Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatõusu pole olnud

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Palgatõusu pole olnud

Postitas:
Kägu

Probleem on selles, et ka ettevõtete kulud on tõusnud oluliselt, mõned alles maksava praegu ära talviseid elektriarveid.

Meie ettvõttel on tarnijate arved maksmata veel isegi märtsist, kuna lihtsalt pole vahendeid! Õnneks oleme saanud teha maksegraafikuid ja kuna pikaaegsed partnerid, saame hakkama. Kui praegu tuleks minu juurde keegi töötasu tõusust rääkima- soovitaksin pigem lahkumisavaldust, ettevõttel lihtsam, üks palk vähem maksta. Ausalt- ma laseks osadel praegu ilusasti lahkuda, see oleks isegi ettevõtte huvides, tõmmata pooleks aastaks kõike koomale.

Vaadake, mis toimub, ümberringi on pankrotid.

Miks sa siis ei koonda? Pead küll maksma veidi hüvitist, aga odavam ikka, kui hoida palgal töötajaid, keda vaja pole.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine tööle ! 1200 eurot bruto palka saavad inimesed ei ole rikkurid ega karistamist ei vääri sinu tõttu. Mina olen tulevase maksupoliitika poolt, toetustest ei ela.

Sest sa pole arvutanud, kui palju kaotad ja kui palju võidad. Muidugi pole õiglane 2100 eurot saavat inimest rikkuriks tembeldada, kes tulumaksusoodustust ei saa, aga sa arvuta ka natuke, palju sa kaotad selle reformiga ja palju võidad. Sellest tulumaksu- ja käibemaksutõusust pluss automaksust, pluss laste pealt tulumaksusoodustuse kaotamisest jne, jne, jne kaotad sa palju rohkem. Aga tobu ei saa sellest aru.

Kui autot ja lapsi pole, siis on kaotus ka väiksem ju. Ära pane kõiki ühte patta. Ja ära arva, et me ilma maksude tõstmiseta hakkama saaks.

jah, küür on ammu ajale jalgu jäänud. tänane toimiv lahendus oleks astmeline tulumaks.

See küür ongi sisuliselt astmeline tulumaks. Küsimus on lihtsalt selles, kuidas selle küüru kõver sätitakse.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mina saaks 1100 eurot kätte, oleks päris rõõmus. Tegelikult isegi väga rõõmus. Minu palk on 850 eurot. Kuna palk nii väike, siis maksudeks läheb vähe ja palk kätte 800 eurot. Palk seotud alampalgaga ehk kui alampalk tõuseb, tõuseb ka mul palk. Firma ise omast tahtest mingit palka ei tõsta, aga igal pool ainult valetab, kuidas palkasid on tõstetud. Küsida pole kelleltki ja kasu on suur null. Rabad edasi oma tööd teha. Kuskil kontoris tagumikku laiaks ei istu. Ikka 10- ja mõnikord lausa 15tunnised tööpäevad. Vudid ringi nagu orav rattas. Firma omanik loomulikult rikaste edetabelis. Nüüd ütlete, et vaheta töökohta, mine õppima jne. Õpitud on omajagu. Lausa bakalaureus, mis võrdsustatud magistriga. Aga maal lihtsalt tööd pole ja Tallinnasse kinnisvara ei jõua osta. Palgatõusust võib vaid unistada. Töötan edasi.

Miinimumpalga eest teed peaaegu kahe koha koormuse? See pole üldse seaduslik ja kindlasti leiab midagi paremat ka kaugtööna.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine tööle ! 1200 eurot bruto palka saavad inimesed ei ole rikkurid ega karistamist ei vääri sinu tõttu. Mina olen tulevase maksupoliitika poolt, toetustest ei ela.

Sest sa pole arvutanud, kui palju kaotad ja kui palju võidad. Muidugi pole õiglane 2100 eurot saavat inimest rikkuriks tembeldada, kes tulumaksusoodustust ei saa, aga sa arvuta ka natuke, palju sa kaotad selle reformiga ja palju võidad. Sellest tulumaksu- ja käibemaksutõusust pluss automaksust, pluss laste pealt tulumaksusoodustuse kaotamisest jne, jne, jne kaotad sa palju rohkem. Aga tobu ei saa sellest aru.

