Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatõusu pole olnud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Palgatõusu pole olnud

Postitas:
Kägu

Olen praeguses töökohas (kontoritöö)töötanud poolteist aastat ja siiani on palk sama olnud, vaid 1100 eur kätte. Palk on ilmselgelt väike, arvestades ka seda, et on inflatsioon. Pole julgenus juurde küsida, kuid peaks. Tagasi hoiab see, et tööülesandeid pole juurde vōtnud. Mida teie teeksite, kas küsiksite juurde?

+5
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vist küsiks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge see, et küsiks. Kõik inimesed, kelle teenuseid mina tarbin, on hindu tõstnud ja mitte 20 protsenti nagu inflatsioon, vaid märksa rohkem. Toiduainete hinnad on veel rohkem tõusnud. Ise sain eelmisel aastal 300 eurot palgale juurde, aga ka see pole hinnatõusu katnud, vaesem olen kui varem.

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niimoodi ei saa soovitada, et küsi või ära küsi. See oleneb palju ka sellest, missuguses firmas sa töötad. Mõnel juhul aitab vaid see, et vahetad töökohta, sest olemasolevas ei pruugi üldse olla võimalik palka tõsta.

Näiteks kui minu üks töötaja tuleks endale palka juurde küsima, siis ma pigem soovitaksin tal leida endale mõni teine töö, sest mul ei ole võimalik palka tõsta.

Kui töötad suuremas firmas, kus rahavoogudega probleeme pole, käive on suurenenud, siis muidugi mine küsi. Kui aga teil on seal selline seis, et niigi pankroti äärel, siis pigem hakka vaatama uut tööd.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen praeguses töökohas (kontoritöö)töötanud poolteist aastat ja siiani on palk sama olnud, vaid 1100 eur kätte. Palk on ilmselgelt väike, arvestades ka seda, et on inflatsioon. Pole julgenus juurde küsida, kuid peaks. Tagasi hoiab see, et tööülesandeid pole juurde vōtnud. Mida teie teeksite, kas küsiksite juurde?

Nii ruttu juba uut palka tahtma? Alla 3 aasta üldse teemat ei tõstataks.

+8
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ruttu juba uut palka tahtma? Alla 3 aasta üldse teemat ei tõstataks.

Ära seleta. Inflatsioon on olnud 20+ protsenti, seega sama palgataseme saamiseks peaks vähemalt nii palju palka tõstma.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan kätte 1350 ja on juba ette teada, et mingit tõusu lootust pole. Küsidagi pole mõtet. Ausalt öelda on ka päris kurb.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kätte saadav summa sul selline, et isegi kui tõstetakse palka, siis kasu sellest minimaalne. Kuna tulumaksustatav osa tõuseb selle lolli maksuküüru pärast.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kätte saadav summa sul selline, et isegi kui tõstetakse palka, siis kasu sellest minimaalne. Kuna tulumaksustatav osa tõuseb selle lolli maksuküüru pärast.

kas sõltub ikka sellest, kui palju palk tõuseb. 😉

tõsi, maksuküür vähendab küll maksuvaba miinimumi, kuid siiski mitte nii, et palga tõstmisel mõte puuduks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära seleta. Inflatsioon on olnud 20+ protsenti, seega sama palgataseme saamiseks peaks vähemalt nii palju palka tõstma.

Nii. Ja ettevõte on sinu arust inflatsiooni võrra rikkam, et see 20-25 prossa rohkem palka maksta?

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kätte saadav summa sul selline, et isegi kui tõstetakse palka, siis kasu sellest minimaalne. Kuna tulumaksustatav osa tõuseb selle lolli maksuküüru pärast.

õnneks küür uuest aastast vast kaob õnneks, ootan samuti

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õnneks küür uuest aastast vast kaob õnneks, ootan samuti

Minu arust seda plaanitakse alles 2025. aastast, järgmise aasta alguses tõusevad käibe- ja tulumaks. Mina saan sellest reformist vaid 100 eurot kasu, samas kaotan palju varem juba palju rohkem. See reform läheb maksma 300 miljonit, mis kõik muul viisil rahva rahakotist välja kangutatakse.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See reform läheb maksma 300 miljonit, mis kõik muul viisil rahva rahakotist välja kangutatakse.

