Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatõus läbi aastate

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Palgatõus läbi aastate

Postitas:
Kägu

700 pealt 3000 peale on natuke utoopiline. Proovib kõigepealt 1000 saada, kui see õnnestub, siis 1500 jne. Beebisammude ja vaheetappidega on lihtsam liikuda ja ei teki nii kiirelt meeleheidet. Samas iga eduelamus annab tõuke proovida veelgi edasi areneda ja kaugel see 3000 siis on 🙂

Mina olen viie aastaga 720 pealt 1800 juurde liikunud. Pidin selleks kolm korda töökohta vahetama ja iga eelnev andis järgmise tarbeks hea kogemuse. Kui oleksin esimesel kohal töötades oma pragusele kohale kandideerinud, siis oleks tõenäoliselt mu cv kohe hunti läinud.

Eesti keeles ei öelda “beebisammudega”. Meie keeles tähistab pisikest sammu sõna “kukesamm”.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina vaatan asja selliselt, et kui 1 aasta jooksul palka ei tõsteta – normaalne oleks vähemalt inflatsiooniga korrigeerida – siis on see signaal mulle.

Ma teen kas halba tööd ja/või on tööandjal ükskõik ja palk pole nende jaoks tähtis hüve. Igal juhul hakkan kaaluma sellisel juhul töökoha vahetamist.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma teen kas halba tööd ja/või on tööandjal ükskõik ja palk pole nende jaoks tähtis hüve. Igal juhul hakkan kaaluma sellisel juhul töökoha vahetamist.

Kui endal selleks jaksu on, tasub alati CV värskena hoida ja aeg-ajalt vaadata, mida muul turul pakutakse. Mõned inimesed käivad isegi rutiinselt töövestlustel, et näha, mis mujal on ja mis raha nad seal teenida saaks (HR inimestele nad väga ei meeldi, aga noh).

Iga tööandja ei tulegi ise pakkuma, vaid ootavadki, kuni töötaja tuleb küsima – sellistes firmades vast hoitakse ka suures saladuses, kes kui palju saab jne. Nad hoiavad kokku sealt, kust saab.

Aga seda on juba räägitud päris palju, et kui su esmane huvi on kiiremini on palganumbrit tõsta, saab seda paremini teha firmat vahetades kui samas firmas juurde küsides.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sain 2016 aastal 1200 net, täna olenevalt kuust 2400-3800 net. Raha jääb ikka sama palju kätte ainult sellepärast, et võtsin päris suure kodulaenu ning sisustan. Oleks võinud ju edasi elada Mustamäe korteris ja nautida poole väiksemat  eluasemekulu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sain 2016 aastal 1200 net, täna olenevalt kuust 2400-3800 net. Raha jääb ikka sama palju kätte ainult sellepärast, et võtsin päris suure kodulaenu ning sisustan. Oleks võinud ju edasi elada Mustamäe korteris ja nautida poole väiksemat  eluasemekulu.

Võtsid 500 000 laenu?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Irooniline on, et jõudsin viimase vahetusega esimese tööandja juurde tagasi sama tööd tegema kuid 2x suurema palgaga kui seal 3 aastat tagasi sain.

See ei ole minu meelest mitte irooniline, vaid kurb, et tööandjale jõuab kohale hea töötaja väärtus siis, kui see töötaja on lahkunud ja arusaamine normaalsest palgast alles nö viimases hädas.

Aga võib ka olla, et 3 aastat tagasi ei olnud võimalik seda palka makstagi. Ettevõtted ju arenevad, loovad töökohti ja muudavad töötajate profiili vastavalt turu olukorrale. Ei saa kohe selliselt võtta, et miks ei makstud. Järelikult polnud võimalik, rentaabel, asjakohane… mida iganes.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatõus läbi aastate