Kui autot ja lapsi pole, siis on kaotus ka väiksem ju. Ära pane kõiki ühte patta. Ja ära arva, et me ilma maksude tõstmiseta hakkama saaks.

jah, küür on ammu ajale jalgu jäänud. tänane toimiv lahendus oleks astmeline tulumaks.

See küür ongi sisuliselt astmeline tulumaks. Küsimus on lihtsalt selles, kuidas selle küüru kõver sätitakse.

nojah, natuke nagu on jah, selline ei liha ega kala. 😉

ajalugu meenutades on tegemist omaaegse keski ja refi kompromissiga, kui ühe valimislubadus oli astmeline tulumaks ja teise puhul igal juhul selle vältimine.

küüru kaotamine on liiga kallis lõbu, sestap oleks praegu tõesti mõistlikum piirduda küüru kõvera nihutamisega.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mina saaks 1100 eurot kätte, oleks päris rõõmus. Tegelikult isegi väga rõõmus. Minu palk on 850 eurot. Kuna palk nii väike, siis maksudeks läheb vähe ja palk kätte 800 eurot. Palk seotud alampalgaga ehk kui alampalk tõuseb, tõuseb ka mul palk. Firma ise omast tahtest mingit palka ei tõsta, aga igal pool ainult valetab, kuidas palkasid on tõstetud. Küsida pole kelleltki ja kasu on suur null. Rabad edasi oma tööd teha. Kuskil kontoris tagumikku laiaks ei istu. Ikka 10- ja mõnikord lausa 15tunnised tööpäevad. Vudid ringi nagu orav rattas. Firma omanik loomulikult rikaste edetabelis. Nüüd ütlete, et vaheta töökohta, mine õppima jne. Õpitud on omajagu. Lausa bakalaureus, mis võrdsustatud magistriga. Aga maal lihtsalt tööd pole ja Tallinnasse kinnisvara ei jõua osta. Palgatõusust võib vaid unistada. Töötan edasi.

Miinimumpalga eest teed peaaegu kahe koha koormuse? See pole üldse seaduslik ja kindlasti leiab midagi paremat ka kaugtööna.

Ei tee, mul on vahetustega töö. Ikka normtunnid kuus.

Iseenesest mulle meeldib mu töö just sellepärast, et vabu päevi on piisavalt. Töö on vaheldusrikas, väga suurt vastutust pole, töökaaslased on toredad, otsene ülemus väga tore, töökoht kodu lähedal, kulutused töölkäimiseks puuduvad.
Kodus ma tööd teha ei saaks. Mul mitu last. Üks alles sõimes. Elamine pole suur ja vaikust kodus pole. Mulle meeldib kodust välja saada. Lausa naudin seda. Kõnekeskuses ma elus töötada ei suuda. Ma võin e-meile kirjutada, aga telefoniteel ma pigem ei suhtleks. Mul on väike sotsiaalärevushäire.
Aga ikkagi ma leian, et mu palk peaks suurem olema. Ja ma tegelikult plaanin sellest ka suuremale ülemusele rääkida. Ma olen multifunktsionaalne töötaja. Ma asendan puhkuste ajal teisi. See palk selle töö eest peaks olema suurem. Praegu omanik lihtsalt rikastub töötajate arvelt. Sest töötajad nurisevad omaette, aga keegi midagi ette ei võta. Mõni lausa kiidab seda palka.

+3
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ikkagi ma leian, et mu palk peaks suurem olema. Ja ma tegelikult plaanin sellest ka suuremale ülemusele rääkida. Ma olen multifunktsionaalne töötaja. Ma asendan puhkuste ajal teisi. See palk selle töö eest peaks olema suurem. Praegu omanik lihtsalt rikastub töötajate arvelt. Sest töötajad nurisevad omaette, aga keegi midagi ette ei võta. Mõni lausa kiidab seda palka.

siis tulebki sellest rääkida, kui palju sa ettevõttele annad – ning mida soovid selle eest vastu saada. Kui juhtkonna nägemus sinust kui väärtuslikust töötajast on sarnane, küll siis leitakse ka võimalus tasu maksta. Aga mingeid “suurem palk või lähen” lubadusi pole mõtet pilduda, äkki tulebki minna. Omaniku asi ongi ettevõttest tulu saada muide.

