Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatöö + oma ettevõte

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Palgatöö + oma ettevõte

Postitas:

Tere!

Plaan on minna palgatööle ettevõttesse, kus mina ei ole omanik. Samas on mul oma ettevõtte, kus ma siis enam töötajana arvel ei ole edaspidi. Kas ettevõtte omanikuna saan palgatöö kõrvalt ka oma ettevõttes tööd teha ja kuidas saan enda teenitud tulu välja võtta nii, et kõik oleks seadustega kooskõlas?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.07 15:49; 24.07 09:57; 24.07 09:58; 24.07 10:01; 24.07 10:13; 24.07 10:44; 25.07 08:52; 25.07 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka saad, ei ole keelatud. Selleks, et oma ettevõttes tööd teha ei pea olema seal töölepinguga. Ja tasu ei pea ju võtma just nimelt igakuise töötasuna (palgana), on teisi võimalusi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead lugema oma töölepingut. Tõenäoliselt on seal kirjas, et sa ei tohi konkureeriva ettevõttes tööd teha.
Kui sinu ettevõte ei ole konkureeriv, või kui su töölepingut üldse see punkt puudub, siis võid vabalt oma ettevõttes see ka “tööle jääda” ja ka sealt palka teenida. Pole uue tööandja asi kust sa veel raha saad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal sama olukord, et põhitöö kõrvalt on väike OÜ ühe projektiga tegelemiseks. Tööleping keelab ilma loata konkureeriva töö tegemise – selles osas rääkisin läbi ja sõlmisime kirjaliku kokkuleppe. Enda OÜ-s olen ennast töövõtulepingu alusel töötajana TÖRi kirja pannud; kord-kaks aastas maksan endale töövõtulepingu alusel palka (tunnitasuna, veidi üle Eesti keskmise, aga alla valdkonna keskmise); ülejäänu võtsin järgneval aastal dividendidena. Viimastel aastatel pole enam dividende võtnud, vaid olen kogu kasumi investeerinud – las koguneb.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.07 17:42; 24.07 10:38; 24.07 10:49; 24.07 22:33; 25.07 14:58; 27.07 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka saad, ei ole keelatud. Selleks, et oma ettevõttes tööd teha ei pea olema seal töölepinguga. Ja tasu ei pea ju võtma just nimelt igakuise töötasuna (palgana), on teisi võimalusi.

Olen teema-algataja. Selles see küsimus seisnebki, et millised on teised võimalused?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.07 15:49; 24.07 09:57; 24.07 09:58; 24.07 10:01; 24.07 10:13; 24.07 10:44; 25.07 08:52; 25.07 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead lugema oma töölepingut. Tõenäoliselt on seal kirjas, et sa ei tohi konkureeriva ettevõttes tööd teha.

Kui sinu ettevõte ei ole konkureeriv, või kui su töölepingut üldse see punkt puudub, siis võid vabalt oma ettevõttes see ka “tööle jääda” ja ka sealt palka teenida. Pole uue tööandja asi kust sa veel raha saad.

Aga kui ei ole soov omale igakuist palka maksta, siis millised võimalused on veel raha välja võtmiseks? Igakuist palka ei ole soov endale selle tõttu maksta, et sotsiaalsed kindlustused juba makstakse minu palga pealt, mida siis teise tööandja juures teenima hakkan.

Teemaalgataja

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.07 15:49; 24.07 09:57; 24.07 09:58; 24.07 10:01; 24.07 10:13; 24.07 10:44; 25.07 08:52; 25.07 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal sama olukord, et põhitöö kõrvalt on väike OÜ ühe projektiga tegelemiseks. Tööleping keelab ilma loata konkureeriva töö tegemise – selles osas rääkisin läbi ja sõlmisime kirjaliku kokkuleppe. Enda OÜ-s olen ennast töövõtulepingu alusel töötajana TÖRi kirja pannud; kord-kaks aastas maksan endale töövõtulepingu alusel palka (tunnitasuna, veidi üle Eesti keskmise, aga alla valdkonna keskmise); ülejäänu võtsin järgneval aastal dividendidena. Viimastel aastatel pole enam dividende võtnud, vaid olen kogu kasumi investeerinud – las koguneb.

