Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 237 )

Teema: Palgatõusud

Postitas:
Kägu

Ahh, tüüp lihtsalt fantaseerib siin oma suurest palgast ja advokaatidest. Jõudu.

Suurest????????????????.Haige punt siin koos. See Kallase 70% purulollide jutt vastab ikka tàiesti tôele. Teil endil pole piinlik?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tasu tõesti erutuda ???? tegu on anonüümse foorumiga, selles sektsioonis pole isegi kasutajanime vaja märkida (samas, mis vahet seal on, PK võib luua täpselt niipalju erinimelisi kontosid, kui soov on).  Ehk siis parim koht oma unistuste väljaelamiseks.    Siin teemas on ta tähtis spetsialist tuntud ettevõttes (ei oska pakkuda, milline tuntud ettevõte kohaldab TL muudatusi messengeri teel. Tõsi, pole ka täpsustatud, mis vallas tuntud ettevõte, nt Margu Valdese firma on nüüd ka pärs tuntud ja seal ma täitsa usun, et selliselt asju aetakse).  Kodunurga teemas võib-olla küsib hoopis, kuidas 2 nädalat 30 euroga ära elada.    Olen näinud inimesi, kes sul näo ees sarnasel tasemel valetavad, nii et silm ka ei pilgu, asi see siis anonüümses foorumis teemat kütta.

Kui kehv elu peab olema inimesel, kes arvab sellised igapäevased asjad väljamõeldisteks? Mis rõõm on üldse millegi väljamõtlemisest? Mida see annab? Räägi mulle, ma ei tea seda. Kas see on mingi Teise Eesti teema? Minu töötasu on kolmandik mu sissetulekutest, seetõttu ma väga ei põe, kui enam tööd pole või tööandja üle laseb(kuigi jälle-miks peaks keegi nii tegema?Keegi, keda tunned pikalt ja olete sõbrad. Kas teie töötate selliste jobude juures?). Olekski rohkem aega reisida ja trenni teha, poole päevani magada, sõbrantsidega päeval kokku saada. Ei, minu elu on ilus. Aga teiesugused õelad ja kadedad inimesed ei saavuta midagi, kui just psühhopaadina üle inimeste ei trambi.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte 2300 EUR palk pole imelik, see on hea spetsialisti palk juba ka riigiasutustes, vaid see, et palgakokkulepped tehakse “tuntud, suurepäraste töötingimustega” ettevõttes messengeri teel.  Ja kui keegi valetab ühe detaili osas, siis mis alus on arvata, et ta ülejäänu kohta tõtt räägib?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis siis? 3000-4000 eurose palgaga inimesele on paarsada lisaeurot kätte tähtsusetu, aga väiksepalgalisele on 100 eurot suur asi.

No alustas see oma arust kõrgepalgaline “kätte”-jutuga (sina?):

Ja mis siis? 3000-4000 eurose palgaga inimesele on paarsada lisaeurot kätte tähtsusetu, aga väiksepalgalisele on 100 eurot suur asi.

Ei olnud see keskmise-palga-kägu, kes seda alustas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte 2300 EUR palk pole imelik, see on hea spetsialisti palk juba ka riigiasutustes, vaid see, et palgakokkulepped tehakse “tuntud, suurepäraste töötingimustega” ettevõttes messengeri teel.  Ja kui keegi valetab ühe detaili osas, siis mis alus on arvata, et ta ülejäänu kohta tõtt räägib?

Jälle! See, et sina oma ettevõtte juhtide või omanikega nii ei suhtle, ei tähenda, et teised peavad tingimata tegema nii, nagu sina õigeks pead ning kui sinu moodi ei tehta, siis inimene valetab. On sul mõistus üldse korras ehk miks keegi peaks midagi sellist üldse välja mõtlema ja valetama? 😀 Ausalt, mulle jääb sellise arvamusega isikutest mulje, kui kohtlastest tegelastest. Me suhtlemegi palju messengeris jooksvalt tööteemadel ning vabal ajal muudel teemadel. Mul on oma ettevõttes ka 4 inimest tööl ning nendele teavitan palgatõusust samuti messengeri või sms teel. Inimesed töötavad mu juures juba mitu aastakümmet ning ei ole ka mina mingit paberil palgakokkulepet nendega sõlminud. Sest kõik on väga lihtne-ma seisan oma sõnade taga ning eeldan seda ka teistelt. Proovi ka-väga mugav ning rahulik on nii elada, selle asemel et kahtlustada kõiki valetamises ning petmises.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on oma ettevõttes ka 4 inimest tööl ning nendele teavitan palgatõusust samuti messengeri või sms teel. Inimesed töötavad mu juures juba mitu aastakümmet ning ei ole ka mina mingit paberil palgakokkulepet nendega sõlminud.

