Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 237 )

Teema: Palgatõusud

Postitas:
Kägu

Palk tõusis 1. jaanuarist 200 eurot, millest kätte saan ca 139.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loen, et inimestel on palgatõus, aga rahul pole keegi. Selle asja nimi on tänamatus.

Siin võib rolli mängida see, et inimesed polnud võibolla juba enne palgatõusu oma palgaga rahul ja on nii või naa alamakstud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saaks aru, et sellest su elukvaliteet ei muutu paremaks vaid jääb elukalliduse tõttu ehk samaks, aga halvemaks?

Elukalliduse tõttu läheb halvemaks, see tõus on liiga väike, et seda katta. Sõin varemgi väga vähe, praktiliselt ainult muna, köögivilja, kodujuustu, kanaliha. Need on kõik 50 protsenti tõusnud. Kommunaalid olid enne 200-300, nüüd on 500-600. Laenumaksest ma ei hakka rääkimagi. Hetkel olen vähendanud tarbimist, sellegipoolest on minu elukvaliteet halvenenud ja see 300 eurot palgatõusu seda kuidagi ei kata. See on alla 10 protsendi minu palgast.

No mis sa virised? Loobu siis sellest, ega keegi käsi sul seda vastu võtta. Kui väidetavalt niikuinii kasu ei ole, siis ilma on ju parem?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3000+ palgaga vinguda, et elukvaliteet on halb, on ikka tase omaette ???? mine siis mujale, sellisest palgast unistajaid on palju, kes su asemele tuleks

Neid, kellel on minu oskused, väga palju pole. Ja neil kellel on, ei ole 3000 eurot mingi unistuste palk. Tööandja teenib hästi, lihtsalt on kooner. Tema on oma teenuse hinda klientidele tõstnud 50+ protsenti. Aga jättes nüüd välja minu personaalküsimuse, siis enamusel palgatöölistest on läinud elu kehvemaks. Hinnad on tõusnud palju rohkem kui nende palk. Ja osad vältimatud kulud on tõusnud palju rohkem kui 20 protsenti, mida arvestatakse inflatsiooniks. Põhitoiduained, bensiin, elekter, küte, laenukulud, kõik on tõusnud rohkem kui 20 protsenti. Seega hõistata on siin väga vähestel.

Jälle üks väga kitsal erialal Eestis haruldane spetsialist ???? aga ikka vireleb rahata. Muinasjutuvestja…

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mis sa virised? Loobu siis sellest, ega keegi käsi sul seda vastu võtta. Kui väidetavalt niikuinii kasu ei ole, siis ilma on ju parem?

3300 teeniv inimene sõi juba enne väga vähe, sest 3000 eest oli juba nälg majas. WOW.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3000+ palgaga vinguda, et elukvaliteet on halb, on ikka tase omaette ???? mine siis mujale, sellisest palgast unistajaid on palju, kes su asemele tuleks

Neid, kellel on minu oskused, väga palju pole. Ja neil kellel on, ei ole 3000 eurot mingi unistuste palk. Tööandja teenib hästi, lihtsalt on kooner. Tema on oma teenuse hinda klientidele tõstnud 50+ protsenti. Aga jättes nüüd välja minu personaalküsimuse, siis enamusel palgatöölistest on läinud elu kehvemaks. Hinnad on tõusnud palju rohkem kui nende palk. Ja osad vältimatud kulud on tõusnud palju rohkem kui 20 protsenti, mida arvestatakse inflatsiooniks. Põhitoiduained, bensiin, elekter, küte, laenukulud, kõik on tõusnud rohkem kui 20 protsenti. Seega hõistata on siin väga vähestel.

Hästi makstud ja haruldase ameti esindaja võiks ju ometi piisavalt arukas olla ning aru saada, et kui kõik tööandjad tõstaksid inflatsiooni võrra palju, siis kokkuvõttes annaks see ainult inflatsioonile hoogu ning tekiks surnud ring.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui kõik tööandjad tõstaksid inflatsiooni võrra palju, siis kokkuvõttes annaks see ainult inflatsioonile hoogu ning tekiks surnud ring.

Mis oleks väljapääs?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigiasutus, minu seni 1500-eurone palk tõusis sellest aastast 100 eurot (bruto).  Palgatõusud olid personaalsed, mõnel ei tõstetud üldse, mõnel 50, mõnel 500 eurot. Tundub nii,  et mida kõrgem palk, seda suurem oli ka palgatõus.