Minul konkureerimise osas küsimust ei ole, sest tegemist ei ole konkureerivate ettevõtetega.
Kuid küsin täpsustuseks, et töövõtulepingu alusel projektipõhiselt makstes peab ju ka maksma sots makse? Kas on veel teisi võimalusi seaduslikuks tasu välja võtmiseks? Sest sots maksud makstakse minu pealt teise tööandja poolt niikuinii ja ma ei näe mõtet riiki nuumata omalt poolt liigsete maksude tasumisega 😀

Teema-algataja

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.07 15:49; 24.07 09:57; 24.07 09:58; 24.07 10:01; 24.07 10:13; 24.07 10:44; 25.07 08:52; 25.07 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead lugema oma töölepingut. Tõenäoliselt on seal kirjas, et sa ei tohi konkureeriva ettevõttes tööd teha.

Kui sinu ettevõte ei ole konkureeriv, või kui su töölepingut üldse see punkt puudub, siis võid vabalt oma ettevõttes see ka “tööle jääda” ja ka sealt palka teenida. Pole uue tööandja asi kust sa veel raha saad.

Aga kui ei ole soov omale igakuist palka maksta, siis millised võimalused on veel raha välja võtmiseks? Igakuist palka ei ole soov endale selle tõttu maksta, et sotsiaalsed kindlustused juba makstakse minu palga pealt, mida siis teise tööandja juures teenima hakkan.

Teemaalgataja

Juhatuse liikme tasu võid maksta siis kui näed vajadust ja vahendeid on. Eks reegel on ikka see, võtad raha välja, tuleb tasuda maksud. Kui võtad aasta lõpuks kasumi dividendidena välja, siis maksad ainult tulumaksu. Otsi endale väga hea raamatupidaja, ta selgitab sulle kõik korralikult ära. Sellega pead ka arvestama, et su ettevõte tuleb googeldades välja ja tööandja näeb, et sul on ettevõte. Kui peaks huvide konflikt tekkima, siis see tuleb välja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead lugema oma töölepingut. Tõenäoliselt on seal kirjas, et sa ei tohi konkureeriva ettevõttes tööd teha.

Kui sinu ettevõte ei ole konkureeriv, või kui su töölepingut üldse see punkt puudub, siis võid vabalt oma ettevõttes see ka “tööle jääda” ja ka sealt palka teenida. Pole uue tööandja asi kust sa veel raha saad.

Aga kui ei ole soov omale igakuist palka maksta, siis millised võimalused on veel raha välja võtmiseks? Igakuist palka ei ole soov endale selle tõttu maksta, et sotsiaalsed kindlustused juba makstakse minu palga pealt, mida siis teise tööandja juures teenima hakkan.

Teemaalgataja

Juhatuse liikme tasu võid maksta siis kui näed vajadust ja vahendeid on. Eks reegel on ikka see, võtad raha välja, tuleb tasuda maksud. Kui võtad aasta lõpuks kasumi dividendidena välja, siis maksad ainult tulumaksu. Otsi endale väga hea raamatupidaja, ta selgitab sulle kõik korralikult ära. Sellega pead ka arvestama, et su ettevõte tuleb googeldades välja ja tööandja näeb, et sul on ettevõte. Kui peaks huvide konflikt tekkima, siis see tuleb välja.

Tööandja teab, et on mul on ettevõte ja sellega on ok. Plaan on teha oma ettevõttega vaid väga väikeses mahus tööd ja seda põhitöö välisel ajal, aga teenitud raha soovin ju ikkagi välja võtta sealt ühel hetkel. Kas juhatuse liikme tasu maksmisega ei ole see oht, et kui peaks kaotama põhitöö, siis töötukassast hüvitist ei saa? Minu teada viimast makstakse vaid siis, kui ei ole töö kaotamise hetkel sama-aegselt kusagilt juhatuse liikme tasu saanud. Täpselt tõesti ei tea neid seaduseid.

Teema-algataja

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.07 15:49; 24.07 09:57; 24.07 09:58; 24.07 10:01; 24.07 10:13; 24.07 10:44; 25.07 08:52; 25.07 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ei olegi seaduslikke võimalusi igakuiselt töö eest tasu saada ilma sotsmaksu maksmata. Mainitud juhatuse liikme tasu on mõttetu – võrreldes tavalise töötasuga pääseb vaid töötuskindlustuse maksmisest, sotsmaksu (ja pensionisammast) maksad ikka samamoodi. Dividende saab võtta alles järgmisel aastal, eelmise aasta kasumist. Ja ongi kõik.

