Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatõusu küsimise tulemus?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Palgatõusu küsimise tulemus?

Postitas:

Kas olete läinud ülemuse juurde palka juurde küsima? Milline on olnud vastus? Olete saanud või, kui ei, siis mis on põhjuseks toodud?
Kui olete saanud siis kui palju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saanud. Ülemus põhjendas, et firmal läheb halvasti, kasum ei ole piisavalt suurenenud, osad üksused töötavad lausa kahjumis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisama pole küsinud. Kui kaks tööülesannet ajutiselt juurde pandi, küsisin mahukama eest lisatasu. Anti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisama ei ole ülemuse juurde marssinud ja küsinud aga palga läbirääkimised on tavaline osa iga-aastasest arenguvestlusest. Kuna mul hakkab ruttu igav, siis tavaliselt olen aasta jooksul saanud areneda ja on olnud alust juurde küsida. Enamikel kordadel on ka antud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olen saanud, tegemist avaliku sektoriga. Anti küll ainult 100 €, aga hea tahte märk seegi. Küsisin arenguvestluse käigus. Hiljuti küsisin teiselt ülemuselt (ülemus vahepeal vahetus) ühe ühekordse lisatöö eest lisatasu, tema tõstis seepeale mul natuke hoopis põhipalka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olen küsinud ja olen saanud. Töötasin varasemalt kohas, kus kollektiivlepingus oli ette nähtud iga-aastane 10% palgatõus. Pole küll teab mis suur summa, aga tööandjast siiski viisakas, arvestades pidevat elukalliduse tõusu. Seega olin harjunud saama igal aastal eelmisest kõrgemat palka, heade tulemuste eest maksti preemiat nagunii.
Peale aasta uues kohas töötamist lihtsalt läksin ja küsisin- leian, et olen hästi tööd teinud, kulud paraku kasvavad ja palun suuremat palka. Sain tunduvalt rohkem, kui 10%. Samas on meie asutuses inimesi, kes on 5a. sama palgaga töötanud ja ei julge juurde küsida. Enamuses on need naised- oh, mis nüüd mina- suhtumisega.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale aasta uues kohas töötamist lihtsalt läksin ja küsisin- leian, et olen hästi tööd teinud, kulud paraku kasvavad ja palun suuremat palka. Sain tunduvalt rohkem, kui 10%. Samas on meie asutuses inimesi, kes on 5a. sama palgaga töötanud ja ei julge juurde küsida. Enamuses on need naised- oh, mis nüüd mina- suhtumisega.

Uutel töötajatel ongi kauem töötanutega võrreldes sageli kõrgem palk ja seda tõstetakse lihtsamini kui vanadel olijatel. Paljud tööandjad ei tõsta pikaajaliste töötajate palka (või kui tõstetakse, siis vaid mõnekümne euro võrra) põhimõttel “ei lähe ta enam kuskile, kui siiamaani muud leidnud ei ole”. Olen ise töötanud 17 aastat asutuses, kus minu palk töötamise lõpuks üks asutuse madalamaid oli. Uude kohta minnes küsisin kohe “korraliku” palga, mida nüüdseks on ka tõstetud ning paaril korral aastas makstakse ka lisatasu. Eelmises töökohas võisid kauem töötanud sellest vaid unistada.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad vist ei saa kunagi palga läbirääkimisi pidada, seal ju lajatatakse kõigile üks summa vastavalt koormusele. Aga peaks selle nalja ära tegema ja küsima ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul muutus ametinimetus ning töökohustused ka mingil määral, aga meil on palgaastmed ja uus töö oli vanaga võrreldes sama taseme töö. Esialgu pakuti palka palgaastme järgi ehk siis sama, mida olin viimased pool aastat juba saanud, aga küsisin ja sain 25% juurde. Tean, et meil ka paljud ei küsi, osad võib-olla arvavadki, et ei saa küsida, kuna on ju kindlad palgamäärad (kuigi need on tegelikult miinimummäärad).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks töötaja läks ära ning tema ülesanded lükati sujuvalt mulle. Küsisin ka palka juurde, siis pandi ühekordne väike tulemustasu ja jutt, et “järgmine kuu vaatame”.
Järgmine kuu läksin sama jutuga, et teise inimese töö juures, saan hakkama, aga tahaks tema palka ka lisaks saada. Sama jutt, et järgmine kuu vaatame.
Mina vastu, et järgmine kuu vaatate sel juhul minu asemele uut inimest.
Tulemuseks mitmekordne palgatõus.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samas firmas töötanud 12 aastat, esimese palgatõusu sain 3 a tagasi. Seni lihtsalt juhataja blokkis kõik ära, pole võimalik ja kõik. Siis juhataja vahetus, hakati tegema kord aastas arenguvestlusi, mille üks osa on ka palgateema. Muidugi juurde olen siis küsinud rohkem, kui saanud olen, nt olen küsinud 100 (põhjendustega muidugi, kuna meil isegi viimaste aastate palgatõusudega on palgad firmas endiselt ajale jalgu jäänud), saanud olen ühel aastal 50 eurot juurde, teisel 75.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikaaegsele töötajale ei võimaldata palgatõusu siis, kui tööandjale tundub, et ta pole seda väärt. Päris lahti ei taha ka inimest lasta, aga mõeldaksegi, et las siis tiksub selle väiksema palgaga või on lootus, et läheb ise ära. Väärt töötajale võimaldatakse alati palgatõusu, kas või vähesel määral, kui finantsseis pole kiita.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikaaegsele töötajale ei võimaldata palgatõusu siis, kui tööandjale tundub, et ta pole seda väärt. Päris lahti ei taha ka inimest lasta, aga mõeldaksegi, et las siis tiksub selle väiksema palgaga või on lootus, et läheb ise ära. Väärt töötajale võimaldatakse alati palgatõusu, kas või vähesel määral, kui finantsseis pole kiita.

Ja jah. Võeti uus inimene, juhm kui luuavars, ei olnud seda tööd kaugelt ka näinud. Mina pidin teda õpetama hakkama, seda muidugi lisatasuta. Sain teada, et uuele makstakse rohkem kui mulle. Arva ära, kas mulle küsimise peale rohkem hakati maksma?
Jah, õnneks ei hakatud. Taipasin ometi lõpuks töökohta vahetada, sain järgmises pea 2x kõrgema palga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli nii et inimene läks töölt ära, mulle lükati pooled tema ülesanded. kui oli aastavestlus ja küsisin palga kohta siis öeldi et ma pole piisavalt teinud eelmisel aastal et mu palka tõsta. tõsi ta oli – minu oma varasemad ülesanded on tuntavalt kannatanud sest teen nüüd 1.5 inimese tööd. töötan eraettevõttes ja ka enne oli päev nii tihe et vahel tuleb pool päeva kannatada enne kui pissile minekuks aega on.
nüüd otsin uut tööd.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatõusu küsimise tulemus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.