Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatõus läbi aastate

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Palgatõus läbi aastate

Postitas:
Kägu

Läbi aastate olen koguaeg teeninud muudkui rohkem ja rohkem ja rohkem, aga kui vaadata, palju ma selle palgaraha eest endale lubada saan, siis seis on koguaeg sama. Ehk, et koos minu palgatõusuga kallineb ka elu, küll tõuseb elekter ja gaas, bensiin ja toiduained jne. Ja ikka olen täpselt samas seisus ori, kes käib tööl selleks, et elada. Vägisi tekib tunne, et need hinnatõusud on selleks, et orjad liiga hästi elama ei hakkaks….

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis sul on palgatõus olnud seotud pigem inflatsiooniga, mitte et sa oleksid ametikõrgendust saanud vms.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama ettevõtte sees ilma karjääri tegemata pole olemas palgatõusu, siis vaid kohendatakse palka veidi. Kui tahad palgatõusu, vaheta töökohta ja küsi nii palju et tundub veidi kättesaamatu. Või tee karjääri.

Olen 3 aastaga palga kahekordistanud. Sama ametinimetuse juures ja sarnaste tööülesannetega. Aga olen selleks neli korda tööd vahetanud. Irooniline on, et jõudsin viimase vahetusega esimese tööandja juurde tagasi sama tööd tegema kuid 2x suurema palgaga kui seal 3 aastat tagasi sain.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul, teemaalgataja, on isegi hästi. Mul nt tõstetakse palka suht senthaaval, aga hinnad kappavad ikka kümnete eurode kaupa eest ära. Ja iga palgatõusuga kaasneb hirmus ulgumine ja hammaste kiristamine. Oma viga muidugi tegelikult, ega mind siin keegi vägisi kinni ei hoia.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>

Sul, teemaalgataja, on isegi hästi. Mul nt tõstetakse palka suht senthaaval, aga hinnad kappavad ikka kümnete eurode kaupa eest ära. Ja iga palgatõusuga kaasneb hirmus ulgumine ja hammaste kiristamine. Oma viga muidugi tegelikult, ega mind siin keegi vägisi kinni ei hoia.

</p>

Mul sama. Palk on tõusnud 5. aasta jooksul 70€ suht naeruväärne. Kui enne sai 630€ kuus, siis nüüd 700€. Huvitav mis peaks Eestis juhtuma, et palgad lõpuks tõusma hakkaks? Massilist töölt lahkumisarvu vist ei maksa oodata?

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Irooniline on, et jõudsin viimase vahetusega esimese tööandja juurde tagasi sama tööd tegema kuid 2x suurema palgaga kui seal 3 aastat tagasi sain.

See ei ole minu meelest mitte irooniline, vaid kurb, et tööandjale jõuab kohale hea töötaja väärtus siis, kui see töötaja on lahkunud ja arusaamine normaalsest palgast alles nö viimases hädas.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis sul on palgatõus olnud seotud pigem inflatsiooniga, mitte et sa oleksid ametikõrgendust saanud vms.

Olen sama Kägu, kes selle kommentaari kirjutas. Tahtsin veel lisada, et kui pikalt uues ettevõttes samal ametil töötasin, siis iga-aastane palgatõus oli ca 3%

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen sama Kägu, kes selle kommentaari kirjutas. Tahtsin veel lisada, et kui pikalt uues ettevõttes samal ametil töötasin, siis iga-aastane palgatõus oli ca 3%

Minna jälle, vajutasin kogemata valele nupule.
Palka saabki tegelikkuses üldjuhul juurde ainult siis, kui töökohta vahetada. See on avalik saladus, et väga sageli uutele sama ametikoha peale tulijatele pakutakse rohkem palka kui vanadele olijatele. Firma eeldab, et kui inimene on nii kaua olnud, siis järelikult ta on oma palgaga rahul, samas kui uued küsivad rohkem raha ja neile antakse ka.
Olen ise samamoodi teinud karjääris totaalse pöörde, vahetanud töökohti ja ametivaldkonda ja kunagise sissetuleku mitmekordistanud. Kui praeguses töökohas peaks tekkima takistusi karjääri tegemiseks ja suurema palga saamiseks, siis olen valmis uuesti töökohta vahetama.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul sama. Palk on tõusnud 5. aasta jooksul 70€ suht naeruväärne. Kui enne sai 630€ kuus, siis nüüd 700€. Huvitav mis peaks Eestis juhtuma, et palgad lõpuks tõusma hakkaks?