Levinud variant on see, et hoiad ettevõtte raha sularahakassas, ehk enda isiklikus rahakotis. Järgmisel aastal deklareerid dividendid ja maksad tulumaksu ära. Seega kokkuvõttes on kõik JOKK ja maksud makstud, lihtsalt hakkad seda raha varem kasutama, kui Sul selleks õigus on. See jäägu igaühe südametunnistusele.

Kellele Sa teenust osutad, kas füüsilistele või juriidilistele isikutele? Ning kui suured on kulud? Teatud juhtudel on kõige soodsam hoopis ettevõtluskontot kasutada.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.07 17:42; 24.07 10:38; 24.07 10:49; 24.07 22:33; 25.07 14:58; 27.07 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ei olegi seaduslikke võimalusi igakuiselt töö eest tasu saada ilma sotsmaksu maksmata. Mainitud juhatuse liikme tasu on mõttetu – võrreldes tavalise töötasuga pääseb vaid töötuskindlustuse maksmisest, sotsmaksu (ja pensionisammast) maksad ikka samamoodi. Dividende saab võtta alles järgmisel aastal, eelmise aasta kasumist. Ja ongi kõik.

Levinud variant on see, et hoiad ettevõtte raha sularahakassas, ehk enda isiklikus rahakotis. Järgmisel aastal deklareerid dividendid ja maksad tulumaksu ära. Seega kokkuvõttes on kõik JOKK ja maksud makstud, lihtsalt hakkad seda raha varem kasutama, kui Sul selleks õigus on. See jäägu igaühe südametunnistusele.

Kellele Sa teenust osutad, kas füüsilistele või juriidilistele isikutele? Ning kui suured on kulud? Teatud juhtudel on kõige soodsam hoopis ettevõtluskontot kasutada.

Tänud vastamast. Osutan teenust juriidilistele isikutele, kulud madalad. Sularahaga minu valdkonnas toimetamine on out. Siiani pole ühtegi tehingut sularahas teinud. Igakuiselt raha välja võtta ei ole eesmärk ega vajalik, sest saan oma igakuiste kulude katteks edaspidi raha põhitööst piisavalt. Kui võtta järgmisel aastal ainult dividende (s.t. palka ei maksa ja juhatuse liikme tasu ei maksa) – kas selline variant on seaduse silmis ok?

Teemaalgataja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.07 15:49; 24.07 09:57; 24.07 09:58; 24.07 10:01; 24.07 10:13; 24.07 10:44; 25.07 08:52; 25.07 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastamast. Osutan teenust juriidilistele isikutele, kulud madalad. Sularahaga minu valdkonnas toimetamine on out. Siiani pole ühtegi tehingut sularahas teinud. Igakuiselt raha välja võtta ei ole eesmärk. Kui võtta järgmisel aastal ainult dividende (s.t. palka ei maksa ja juhatuse liikme tasu ei maksa) – kas selline variant on seaduse silmis ok?

OK, siis jääb ettevõtluskonto mängust välja. Ainult dividendide võtmisega on nii ja naa. Maksuameti seisukoht on see, et oma töö eest tuleb ikkagi palka maksta. Samas, oma ettevõttes tasuta töötamine ei ole otseselt kusagil keelatud. Nii et reaalsus on see, et maksuamet küll viibutab sellistel juhtudel näppu, aga otseselt kellegi karistamise ja maksude välja nõudmiseni nad minu teada jõudnud ei ole.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.07 17:42; 24.07 10:38; 24.07 10:49; 24.07 22:33; 25.07 14:58; 27.07 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead lugema oma töölepingut. Tõenäoliselt on seal kirjas, et sa ei tohi konkureeriva ettevõttes tööd teha.

Kui sinu ettevõte ei ole konkureeriv, või kui su töölepingut üldse see punkt puudub, siis võid vabalt oma ettevõttes see ka “tööle jääda” ja ka sealt palka teenida. Pole uue tööandja asi kust sa veel raha saad.

