Esileht Ajaviite- ja muud jutud Palju kingite

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Palju kingite

Postitas:
Kägu

raha kui teie väike õde või vend saab 10

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie peres on alati 50euri pandud pereliikmele.

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paar tonni, siis pole vaja mitu aastat kinkida.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pereliikmetele ei kingigi raha.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui see kink peab kindlasti just raha olema, siis kui ma oleksin täiskasvanu, käiksin tööl ja teeniksin raha, siis ma kingiks talle 50.-, aga kui ma oleksin ka ise (üli)õpilane ja käiksin tööl ainult nt suvel, siis kingiksin 20.-

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma oleks kosmonaut tooksin talle kuu.
Kui ma oleks astronaut tooksin talle tähed.
Kui ma oleks taikonaut tooksin talle riisi.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb ikka oma sissetulekust ja elatustasemest. Selle järgi. Kui teenid 500 kuus, siis piisab 20-st näiteks.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem viiks ta kuhugi, kuhu ta minna tahab.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koolivaheaeg…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis ajast suur õde või vend väikesele õele või vennale raha kingib?

Nii lähedased pereliikmed peaks elamusi kinkima vastastikku.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käid tööl ja rahamuret endal pole, siis paned selle järgi, nagu teil peres kombeks on olnud.

Aga ausalt öelda ei näe põhjust lapsele 50 eurot panna, kui tal just ei ole mingi kindel soov, mille jaoks kogub, nt uus jalgratas vmt, ja peres on kokku lepitud, kui palju keegi töölkäivatest pereliikmetest panustab.

Täiskasvanule juubeliks on 50 väärikas summa, samuti 50 pulma minnes ümbrikusse panna on OK, aga 10-aastasele sünnaks selge liialdus.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ainus kord, kui mina oma senise elu jooksul oma väikevennale raha olen kinkinud, oli siis, kui väikevend 50 sai. kinkisime oma perega talle 50€.

kui tema sai 10, olin mina 12 ning tollal olid 1970ndad. siis polnud üldse kombekski raha kinkida, isegi juubeliteks ja pulmadekski mitte.
ma arvan, et kui ta 10 sai, siis tõenäoliselt ostsin talle tookord mänguasjadepoest mõned plastmassist “tinasõdurid” vmt vidinad mingite kopikate eest.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paneksin 20-25€. Kui kogub millegi konkreetse jaoks raha (uus telefon vms), siis paneksin natuke rohkem. 50€ on ilmselge liialdus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma kingiks 20. minu arvates on 50 ikka liiga palju. olen juba 40+ ja käin tööl juba 20+ aastat. 50 kingiks vast siis, kui vennake/õeke saab 16.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kümnesele kingiks ikka mõne asja, millega midagi teha ka on. mis ta selle rahaga teeb? ostab ühte, teist ja kolmandat ja ongi läbi.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb sellest, kas üldse ja mis palgaga töötan. Kui oleksin ise veel õpilane/üliõpilane, siis üldse raha ei kingiks, pigem mingi sümboolne meelespidamine. Kui käiksin juba tööl, siis rahasoovi korral tõenäoliselt 30-50 eurot.

Tegelikult on mu enda lapsed ka väga suure vanusevahega (üle 20 aasta) ja kui tütar sai 10, siis kinkis kõrgepalgaline vanem vend talle arvuti ostmiseks 300 eurot. Ilmselge liialdus minu meelest, aga poja põhjendus oli a`la “kellele siis veel kui mitte oma õele”. Mulle isiklikult raha kinkimine üldse ei meeldi, eriti veel lastele, aga samas arvan, et ega mingit normi siin ei ole – pandagu nii palju kui võimalik ja/või vajalikuks peetakse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige ebameeldivam ja isegi vastikum küsimus on avalikkusele: KUI PALJU RAHA või mida üldse kinkida oma lähedasele pereliikmele?
Minu jaoks on see võõrandumise üks ülemisi astmeid.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki teemaalgataja ei küsinud selles mõttes, et kui palju teil võimalik kinkida on, vaid et mis summa nii noorele oleks sobilik?

Minu meelest oleneb kõik ikkagi olukorrast, kui raha kogub, siis võib ka suurema summa kinkida. Muidugi oleneb see ka sissetulekust, kui 10aastase lapse vanem vend või õde on ise 12, siis eriti palju ta just ei kingi. Aga kui teenib hästi, aga on vaesuses üles kasvanud, siis võib suurema kingi teha. Niisama kulutamiseks ma 10aastasele 50 eur ei annaks, kui tal pole harjumust koguda.

+4
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Palju kingite