Tore, et selle 100 eurotki juurde sain, aga olen juba mõnda aega uue töö otsinguil ja 100 eurone tõus minu uue töö otsinguid ei peata. Töö meeldib ja kolleegid on toredad, aga rahaliselt on järjest raskem isegi selle täiendava 100 euroga välja tulla.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis oleks väljapääs?

Lisatöö otsida ja need 4-5 aastat kuidagi hakkama saada. Odavamale elupinnale kolida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis oleks väljapääs?

Lisatöö otsida ja need 4-5 aastat kuidagi hakkama saada. Odavamale elupinnale kolida.

Ma pidasin silmas, mis oleks väljapääs tööandjate seisukohalt. Ega see pole ju ka kellegi soov, et haritud ja väljaõppinud tööjõud laiali jookseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palgatõus ju parendab su elukvaliteeti 300 bruto võrra. Ka sellevõrra väiksem säästude kasutamine on parendamine. Inimene, kelle elukvaliteeti see ei paranda, in end lõhki laenanud.

Ei ole alati nii. Mina teenin 4500 eurot neto – elan üksi koos väikese koeraga – ja mind ei huvita 300 euro (bruto) suurune palgatõus. See ei paranda (siinkohal on sõna ‘parendamine’ väär)  minu elukvaliteeti, mulle on see ükskõik. Mul pole mitte ühtegi laenu.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis oleks väljapääs?

Lisatöö otsida ja need 4-5 aastat kuidagi hakkama saada. Odavamale elupinnale kolida.

Mis siis 4-5 aasta pärast on?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene 1800-ga ära ei ela, on ikka peas väga miskit finantsiliselt nihkes.

Kõik sõltub elustandardist. Ära üldista. Inimestel on erinevad kohustused.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1500->1800. Hinnatõusu tõttu ei jää vaba raha küll rohkem kätte. Esimsel pool aastal peaks mingi palgatõus veel tulema, aga summat ei tea. Riigitöötaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siis 4-5 aasta pärast on?

Ostujõud taastub sõjaeelsele tasemele. Palgad kasvavad tasapisi praegusele hinnatõusule järgi.

Sa majandusuudiseid üldse ei loe, et see sulle üllatusena tuleb?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik sõltub elustandardist. Ära üldista. Inimestel on erinevad kohustused.

Kohustused võetakse vastavalt võimalusele. 3000 teeniv inimene peaks igakuiselt vähemalt 500 säästma, mitte vinguma elu kallinemise pärast. Ju on kohustused võetud üle oma võimete ning tuleb elustandard kohandada vastavalt võimekusele.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigiametnik. Palk tõusis 1.jaanuarist veidi üle 400€. Kevade poole peaks üks pisem tõus veeltulema.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pidasin silmas, mis oleks väljapääs tööandjate seisukohalt. Ega see pole ju ka kellegi soov, et haritud ja väljaõppinud tööjõud laiali jookseks.

Palkadele enam sellist tõusu ei tule, iga päev tuleb töötuid juurde, koondamisi palju. Kuskil eile jooksis uudistest läbi järgmise 400 inimese koondamine. Lõpeb ükskord see kõrgete palkade nõudmine ära, hea, et üldse tööd saab.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen – siin on mitmel vastajal postitused puhta segi. Minu palk oli seni 1450, juurde sain 192 eurot, mis brutos teeb 122 eurot rohkem kätte. Mul on laen, 96 eurot kuus. Ma ei ütleks, et olen ennast lõhki laenanud. Jah, loomulikult saaks kokku hoida, aga teema polnud sellest, kuidas veel ja veel vähemaga hakkama saada. Aga ma ka ei tunne, et peaksin sellise palgatõusu juures tööandjale tohutult tänulik olema, vastupidi, ma olen tõesti pettunud. Ma isegi ei saa sellisest suhtumisest aru – tööandja viskab võrreldes hinnatõusuga naeruväärse summa, ja töötaja peab selle eest kätt suudlema või? Mina asusin uut tööd otsima. Mul on kahju kõigist, kelle sissetulek. on väiksem kui mul, ma tean, neid inimesi on palju. Aga see ei tähenda, et ma peaks rahul ja tänulik olema, et niigi palju anti. Pidev palgatõus ei ole tööandja kingitus töötajale, see on normaalne.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi makstud ja haruldase ameti esindaja võiks ju ometi piisavalt arukas olla ning aru saada, et kui kõik tööandjad tõstaksid inflatsiooni võrra palju, siis kokkuvõttes annaks see ainult inflatsioonile hoogu ning tekiks surnud ring.

