Esileht Ilu ja tervis Paljajalu jalanõud ja artriit

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Paljajalu jalanõud ja artriit

Postitas:

On kellegil kogemusi, kel jalad haiged? Mul on väga raske midagi leida, mis valuvabalt käi laseks. Barefootid on ikka suht kallid, et lihtsalt nurka virna tõsta kui ei sobi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sobi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki leiad teiselt ringilt midagi, st kellegi omad, mis paari kandmisega ikkagi ei osutunud sobivaks. Saab natukenegi odavamalt kui uuena.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 06:06; 21.12 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et sobivad, esiteks kipuvad need olema õhema tallaga ja toestust on vähe. Pigem vaataks jooksu ja spordijalanõude poole, mis on toestavad ja samas eripehmendustega tallaga, et võimalikult vähe põrutaks, sportsdirectist saab ka tänavajalatsi moodi mäluvahutallaga kingi, mis ei ole üleliia tossu moodi.

https://ee.sportsdirect.com/karrimor-duma-ladies-running-shoes-214077#colcode=21407798

ja sul oleks kindlasti vaja neid enne ostmist proovida, haige jalaga ei ole luksust ilma proovimata osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 16:40; 27.12 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust pole need isegi tervete jalgadega eriti mugavad jalanõud, mulle igatahes ei meeldinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Barefoot vajab hoopis teistmoodi kõndimist. Nende point on, et kõnnid nagu oleks paljajalu. Kas paljajalu kivipõrandal kõndida on sinu jaoks ok, st valuvaba? Siis võiks üritada proovida. Aga nendega kõndima peab ikka harjuma, sest me oleme nende paksutallaliste jalanõudega oma kõnnaku varem teistsuguseks kujundanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.facebook.com/groups/1248455285217128/permalink/3903792316350065/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 06:06; 21.12 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma parem katsetaks mõne Skechersi mudeliga. Need pole küll ka odavad, aga on ülimugavad. Mine nende firmapoodi, seal on kõige suurem valik, talvel võibolla küll mitte nii suur. Eriti head tunduvad olevat need ameerika mudelid (Skechers Mark Nason), ühed ostsin suvel, väga mugavad, näiteks selline soki tüüpi pealsetega ja mäluvahust sisuga, hästi kerged.  https://www.weekendshoes.ee/skechers-vabaajajalatsid-windy-217353.html

Aga seal on ka teisi mudeleid, peab lihtsalt minema ja proovima. Skechersi iseärasus on see, et tavaliselt läheb number väiksem st kui kannad 38 numbrit, siis Skechers võib sobida isegi 37.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust pole need isegi tervete jalgadega eriti mugavad jalanõud, mulle igatahes ei meeldinud.

Barefoot on lihtsalt üles haibitud, reaalsuses väga ebamugavad ja kallid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ebamugavad on neile kelle jalgade lihastik-koestik on paljude aastate jooksul rängalt rikutud saanud.
Läheb vähemalt 6 kuud et jalgade lihased ja koed saaksid piisaval määral õigeks ümber kasvada, et oleks üldse võimalik jalgu kasutada enamvähem nii nagu päriselt kehale loomulik on.
Need igasugu pehmendused ja lisa värgid, millest üks kõige kahjulikum on kõrgendatud kand, mis nn moodsatele jalatsitele juurde topitakse, eesmärgiga et jala enda lihased ja koed ei peaks tegema peaaegu mingit tööd — aastate jooksul väärarendab ja kahjustab jalgu rängalt, mõju üles põlvedeni ja puusadeni ja alaseljani-selgrooni välja.
Kõndimisel olev pehmendus ja sujuvus pinna suhtes, peab olema tehtud jala enda lihaste poolt. Jalatsite eesmärk on kaitse liiga raske pinnastiku ja liigse külma ja kuuma vastu, ja muu praktiline-mõistlik, aga mitte igasugu jaburused nagu moodsate tavajalatsite puhul on.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 00:30; 27.12 13:24; 27.12 18:35; 27.12 18:46; 27.12 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga meeldib paljajalujalatsite-idee, kuid mis iganes põhjusel haige jala puhul ma enne nende kandmist konsulteeriks arstiga. Kui lihtsalt mugavuses on küsimus, siis mõtle nt nii, kas su jalg tunneb ennast hästi, kui sa kõnnid paljajalu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljajalu olek on loomulik olek, seega probleem on tõsine kui paljajalu ei ole mugav.
Moodsat-ametlikku liinipidi arstid ei tea loomulikust õigest jalgade kasutusest ja lihastikulisest-koelisest olukorrast midagi. Seda enam et enne kui neilt isegi küsida, võiks vaadata mida arstid ise kannavad. Kui kannavad moodsat jama millel jalgu kahjustavad moodsad jaburused juures, nagu näiteks kõrgendatud kand mis peaaegu kõigil moodsatel jalatsitel… siis neist arstidest üldse hoida eemale.
Kellelt iganes mille iganes kohta nõu küsida, peaks enne vaatama ja endale selgeks tegema et kas nemad ise selle millegi suhtes rikkumisi teevad või mitte. Sest kui teevad (praegusel ajal teevad rängalt ja suur enamus), siis miks küsida nõu kellegilt kellelt ei ole võimalik saada vastava suhtes muud kui tühja mulli või kahjulikku infot?
Küsida muidugi võib, aga küsijal endal peab ka olema ehtne aim et mis ja kuidas päriselt lood on ja olema peavad. Sest küsija ise peab olema võimeline hindama kas antud soovitused ja info üldse tõene on, aga mitte et vastuseid lihtsalt järgima jääma.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 00:30; 27.12 13:24; 27.12 18:35; 27.12 18:46; 27.12 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõndimisel olev pehmendus ja sujuvus pinna suhtes, peab olema tehtud jala enda lihaste poolt.