Aga kui ei ole soov omale igakuist palka maksta, siis millised võimalused on veel raha välja võtmiseks? Igakuist palka ei ole soov endale selle tõttu maksta, et sotsiaalsed kindlustused juba makstakse minu palga pealt, mida siis teise tööandja juures teenima hakkan.

Teemaalgataja

Kui võtad aasta lõpuks kasumi dividendidena välja, siis maksad ainult tulumaksu.

Seda nimetataksegi OÜtamiseks ja üksvahe saatis maksuamet sellistele usinasti kirju soovitusega oma TSD-sid parandada, st palka deklareerida, muidu tulevad maksurevisjoni tegema. Olen ka kuulnud, et mõnel juhul tõesti tuldigi. Maksuamet on üldiselt seisukohal, et kasum, mida saab dividendina välja maksta, ei teki pühast vaimust, selleks peab tööd tegema, st keegi peab tegema midagi, mille eest üldiselt on kombeks palka maksta.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 17:58; 27.07 04:31; 27.07 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
4.8 omavoliline kooskõlastamata reklaam.

Perekooli Moderaator

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 20:05; 27.07 14:02; 28.07 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raha väga vaja ei ole, siis investeeri firmana, milleks välja võtta?

See on täiesti hea soovitus seejuures, maksud on veel maksmata (tulumaksu pead maksma alles siis, kui dividende välja võta) ja investeeritav summa selle võrra suurem.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.07 17:42; 24.07 10:38; 24.07 10:49; 24.07 22:33; 25.07 14:58; 27.07 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda nimetataksegi OÜtamiseks ja üksvahe saatis maksuamet sellistele usinasti kirju soovitusega oma TSD-sid parandada, st palka deklareerida, muidu tulevad maksurevisjoni tegema. Olen ka kuulnud, et mõnel juhul tõesti tuldigi. Maksuamet on üldiselt seisukohal, et kasum, mida saab dividendina välja maksta, ei teki pühast vaimust, selleks peab tööd tegema, st keegi peab tegema midagi, mille eest üldiselt on kombeks palka maksta.

Muidu õige, aga see pole OÜ-tamine.
OÜ-tamisega oleks tegemist siis, kui teemaalgataja nüüd lõpetaks oma töölepingu teises firmas ja hakkaks läbi oma asutatud OÜ endisele tööandjale teenust osutama, see firma oleks ta ainus klient, kellele esitatakse teenuse eest arveid, aga teenuse sisuks on tegelikult sama töö, mida siiani tehti.
Enamasti kasutatakse seotud ettevõtete puhul, levinuim variant: tütarfirma ostab sisse juhtimisteenust emafirmalt, juhatus on mõlemal sama.

Teemaalgatusest küll ei selgu, et olemasolev TL kavatsetakse lõpetada, lausa vastupidi.
Kui firma tegevuses OÜ-tamise tunnused puuduvad, pole MA-l mingit võimalust kedagi survestada endale palka maksma, tasuta töö oma firmas ei ole keelatud.

http://www.raamatupidajad.com/ou-tamine/

OÜ-tamist võidakse kahtlustada, kui ettevõte teeb regulaarseid ostutehinguid äriühinguga, millel on samad juhatuse liikmed/ omanikud või mille juhatuse liige/ omanik on sama ettevõtte endine töötaja.

Asjaolud, mis võimaldavad juhtimis- või konsultatsiooniteenuse lepinguid ümber kvalifitseerida juhatuse liikme lepinguteks ja töölepinguteks, on riigikohtu otsuse põhjal järgmised:
teenuseid osutanud äriühingud väljastavad teenuse saajale arveid iga kuu ja üldjuhul samas suuruses;
äriühingud pakuvad kindlal ajavahemikul teenust ainult või valdavas osas ühele teenuse saajale;
teenuse saajale tema juhatuse liikmete poolt äriühingute nimel osutatud teenuseks on teenuse saaja nõustamine ülesannetes, mida nad täidavad juhatuse liikmetena;
teenuse osutamise lepingutel on töölepingule omased tunnused.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 07:06; 25.07 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kaasamõtlejatele.