Eelistaks ka, et need uued maksud jääksid ära, mina võidaks sellest rohkem kui sellest tulumaksuküüru kaotamisest.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See reform läheb maksma 300 miljonit, mis kõik muul viisil rahva rahakotist välja kangutatakse.

Eelistaks ka, et need uued maksud jääksid ära, mina võidaks sellest rohkem kui sellest tulumaksuküüru kaotamisest.

Mine tööle ! 1200 eurot bruto palka saavad inimesed ei ole rikkurid ega karistamist ei vääri sinu tõttu. Mina olen tulevase maksupoliitika poolt, toetustest ei ela.

+11
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine tööle ! 1200 eurot bruto palka saavad inimesed ei ole rikkurid ega karistamist ei vääri sinu tõttu. Mina olen tulevase maksupoliitika poolt, toetustest ei ela.

Sest sa pole arvutanud, kui palju kaotad ja kui palju võidad. Muidugi pole õiglane 2100 eurot saavat inimest rikkuriks tembeldada, kes tulumaksusoodustust ei saa, aga sa arvuta ka natuke, palju sa kaotad selle reformiga ja palju võidad. Sellest tulumaksu- ja käibemaksutõusust pluss automaksust, pluss laste pealt tulumaksusoodustuse kaotamisest jne, jne, jne kaotad sa palju rohkem. Aga tobu ei saa sellest aru.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

poolteist aastat pole küll mingi sellie periood, et midagi juurde küsima minna – kui ülesanded pole muutunud. Enamik ettevõtteid pole inflatsioonist mitte rikastunud, vaid kulusid on niikuinii rohkem. Ettevõtted saavad tihti palka tõsta töökohtade vähendamise arvelt ainult.

Kui aga su väärtus firmale on suur, teed rohkem kui alguses kokku lepitud- siis anna minna.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine tööle ! 1200 eurot bruto palka saavad inimesed ei ole rikkurid ega karistamist ei vääri sinu tõttu. Mina olen tulevase maksupoliitika poolt, toetustest ei ela.

Sest sa pole arvutanud, kui palju kaotad ja kui palju võidad. Muidugi pole õiglane 2100 eurot saavat inimest rikkuriks tembeldada, kes tulumaksusoodustust ei saa, aga sa arvuta ka natuke, palju sa kaotad selle reformiga ja palju võidad. Sellest tulumaksu- ja käibemaksutõusust pluss automaksust, pluss laste pealt tulumaksusoodustuse kaotamisest jne, jne, jne kaotad sa palju rohkem. Aga tobu ei saa sellest aru.

Kui autot ja lapsi pole, siis on kaotus ka väiksem ju. Ära pane kõiki ühte patta. Ja ära arva, et me ilma maksude tõstmiseta hakkama saaks.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine tööle ! 1200 eurot bruto palka saavad inimesed ei ole rikkurid ega karistamist ei vääri sinu tõttu. Mina olen tulevase maksupoliitika poolt, toetustest ei ela.

Sest sa pole arvutanud, kui palju kaotad ja kui palju võidad. Muidugi pole õiglane 2100 eurot saavat inimest rikkuriks tembeldada, kes tulumaksusoodustust ei saa, aga sa arvuta ka natuke, palju sa kaotad selle reformiga ja palju võidad. Sellest tulumaksu- ja käibemaksutõusust pluss automaksust, pluss laste pealt tulumaksusoodustuse kaotamisest jne, jne, jne kaotad sa palju rohkem. Aga tobu ei saa sellest aru.

Kui autot ja lapsi pole, siis on kaotus ka väiksem ju. Ära pane kõiki ühte patta. Ja ära arva, et me ilma maksude tõstmiseta hakkama saaks.

jah, küür on ammu ajale jalgu jäänud. tänane toimiv lahendus oleks astmeline tulumaks.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine tööle ! 1200 eurot bruto palka saavad inimesed ei ole rikkurid ega karistamist ei vääri sinu tõttu. Mina olen tulevase maksupoliitika poolt, toetustest ei ela.

Sest sa pole arvutanud, kui palju kaotad ja kui palju võidad. Muidugi pole õiglane 2100 eurot saavat inimest rikkuriks tembeldada, kes tulumaksusoodustust ei saa, aga sa arvuta ka natuke, palju sa kaotad selle reformiga ja palju võidad. Sellest tulumaksu- ja käibemaksutõusust pluss automaksust, pluss laste pealt tulumaksusoodustuse kaotamisest jne, jne, jne kaotad sa palju rohkem. Aga tobu ei saa sellest aru.

