, kuhu kandideerid, et nad saaksid aru, et Sa oled sellist palka väärt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen turundusanalüütik, saan 2300 bruto, aga arvan et saan juurde kui küsin.
aga selle eest tuleb teha ikka väga palju tööd ja päriselt ka hea olla, pidevalt ennast täiendada jne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 18:23; 19.11 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahemärkusena ütlen, et sul tasub küll vaadata ka kolmetoalisi kortereid, sest üürihinna poolest 2 ja 3-toalised väga palju ei pruugi erineda. Vahe tuleb küll sisse kommunaalides, aga ka mitte märkimisväärselt. Kõik sõltub sellest, mis seisus korter on ja kus see asub.

Aga kui sa loodad Tallinnas praegusest oluliselt suuremat palka saada, siis see võib küll unistuseks jäädagi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on rumal mõelda, et pakutav palk peaks olema seotud sinu üürikorteri kuumaksega.
tööandja maksab palka tehtud töö, mitte töötaja laste arvu või üürikorteri hinna järgi.

tahad tallinnas odavalt elada, siis osta korter, mitte ära üüri.
korterit või isegi maja laenuga ostes on laenu kuumaksed + kommunaalmaksed kuus oluliselt väiiksemad, kui üürikorteris elamine.

meie pere elab pealinnas edukalt ära umbes sinu praegu palga suuruse sissetulekuga , aga elamise peale palju ei kulu, sest elame omas majas, mille pangalaen on ammu makstud. nii et elamiskulud =maja komm.maksed (elekter, gaas, küte, vesi, turvateenus) ca 200-300€ kuus vaid

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge turundusinimesed, tõesti olete tibid või?

Kui ei oleks, siis vast teaks, ei ole sellist asja nagu “palgatase” on läbirääkimistel kujunev kokkulepe. On firmad, kelle jaoks on 1000 eurot suur raha ja kes 5000 peale teist nägugi ei tee.

Kui on inimest vaja, finants ei piira, võib ka algaja saada väga väga head palka. Kui aga inimest eriti vaja pole ja firma on suur ja lohisev, siis äkki on jah vaja mingi suurfirma kogemusega tiksuvat ametnikulaadset kohahoidjat.

Ehk siis, kõik on suhteline, turundusinimesena – turunda ennast ja sa leiad vastava töökoha vastavalt oma turundusoskustele.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On firmad, kelle jaoks on 1000 eurot suur raha ja kes 5000 peale teist nägugi ei tee.

Kui on inimest vaja, finants ei piira, võib ka algaja saada väga väga head palka.

Jah, igasugu imesid juhtub. Selliseid firmasid, kes raha valimatult loobiks, siiski meil Eestis väga palju ei ole. Turundushariduse ja -kogemusega inimesi on meil ülimalt palju, seega mingit üleostmist või maksmist vaja ei ole. Mingi üldine palgatase siiski on olemas küll, ka väga edukad firmad loevad oma raha päris hoolikalt. Kui firma otsiks töötajaid põhimõttel, et aga mul pappi ju on nagu putru, maksan igale suvalisele töötajale ministri palka, siis see firma edukaks ei oleks saanudki. Kui saab sama tasemaga töötaja ka märgatavalt odavamalt, ei ole mõtet üle maksta. Kas teemaalgataja paistab mingite erioskustega silma, mida teistel pakkuda ei ole, teab ta ise.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 19:03; 19.11 08:41; 19.11 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnaga on see häda, et siin on turundusspetsialiste põhimõtteliselt jalaga segada ja palgatakse see, keda on soodsam palgata ehk mida suurem pakkumine, seda madalam palk.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mõnikord saab maakohas isegi paremat palka küsida kui Tallinnas, kuna kuskile pommiauku tahtjaid palju ei ole ja kui sul vastav väljaõpe ja profiil sobib, siis ollakse nõus maksma. Müüjad ja muu selline kontingent jah palju ei saa. Mõned aastad tagasi kandideerisin ostujuhi ametikohale kuskile Lääne-Virumaale väiksesse kohta, aga rahvusvahelisse ettevõttesse. Palganumbriks pakuti 4500.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

turundust saab ka kodulinnast teha, ei pea Tallinnas elama.
Paar korda nädalas käid Tallinnas kontoris, otsi sellist.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on tõsi, et Tallinn on täis töötuid turundustibisid

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas, spetsialist (mitte turundus nagu teemaalgatajal), kõrgharidusega, oma valdkonnas kogemust 15 aastat, palk 1400 bruto. Üürikorteris ei ela, ostetud korter, aga pangalaen on küll maksta, õnneks kuumakse siiski mõõdukas, mitte nagu üürihinnad.

