Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 237 )

Teema: Palgatõusud

Postitas:
Kägu

Lubati meile tööandja poolt suurt palgatõusu, et tõuseb ikka kohe mitusada eurot kuus. No ja tõusis, kätte saan 122 eurot enam. Olen tõsiselt pettunud, see ei kata kuidagi hinnatõusu, mis palgatõusust me üldse räägime? Olen riigitöötaja.

Kuidas teil teistel? Kas on palk sel talvel tõusnud? Märkida võiks ka, kas erasektor või riigiamet.

+4
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigiamet ja tõusis 50 euri. See on lihtsalt hale. Kuna mu viimase poole aasta pangalaen tõusis täpselt nii palju ja mul on veel väga väike laen. Katab ära vaid pooleks aastaks pangalaenu tõusu, aga eelnevalt tõusid kõik muud maksud ja maksed ka ning tõusevad edaspidi veelgi. Ilmselgelt on jah elujärg kehvem ja kulub paarsada euri vähemalt rohkem kui enne.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu palk tõuseb 1.04.2023. Nii kaua tuleb vist töölt kraami varastada ja rahaks teha.

Tõus annab brutole 200 juurde.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lubati meile tööandja poolt suurt palgatõusu, et tõuseb ikka kohe mitusada eurot kuus. No ja tõusis, kätte saan 122 eurot enam. Olen tõsiselt pettunud, see ei kata kuidagi hinnatõusu, mis palgatõusust me üldse räägime? Olen riigitöötaja.

Kuidas teil teistel? Kas on palk sel talvel tõusnud? Märkida võiks ka, kas erasektor või riigiamet.

Ilmselt brutos sul tõusiski mitusada eurot, kui kätte saad 122 eurot lisaks.

Meil tõusis ainult 100euri bruto.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõusis 300 eurot bruto. Ei kata ka hinnatõusu kuidagi ära.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lubati meile tööandja poolt suurt palgatõusu, et tõuseb ikka kohe mitusada eurot kuus. No ja tõusis, kätte saan 122 eurot enam. Olen tõsiselt pettunud, see ei kata kuidagi hinnatõusu, mis palgatõusust me üldse räägime? Olen riigitöötaja.

Kuidas teil teistel? Kas on palk sel talvel tõusnud? Märkida võiks ka, kas erasektor või riigiamet.

Ilmselt brutos sul tõusiski mitusada eurot, kui kätte saad 122 eurot lisaks.

Meil tõusis ainult 100euri bruto.

192 eurot brutos tõusis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõusis 300 eurot bruto. Ei kata ka hinnatõusu kuidagi ära.

Tööandja ei peagi su hinnatõuse katma.

+14
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööandja ei peagi su hinnatõuse katma.

Palk ikka peaks ju kulud katma. Kui enam ei kata, peab uue töö otsima.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööandja ei peagi su hinnatõuse katma.

Palk ikka peaks ju kulud katma. Kui enam ei kata, peab uue töö otsima.

300 bruto ei kata hinnatõusu? Toidu ja kommude kallinemise katab lõdvalt. Mida te veel tahate? Et tööandja teie laenu kinni maksaks? Ja nendele, kes elamise enda rahast on ostnud, võiks siis vähem maksta?

+23
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mu meelest on suurem osa tööandjaid võtnudki sellise seisukoha, et kui ei sobi, siis minema minema, aga meie rohkem maksma ei hakka?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööandja ei peagi su hinnatõuse katma.

Palk ikka peaks ju kulud katma. Kui enam ei kata, peab uue töö otsima.

300 bruto ei kata hinnatõusu? Toidu ja kommude kallinemise katab lõdvalt. Mida te veel tahate? Et tööandja teie laenu kinni maksaks? Ja nendele, kes elamise enda rahast on ostnud, võiks siis vähem maksta?

Esiteks ei väitnud ma, et peaks. Tõin selle algses postituses välja kui asjaolu  – et kui palgatõus ei parenda mu elukvaliteeti, siis poleks seda nagu olnudki. Teiseks ajad sa mitu postitust segi. Kõik me tegelikult loodame, et meie töötasu võimaldab äraelamist. Mis tähendab, et seoses elukalliduse tõusuga tõuseb ka palk. Teema mõte ongi see, et kui hästi meil kellegil läinud on.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega palgatõus ei olegi mingi seline asi millele on õigus. Et kui hinnad/kulud tõusevad nii palju, siis peab palk ka tõusma nii palju muidu on ebaõiglane.  Ei ole ja ei pea, ei pea tööl käima kui palk ei sobi. Meil siin riigis saab õnneks veel valida kus ja kui palju tööl käia

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööandja ei peagi su hinnatõuse katma.

Palk ikka peaks ju kulud katma. Kui enam ei kata, peab uue töö otsima.