Teemaalgatuse juures häirib mind pealkiri – “palgatõusu pole olnud”. Palgatõus pole tegelikult mingi inimõigus, see on kahe poole kokkulepe ja oleneb töötaja väärtusest ettevõttele.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tee, mul on vahetustega töö. Ikka normtunnid kuus.

Iseenesest mulle meeldib mu töö just sellepärast, et vabu päevi on piisavalt. Töö on vaheldusrikas, väga suurt vastutust pole, töökaaslased on toredad, otsene ülemus väga tore, töökoht kodu lähedal, kulutused töölkäimiseks puuduvad.

Kodus ma tööd teha ei saaks. Mul mitu last. Üks alles sõimes. Elamine pole suur ja vaikust kodus pole. Mulle meeldib kodust välja saada. Lausa naudin seda. Kõnekeskuses ma elus töötada ei suuda. Ma võin e-meile kirjutada, aga telefoniteel ma pigem ei suhtleks. Mul on väike sotsiaalärevushäire.

Uus koht olemas?

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen praeguses töökohas (kontoritöö)töötanud poolteist aastat ja siiani on palk sama olnud, vaid 1100 eur kätte. Palk on ilmselgelt väike, arvestades ka seda, et on inflatsioon. Pole julgenus juurde küsida, kuid peaks. Tagasi hoiab see, et tööülesandeid pole juurde vōtnud. Mida teie teeksite, kas küsiksite juurde?

Oleneb sellest, kui lihtsasti asendatav sa oled. Kui töö konti ei murra, võivad nad sama palgaga lihtsalt järgmise võtta ja polegi mõtet sinu oma tõsta. Kui aga ettevõtte jaoks väärtuslik oled, saad ilmselt küsimise juurde peale.

Mis puutub tööülesannete juurde võtmisesse, siis enamike ametite puhul muutub töö olemus mõnevõrra ajas ja paratamatult tuleb muutuste ja uuendustega kaasas käia. Üks variant on ka see, et lähed ülemuse juurde konkreetse pakkumisega, et tead, selle palgaga ei ela eriti ära, tahan vot nii palju juurde saada, omalt poolt pakun, et võiksin lisaks ka neid-ja-neid ülesandeid teha. Sel juhul on tõenäosus palgatõusuks palju suurem.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mismõttes ei julge küsida? Mis siis võib saada? Lastakse lahti, sõimatakse läbi, ülemus sööb ära? Halvimal juhul mis juhtub?

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mismõttes ei julge küsida? Mis siis võib saada? Lastakse lahti, sõimatakse läbi, ülemus sööb ära? Halvimal juhul mis juhtub?

halvimal juhul laseb esimesel võimalusel lahti ja otsi siis tööd maal ja sellist mis ära tasub ning konti päris ei murra. Linnas on pisut lihtsam, aga suure palgaga töökohad eriti ei vedele ja tahetakse valdavalt noori.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

halvimal juhul laseb esimesel võimalusel lahti ja otsi siis tööd maal ja sellist mis ära tasub ning konti päris ei murra. Linnas on pisut lihtsam, aga suure palgaga töökohad eriti ei vedele ja tahetakse valdavalt noori.

Ei lase. Sa lihtsalt küsid. Vastus võib ka ei olla. Ongi kõik. Ega keegi sulle pakkuma ei tule, kui ise ei küsi.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii ruttu juba uut palka tahtma? Alla 3 aasta üldse teemat ei tõstataks.

Ära seleta. Inflatsioon on olnud 20+ protsenti, seega sama palgataseme saamiseks peaks vähemalt nii palju palka tõstma.

Vot see on lihtrahva mõtlemine. Tööandja mure on inflatsioon katta. Naljatilgad. Ei ole, saage ükskord aru. Tööandja elab sama inflatsiooniga.