Siis te rikute kõik rõõmsalt seadust:

Töölepingu seadus, § 4, lõige 2. Tööleping sõlmitakse kirjalikult.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis te rikute kõik rõõmsalt seadust: Töölepingu seadus, § 4, lõige 2. Tööleping sõlmitakse kirjalikult.

Kuule naljanina. Palka alluval tõstes ei pea uut töölepingut sõlmima. Tööleping sõlmitakse töösuhte alguses, sinna kirjutatakse ka kokku lepitud palganumber. Hiljem võib seda poolte kokkuleppel tõsta, paberit määrima ei pea.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on oma ettevõttes ka 4 inimest tööl ning nendele teavitan palgatõusust samuti messengeri või sms teel. Inimesed töötavad mu juures juba mitu aastakümmet ning ei ole ka mina mingit paberil palgakokkulepet nendega sõlminud. Sest kõik on väga lihtne-ma seisan oma sõnade taga ning eeldan seda ka teistelt

´Vabandust, aga see kägu räägib tuntud ettevõttest. Nelja töötajaga ettevõttes võid sa tõesti palganumbreid ajalehe serval või messengeri vestluses säilitada. Vähegi suuremas ettevõttes ei ole selline asi reaalne. Või kujutad ette, et näiteks paarituhande töötajaga Swedbank või Telia suudavad palkasid hallata, kui palganumbrid on netosummades kuskil messengeri vestluses?

Mina tean ka oma palka brutosummas. Hea ümmargune summa, jääb meelde. Kui tõstetakse, on taas uus ümmargune summa. Netosummat sendipealt meede jätta tõesti ei viitsi, suurusjärku muidugi tean, aga täpselt mitte. Hetke brutopalk on 3000.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las tõuseb, mis mul sellest. Siiani elatud, elab ka kõrgema palgaga ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule naljanina. Palka alluval tõstes ei pea uut töölepingut sõlmima. Tööleping sõlmitakse töösuhte alguses, sinna kirjutatakse ka kokku lepitud palganumber. Hiljem võib seda poolte kokkuleppel tõsta, paberit määrima ei pea.

Esiteks ütlesid sa, et töölepingut teile pole, on vaid messengeris tehtud kokkulepe. Teiseks, kui lepingus olevat infot, sh palganumbrit muudetakse, tuleb teha lepingu lisa ja see allkirjastada. Teiesugustele seaduserikkujatele tuleks maksuamet kaela saata, kaua see orjapidamine seal juba kestab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis te rikute kõik rõõmsalt seadust: Töölepingu seadus, § 4, lõige 2. Tööleping sõlmitakse kirjalikult.

Kuule naljanina. Palka alluval tõstes ei pea uut töölepingut sõlmima. Tööleping sõlmitakse töösuhte alguses, sinna kirjutatakse ka kokku lepitud palganumber. Hiljem võib seda poolte kokkuleppel tõsta, paberit määrima ei pea.

Töölepingu lisast oled kuulnud?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga see kägu räägib tuntud ettevõttest. Nelja töötajaga ettevõttes võid sa tõesti palganumbreid ajalehe serval või messengeri vestluses säilitada. Vähegi suuremas ettevõttes ei ole selline asi reaalne. Või kujutad ette, et näiteks paarituhande töötajaga Swedbank või Telia suudavad palkasid hallata, kui palganumbrid on netosummades kuskil messengeri vestluses?

Kägu räägib tuntud ettevõttest, aga mitte suurest ettevõttest. Tuntud ettevõte saab olla vabalt alla 10 töötajaga väikeettevõte.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kägu räägib tuntud ettevõttest, aga mitte suurest ettevõttest. Tuntud ettevõte saab olla vabalt alla 10 töötajaga väikeettevõte.

Mina ei tea ühtegi tuntud väikeettevõtet. Kõik tuntud ettevõtted ei ole just swedi või telia suurused, aga no sada töötajat on vähegi tuntumates ikka. Ja 100+ inimese palka sa põlve otsas ära ei halda.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

´Vabandust, aga see kägu räägib tuntud ettevõttest. Nelja töötajaga ettevõttes võid sa tõesti palganumbreid ajalehe serval või messengeri vestluses säilitada. Vähegi suuremas ettevõttes ei ole selline asi reaalne. Või kujutad ette, et näiteks paarituhande töötajaga Swedbank või Telia suudavad palkasid hallata, kui palganumbrid on netosummades kuskil messengeri vestluses?

Mina räägingi tuntud ettevõttest, kus töötan ja palgakokkuleppele pole füüsiliselt alla kirjutanud(messenger) ja oma ettevõttest, kus mul on tööl 4 inimest ja ei tee samuti mingeid pabereid palgatõusu kohta vaid need kajastuvad töötajate pangakontol ja TSD-del.

