Esileht Koolilaps Palju haigestumisi õppeaastal

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Palju haigestumisi õppeaastal

Postitas:
Kägu

Kodus 15a ja 9a lapsed.
Lapsed on olnud palju haiged- koroona, a ja b streptokokid, mingid tavalised tativiirused.
Nüüd meil jälle mingi viirus levib kodus, kõik pereliikmed on palaviku ja köhaga pikali.
Lootsin, et vanem laps pääseb aga nüüd hommikul ärkas 39 palavikuga.
Õpetaja kirjutas, et mu laps on olnud sellel aastal murettekitavalt palju haige ja et äkki peaksin minema temaga uuringutele, et midagi tõsisemat ei oleks. Ehmatasin natuke, et mis nüüd siis. Väiksem laps on ka see aasta olnud palju haige, tavaliselt lapsed on nakatanud teineteist. See aasta on olnud üldse kuidagi kaootiline haiguste suhtes, ma isegi pole olnud kunagi vist nii tihti haige kui sellel aastal. Nüüd istun ja mõtlen, et mida teha kui koolis ollakse juba nii mures. Alguses mõtlesin, et annan rohud sisse ja saab ehk ära käia koolis.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konsulteeri siis perearstiga, kas uuringuteks on üldse põhjust ja mida arvab perearst, miks laps nii tihti haigestub. Õpetaja ei ole meedik.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu 10a on ka sel õppeaastal palju puudunud, 78 ainetundi, pidevalt on mingi kurguvalu või väike palavik, ükskord lõi nohu kõrva.
jõuga allapekstud palavikuga last ikkagi kooli ei saadaks ja uuringute koha pealt tead ju ise kõige paremini, kas selleks on reaalset põhjust.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd meil jälle mingi viirus levib kodus, kõik pereliikmed on palaviku ja köhaga pikali. Lootsin, et vanem laps pääseb aga nüüd hommikul ärkas 39 palavikuga.

Alguses mõtlesin, et annan rohud sisse ja saab ehk ära käia koolis.

Kui sul oli juba selge, et mingi viirus, siis miks sa tahtsid viirushaiget last kooli saata? Et kogu klass ka palaviku ja köhaga kodus pikali oleks?

Võib-olla sellepärast oletegi nii palju haiged, et ei jää esimeste haigustunnustega kohe koju ravima, vaid rohud sisse ja tööle-kooli?

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alguses mõtlesin, et annan rohud sisse ja saab ehk ära käia koolis.

PÄRISELT???

haige lapse koht on kodus, mitte ei anta talle rohtusid sisse ega saadeta teisi nakatama. kui teistest suva, siis oma lapse huvides on haigena kohe koju jääda ja kiiremini paraneda, mitte “rohud sees” kooli minna ja pikemalt põdeda. pole ime, et nad sul pikalt ja pidevalt haiged, kui niimoodi “rohud sees” koolis käivad

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tahad 39 kraadise palavikuga last kooli saata?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen aru saanud, et üldiselt ongi sel aastal paljud inimesed rohkem haiged kui tavaliselt, sest koroonaperioodil pole kõikvõimalikud muud viirused eriti levida saanud ja inimeste immuunsus nende suhtes on langenud.
Aga perearstiga konsulteerimine midagi paha küll ei tee, saab kontrollida vähemalt, kas põhilised näitajad (raud, d-vitamiin jms) on normi piires. Ei ole vaja kohe mingeid hulle keerulisi uuringuid, tavaline vereanalüüs.
Haigena kooli ära kindlasti saada. Kui tundub, et tegemata tööd hakkavad kuhjuma, võib laps proovida õpetajatega läbi rääkida, ehk saab mõned asjad kodus teha ja mõned hoopis tegemata jätta. Mul on natuke noorem laps, suhtlesin õpetajatega ise, kui ta talvel pikemalt haige oli, ja sain isegi ühe pealtnäha üsna range ja paindumatu õpetajaga kokkuleppele, et pole vaja teha järele kõiki tunnikontrolle, piisab kontrolltööst.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie klassijuhataja ütleb ka, et “peate tugevamad olema ja iga väikse asja eest ei saa koju jäöda!”, ses osas mõistan teenaalgatajat.
Lihtsalt must nasendus tekitab selliseid mõtteid, arvan mina. Vaevalt, et teemaalgataja haige lapse kooli saadaks. Minu üks laps puudus ka mingi hetk 105 tundi trimestri kohta ja käisin arstil, aga diagnoosiks oligi nõrgenenud immunsüsteem ja tegelikult ka koolistress. Arst ei pruugi siin aidata, aga immunsüsteemi tugevdamine vitamiinide ja toidulusanditega ei teeks paha.