Sa ei pea ootama, mis riigis juhtub, sa ise pead enda elu kujundama. Riik ei pea sinu elatustaseme eest vastutama, riik vastutab arstiabi, teede korrashoiu, postimajanduse toimimise jne eest, kuid mitte sinu palganumbri eest. Mine ülikooli, õpi mingi eriala. Tasuv eriala. Seda muidugi juhul, kui su pea võtab ja elukorraldus võimaldab. Kõik need asjad on sinu enda vastutusalas, mitte riigi vastutada. Sinu palganumbrid näitavad, et sa teed suht lihttööd. Miks? Vaata peeglisse, mitte Toompeale.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul sama. Palk on tõusnud 5. aasta jooksul 70€ suht naeruväärne. Kui enne sai 630€ kuus, siis nüüd 700€. Huvitav mis peaks Eestis juhtuma, et palgad lõpuks tõusma hakkaks?

Sa ei pea ootama, mis riigis juhtub, sa ise pead enda elu kujundama. Riik ei pea sinu elatustaseme eest vastutama, riik vastutab arstiabi, teede korrashoiu, postimajanduse toimimise jne eest, kuid mitte sinu palganumbri eest. Mine ülikooli, õpi mingi eriala. Tasuv eriala. Seda muidugi juhul, kui su pea võtab ja elukorraldus võimaldab. Kõik need asjad on sinu enda vastutusalas, mitte riigi vastutada. Sinu palganumbrid näitavad, et sa teed suht lihttööd. Miks? Vaata peeglisse, mitte Toompeale.

Selleks, et 700 asemel näiteks 900 teenida, ei pea kuhugi ülikooli minema. Lähed lihtsalt poe leti tagant näiteks tankla leti taha ja ongi olemas. Teed head müüki ja saad boonust ka lisaks.

Kui liigutamise asemel ainult hädaldada ja riiki süüdistada, siis muidugi midagi ei muutu.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selleks, et 700 asemel näiteks 900 teenida, ei pea kuhugi ülikooli minema. Lähed lihtsalt poe leti tagant näiteks tankla leti taha ja ongi olemas. Teed head müüki ja saad boonust ka lisaks.

Kui liigutamise asemel ainult hädaldada ja riiki süüdistada, siis muidugi midagi ei muutu.

Täiendan: vaatasin Circle K tööpakkumisi ja palk on 1200 eurot.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii on. Ma lihtsalt ei mõelnud nii, et 900 ka mingi eriline number oleks. Ma mõtlesin kõrgemalt – et saada kätte 2500-3000 – mida selleks see inimene ise teinud on? On tal vastav haridus? Ilmselt ei. On tal võõrkeeled suus? Ilmselt ei. On tal selline ajukapatsiteet, et omandada võõrkeeled ja vastav haridus? Ilmselt ei. On tal motivatsioon seda kõike teha? Ilmselt ei.

Ja seetõttu, et selliseid inimesi on tööandjatel küllaga võtta, ongi need palgad sellised. Ei ole süüdi riik ega tööandjad, süüdi on need madalalennulised inimesed ise.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

700 pealt 3000 peale on natuke utoopiline. Proovib kõigepealt 1000 saada, kui see õnnestub, siis 1500 jne. Beebisammude ja vaheetappidega on lihtsam liikuda ja ei teki nii kiirelt meeleheidet. Samas iga eduelamus annab tõuke proovida veelgi edasi areneda ja kaugel see 3000 siis on 🙂

Mina olen viie aastaga 720 pealt 1800 juurde liikunud. Pidin selleks kolm korda töökohta vahetama ja iga eelnev andis järgmise tarbeks hea kogemuse. Kui oleksin esimesel kohal töötades oma pragusele kohale kandideerinud, siis oleks tõenäoliselt mu cv kohe hunti läinud.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

700 pealt 3000 peale on natuke utoopiline. Proovib kõigepealt 1000 saada, kui see õnnestub, siis 1500 jne. Beebisammude ja vaheetappidega on lihtsam liikuda

Mina ei tea, mis beebisammudest sa räägid. Inimene mingu ülikooli, õppigu normaalne toitev amet. Mis beebisammude kaupa seda tegema peab? Mis vaheetapid?