Kui autot ja lapsi pole, siis on kaotus ka väiksem ju. Ära pane kõiki ühte patta. Ja ära arva, et me ilma maksude tõstmiseta hakkama saaks.

jah, küür on ammu ajale jalgu jäänud. tänane toimiv lahendus oleks astmeline tulumaks.

kindlasti mitte, kindel EIIIII astmelisele tulumaksule

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine tööle ! 1200 eurot bruto palka saavad inimesed ei ole rikkurid ega karistamist ei vääri sinu tõttu. Mina olen tulevase maksupoliitika poolt, toetustest ei ela.

Sest sa pole arvutanud, kui palju kaotad ja kui palju võidad. Muidugi pole õiglane 2100 eurot saavat inimest rikkuriks tembeldada, kes tulumaksusoodustust ei saa, aga sa arvuta ka natuke, palju sa kaotad selle reformiga ja palju võidad. Sellest tulumaksu- ja käibemaksutõusust pluss automaksust, pluss laste pealt tulumaksusoodustuse kaotamisest jne, jne, jne kaotad sa palju rohkem. Aga tobu ei saa sellest aru.

Kui autot ja lapsi pole, siis on kaotus ka väiksem ju. Ära pane kõiki ühte patta. Ja ära arva, et me ilma maksude tõstmiseta hakkama saaks.

Mul on lapsed ja tead auto ka ja tööl käin ka, küüru kaotamisest ja uuest maksundusest võidan ka. Seega eksid mitmekordselt.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine tööle ! 1200 eurot bruto palka saavad inimesed ei ole rikkurid ega karistamist ei vääri sinu tõttu. Mina olen tulevase maksupoliitika poolt, toetustest ei ela.

Sest sa pole arvutanud, kui palju kaotad ja kui palju võidad. Muidugi pole õiglane 2100 eurot saavat inimest rikkuriks tembeldada, kes tulumaksusoodustust ei saa, aga sa arvuta ka natuke, palju sa kaotad selle reformiga ja palju võidad. Sellest tulumaksu- ja käibemaksutõusust pluss automaksust, pluss laste pealt tulumaksusoodustuse kaotamisest jne, jne, jne kaotad sa palju rohkem. Aga tobu ei saa sellest aru.

Olen arvutanud, võidan, seega ka pooldan. Pole juba mitu aastat tulumaksuvabastust saanud sentigi.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kindlasti mitte, kindel EIIIII astmelisele tulumaksule

Võiks olla küll astmeline tulumaks. Aga niimoodi, et rohkem maksavad ikka päriselt rikkad, mitte mingid 2000 euro teenijad. Praeguse süsteemiga saad Soomes rohkem raha kätte kui siin. Rohkem võiks maksta need, kelle palk algab sealt 4 tuhande euro pealt.

+20
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on selline, et paljud eriti suuremad firmad (Tallink, pangad, Tallinna Kaubamaja grupp jms) on niisugused, kus madalama astme töötajatele on kehtestatud ametikoha palk, palgaastmed, palgapoliitika jms ning keegi kellegi küsimise peale midagi juurde ei pane. Poleks võimalikki, sest palku ei otsusta otsene ülemus, vaid korporatsiooni juhtkond, kellele ei pääse oma palgaküsimisega jutulegi. Palk muutub siis, kui juhtkond otsustab kas kõikidel või teatud ametikohtadel palka tõsta. Mingitel võtmetegijatel ja suurematel bossidel nt üleostetud osakonnajuht vmt on selgelt teised numbrid ja erikokkulepped, aga 1100€ seltskond sinna klubisse ei kuulu. Kuskil mõnemehefirmas vast saab jah ülemusega otse arutada, palju sa väärt oled.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem on selles, et ka ettevõtete kulud on tõusnud oluliselt, mõned alles maksava praegu ära talviseid elektriarveid.