Meie koolis ei panda eKooli üles seda, mida tunnis tehti ja iga puudutud tund tekitab kaose.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka minu teismelised on sel aastal palju haiged olnud. Ühel on e-koolis üle 140, teisel üle 150 puudumise. Hästi kummalised haigused, palavikku pole kummalgi kordagi olnud. Aga just palavik näitab, et organism võitleb ja küpsetab patsillid ära. Pidevalt köha, nohu, imelikud pea- ja kõhuvalud; näost ära ja süda paha jne. Ja siis need haigused muudkui vinduvad. Hästi nakkavad ka – kui üks jääb haigeks, siis võib kindel olla, et paari päeva pärast on teine ka kodus. Õnneks lapsed on hästi kohusetundlikud ja ka haigena muretsevad oma kooliasjade pärast ning mõlema klassikaaslased on ka hästi toetavad, nii et kooliasjadega on suutnud järjel olla. Klassijuhatajad pole samuti siiani märkusi teinud.

Ilma palavikuta olen alati lasknud neil koju jääda, kui enesetunne kehv, kuid palavikuga kindlasti kooli ei lubaks. Aga ibuprofeen on mõlemal sel aastal koolikotis küll. Kummaline ühesõnaga.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu 15-aastasel ka 155 puudumist, aga seal sees on ka mitmed ainevõistlused, olümpiaadid, autasustamised ja õpilaskonverents. Haige oli ka palju.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus 15a ja 9a lapsed.

Lapsed on olnud palju haiged- koroona, a ja b streptokokid, mingid tavalised tativiirused.

Nüüd meil jälle mingi viirus levib kodus, kõik pereliikmed on palaviku ja köhaga pikali.

Lootsin, et vanem laps pääseb aga nüüd hommikul ärkas 39 palavikuga.

Õpetaja kirjutas, et mu laps on olnud sellel aastal murettekitavalt palju haige ja et äkki peaksin minema temaga uuringutele, et midagi tõsisemat ei oleks. Ehmatasin natuke, et mis nüüd siis. Väiksem laps on ka see aasta olnud palju haige, tavaliselt lapsed on nakatanud teineteist. See aasta on olnud üldse kuidagi kaootiline haiguste suhtes, ma isegi pole olnud kunagi vist nii tihti haige kui sellel aastal. Nüüd istun ja mõtlen, et mida teha kui koolis ollakse juba nii mures. Alguses mõtlesin, et annan rohud sisse ja saab ehk ära käia koolis.

Vereanalüüse tehtud on?? Kergesti haigestumise taga võib ka vaimne tervis olla. Testi võiks teha

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teismeline on ka palju haige olnud. Mingi nädal väikest palavikku (37,2 – 37,4) on tavaliselt. Sinna juurde halb enesetunne ja vahest ka peavalu.  Kevadel käisime ka perearstil, tehti analüüsid, mis olid igati korras. Ütles, et see võibki teismelise keha arenguga  kaasas käia.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üldiselt ongi sel aastal paljud inimesed rohkem haiged kui tavaliselt, sest koroonaperioodil pole kõikvõimalikud muud viirused eriti levida saanud ja inimeste immuunsus nende suhtes on langenud.

Kaua selle koroona seljas veel ratsutatakse? Eriolukord oli 2020.aastal

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ongi palju erinevaid viirushaigusi levinud selle õppeaasta jooksul ja enamasti olnud ka väga nakkavad – kui üks pereliige toob koju, on raudselt varsti perel ring peal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodus 15a ja 9a lapsed.

Lapsed on olnud palju haiged- koroona, a ja b streptokokid, mingid tavalised tativiirused.