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul sama. Palk on tõusnud 5. aasta jooksul 70€ suht naeruväärne. Kui enne sai 630€ kuus, siis nüüd 700€. Huvitav mis peaks Eestis juhtuma, et palgad lõpuks tõusma hakkaks? Massilist töölt lahkumisarvu vist ei maksa oodata?

Ühes töökohas püsides väga ei saagi kiiresti tõusta – eriti, kui palk ongi seal miinimumi lähedal. Selleks, et suuremat palka saada, pead paraku teise firma leidma või isegi teise firma ja uue ameti.

Vajadusel saad töötukassast abi – pakutakse kursuseid, saad õppida midagi, mille abil siis saad näiteks üle tuhande teenima hakata. Alternatiiviks võid ka ise ettevõtlusega tegelema hakata – aga selleks peab ka vastav idee ja iseloom olema, kõigile ei sobi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei tea, mis beebisammudest sa räägid. Inimene mingu ülikooli, õppigu normaalne toitev amet. Mis beebisammude kaupa seda tegema peab? Mis vaheetapid?

Oleks see ülikooli minek siis nii lihtne. Selleks ka raha ja rammu vaja. Öeldakse küll, et meil on kõrgharidus tasuta, aga ega elamine sellel ajal tasuta ei ole – et asi ikka korralikult läbitud saaks, on vastavat tuge vaja kas siis mingilt perelt või sponsorilt (mingi firma, kus juba töötad). Selleks on ka vaja muidugi keskkool olla läbitud, eksamid tehtud jne. Pole igale ühele nii lihtsalt võimalik.

Neile on parem alternatiiv rohkem teenida ise ettevõtlusega alustades – aga seegi pole lihtne maailm. Väga riskantne!

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

700 pealt 3000 peale on natuke utoopiline. Proovib kõigepealt 1000 saada, kui see õnnestub, siis 1500 jne. Beebisammude ja vaheetappidega on lihtsam liikuda

Mhmh, mine ülikooli ja 3000 garanteeritud. Kui palju on Eestis kõrgharidusega inimesi ja kui suur on Eestis keskmine palk?

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mhmh, mine ülikooli ja 3000 garanteeritud. Kui palju on Eestis kõrgharidusega inimesi ja kui suur on Eestis keskmine palk?

Need erialad kuhu ma kavatsen järgmisel suvel kandideerida nii palju sisse ei too. Nendel erialadel palk umbes 1500, aga ise tunnen, et sellise palgaga oleks vägagi rahul.

Raha taha asi kinni ei jää, iseasi kas sisse saan.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mida teha siis, kui töö juures toimub palga osas ebavõrdnne kohtlemine? Ehk siis sama tööd tegevatele inimesteke makstakse erinevat palka, kuigi panus on sama?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka sama ettevõtte siseselt saab areneda, ennast tõestada, karjääriredelil edasi pürgida, ei ole alati vaja töökohta vahetada. Töötan samas ettevõttes juba 9 aastat ja selle aja sisse on jäänud palju palgatõuse samal positsioonil töötades ja üks karjääriredelil tõus. 9 aasta jooksul on minu põhipalk tõusnud kolmekordseks. See teeb keskmiselt 33% palgatõusu aastas. Ja mu palk oli juba tööle minnes korralik harju keskmine. Kui ma peaksin sellest ettevõttest lahkuma, siis järgmine inimene, kes sellele positsioonile peaks saama, ei saaks kindlasti sellist palka, mille pealt mina ära läksin. See 9 aastat kogemust, ettevõtte, selle protsesside, ärisuundade tundmine ja võimekus selles muudatusi läbi viia on see, mille pärast mulle head palka makstakse. Neid väärtusi väljast tulijal ei oleks, seega ei saaks ta ka samaväärset palka. Ei ole mõtet tõmmelda erinevate töökohtade vahel, ka samas kohas saab edukalt areneda ja lõppkokkuvõttes muutuda omaette väärtuseks ja ettevõtte võtmeisikuks, kellest püütakse iga hinnaga kinni hoida.