Tuntud ettevõte ei tähenda tingimata suurt ettevõtet 😀 Töötan alla 10 töötajaga ettevõttes.

 

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei tee samuti mingeid pabereid palgatõusu kohta vaid need kajastuvad töötajate pangakontol ja TSD-del.

Kui sul ühtegi paberit allkirjastatud ei ole, mis tõestaks, et ettevõttel üldse on kohustus midagi kellelegi maksta, siis mille põhjal sa neid makseid teed? Kannad suvaliselt raha ettevõtte kontolt vasakule ja paremale ilma, et sellel mingit alust oleks?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul ühtegi paberit allkirjastatud ei ole, mis tõestaks, et ettevõttel üldse on kohustus midagi kellelegi maksta, siis mille põhjal sa neid makseid teed? Kannad suvaliselt raha ettevõtte kontolt vasakule ja paremale ilma, et sellel mingit alust oleks?

Pole mingit alust? Inimesed teevad tööd ja peavad saama selle eest ka palka. Oma asi, kui kõrget palka ma neile maksan. Kellele ma aru pean andma, sulle? Isegi EMTA ei nõua mingeid  dokumente, mida sina siin seletad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pidasin silmas olukorda, kus tööandja lõpetab palgamaksmise üldse ja sina oled see, kes peab temalt palka nõudma minema. Aga nagu teada saime, eks siis lähedki oma messengeri printscreenidega või misiganes moel sa neid seal säilitad.

Riigikohus on korduvalt toonitanud, et kuigi tööleping ja seega ka tasukokkulepe peab olema sõlmitud kirjalikult, ei too töölepingu muudatuse kirjalikult fikseerimata jätmine kaasa muudatuse tühisust.

See tähendab, et kui tööandja ja töötaja vahel on sisuline kokkulepe kas tasu suurendamises või teatud lisatasu maksmises, siis kehtib see ka juhul, kui töölepingu lisa selle kohta ei sõlmita. Niisugune kokkulepe võib ilmneda näiteks igakuisest lisatasu või suurema põhitasu palgalipikul näitamisest või faktilisest maksmisest. Seega muutub praktika osaks töölepingust ja tööleping loetakse muudetuks.

 

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pidasin silmas olukorda, kus tööandja lõpetab palgamaksmise üldse ja sina oled see, kes peab temalt palka nõudma minema. Aga nagu teada saime, eks siis lähedki oma messengeri printscreenidega või misiganes moel sa neid seal säilitad.

Riigikohus on korduvalt toonitanud, et kuigi tööleping ja seega ka tasukokkulepe peab olema sõlmitud kirjalikult, ei too töölepingu muudatuse kirjalikult fikseerimata jätmine kaasa muudatuse tühisust.

See tähendab, et kui tööandja ja töötaja vahel on sisuline kokkulepe kas tasu suurendamises või teatud lisatasu maksmises, siis kehtib see ka juhul, kui töölepingu lisa selle kohta ei sõlmita. Niisugune kokkulepe võib ilmneda näiteks igakuisest lisatasu või suurema põhitasu palgalipikul näitamisest või faktilisest maksmisest. Seega muutub praktika osaks töölepingust ja tööleping loetakse muudetuks.

Tsiteerimisel on üldiselt kohustus ka allikale viidata. Pane siis link ka juba, kust sa selle teksti kopeerisid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei tea kedagi, kes netopalkadest räägiks, sest kõigil on ju töölepingus brutopalk. Kuidas inimene ei tea, mis palganumber tal töölepingus on, on muidugi omaette müstika.

Töölepingu sõlmisin sada aastat tagasi, sealt edasi on olnud vähemalt 10 palgatõusu. Kuidas peaksin teadma? Ja miks see on vajalik teada? Panen neto kalkulaatorisse, san teada.

Sa palgatõusu korral lepingu lisa ei allkirjastagi? Kah huvitav muidugi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk tõusis jaanuaris 258,5€. See on 23%. Saan vist säilitada praegust elatustaset, kuigi laenu tagasimakse tõuseb kohe jälle suure hooga. Rahul tõusuga, aga leian, et kui võrrelda ametikohale vajalikke oskuseid ja nõutud haridustaset, siis peaks palk olema netos vähemalt sama suur nagu praegu brutos.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul ühtegi paberit allkirjastatud ei ole, mis tõestaks, et ettevõttel üldse on kohustus midagi kellelegi maksta, siis mille põhjal sa neid makseid teed? Kannad suvaliselt raha ettevõtte kontolt vasakule ja paremale ilma, et sellel mingit alust oleks?

Pole mingit alust? Inimesed teevad tööd ja peavad saama selle eest ka palka. Oma asi, kui kõrget palka ma neile maksan. Kellele ma aru pean andma, sulle? Isegi EMTA ei nõua mingeid dokumente, mida sina siin seletad.