+6
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on selline, et paljud eriti suuremad firmad (Tallink, pangad, Tallinna Kaubamaja grupp jms) on niisugused, kus madalama astme töötajatele on kehtestatud ametikoha palk, palgaastmed, palgapoliitika jms ning keegi kellegi küsimise peale midagi juurde ei pane. Poleks võimalikki, sest palku ei otsusta otsene ülemus, vaid korporatsiooni juhtkond, kellele ei pääse oma palgaküsimisega jutulegi. Palk muutub siis, kui juhtkond otsustab kas kõikidel või teatud ametikohtadel palka tõsta. Mingitel võtmetegijatel ja suurematel bossidel nt üleostetud osakonnajuht vmt on selgelt teised numbrid ja erikokkulepped, aga 1100€ seltskond sinna klubisse ei kuulu. Kuskil mõnemehefirmas vast saab jah ülemusega otse arutada, palju sa väärt oled.

Järelikult pole sa piisavalt väärtuslik töötaja, mis muud. Ka suurfirmad tõstavad palka, kui väärtuslik töötaja küsib.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on selline, et paljud eriti suuremad firmad (Tallink, pangad, Tallinna Kaubamaja grupp jms) on niisugused, kus madalama astme töötajatele on kehtestatud ametikoha palk, palgaastmed, palgapoliitika jms ning keegi kellegi küsimise peale midagi juurde ei pane. Poleks võimalikki, sest palku ei otsusta otsene ülemus, vaid korporatsiooni juhtkond, kellele ei pääse oma palgaküsimisega jutulegi. Palk muutub siis, kui juhtkond otsustab kas kõikidel või teatud ametikohtadel palka tõsta. Mingitel võtmetegijatel ja suurematel bossidel nt üleostetud osakonnajuht vmt on selgelt teised numbrid ja erikokkulepped, aga 1100€ seltskond sinna klubisse ei kuulu. Kuskil mõnemehefirmas vast saab jah ülemusega otse arutada, palju sa väärt oled.

Järelikult pole sa piisavalt väärtuslik töötaja, mis muud. Ka suurfirmad tõstavad palka, kui väärtuslik töötaja küsib.

Pole mõtet kommenteerida kui ei tea mida räägid.

Ma töötan ka rahvusvahelises korporatsioonis. Meil on ametikohtade palk väga rangelt ette määratud ja vaadatakse üle vaid kord aastas võrreldes seda Eesti tööturul toimuvaga.

Ainus võimalus palka juurde saada on vahetada ametikohta firma siseselt või töökohta.

Minu tööandja otsib ka tihti inimesi nö reatööle aga seda seetõttu ,et seda tööd mõnda aega teinud  inimesed kas kandideerivad firmasiseselt rohkem oskusi nõudvatele ja ka parema palgaga töökohtadele (sisekonkursiga) või lähevad lapsehoolduspuhkusele mõneks ajaks ja neile on vaja asendajat. Ära otseselt palga pärast pole meil keegi läinud viimastel aastatel. ja need kes aastaid on nö reatööl, neile see töö sobib. Keegi ei tee seda seetõttu et muud valikut pole.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan kätte 1350 ja on juba ette teada, et mingit tõusu lootust pole. Küsidagi pole mõtet. Ausalt öelda on ka päris kurb.

Inimene pole puu. Võta tööpakkumised ette ning kandideeri! Mitte midagi tegemine ei aita.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole mõtet kommenteerida kui ei tea mida räägid.

Ma töötan ka rahvusvahelises korporatsioonis. Meil on ametikohtade palk väga rangelt ette määratud ja vaadatakse üle vaid kord aastas võrreldes seda Eesti tööturul toimuvaga.

Ainus võimalus palka juurde saada on vahetada ametikohta firma siseselt või töökohta.

Minu tööandja otsib ka tihti inimesi nö reatööle aga seda seetõttu ,et seda tööd mõnda aega teinud inimesed kas kandideerivad firmasiseselt rohkem oskusi nõudvatele ja ka parema palgaga töökohtadele (sisekonkursiga) või lähevad lapsehoolduspuhkusele mõneks ajaks ja neile on vaja asendajat. Ära otseselt palga pärast pole meil keegi läinud viimastel aastatel. ja need kes aastaid on nö reatööl, neile see töö sobib. Keegi ei tee seda seetõttu et muud valikut pole.

Tean väga hästi, millest räägin. Ise ka rahvusvahelises suurkorporatsioonis. Staaridele tõstetakse palku küsimise peale jõudsalt.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

mul ka mitte

0
0
Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palgatõusu pole olnud