Näitan 27 postitust - vahemik 211 kuni 237 (kokku 237 )

Teema: Palgatõusud

Postitas:
Kägu

Omaniku poolt allkirjastamata tööleping ei ole pädev. Miks sa ei allkirjasta töövôtja korrektset töölepingut? Mina isiklikult lausa nôuaks seda. Töövôtjal peab ka mingi kindlus olema ja see on kehtiv tööleping, millega saab ta oma ôigusi nôuda töövaidluskomisjonis kui peaks vaja minema. Ära palun mind millegiga seosta, nagu sul on komme isiklikuks minna.

Omaniku??? Mis ajast omanikud töölepinguid allkirjastavad? Seda teeb juhatuse liige.

Mitu korda pean ütlema, et mul on tööleping? Töötan selles ettevõttes väga pikka aega, selle loomisest saadik.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMTA huvi on, et maksud oleks tasutud.

EMTA huvi on, et ÕIGED maksud oleks tasutud. Kui sul kusagil kirjas ei ole, mis kellegi palk või palgalisa on – mille alusel siis üldse saab kontrollida, millelt sa neid makse maksad? Kui revisjon, siis näitad messengeri?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMTA huvi on, et ÕIGED maksud oleks tasutud. Kui sul kusagil kirjas ei ole, mis kellegi palk või palgalisa on – mille alusel siis üldse saab kontrollida, millelt sa neid makse maksad? Kui revisjon, siis näitad messengeri?

Mille alusel? Võtad palgaülekande ja võrdled TSD-ga. Võin igakuiselt maksta erinevat töötasu, see pole kellegi asi. Kui soovin, maksan homme koristajale 5000 eurot. Kui sellelt on maksud tasutud, pole kellegi asi. Pigem tervitatav. Suurem töötasu-suuremad maksud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Omaniku poolt allkirjastamata tööleping ei ole pädev. Miks sa ei allkirjasta töövôtja korrektset töölepingut? Mina isiklikult lausa nôuaks seda. Töövôtjal peab ka mingi kindlus olema ja see on kehtiv tööleping, millega saab ta oma ôigusi nôuda töövaidluskomisjonis kui peaks vaja minema. Ära palun mind millegiga seosta, nagu sul on komme isiklikuks minna.

Omaniku??? Mis ajast omanikud töölepinguid allkirjastavad? Seda teeb juhatuse liige.

Mitu korda pean ütlema, et mul on tööleping? Töötan selles ettevõttes väga pikka aega, selle loomisest saadik.

Tee tôesti oma dokumendid korda. Inimesed annavad sulle head nôu siin praegu ja seda täiesti tasuta ja heasoovlikult. Raamatupidajal peab olema iga väljamakse kohta allkirjastatud dokument. Kas ta on paberil vôi elektrooniline, pole oluline, aga messingeri vestlus pole kindlasti dokument.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMTA huvi on, et ÕIGED maksud oleks tasutud. Kui sul kusagil kirjas ei ole, mis kellegi palk või palgalisa on – mille alusel siis üldse saab kontrollida, millelt sa neid makse maksad? Kui revisjon, siis näitad messengeri?

Mille alusel? Võtad palgaülekande ja võrdled TSD-ga. Võin igakuiselt maksta erinevat töötasu, see pole kellegi asi. Kui soovin, maksan homme koristajale 5000 eurot. Kui sellelt on maksud tasutud, pole kellegi asi. Pigem tervitatav. Suurem töötasu-suuremad maksud.

Nii need asjad siiski ei käi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMTA huvi on, et ÕIGED maksud oleks tasutud. Kui sul kusagil kirjas ei ole, mis kellegi palk või palgalisa on – mille alusel siis üldse saab kontrollida, millelt sa neid makse maksad? Kui revisjon, siis näitad messengeri?

Mille alusel? Võtad palgaülekande ja võrdled TSD-ga. Võin igakuiselt maksta erinevat töötasu, see pole kellegi asi. Kui soovin, maksan homme koristajale 5000 eurot. Kui sellelt on maksud tasutud, pole kellegi asi. Pigem tervitatav. Suurem töötasu-suuremad maksud.

Kallis inimene, sul peab ikka kirjalik dokument ka olemas olema, et koristaja saab 5000EUR. Nagu päris dokument, mitte ekraanitõmmis Messengerist.

Sul ei tundu, et midagi on korrast ära, et nii mitu inimest juba Sulle ütlevad, et päris nii asjad ei käi?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee tôesti oma dokumendid korda. Inimesed annavad sulle head nôu siin praegu ja seda täiesti tasuta ja heasoovlikult. Raamatupidajal peab olema iga väljamakse kohta allkirjastatud dokument. Kas ta on paberil vôi elektrooniline, pole oluline, aga messingeri vestlus pole kindlasti dokument.

Ju on raamatupidamisel dokumendid korras. Oleme suure käibega ettevõte ning toimub iga-aastane audiitorkontroll, mille raames pole eksimusi tuvastatud.