Inflatsioonile annavad hoogu mingid arutud toetused inimestele, kes ei teeni seda välja tööga. Mitte see, kui inimesed korralikult teenivad.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohustused võetakse vastavalt võimalusele. 3000 teeniv inimene peaks igakuiselt vähemalt 500 säästma, mitte vinguma elu kallinemise pärast. Ju on kohustused võetud üle oma võimete ning tuleb elustandard kohandada vastavalt võimekusele.

Mina säästsin enne üle 1000 euro kuus, nüüd säästangi 500, aga see ju tähendabki, et minu elukvaliteet on halvenenud, mitte et ma oleks tohutult võitnud selle naeruväärse palgatõusuga.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siis 4-5 aasta pärast on?

Ostujõud taastub sõjaeelsele tasemele. Palgad kasvavad tasapisi praegusele hinnatõusule järgi.

Sa majandusuudiseid üldse ei loe, et see sulle üllatusena tuleb?

Need on ju prognoosid ja analüütikute hinnangud. Reaalsust sa ei saa enam nii pikaks perioodiks ette ennustada – sõda võib vabalt ka meie õuele jõuda.
Sa sõjandusuudiseid üldse ei loe?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahju kõigist, kelle sissetulek. on väiksem kui mul, ma tean, neid inimesi on palju.

Minul ca 150€ on väiksem, aga pole laene ja tunnen, et elan väga hästi. Palgatõus tuleb aprillis, suurust ei tea, aga tõenäoluselt sinna 130-150€ neto kanti. Mina olen küll rahul. Ja tänulik ka. See raha läheb puhtalt säästupõrsasse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene 1800-ga ära ei ela, on ikka peas väga miskit finantsiliselt nihkes.

Kõik sõltub elustandardist. Ära üldista. Inimestel on erinevad kohustused.

Näitavad ju ka kohustused mingit elustandardit! Kui sul on erinevad kohustused, siis see tähendab, et sul on ilmselt mingi suur laenukohustus, mis tagab sulle parema elujärje (loe: parema kodu) kui mõnele madalama palgaga inimesele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastaga 900eur brutos. Erasektor. Ise algatasin palgaläbirääkimised, muidu poleks midagi tõstetud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina säästsin enne üle 1000 euro kuus, nüüd säästangi 500, aga see ju tähendabki, et minu elukvaliteet on halvenenud, mitte et ma oleks tohutult võitnud selle naeruväärse palgatõusuga.

Võitsid palgatõusu võrra ju. Issand, kas siin on pooled algklassiharidusega?

PS: Säästadki poole vähem. Kas kuskil on öeldud, et elu peab koguaeg paremaks minema? Tuleb sõda ja pomm su majale, ei maksa isegi kindlustus seda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oleksin väga rahul, kui mu palka 300 bruto tõstetaks. Kahjuks võin sellest vaid unistada. Sellist palgatõusu pole tulemas vähemalt paar aastat. Tõsteti mõnikümmend eurot, max 50 ja kõik.

Samad mõtted. Minul ei tõusnud üldse ja meie asutuses mõnes osakonnas ei ole juba aastaid sentigi palk tõusnud..

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teenin 4500 eurot neto – elan üksi koos väikese koeraga – ja mind ei huvita 300 euro (bruto) suurune palgatõus.

Mis tööd sa teed? Mis riigis?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

me ehitajag saime lüpsi vist mingi pede oli

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigiametnik, palk tõsusis 1.jaanuarist ca 9%. Iseenesest võiks see okei olla, aga tegelikkuses ei ole eelnevalt mitu aastat üldse midagi tõusnud..kuulen ümberringi tuttavatelt/sõpradelt, et palk ikka vähemalt 20% tõusnud ja nad pole sellega ka rahul. Ei taha rääkidagi oma “palgatõusust”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 237 )