Minu arust on see ettekujutus “Tallinna palkadest” kõvasti ülepaisutatud. Kui oma tutvusringkonda vaatan (tavalised müügiesindajad, raamatupidajad, õpetajad jne), siis ega neil ju mingid üüratud või muust Eestist erinevad palgad pole, nii et oma iva on eespool kirjutaja jutus, et Tallinnas võib inimesel raha vähem kätte jääda. Hinnad kõrged, üürid kõrged, lasteaia kohatasu kõrge, lastel huviringide tasud kõrged jne.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen sama, et kui väikses kohas saad 1500 brutos siis selle raha eest saab väikses kohas palju rohkem kui Tallinnas 2000 eurose palga puhul.
Minu bruto on praegu 1300 ümber, samas sõidan uue autoga, elan oma majas, lapsed saavad kõigis ringides ja üritustel käia kuhu vaid tahavad. Maja on välja ostetud ( Tallinna korteri hinna eest saime suure maja koos 10 hektarilise metsa-maaga) Tallinnas on elamine kallim, kommunaalkulude sees on ka näiteks koristaja, haldus ja hoolduskulud, parkimiskulud jms. Küte on jah odavam kui mõnes maakohas ja elekter on igal pool sama kilovathinnaga. Toidu valik on Tallinnas suurem ja soodsama hinnaga asju on ka lihtsam leida kui aega on, samas aega kulub Tallinnas igal pool: kui juhtud olema see õnnetu, kes klassikalisel tööajal peab kusagile kesklinna kontorisse saama näiteks kasvõi mustamäelt, pead arvestama vähemalt 40 minutiga, poes pead õhtul arvestam vähemalt tunniga, kui väiksemas kohas lõpeb tööpäev kell 17 võid kell 17.30 juba kodus olla ja isegi poes on ära käidud, siis Tallinnas jõuad äärelinna 19 ks ja siis sööd valmistoitu, sest ei viitsi enam süüa teha. Räägin enda kogemustest, võibolla on viimase 10 aastaga olukord muutunud aga enne kui esimese tööpakkumise peale kohale minna ( mina verinoorena tegin kunagi selle vea) uuri, arvuta, mõtle, käi või korraks koha peal ja proovi näiteks mõnes lühiajalises rendikorteris nädaleke elada. veendu, kas Tallinna elu Sulle üldse sobib. Kui väikelinnas on sul oma kodu, siis mina üüriks Tallinna ainult ühetoalise heas kohas asuva korteri, sest lõppkokkuvõttes hakkad seal ainult magama. Vaatan oma täiskasvanud laste pealt, käiakse tööl, trennis, sõpradega väljas nädalavahetustel reisimas, sportimas.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka Tallinna inimesena ütleks , et ei tasu eriti loota et 2000 brutoga töökohti jalaga segada on.
Aga küsida ju võib kõike. Eriti kui töökogemus ja oskused vastavad on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina väidan vastupidist. Kui on kogemust, saad ka palka küsida. Kõrgharidusega ja kogemustega 2000 EUR brutopalk on väga väike. Pigem kisub see 2500 kanti.

Kui juba jutt osakonnajuhist, siis 3000-3500 bruto.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan otsida osalise ajaga tööd. Teinekord on osalise ajaga tööl suurem palk kui täiskohaga tööl. Kõik oma soovid räägi ära juba tööle kandideerides. On loogiline, et töötaja soovib suuremat palka. Samas on olulisem see, kuidas see palk ajas muutub ja kasvab. Kas oled püsiv töötaja või pigem hüppelaua-töötaja, pead ise teadma. Ükski firma ei hakka maksma kõrgemat palka inimesele, kes võib aasta-kahe pärast edasi liikuda.

Sinu juttu lugedes, valiksin töö hoopis Eestist väljaspool samas valdkonnas. Mis selles Tallinnas nii väga erilist on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad töökohta vahetada seetõttu, et töökohas on pinged, siis äkki alustaks pingetest. Mis siis kui saad suurema palga aga hullema töökollektiivi? Kuhu sul siis minna on. Soovitan minna mõne terapeudi vastuvõtule, kes suudaks hinnata, kui palju stresside mõju sulle on objektiivne ja kui palju subjektiivne. Ülitundlikus töösuhete suhtes võib olla sinu isiklik teema ja korjad jama igalt poolt üles. Ja mis teed siis kui selgub, et suurema palgaga töökoht on hullem “ussipesa” sinu tajule kui eelmine? Ka see mõtle läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatase pealinnas