Ma ei saa aru, miks te nii paranoilised olete? Mis vahet seal on, kas mu lepingulisa on (minu poolt) allkirjastatud või mitte, kui seaduse silmis on see allkirjastatud? 😀 Ja miks see üldse peaks mulle oluline olema?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tõstetakse palka kas kollektiivselt või on võimalus minna ja esitada oma personaalne soov. Igal juhul käivad palgatõusuga kaasas vastavad lepingulisad, mis on kahepoolselt allkirjastatud ja mille personaliosakond saadab raamatupidamisele. Selle alusel tehakse palgamaksed.

Sinu aju ei võta, et sa töötad suures ja mina väikese inimeste arvuga ettevõttes? Ja et sellest tulenevalt ei ole protseduurireeglid samad? Meil pole mingit personaliosakonda. Raamatupidajaga suhtlen otse, kui midagi ebaselgeks jääb.

Meganaljakas, et mõnda jubedalt häirib, mis teil viga on? Mul on jumala ükskõik, kui teistel teistmoodi on.

Minul on 3 töötajaga ettevõte, ja kus on see kirjas, et mida väiksem ettevõte, seda vähem paberimajandust neil on? Vahet ei ole, mitu töötajat sul on, 5, 50 või 500, seadused pead ikka täitma, töölepingud peavad olema vormistatud ja (digi)allkirjastatud, muudetused peavad olema reguleeritud töölepingu lisadega, mis samuti peavad olema kahepoolselt (digi)allkirjastatud.

Või kui Sul Maksuamet küsib töölepingu, seal on kirjas üks töötasu summa ja sina maksad pangast hoopis teise, mis Sa siis viskad neile Messengeri väljavõtted? ????

Maksuametit ei huvita töölepingud. Maksuametit huvitab, et ettevõtte töötajad on korrektselt registreeritud töötamise registris, et seal on kõik andmed õiged. Veel huvitab neid see, et üle kantud tasudelt (või sularahas makstud, kui seda veel kuskil juhtub) on arvestatud ja maksuametile tasutud õiged maksusummad. Vot kui nad avastavad kellegi leti tagant ja seda isikut pole TÖRis, siis on pahasti. Kui mul on aga lepingus kirjas palk 1000 EUR ja mingi kuu makstakse 10 000, siis huvitab neid küll ainult see, et selle 10 tuh pealt on tasutud õiges summas maksud. Kui aga on mulle tehtud ülekanne 10 tuh ja maksud arvestatud 1000 pealt, on jälle jama.

Tööleping on oluline eelkõige töötaja kaitseks, kui ettevõtja kokkulepetest kinni ei pea ja on vaja näiteks töövaidluskomisjonis midagi tõestada. Sellisel juhul messengerist või suulisest töölepingust ei piisa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul ei tundu, et midagi on korrast ära, et nii mitu inimest juba Sulle ütlevad, et päris nii asjad ei käi?

Nõup. Mulle tundub, et siin käivad koos ärevushäirega palgatöölised, kelle elu suurim hirm on pettasaamine.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksuametit ei huvita töölepingud. Maksuametit huvitab, et ettevõtte töötajad on korrektselt registreeritud töötamise registris, et seal on kõik andmed õiged. Veel huvitab neid see, et üle kantud tasudelt (või sularahas makstud, kui seda veel kuskil juhtub) on arvestatud ja maksuametile tasutud õiged maksusummad. Vot kui nad avastavad kellegi leti tagant ja seda isikut pole TÖRis, siis on pahasti. Kui mul on aga lepingus kirjas palk 1000 EUR ja mingi kuu makstakse 10 000, siis huvitab neid küll ainult see, et selle 10 tuh pealt on tasutud õiges summas maksud. Kui aga on mulle tehtud ülekanne 10 tuh ja maksud arvestatud 1000 pealt, on jälle jama. Tööleping on oluline eelkõige töötaja kaitseks, kui ettevõtja kokkulepetest kinni ei pea ja on vaja näiteks töövaidluskomisjonis midagi tõestada. Sellisel juhul messengerist või suulisest töölepingust ei piisa.

Tänan! Jumal tänatud, veel keegi peale minu taipab kuidas asjad käivad.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind mingid brutosummad ei huvita.

Nojah, rumala inimese asi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, rumala inimese asi.

Kindlasti, kindlasti. Mul on majandusteaduskond lõpetatud magistrikraadiga. Kaua sa mõnitad veel siin? Elu nii halb? Aga võta siis midagi ette, et parem oleks. Nüüd ütle, et ega haridus matsi ei riku, eks. Uskumatu kaader siin, puhas “kullafond” mõne üksiku normaalse erandiga 😀

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, rumala inimese asi.

