Esileht Koolilaps Palju k/s riideid 7a?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Palju k/s riideid 7a?

Postitas:

Kui palju on teie 7a poistel k/s riideid?Mul on tunne,et hakkan neid juba liiga palju kokku ostma.Poiss sügisel kooli ka minemas ja siis ei tohiks ju enam niipalju õueriideid vaja minna.
Hetkel olemas siis linnajope ja kodu-/lasteaiajope ja ühed k/s püksid.Siis veel teksad linnaskäikudeks ja küllaminekuks.Eelmise hooaja kombe on väikseks jäänud.Kas selles vanuses peaks ikkagi kodus/aias veel kombe olema?Kooli enam kombega ju ei lähe.Lisaks plaan osta veel ühed või isegi kahed k/s püksid.Elame maal ja siin kulub neid rohkem.Ühed püksid peaks olema vast voodriga,sest poiss sukkpükse enam kanda ei taha.Või osta ka ühed kummipüksid?Ja vest.Kui vajalik see oleks?Varem oli tal ka üks vest aga seda eriti ei kandnud.Samas noorem poiss sai selle sügisel omale ja temal leidis küll kasutust.Kui vesti ka siis kumba,paksemat või õhemat?Ja siis kindlasti veel tuuletõkkefliis.
Jalatsitest olemas kummikud,matkajalatsid ja gore-tex tossud.Ühed tossud vaja veel koduseks kasutamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki sellise otsuse võiks ikka ise suuta vastu võtta, arvestades om lapse harjumusi jms 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ka sellest kui palju laps ennast määrib. Mööda maad roomav laps vajab kohe kindlasti rohkem riideid kui korralikult kahel jalal käiv. Mul omal on kodus selline mööda maad roomav ja puu otsas roniv isend. Voodriga püksid on hea valik. Vestid on suht mõttetud asjad, meil seisavad 2 tükki kasutult. Kummipüksid tundub ka natuke kahtlane olevat, aga kui ta ikka igasuguse lögaga väljas käib, siis vast on kasulik variant. K/S kombet ma vast enam ei muretseks, küll aga talveks koduseks kasutuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ühed teksad. Mingid kilekad dressid, siis puuvillased dressid ja paar dressikat, tuulejope, umbes 3 t-särki ja kogu lugu. Kodus käimiseks miski hunnik koduseid kaltse. Talveks õues käimiseks paar paari pakse pükse( neid kasutab väga külma ilmaga ka kooli minnes teksade peal) 1 jope. Sellega käib igal pool. Talvel lumega ei määrdu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Hea on kohe lugeda, kui vanematel ei ole probleeme:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama vana poiss ja kahtlen kas k/s pükse üldse osta. Olemas on jope, tuuletõkke fliis ja softshell , aga arvan et riideid on juba liiast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil läheb koolipoisil vähem riideid kui lasteaias käies. õueriideid ei olegi vaja rohkem kui 1 korralik veekindel-hingav trööbakomplekt.
lisaks jope, millega käib igapäevaselt koolis.
no ja softshell jope on meil ka – sellega käib praegu näiteks suusatamas.

meie koolis on koolivorm, mis hoiab riidekuhjad ja -kulud suht madalatena.

tõsi, maal vanaema juures käimiseks ostsin igaks juhuks ka ühed kummipüksid, aga nende kasutus saab olema ilmselt minimaalne (räägin eelmiste aastate kogemuste põhjal).

jalanõudest on kevadel kasutuses kummikud (nii voodriga kui ilma) ning gore-tex matkajalatsid. nendega käib koolis ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma jälle kaalun, kas osta kooli minevale tüdrukule mantel või käiks ikka jope-pükste komplektiga? Viimane oleks ju nagu praktilisem (soojem, vähemalt talvel).
Kas siis ehk kevad-sügiseks mantel ja talveks komplekt?
Samas koolivorm on volditud seelikuga, traksipükste sees see läheb ju kortsu :S
Siis ikkagi mantel + nt soojad retuusid?
Tüdrukute emad, ae, kuidas teil see asi korraldatud on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul küll on juba 10-aastane koolilaps. meil on mingid tuulepüksid lisaks koolipükstele ka alati olnud. nendega läheb vabal ajal trenni või õue. on alati üks õhema vatiinvoodriga jope ja siis voodrita tuulejope.minu poiss on rahmeldaja ja armastab vabal ajal õues käia vestiga. neid on meil olnud tavaliselt ka 2- soojem ja ilma voodrita. meil maakodus on üsna tuuline ja ka soojal kevadiklmal päris t-särgiga õues ei ole, paneb vesti peale.kombekas oli viimati 6-aastaselt.
elame linnas ja suviti maal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis käimiseks pole vaja k/s kombet ega ka k/s pükse. Ei hakka lapsed neid teiste pükste pealt ära kakkuma.
Koduõues möllamiseks peavad miskit vee- ja tuulekindlad püksid olema, aga no kombet küll enam mitte. Jope on asjalikum. Saab kanda nii kilepükste kui dressidega.

Tüdruk käib koolis seeliku/ mantliga; teksade/ jopega; voodri peal puuvillaste pükste/ jopega.

Vaatamata sellele, et elame maal, kasutavad lapsed kummikuid ülivähe. On kõigil vaid voodrita Crocs kummikud, need vanemat sorti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 18:53; 08.03 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No vot, mina ka ei tea. Meil läheb sügisel tüdruk kooli ja ma ka ei tea,kas peaksin talle ostma k/s riiete komplekti või saab lihtsalt mantliga hakkama ja kas talveks on üldse komplekti vaja? Nii palju kui vaadanud olen, käivad koolitüdrukud paksude pikkade mantlitega ja pikkade saabastega talvel. Poisile ju mantlit ei pane selga, järelikult ikka püksid+jope kostüüm. Kombekat nad kooli kindlasti selga ei taha panna.[/tsitaat]

Talvel käis tüdruk koolis pika mantli ja sääristega, aga suusapükse ja jopet on ikka vaja, laps peab ju õues suusatamas- kelgutamas ka käima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 18:53; 08.03 18:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Palju k/s riideid 7a?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.