Meie ettvõttel on tarnijate arved maksmata veel isegi märtsist, kuna lihtsalt pole vahendeid! Õnneks oleme saanud teha maksegraafikuid ja kuna pikaaegsed partnerid, saame hakkama. Kui praegu tuleks minu juurde keegi töötasu tõusust rääkima- soovitaksin pigem lahkumisavaldust, ettevõttel lihtsam, üks palk vähem maksta.  Ausalt- ma laseks osadel praegu ilusasti lahkuda, see oleks isegi ettevõtte huvides, tõmmata pooleks aastaks kõike koomale.

Vaadake, mis toimub, ümberringi on pankrotid.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine tööle ! 1200 eurot bruto palka saavad inimesed ei ole rikkurid ega karistamist ei vääri sinu tõttu. Mina olen tulevase maksupoliitika poolt, toetustest ei ela.

Sest sa pole arvutanud, kui palju kaotad ja kui palju võidad. Muidugi pole õiglane 2100 eurot saavat inimest rikkuriks tembeldada, kes tulumaksusoodustust ei saa, aga sa arvuta ka natuke, palju sa kaotad selle reformiga ja palju võidad. Sellest tulumaksu- ja käibemaksutõusust pluss automaksust, pluss laste pealt tulumaksusoodustuse kaotamisest jne, jne, jne kaotad sa palju rohkem. Aga tobu ei saa sellest aru.

Olen arvutanud, võidan, seega ka pooldan. Pole juba mitu aastat tulumaksuvabastust saanud sentigi.

Kuidas? Arvutan ja arvutan, ikka jääb miinusesse, kui tulumaksu tõus, täiendav tulumaksusoodustuse kadumine lastelt ja automaksu lisandumine arvesse võtta. Palka saan juurde umbes 80€ kuus, kui astmed ära kaotatakse ja tulumaks on 22%. Täiendav tulumaksusoodustus teise lapse pealt kaob ära, ehk veel ligikaudu 55€ kuu kohta jääb raha vähemaks. 25€ olen veel plussis, aga kui arvestada, et hetkel umbes 1500€ eest kuus kasutan tulumaksuga maksustatud tooteid ja teenuseid (elekter, küte, toit, riided, kütus jne), siis jään juba 5€ miinusesse. Lisaks siis automaks, mille suurust ei tea. Täiest tarbetud maksumuutused, mis riigikassasse raha ei too. Ja praktiliselt kõik kaotavad.

Teemaalgataja, küsi ikka palka juurde. Mis kõige hullem on, mis juhtuda saab? Ei anta juurde. Aga võib-olla antakse.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine tööle ! 1200 eurot bruto palka saavad inimesed ei ole rikkurid ega karistamist ei vääri sinu tõttu. Mina olen tulevase maksupoliitika poolt, toetustest ei ela.

Sest sa pole arvutanud, kui palju kaotad ja kui palju võidad. Muidugi pole õiglane 2100 eurot saavat inimest rikkuriks tembeldada, kes tulumaksusoodustust ei saa, aga sa arvuta ka natuke, palju sa kaotad selle reformiga ja palju võidad. Sellest tulumaksu- ja käibemaksutõusust pluss automaksust, pluss laste pealt tulumaksusoodustuse kaotamisest jne, jne, jne kaotad sa palju rohkem. Aga tobu ei saa sellest aru.

Olen arvutanud, võidan, seega ka pooldan. Pole juba mitu aastat tulumaksuvabastust saanud sentigi.

Kuidas? Arvutan ja arvutan, ikka jääb miinusesse, kui tulumaksu tõus, täiendav tulumaksusoodustuse kadumine lastelt ja automaksu lisandumine arvesse võtta. Palka saan juurde umbes 80€ kuus, kui astmed ära kaotatakse ja tulumaks on 22%. Täiendav tulumaksusoodustus teise lapse pealt kaob ära, ehk veel ligikaudu 55€ kuu kohta jääb raha vähemaks. 25€ olen veel plussis, aga kui arvestada, et hetkel umbes 1500€ eest kuus kasutan tulumaksuga maksustatud tooteid ja teenuseid (elekter, küte, toit, riided, kütus jne), siis jään juba 5€ miinusesse. Lisaks siis automaks, mille suurust ei tea. Täiest tarbetud maksumuutused, mis riigikassasse raha ei too. Ja praktiliselt kõik kaotavad.