Kindlasti, kindlasti. Mul on majandusteaduskond lõpetatud magistrikraadiga. Kaua sa mõnitad veel siin? Elu nii halb? Aga võta siis midagi ette, et parem oleks. Nüüd ütle, et ega haridus matsi ei riku, eks. Uskumatu kaader siin, puhas “kullafond” mõne üksiku normaalse erandiga ????

Su elu ikka päris pekkis. Magistrist oled ikka väga kaugel veel, tavaline äri mutt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su elu ikka päris pekkis. Magistrist oled ikka väga kaugel veel, tavaline äri mutt.

Sa oleksid võinud ka kutseka asemel kuhugi mujale minna, oleksid vähemalt kirjutama õppinud. Nüüd peadki kurvana poe kassas istuma. Omad valikud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kutsekoolist jahud? Poekassas istud tôesti, et nii närviline oled. Mis ôigekirja puutub, siis paranda oma vead ikka ise ära.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on majandusteaduskond lõpetatud magistrikraadiga.

See ei ole mingi näitaja. Majandusteaduskonna võib magistrikraadiga lõpetada ka Lähis-Ida uuringute erialal, see ei tee sind veel finantsteemadel pädevaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene oskab natukenegi arvutada, siis teab ta juba peast umbkaudu kohe öelda, et kui netopalk on selline, siis brutopalk on selline. See imelik tüüp siin hakkas hüppama, et temal pole udust aimugi, palju on ta brutopalk. Ja jaurab ja jaurab. Seega mingit haridust küll ei usu olevat, arvutada igatahes üldse ei oska.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene oskab natukenegi arvutada, siis teab ta juba peast umbkaudu kohe öelda, et kui netopalk on selline, siis brutopalk on selline. See imelik tüüp siin hakkas hüppama, et temal pole udust aimugi, palju on ta brutopalk. Ja jaurab ja jaurab. Seega mingit haridust küll ei usu olevat, arvutada igatahes üldse ei oska.

Muidugi tean, kui sellele mõtlen. Mida mul pole vaja olnud siiani teha 😀 Nüüd siis mõtlesin, 3000 on. Mis ma selle teadmisega peale hakkan, on iseasi. Teile, nagu näha, on see väga oluline. Mulle on olulised minu töötajate brutod, vajalikud TSD täitmisel.

Naljakad inimesed siin koos ikka 😀 😀 😀

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole mingi näitaja. Majandusteaduskonna võib magistrikraadiga lõpetada ka Lähis-Ida uuringute erialal, see ei tee sind veel finantsteemadel pädevaks.

Jajah, ikka. Ökonomist olen. Finantsteemadel olen piisavalt pädev, ära muretse.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene oskab natukenegi arvutada, siis teab ta juba peast umbkaudu kohe öelda, et kui netopalk on selline, siis brutopalk on selline. See imelik tüüp siin hakkas hüppama, et temal pole udust aimugi, palju on ta brutopalk. Ja jaurab ja jaurab. Seega mingit haridust küll ei usu olevat, arvutada igatahes üldse ei oska.

Muidugi tean, kui sellele mõtlen. Mida mul pole vaja olnud siiani teha ???? Nüüd siis mõtlesin, 3000 on. Mis ma selle teadmisega peale hakkan, on iseasi. Teile, nagu näha, on see väga oluline. Mulle on olulised minu töötajate brutod, vajalikud TSD täitmisel.

Naljakad inimesed siin koos ikka ???? ???? ????

Mis kuupäeval tad esitada tuleb?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kuupäeval tad esitada tuleb?

TSD? Kümnendaks kuupäevaks. Mis siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kuupäeval tad esitada tuleb?

TSD? Kümnendaks kuupäevaks. Mis siis?

Tubli!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis kuupäeval tad esitada tuleb?

TSD? Kümnendaks kuupäevaks. Mis siis?

Tubli!

Leidsid ka millega kontrollida, seda teavad ka need, kes ei tegele ettevõtlusega 😀

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakad inimesed siin koos ikka ???? ???? ????

Ainuke naljakas ja väga-väga närvis oled siin sina. Tüüpiline tühikaegaja, kes hakkab anonüümses keskkonnas midagi “tõestama”.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leidsid ka millega kontrollida, seda teavad ka need, kes ei tegele ettevõtlusega ????

Ei pruugi. Ega nad muidu 10ndal ja 20ndal Teatmik.ee-s punase sik-sakiga võlgnevusgraafikus ole.

Aga muidu kah, ära ärple ja kiida ennast. Las seda teevad ikka teised. Reaalis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su elu ikka päris pekkis. Magistrist oled ikka väga kaugel veel, tavaline äri mutt.

Magister on ärijuhtimises. Milles sul endal on, vingumises?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainuke naljakas ja väga-väga närvis oled siin sina. Tüüpiline tühikaegaja, kes hakkab anonüümses keskkonnas midagi “tõestama”.

Näh, pangateller jälle hoos. Ei ole su elus mitte midagi kaunist peale õeluse. Kõik teemad ära solkinud oma jamaga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 211 kuni 237 (kokku 237 )