300 bruto ei kata hinnatõusu? Toidu ja kommude kallinemise katab lõdvalt. Mida te veel tahate? Et tööandja teie laenu kinni maksaks? Ja nendele, kes elamise enda rahast on ostnud, võiks siis vähem maksta?

Esiteks ei väitnud ma, et peaks. Tõin selle algses postituses välja kui asjaolu – et kui palgatõus ei parenda mu elukvaliteeti, siis poleks seda nagu olnudki. Teiseks ajad sa mitu postitust segi. Kõik me tegelikult loodame, et meie töötasu võimaldab äraelamist. Mis tähendab, et seoses elukalliduse tõusuga tõuseb ka palk. Teema mõte ongi see, et kui hästi meil kellegil läinud on.

Palgatõus ju parendab su elukvaliteeti 300 bruto võrra. Ka sellevõrra väiksem säästude kasutamine on parendamine. Inimene, kelle elukvaliteeti see ei paranda, in end lõhki laenanud.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palgatõus ju parendab su elukvaliteeti 300 bruto võrra. Ka sellevõrra väiksem säästude kasutamine on parendamine. Inimene, kelle elukvaliteeti see ei paranda, in end lõhki laenanud.

See ei paranda minu elukvaliteeti, vaid elukvaliteet läheb halvemaks. Kuna hinnatõus on minimaalselt 20 protsenti (paljudes valdkondades rohkem), aga minu palgast pole see summa 20 protsenti. Seega on minu palk pigem alanenud, mitte tõusnud.

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei paranda minu elukvaliteeti, vaid elukvaliteet läheb halvemaks. Kuna hinnatõus on minimaalselt 20 protsenti (paljudes valdkondades rohkem), aga minu palgast pole see summa 20 protsenti. Seega on minu palk pigem alanenud, mitte tõusnud.

Kuidas saab 300 euro lisandumine elukvaliteeti halvendada? Isegi euro rohkem parendaks, mitte halvendaks. Ehket sinu palk oli varem enam, kui 1500 ja selle järgi 1800 teeks sind vaesemaks, kui 1500? On ikka loogika mõnel.

Võta parem nii, et enne olid ülemakstud. Kui inimene 1800-ga ära ei ela, on ikka peas väga miskit finantsiliselt nihkes.

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see 300 eurot elukvaliteeti halvemaks teeb? Loobu siis sellest, kui see asjad halvemaks teeb. Ma saaks aru, et sellest su elukvaliteet ei muutu paremaks vaid jääb elukalliduse tõttu ehk samaks, aga halvemaks?

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu palk tõusis 125 eurot (netos).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu palk tõusis 125 eurot (netos).

Lisan veel, et erasektor ja olen väga rahul, sest hirm oli, et ei tõuse üldse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga eelnevalt tõusid kõik muud maksud

Milliseid makse sina maksad?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõusis 300 eurot bruto. Ei kata ka hinnatõusu kuidagi ära.

Tööandja ei peagi su hinnatõuse katma.

Mõtlen täpselt sama.
Loen, et inimestel on palgatõus, aga rahul pole keegi. Selle asja nimi on tänamatus. Mõelge vahelduseks sõjapõgenikele või inimestele, kes on üldse töötud.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see 300 eurot elukvaliteeti halvemaks teeb? Loobu siis sellest, kui see asjad halvemaks teeb. Ma saaks aru, et sellest su elukvaliteet ei muutu paremaks vaid jääb elukalliduse tõttu ehk samaks, aga halvemaks?

See ongi see tänamatus. Paha lugedagi. Suht lollus ka muidugi (kommentaar). Tõesti võiks selle 300 bruto kolleegile kinkida või teha ettepanek tööandjale, et tänan, ei soovi. Kes ikka tahab, et tal halvemini läheb? Loobugu sest koledast vaevajast ja kõik läheb hästi.

On mõnel ikka loogika…

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saaks aru, et sellest su elukvaliteet ei muutu paremaks vaid jääb elukalliduse tõttu ehk samaks, aga halvemaks?

Elukalliduse tõttu läheb halvemaks, see tõus on liiga väike, et seda katta. Sõin varemgi väga vähe, praktiliselt ainult muna, köögivilja, kodujuustu, kanaliha. Need on kõik 50 protsenti tõusnud. Kommunaalid olid enne 200-300, nüüd on 500-600. Laenumaksest ma ei hakka rääkimagi. Hetkel olen vähendanud tarbimist, sellegipoolest on minu elukvaliteet halvenenud ja see 300 eurot palgatõusu seda kuidagi ei kata. See on alla 10 protsendi minu palgast.