Nüüd meil jälle mingi viirus levib kodus, kõik pereliikmed on palaviku ja köhaga pikali.

Lootsin, et vanem laps pääseb aga nüüd hommikul ärkas 39 palavikuga.

Õpetaja kirjutas, et mu laps on olnud sellel aastal murettekitavalt palju haige ja et äkki peaksin minema temaga uuringutele, et midagi tõsisemat ei oleks. Ehmatasin natuke, et mis nüüd siis. Väiksem laps on ka see aasta olnud palju haige, tavaliselt lapsed on nakatanud teineteist. See aasta on olnud üldse kuidagi kaootiline haiguste suhtes, ma isegi pole olnud kunagi vist nii tihti haige kui sellel aastal. Nüüd istun ja mõtlen, et mida teha kui koolis ollakse juba nii mures. Alguses mõtlesin, et annan rohud sisse ja saab ehk ära käia koolis.

39 palavik on ju ekstreemne ja sa kaalud sellise laps kooli saatmist?

Mul ei ole oma kolmel lapsel elus nii kõrget palavikku olnud.

Meil see aasta just suht terved, palavikku pole kordagi on d kellelgi.

Kui on haiged, jätan kohe koju. Paari päevaga saab korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua selle koroona seljas veel ratsutatakse? Eriolukord oli 2020.aastal

See õppeaasta on esimene peale igasuguseid karantiine, distantsõpet ja maske. Viimane selletaoline oli 2018/19 õa! Pole ju väga imestada, et lapsed sel aastal peale kõike seda jama rohkem haiged on.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua selle koroona seljas veel ratsutatakse? Eriolukord oli 2020.aastal

See õppeaasta on esimene peale igasuguseid karantiine, distantsõpet ja maske. Viimane selletaoline oli 2018/19 õa! Pole ju väga imestada, et lapsed sel aastal peale kõike seda jama rohkem haiged on.

Kas koroonaajal hoiti teid ja teie lapsi toas kinni, et tervised nüüd nii nôrgad on?

+3
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kaua selle koroona seljas veel ratsutatakse? Eriolukord oli 2020.aastal

See õppeaasta on esimene peale igasuguseid karantiine, distantsõpet ja maske. Viimane selletaoline oli 2018/19 õa! Pole ju väga imestada, et lapsed sel aastal peale kõike seda jama rohkem haiged on.

Kas koroonaajal hoiti teid ja teie lapsi toas kinni, et tervised nüüd nii nôrgad on?

asi ei ole toas kinnihoidmises, vaid viirustega kokkupuutes. eelmised talved olid maskid kohustuslikud, mis piirasid tugevalt viiruste levikut, samuti hoidsid inimesed ise pikivahet ning vältisid üldse reaalseid kokkusaamisi. kui keegi tundis end vähegi haigena, jäädi koju, mitte ei võetud rohtudega palavikku alla ega mindud kollektiivi

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 15 aastane puudus vaid paaril korral, tavaliselt oli kurk valus ja pea valutas, isegi palavikku ei olnud. Kuna hinded olid korras, siis jätsin koju. Ei saaks öelda, et oleks haigem, kui muidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas koroonaajal hoiti teid ja teie lapsi toas kinni, et tervised nüüd nii nôrgad on?

Jah, loomulikult. Istusime terve selle aja perega toas luku taga ja nina välja ei pistnud. Sa pistsid või!?!?

Kui piirata ühe viiruse levikut, piirad tahes-tahtmata ka teiste levikut, mille vastu kehal varem immuunsus olemas oli ja sellega enamjaolt ilma haigestumata toime tuli. Tänu piirangutele unustas keha vahepeal teised viirused ära ja nüüd peab taas õppima kuidas nendega toime tulla. Esialgu haigestub, järgmine kord juba teab mis teha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonaajal õues käimist ei keelanud keegi. Minu 9-aastane ei ole olulisemalt rohkem haige olnud kui muidu.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonaajal õues käimist ei keelanud keegi. Minu 9-aastane ei ole olulisemalt rohkem haige olnud kui muidu.