Räägi seda plantaarfastsiidiga lonkajale (esimene reegel- MITTE põrutada kanda) või komppöiale…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 16:40; 27.12 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb milliseid barefootse sa mõtled, erinevad mudelid ja firmad on erinevad. Minul on probleem selles, et kui väga pikalt ainult “fivefingeresid” kanda (mul on mitu merinevat mudelit), tekivad valud pahkluudes. Nii ma siis kannangi vahelduvalt keskmisi kontsi ja oma viis-varbaid, mis mulle väga meeldivad. Trenni teen ka “varvastega”, kuid hüpata nendega ei taha. Paljajalu ma ka väga kõva pinna peal ei hüppa, pigem liival, seal ei ole probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljajalu olek on loomulik olek, seega probleem on tõsine kui paljajalu ei ole mugav.

Loomulik ja looduslik on käia kuskil pehmel pinnasel metsa all. Tänapäeval käime me enamasti kõval asfaldil. Kas paljad jalad on selleks kohanenud/võimelised kohanema?

Sul pole paljajalu käimisega üldse kogemust?
Olen asfaldil paljajalu käinud küll… Ka jooksnud… Paljajalu kõndimise ja jooksmise jaoks väga lihtne pinnas.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 00:30; 27.12 13:24; 27.12 18:35; 27.12 18:46; 27.12 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõndimisel olev pehmendus ja sujuvus pinna suhtes, peab olema tehtud jala enda lihaste poolt.

Räägi seda plantaarfastsiidiga lonkajale (esimene reegel- MITTE põrutada kanda) või komppöiale…

Loomulik kõndimine, ka mitte jooksmine, pole sellised nagu moodsalt neid tehakse ja nagu moodsad jalatsid suruvad keha lihastikku-luustikku toimima. Ei ole loomulik ega õige kui kand esimesena mats vastu maad — aga mida kõrgendatud kannad moodsate jalatsite puhul just kindlustavad et juhtubki. Seega kui probleemiks et kannaga jama, siis just peabki hakkama kandma nn barefoot jalatseid, et lõppeks see kand vastu maad tampimine iga sammuga.
Et kõnnaku saaks treenitud enamvähem piisavalt õigeks, sellega läheb vähemalt 6 kuud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 00:30; 27.12 13:24; 27.12 18:35; 27.12 18:46; 27.12 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid nö viisvarba jalatseid ma kandnud pole, sest juba välimus ei meeldi. Aga samalt firmalt on ka mingid furoshiki variandid, mis pole viisvarbad. Ka inglise firma “Freet”, mis on pigem laiemale jalale, ja jalatsitel on arvestatud jala varvaste poole tegeliku üldise kujuga, aga mitte et pressi ja pigista varbaid kuidagi jalatsisse. Neid firmasid muidki kes sedalaadi jalatseid toodavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 00:30; 27.12 13:24; 27.12 18:35; 27.12 18:46; 27.12 18:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Paljajalu jalanõud ja artriit