Mulle tundub ka, et paljud lihtsalt ei oska palka juurde küsida. Argument, et palk ei ole tõusnud n aastat on argument selleks, et palka tõstetaks inflatsiooni jagu. Näiteks, kui palk ei ole viimased 3 aastat tõusnud, siis see õigustab palgatõusu ca 5%. Selleks, et rohkem saada, peab ära näitama, mille pärast sa ettevõttele nüüd rohkem väärt oled kui 3 aastat tagasi. See, et sul on nüüd uus pangalaen ja enam ei tule ots-otsaga kokku ei ole ettevõtte mure. Kui palju rohkem sa ettevõttele sisse tood või kui palju rohkem sinu tegevus ettevõtte kulusid kokku hoiab? Need on need argumendid, mis palgatõusuni viivad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

teemaalgataja on tüüpiline EKRE valija profiil, laisk ja loll.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiirabis tõusis palk  viimati 10senti tunnis :p

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma uuesti ei viitsi kirjutada, panin boldi.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palju on Eestis kõrgharidusega inimesi ja kui suur on Eestis keskmine palk?

Loomulikult, kui õpitakse mingiks uina-muina valgusterapeudiks vms, siis tõesti ei ole sellel ‘haridusel’ mingit mõtet ega väljundit. Haridus (sellele kulutatud aeg ja töö) peab olema investeeringuks tulevikku, mitte lihtsalt paberi jaoks, et vanatädi süldilauas saaks öelda ‘mul on kõrgharidus’.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

õppigu normaalne toitev amet.

Mis see amet siis on? Ja kui oled juba 40+ ei saa sa enam 4000 euro peale mingi nipiga, kui enne pole saanud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mida teha siis, kui töö juures toimub palga osas ebavõrdnne kohtlemine? Ehk siis sama tööd tegevatele inimesteke makstakse erinevat palka, kuigi panus on sama?

Üldiselt on nii, et keegi sulle ise palka juurde pakkuma ei tule. Pead ise teema tõstatama ning pead oskama ka põhjendada, millega oled kõrgema palga vääriline – see ei erine siirast müügitööst.

Kusjuures igal inimesel on sellist asja teha palju enesekindlam, kui ta teab et ta saaks lihtsalt minna mingisse muusse firmasse.

Väga tihti inimesed ei julge või ei taha küsida, sest nad tunnevad end natukene nurkasurutult ja arvavad, et ega ma niikuinii rohkem ei saaks. Kahjuks see uskumine, et ülemus tuleb ise raha juurde pakkuma või tõstab kõigil, kui üks küsib, hoiab ainult sind ennast tagasi.

Kuidas palka juurde küsida või kuidas uus töö leida – jällegi – selleks eksisteerib töötukassa, tasuta teenus riigi poolt, ja võid saada päris asjaliku nõustaja isegi 🙂

https://www.tootukassa.ee/

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mhmm, töötan paljukannatanud turismisektoris. 2016-2017 aastal oli palk netona 1200-1300 eurot.
Siis koondamine 2020, nüüd olen uues kohas, koormus 0.75 (rohkem hetkel ei pakuta) ja palka hakkab tulema olenevalt kuust nii 650 v 700, kui palju tööd, siis ehk tiba rohkem. Selline tagasiminek siis. Kuu alguses läheb majalaen maha ja siis saadan põhiliselt mehe toidupoodi, tundub.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii on. Ma lihtsalt ei mõelnud nii, et 900 ka mingi eriline number oleks. Ma mõtlesin kõrgemalt – et saada kätte 2500-3000 – mida selleks see inimene ise teinud on? On tal vastav haridus? Ilmselt ei. On tal võõrkeeled suus? Ilmselt ei. On tal selline ajukapatsiteet, et omandada võõrkeeled ja vastav haridus? Ilmselt ei. On tal motivatsioon seda kõike teha? Ilmselt ei.