Kliendid on mul täiesti erinevad ja tuleb uusi, s.t. et ainult ühele firmale ühes rahalises suurusjärgus teenuse pakkumist ei ole olnud ega tule ka. Siiamaani olen maksnud omale kenasti palka ja igakuiselt esitanud nii TSD kui KMD ning maksnud kõik maksud. Edaspidi, kuna põhitöö saab olema mujal, ei pea ma kindlasti otstarbekaks endale palka maksta ja hetkel on teadmata ka jõudlus, kui palju üldse suudan põhitöö kõrvalt teha.

Võimalik, et kõne alla tuleb miinimumi maksmine, kuid plaan on ettevõtte käibemaksukohusluse lõpetamine, sest käivet kindlasti enam 40 000 eurot aastas ei jõua teha ja seega tundub mõttetu igakuiselt KMD-d esitada.

Mis puudutab ettevõttega investeerimisse, siis see on minu jaoks täiesti uus teema, milles ma ei orienteeru. Kas oleks võimalik oma kogemust jagada ja mõne lausega kirjeldada, kuidas see praktikas välja on näinud ja kas on keeruline?

Teema-algataja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.07 15:49; 24.07 09:57; 24.07 09:58; 24.07 10:01; 24.07 10:13; 24.07 10:44; 25.07 08:52; 25.07 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes, ei ole töötajana arvel? Tõõtajana saad sa arvel olla kasvõi kümnes kohas korraga. Mina olen kolmes kohas arvel, saan tasu honorarina.

Sa saad ennast töötamise registris alles jätta ka oma firmasse, lihtsalt ei maksa sealt endale enam põhipalka, vaid saad tasu võtta teistel alustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes, ei ole töötajana arvel? Tõõtajana saad sa arvel olla kasvõi kümnes kohas korraga. Mina olen kolmes kohas arvel, saan tasu honorarina.

Sa saad ennast töötamise registris alles jätta ka oma firmasse, lihtsalt ei maksa sealt endale enam põhipalka, vaid saad tasu võtta teistel alustel.

Aga mis see annab, kui ma jätan ennast töötajana arvele enda firmasse? Mul on ikkagi vaja, et mul oleks sotsiaalsed kindlustused (töötukindlustushüvitis), kui peaks minema näiteks nii, et uues töökohas (kus ma ise omanik ei ole, vaid palgatööline) saan koondamise v midagi juhtub, et tööandjapoolne lepingu lõpetamine tuleb. Sellisel juhul ei saa sotsiaalseid kindlustusi, kui ma näiteks koondades ühes kohast, siiski teises kohas töötajana arvel olen. Või on asjad teisiti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.07 15:49; 24.07 09:57; 24.07 09:58; 24.07 10:01; 24.07 10:13; 24.07 10:44; 25.07 08:52; 25.07 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et saada TKhüvitist ei tohi sul olla ühtki muud kehtivat töösuhet TÕRis registreeritud, kui sind põhitöökohast koondatakse. Võid olla oma firmas juhatuse liige, aga ka selle eest tasu ei tohi saada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 07:06; 25.07 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui põhitöökohal koondamine-vallandamine õhus, saab ennast kiirelt ka oma OÜ-s ametist vabaks teha.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.07 17:42; 24.07 10:38; 24.07 10:49; 24.07 22:33; 25.07 14:58; 27.07 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

registreerid end töötajana oma osaühingus töötajaks.
valida on kas juhatuse liikmena (ei pea maksma igakuiselt tasu) või töötajana (peab maksma igakuise mingigi tasu).
sotsmaksust ei pääse, kuid saab maksta seda võimalikult vähe, niipalju, et oleks sotsiaalsed garantiid olemas seda juhul kui teisest töökohast saad palka, millest elad.
Sul ikka raamatupidaja on? tema teab seda kõike ja valgustab sindki. Juhul kui on.
Kasumi osas kas võtad dividendidena välja või paigutad kuhugi edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 23:03; 28.07 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 25.07.2019 07:06, OÜtamine on igasugune OÜ kaudu tegutsemine, kui selle käigus hiilitakse kõrvale tööjõumaksudest. Ühele firmale teenuse osutamise puhul üritab maksuamet käsitleda seda kui töösuhet teenust saava firmaga, aga kui on mitu teenusesaajat, siis pigistab teenuseosutajat. See ühele firmale teenuse osutamine on lihtsalt üks töösuhte varjamise variant, aga käive ei saa tekkida, kui keegi tööd ei tee.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 17:58; 27.07 04:31; 27.07 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

valida on kas juhatuse liikmena (ei pea maksma igakuiselt tasu) või töötajana (peab maksma igakuise mingigi tasu).