Viirused ei levigi õues, vaid kollektiivis!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua selle koroona seljas veel ratsutatakse? Eriolukord oli 2020.aastal

See õppeaasta on esimene peale igasuguseid karantiine, distantsõpet ja maske. Viimane selletaoline oli 2018/19 õa! Pole ju väga imestada, et lapsed sel aastal peale kõike seda jama rohkem haiged on.

Kas koroonaajal hoiti teid ja teie lapsi toas kinni, et tervised nüüd nii nôrgad on?

asi ei ole toas kinnihoidmises, vaid viirustega kokkupuutes. eelmised talved olid maskid kohustuslikud, mis piirasid tugevalt viiruste levikut, samuti hoidsid inimesed ise pikivahet ning vältisid üldse reaalseid kokkusaamisi. kui keegi tundis end vähegi haigena, jäädi koju, mitte ei võetud rohtudega palavikku alla ega mindud kollektiivi

See oli siiski teine ôppeaasta kus puudusid piirangud ja lapsed käisid terve ôa koolis. Ja kui oli koduôpe, oleks vôinud siiski ôues olla ja oma tervist kosutada. Ma ei tea viirustest midagi, koolist puudumisi pole olnud.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma teen oma lapsele mõnikord nädala sees niisamagi nn tervise turgutamise päeva ehk kui on selline tunne, et väsimus ikka tapab, siis teeme magamise päeva vahele. Oleme õhtused inimesed ja väga raske on varahommikul ärgata. Isa on selline naks hops voodist välja ja tegudele. Mina ja laps aga sellised, et ei suuda enne lõunat kuidagi käima saada ja vajame und vähemalt 10 tundi. Kui pikka aega uni napiks jääb, siis ka see muudab haigustele vastuvõtlikumaks. Pigem teha neid stressimaandamise puhkepäevi sekka kui et jääda haigeks ja nädal-paar rajalt maas olla. Muidugi siiski jälgin ka seda, et sellele päevale ei satuks siis olulisi kontrolltöid või et ei puuduks samal nädalapäeval.

Palavikus last ei saada iial niimoodi kooli, et rohud sisse ja mine. Tervis on siiski tähtsam.

Aprillis ta puudus ainult ühe päeva, mõnikord 2-3 päeva kuus nii et ei tasu hakata üle dramatiseerima, et kogu aeg niisama koju jääb. Selle õppeaasta jooksul päriselt haigeks on jäänud kolm korda, siis olid nädalased puudumised.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu päriselt õpetad lapsele, et popi viskamine on ok? Kuidas laps tulevikus tööl plaanib käia? Helistab ülemusele ka ütleb, et sry, olen õhtuinimene ja teen täna tudupäeva?????

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen aru saanud, et üldiselt ongi sel aastal paljud inimesed rohkem haiged kui tavaliselt, sest koroonaperioodil pole kõikvõimalikud muud viirused eriti levida saanud ja inimeste immuunsus nende suhtes on langenud.

Aga perearstiga konsulteerimine midagi paha küll ei tee, saab kontrollida vähemalt, kas põhilised näitajad (raud, d-vitamiin jms) on normi piires. Ei ole vaja kohe mingeid hulle keerulisi uuringuid, tavaline vereanalüüs.

Haigena kooli ära kindlasti saada. Kui tundub, et tegemata tööd hakkavad kuhjuma, võib laps proovida õpetajatega läbi rääkida, ehk saab mõned asjad kodus teha ja mõned hoopis tegemata jätta. Mul on natuke noorem laps, suhtlesin õpetajatega ise, kui ta talvel pikemalt haige oli, ja sain isegi ühe pealtnäha üsna range ja paindumatu õpetajaga kokkuleppele, et pole vaja teha järele kõiki tunnikontrolle, piisab kontrolltööst.

Tunnikontrollid on ju ikka sama osa peale, mis kontrolltöödki. Neid tehes saab kontrolltööks valmistuda – selgub, kas see osa kontrolltööst on omandatud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnikontrollid on ju ikka sama osa peale, mis kontrolltöödki. Neid tehes saab kontrolltööks valmistuda – selgub, kas see osa kontrolltööst on omandatud.

Jooksvalt muidugi, aga seda enam ei ole vaja korraga topelt järele vastata 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas laps tulevikus tööl plaanib käia?