+6
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oleksin väga rahul, kui mu palka 300 bruto tõstetaks. Kahjuks võin sellest vaid unistada. Sellist palgatõusu pole tulemas vähemalt paar aastat. Tõsteti mõnikümmend eurot, max 50 ja kõik.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saaks aru, et sellest su elukvaliteet ei muutu paremaks vaid jääb elukalliduse tõttu ehk samaks, aga halvemaks?

Elukalliduse tõttu läheb halvemaks, see tõus on liiga väike, et seda katta. Sõin varemgi väga vähe, praktiliselt ainult muna, köögivilja, kodujuustu, kanaliha. Need on kõik 50 protsenti tõusnud. Kommunaalid olid enne 200-300, nüüd on 500-600. Laenumaksest ma ei hakka rääkimagi. Hetkel olen vähendanud tarbimist, sellegipoolest on minu elukvaliteet halvenenud ja see 300 eurot palgatõusu seda kuidagi ei kata. See on alla 10 protsendi minu palgast.

palk ei sõltugi sinu kuludest ja soovidest ja vajadustest, vaid sellest, kui palju sina oma tööga tööandjale tulu teenid. 3000+ palgaga vinguda, et elukvaliteet on halb, on ikka tase omaette 😀 mine siis mujale, sellisest palgast unistajaid on palju, kes su asemele tuleks

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3000+ palgaga vinguda, et elukvaliteet on halb, on ikka tase omaette ???? mine siis mujale, sellisest palgast unistajaid on palju, kes su asemele tuleks

Neid, kellel on minu oskused, väga palju pole. Ja neil kellel on, ei ole 3000 eurot mingi unistuste palk. Tööandja teenib hästi, lihtsalt on kooner. Tema on oma teenuse hinda klientidele tõstnud 50+ protsenti. Aga jättes nüüd välja minu personaalküsimuse, siis enamusel palgatöölistest on läinud elu kehvemaks. Hinnad on tõusnud palju rohkem kui nende palk. Ja osad vältimatud kulud on tõusnud palju rohkem kui 20 protsenti, mida arvestatakse inflatsiooniks. Põhitoiduained, bensiin, elekter, küte, laenukulud, kõik on tõusnud rohkem kui 20 protsenti. Seega hõistata on siin väga vähestel.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eelnevalt tõusid kõik muud maksud

Ei ole ühegi maksu määr tõusnud.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleksin vist päris õnnelik sellise palgatõusu üle. Meil tõuseb palk ca 20 eurot netos. Ja seda üle aasta, mitte igal aastal. Ehk siis keskmiselt 10 eurot aastas. Algpalk on muidugi ka väike. Väga keeruline on tööandjale tänulikkust välja näidata, kui ta annab sulle teada selle “üüratu” summa, mida nüüd hakkan rohkem kätte saama. Ja mõnel aastal tuleb tõdeda, et sel aastal kahjuks pole võimalik palka tõsta. Kusjuures, meil on suuresti müügitöö, mis peaks tähendama, et palk on vastavalt kõrgem võrreldes teiste asutuse reatöötajatatega.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid, kellel on minu oskused, väga palju pole. Ja neil kellel on, ei ole 3000 eurot mingi unistuste palk. Tööandja teenib hästi, lihtsalt on kooner. Tema on oma teenuse hinda klientidele tõstnud 50+ protsenti. Aga jättes nüüd välja minu personaalküsimuse, siis enamusel palgatöölistest on läinud elu kehvemaks. Hinnad on tõusnud palju rohkem kui nende palk. Ja osad vältimatud kulud on tõusnud palju rohkem kui 20 protsenti, mida arvestatakse inflatsiooniks. Põhitoiduained, bensiin, elekter, küte, laenukulud, kõik on tõusnud rohkem kui 20 protsenti. Seega hõistata on siin väga vähestel.

Tööandja peabki teenuse hinda tõstma, sest sisendhinnad on tõusnud ja töötajate pealt (pärast palgatõusu) on suuremad maksud, samuti on tööandja energiakulud tõusnud.

Kuidas on võimalik 3300+ euroga mitte ära elada? Millise pangalaenu sa endale selga oled võtnud? Ära ütle, et üle 1000 maksega kuus, sest see on puhas lõhkilaenamine.

Minu toidukulud on tõusnud ca 20%, elekter 12%, küte (gaas) oli viimasel kuul küll 200% tõusus, kuid sel kuul juba 50% langenud.

Kriiside ajal ongi normaalne, et inimeste elujärg halveneb. Vaesed jäävad vaesemaks ning keskklass ei ela enam nii hästi. Loomulik. Elad üle. Oleme ostujõuga astas 2018, enne 3-5 aastat kergemaks ei lähe. See on sõja hind.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks veel, et toidukulusid saab väga lihtsalt optimeerida.

Teemaalgataja trollab niisama. Lõviosal rahvast pole nii suurt palgatõusu unistusteski mitte.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erasektor. Tõusis 25 eurot neto.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 237 )