“Töötaja” alla käib palju variante. Igakuiselt tuleb tasu maksta töölepingu korral, kui tööd võib teha ka töövõtulepingu, käsunduslepingu jms alusel, sellisel juhul ei pea igakuiselt maksma.

sotsmaksust ei pääse, kuid saab maksta seda võimalikult vähe, niipalju, et oleks sotsiaalsed garantiid olemas seda juhul kui teisest töökohast saad palka, millest elad.

Nagu juba mitu korda öeldud – sotsiaalsed garantiid tulevad teisest töökohast.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.07 17:42; 24.07 10:38; 24.07 10:49; 24.07 22:33; 25.07 14:58; 27.07 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka saad, ei ole keelatud. Selleks, et oma ettevõttes tööd teha ei pea olema seal töölepinguga. Ja tasu ei pea ju võtma just nimelt igakuise töötasuna (palgana), on teisi võimalusi.

Olen teema-algataja. Selles see küsimus seisnebki, et millised on teised võimalused?

Dividendid

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 25.07.2019 07:06, OÜtamine on igasugune OÜ kaudu tegutsemine, kui selle käigus hiilitakse kõrvale tööjõumaksudest. Ühele firmale teenuse osutamise puhul üritab maksuamet käsitleda seda kui töösuhet teenust saava firmaga, aga kui on mitu teenusesaajat, siis pigistab teenuseosutajat. See ühele firmale teenuse osutamine on lihtsalt üks töösuhte varjamise variant, aga käive ei saa tekkida, kui keegi tööd ei tee.

Oi seda kadedust! Kuidas valdus- ja investeerimisfirmades käive tekib, kas ikka palehigis rügades?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 20:05; 27.07 14:02; 28.07 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 25.07.2019 07:06, OÜtamine on igasugune OÜ kaudu tegutsemine, kui selle käigus hiilitakse kõrvale tööjõumaksudest. Ühele firmale teenuse osutamise puhul üritab maksuamet käsitleda seda kui töösuhet teenust saava firmaga, aga kui on mitu teenusesaajat, siis pigistab teenuseosutajat. See ühele firmale teenuse osutamine on lihtsalt üks töösuhte varjamise variant, aga käive ei saa tekkida, kui keegi tööd ei tee.

Oi seda kadedust! Kuidas valdus- ja investeerimisfirmades käive tekib, kas ikka palehigis rügades?

Ei ole kade. Aga teemasse – teemaalgataja puhul ei jäänud muljet, et tal oleks valdus- või investeerimisvaldkonna ettevõte. Ja teiseks on päris keeruline ette kujutada ettevõtlust, kus tekib käive, ilma et keegi mõne tööna tõlgendatava liigutuse teeks. Kuid loomulikult võib tiksutada ettevõtet, kus käive ja kasum tekivad, aga keegi ei tööta. Ega nad kõiki selliseid üles nagunii ei leia ja võib-olla nad hetkel ei tegelegi sellega eriti süvenenult. Ja kui ähvardatakse maksurevisjoniga, kui TSDsid ümber ei tee, siis võib nad ju kukele ka saata, las tulevad ja kontrollivad.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 17:58; 27.07 04:31; 27.07 16:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu ühes ettevõttes ei tööta ükski inimene, muud maksud on igakuiselt tasutud, vajalikud deklarid esitatud.
Juba 4 aastat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 23:03; 28.07 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu ühes ettevõttes ei tööta ükski inimene, muud maksud on igakuiselt tasutud, vajalikud deklarid esitatud.
Juba 4 aastat.

Kuni dividende ei maksa, on jah ok. Siis kedagi ei huvita, et milleks on firma kus midagi materjalidest, teenustest ja maksudest üle ei jää. Tean 20+ aastat selliselt eksisteerinuid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 20:05; 27.07 14:02; 28.07 16:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatöö + oma ettevõte