Väike vihje: Eesti riigis lõpetavad sellised raamatupidajad üldjuhul trellide taga, kelle ülekannetel mingit kuludokumenti, arvet või lepingut aluseks ei ole.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk tõusis jaanuaris 258,5€. See on 23%. Saan vist säilitada praegust elatustaset, kuigi laenu tagasimakse tõuseb kohe jälle suure hooga. Rahul tõusuga, aga leian, et kui võrrelda ametikohale vajalikke oskuseid ja nõutud haridustaset, siis peaks palk olema netos vähemalt sama suur nagu praegu brutos.

Kas sa oled abisekretär?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike vihje: Eesti riigis lõpetavad sellised raamatupidajad üldjuhul trellide taga, kelle ülekannetel mingit kuludokumenti, arvet või lepingut aluseks ei ole.

Ehket juhatuse liige ja ettevõtte omanik ei tohi kanda TÖR-s registreeritud töötajatele töötasu ning täita TSD ning maksta riigimaksud? Lähen vangi? Ehket ma ei tohi kasutada oma isikliku ettevõtte raha nii nagu soovin kasutada?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks ütlesid sa, et töölepingut teile pole, on vaid messengeris tehtud kokkulepe. Teiseks, kui lepingus olevat infot, sh palganumbrit muudetakse, tuleb teha lepingu lisa ja see allkirjastada. Teiesugustele seaduserikkujatele tuleks maksuamet kaela saata, kaua see orjapidamine seal juba kestab.

Maksuamet? Seaduserikkujad? Orjapidamine? Suuri sõnu ikka julged teha, kõva mutt siin perekoolis kaagutama. Maksuamet tegeleb sinu arust töölepingu lisade kontrollimisega? Päriselt? Mille põnevaga ta veel tegeleb? Sinu vaimse tervise kontrollimisega äkki? Kus sa orjapidamist nägid?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tsiteerimisel on üldiselt kohustus ka allikale viidata. Pane siis link ka juba, kust sa selle teksti kopeerisid.

https://www.raamatupidaja.ee/uudised/2015/11/09/tootasu-kokkulepped-toolepingus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks ütlesid sa, et töölepingut teile pole, on vaid messengeris tehtud kokkulepe. Teiseks, kui lepingus olevat infot, sh palganumbrit muudetakse, tuleb teha lepingu lisa ja see allkirjastada. Teiesugustele seaduserikkujatele tuleks maksuamet kaela saata, kaua see orjapidamine seal juba kestab.

Maksuamet? Seaduserikkujad? Orjapidamine? Suuri sõnu ikka julged teha, kõva mutt siin perekoolis kaagutama. Maksuamet tegeleb sinu arust töölepingu lisade kontrollimisega? Päriselt? Mille põnevaga ta veel tegeleb? Sinu vaimse tervise kontrollimisega äkki? Kus sa orjapidamist nägid?

Tundub, et sa oled vist algaja roheline ettevôtja. Tee ikka dokumendid ôigesti.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et sa oled vist algaja roheline ettevôtja. Tee ikka dokumendid ôigesti.

Ära seleta, viimased 18 aastat ettevõtja olnud ja EMTA poolt ka paar aastat tagasi kontrollitud. Tegele millegagi, mida oskad, ära aja mingit jama suust välja ning tekita segadust.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehket juhatuse liige ja ettevõtte omanik ei tohi kanda TÖR-s registreeritud töötajatele töötasu ning täita TSD ning maksta riigimaksud? Lähen vangi? Ehket ma ei tohi kasutada oma isikliku ettevõtte raha nii nagu soovin kasutada?

Täpselt nii. Igal kandel peab olema põhjendatud ja kontrollitav alus. Ettevõtte raha ei ole sinu isiklik raha ja seda tuleb kasutada nii, nagu seadused ette näevad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina räägingi tuntud ettevõttest, kus töötan ja palgakokkuleppele pole füüsiliselt alla kirjutanud(messenger)

Aa, see on see üle Eesti tuntud ettevõte Põka ja Pojad, kus töötavad Mati, Marti, Margus, Marko, Margo ja Marek. Ja seal ettevõttes tehakse EritiTähtsatTööd. Selge siis.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt nii. Igal kandel peab olema põhjendatud ja kontrollitav alus. Ettevõtte raha ei ole sinu isiklik raha ja seda tuleb kasutada nii, nagu seadused ette näevad.

Põhjendatud ja kontrollitav alus ongi töötasu, millelt on maksud makstud. Nagu eespool olevalt lingilt lugeda võib, ei ole selleks mingit eraldi paberit vaja.

Mari Maasikale kantud suvaline summa nõuab tõesti alusdokumenti.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 237 )