Ja seetõttu, et selliseid inimesi on tööandjatel küllaga võtta, ongi need palgad sellised. Ei ole süüdi riik ega tööandjad, süüdi on need madalalennulised inimesed ise.

Kuidas see tööandja süüdi ei ole? Firma, kus mina töötan, maksab palka enamus töötajatele 700-800euri bruto. Firma omanik on Äripäeva andmetel rikkuselt kuskil seal kümnenda ja viietestkümnenda koha vahel. Konkreetse maakonna rikkaim inimene. Kus see õiglus siis nüüd on? Konkureerivad firmad maksavad samal ametikohal ehk 50-100euri rohkem.

Kõrgharidus ei garanteeri automaatselt suure palga. Ma olen juristiharidusega ja palk on 800euri. Loomulikult ma ei tööta omal erialal ja pole kunagi töötanud. Minu viga. Kui pakuti erialast tööd, siis ütlesin ära, sest sel momendil teenisin muul alal üle Eesti keskmise palga, tegin karjääri. Töö meeldis väga. Kahjuks seda tööd pikemaks ajaks ei jätkunud ja rohkem mind keegi erialasele tööle ei võtnud. Ja oligi kõik. 4 aastat õpinguid võisin prügikasti visata. Otsustasin suure pere kasuks ja leppisin lihttööga. Võin lihtsalt veidi raskemat lihttööd teha ja rohkem palka saada.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas see tööandja süüdi ei ole? Firma, kus mina töötan, maksab palka enamus töötajatele 700-800euri bruto. Firma omanik on Äripäeva andmetel rikkuselt kuskil seal kümnenda ja viietestkümnenda koha vahel. Konkreetse maakonna rikkaim inimene. Kus see õiglus siis nüüd on? Konkureerivad firmad maksavad samal ametikohal ehk 50-100euri rohkem.

See osaliselt on nagu tööandja taga, ja osaliselt ei ole ka. Valitsus ei saa survestada, kui ta just midagi otseselt ebaseaduslikku ei tee ja keegi teda ei raporteeri töökaitsesse.

Tööandjad ei tule ise raha juurde pakkuma, see on tavaline asi. Kui ei küsita, kui pinge alla ei panda, siis nad maksavad sulle nii vähe kui sa neil maksta lased.

Ega tavainimeste vahel juhtub sarnaseid asju, see on osa inimloomusest – väga harva pakutakse sulle heast peast ekstra (selliseid kullatükke leidub ka). Kõik, kes vähegi saavad, kasutavad odavaid valikuid ära.

Paljudes firmades on veel sellised ärikad ka koos, kes selle asemel, et produkti või teenust paremaks teha (ja seeläbi kasvada) ajavad muudkui järge, kust kokku hoida saaks (nõnda ongi meie toit mingit palmiõli jama ja soja täis – sest nii on odavam, mitte parem). Kokku hoitakse ka personali pealt, kui vähegi võimalik.

See ei ole õiglane, see ei ole hea – aga kuni inimestel on vabadus seda teha, siis nad kasutavad seda ka ära.

Valitsus ega riik sinu eest seista ei saa – st peale alapalga ette kirjutist – edasi pead juba ise enda eest seisma, paremaid pakkumisi otsima – keegi ei pea sulle raha pakkuma tulema niisama tühja kohapealt (mulle ka ei tulda. Võibolla kellelegi tuldakse, aga ma ei tea küll kedagi sellist :))

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas see tööandja süüdi ei ole? Firma, kus mina töötan, maksab palka enamus töötajatele 700-800euri bruto

Tööandja ei ole süüdi selles, et sa seal töötad. Allkirja töölepingule kirjutas sinu enda käsi ja püstolit ilmselt kuklas ei hoitud. Nii lihtne ongi.

+2
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatõus läbi aastate