Oh issand, hakkab pihta 😀

Mind koolis ka õpetaja hurjutas, et hissand jummel, sina küll elus hakkama ei saa, kui ei suuda hommikul õigeks ajaks kooli jõuda! (ma läksin sageli alles kolmandaks tunniks). vastasin talle, et eks ma siis sätin oma elu nii, et ei pea vara ärkama. Ja olengi nii teinud. Ma ei käi sellises kohas tööl, mis algaks kell 8 hommikul, pole kunagi käinud. Ma enne kella 10 hommikul  ei tee üldse mingit tööd, peab mingi erandjuhtum olema, kui satub midagi sellisele ajale.

Lisaks: ma ei kasvata oma last sellise mentaliteediga, et temast saab palgatöötaja, kellel on mingi õiendav boss. Ta näeb juba kodus minu pealt, et saab ka teisiti. See ei tähenda, et tööd üldse ei teeks ja elaks teiste kulul, teen ikka. Aga ma ei tantsi teiste pilli järgi ja elan sellises rütmis, mis sobib mulle nii füüsiliselt kui mentaalselt. Ei ärka kell 7 hommikul, et tööle joosta. Ja olen ise väikeettevõttes ülemus, hästi leebe ülemus seejuures. Tähtajaks peavad asjad valmis olema, seda küll. Aga muus osas mind üldse ei koti, kus keegi töötab või kui kaua ta oma tööülesannet täidab. Ka nii saab elada. Ära ole oma kitsas kastis kinni.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas laps tulevikus tööl plaanib käia?

Oh issand, hakkab pihta ????

Mind koolis ka õpetaja hurjutas, et hissand jummel, sina küll elus hakkama ei saa, kui ei suuda hommikul õigeks ajaks kooli jõuda! (ma läksin sageli alles kolmandaks tunniks). vastasin talle, et eks ma siis sätin oma elu nii, et ei pea vara ärkama. Ja olengi nii teinud. Ma ei käi sellises kohas tööl, mis algaks kell 8 hommikul, pole kunagi käinud. Ma enne kella 10 hommikul ei tee üldse mingit tööd, peab mingi erandjuhtum olema, kui satub midagi sellisele ajale.

Lisaks: ma ei kasvata oma last sellise mentaliteediga, et temast saab palgatöötaja, kellel on mingi õiendav boss. Ta näeb juba kodus minu pealt, et saab ka teisiti. See ei tähenda, et tööd üldse ei teeks ja elaks teiste kulul, teen ikka. Aga ma ei tantsi teiste pilli järgi ja elan sellises rütmis, mis sobib mulle nii füüsiliselt kui mentaalselt. Ei ärka kell 7 hommikul, et tööle joosta. Ja olen ise väikeettevõttes ülemus, hästi leebe ülemus seejuures. Tähtajaks peavad asjad valmis olema, seda küll. Aga muus osas mind üldse ei koti, kus keegi töötab või kui kaua ta oma tööülesannet täidab. Ka nii saab elada. Ära ole oma kitsas kastis kinni.

Otsi siis oma lapsele ka selline kool, kuhu saab minna siis kui aega ja viitsimist on.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsi siis oma lapsele ka selline kool, kuhu saab minna siis kui aega ja viitsimist on.

Sa ilmselt oled hommikuinimene ja ei saa hästi aru sellest, et see on tõsine kurnatuse probleem, kui pead pidevalt väljaspool oma rütmi toimima. Mine öötööle, siis saad umbes teada, mis tunne on.

Ma paneksin oma lapse heameelega sellisesse kooli, kus tunnid algavad kell 11, aga ei ole võtta selliseid, hommikuinimeste türannia valitseb koolielus. Õnneks täiskasvanuna tõesti saab oma elu sättida nii, et ei pea end iga päev vägistama kella peale ärkamisega.

Oma lapsele ma õpetan seda, et mõnikord on mõistlik aeg maha võtta ja teha üks puhkepäev, mitte punnitada, ninast veri väljas, ja siis pärast haigustega maadelda. See on normaalne. Ja see ei ole see teema, et oh-mul-pole-aega-kooli-minna või et ma ei viitsi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )


Esileht Koolilaps Palju haigestumisi õppeaastal