Teemaalgataja, küsi ikka palka juurde. Mis kõige hullem on, mis juhtuda saab? Ei anta juurde. Aga võib-olla antakse.

aga kui arvestada, et hetkel umbes 1500€ eest kuus kasutan tulumaksuga käobemaksuga maksustatud tooteid ja teenuseid

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas? Arvutan ja arvutan, ikka jääb miinusesse, kui tulumaksu tõus, täiendav tulumaksusoodustuse kadumine lastelt ja automaksu lisandumine arvesse võtta. Palka saan juurde umbes 80€ kuus, kui astmed ära kaotatakse ja tulumaks on 22%. Täiendav tulumaksusoodustus teise lapse pealt kaob ära, ehk veel ligikaudu 55€ kuu kohta jääb raha vähemaks. 25€ olen veel plussis, aga kui arvestada, et hetkel umbes 1500€ eest kuus kasutan tulumaksuga maksustatud tooteid ja teenuseid (elekter, küte, toit, riided, kütus jne), siis jään juba 5€ miinusesse. Lisaks siis automaks, mille suurust ei tea. Täiest tarbetud maksumuutused, mis riigikassasse raha ei too. Ja praktiliselt kõik kaotavad.

Otse loomulikult on kõigil kaks last, auto ning nad tarbivad 1500€ eest tooteid ja teenuseid kuus ning maksuküüru kaotamisel saavad nad juurde 80€ kuus.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui seal firmas pole kindlal ajal arenguvestlusi, palga tõstmist jmt, siis ongi kombeks nii, et igaüks ise läheb ja küsib. Ja kui palka juurde ei saa, siis tasuks ikkagi uut tööd otsida. On ka firmasid, kus saabki palka juurde alles siis, kui uus töökoht olemas ja lähed jutuga, et kuu aja pärast oled läinud, siis hakatakse alles liigutama ja midagi juurde pakkuma, kui on selge, et inimene tõesti sellise palgaga nõus pole.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina saaks 1100 eurot kätte, oleks päris rõõmus. Tegelikult isegi väga rõõmus. Minu palk on 850 eurot. Kuna palk nii väike, siis maksudeks läheb vähe ja palk kätte 800 eurot. Palk seotud alampalgaga ehk kui alampalk tõuseb, tõuseb ka mul palk. Firma ise omast tahtest mingit palka ei tõsta, aga igal pool ainult valetab, kuidas palkasid on tõstetud. Küsida pole kelleltki ja kasu on suur null. Rabad edasi oma tööd teha. Kuskil kontoris tagumikku laiaks ei istu. Ikka 10- ja mõnikord lausa 15tunnised tööpäevad. Vudid ringi nagu orav rattas. Firma omanik loomulikult rikaste edetabelis. Nüüd ütlete, et vaheta töökohta, mine õppima jne. Õpitud on omajagu. Lausa bakalaureus, mis võrdsustatud magistriga. Aga maal lihtsalt tööd pole ja Tallinnasse kinnisvara ei jõua osta. Palgatõusust võib vaid unistada. Töötan edasi.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina saaks 1100 eurot kätte, oleks päris rõõmus. Tegelikult isegi väga rõõmus. Minu palk on 850 eurot. Kuna palk nii väike, siis maksudeks läheb vähe ja palk kätte 800 eurot. Palk seotud alampalgaga ehk kui alampalk tõuseb, tõuseb ka mul palk. Firma ise omast tahtest mingit palka ei tõsta, aga igal pool ainult valetab, kuidas palkasid on tõstetud. Küsida pole kelleltki ja kasu on suur null. Rabad edasi oma tööd teha. Kuskil kontoris tagumikku laiaks ei istu. Ikka 10- ja mõnikord lausa 15tunnised tööpäevad. Vudid ringi nagu orav rattas. Firma omanik loomulikult rikaste edetabelis. Nüüd ütlete, et vaheta töökohta, mine õppima jne. Õpitud on omajagu. Lausa bakalaureus, mis võrdsustatud magistriga. Aga maal lihtsalt tööd pole ja Tallinnasse kinnisvara ei jõua osta. Palgatõusust võib vaid unistada. Töötan edasi.

Sellise palganumbri ja töötundide juures töötaks isegi pigem kõnekeskuses või teeks andmesisestust. Kaugtööde osas valikut tegelikult on, IF näiteks otsib suhteliselt tihti.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatõusu pole olnud