Esileht Imetamine Palju küsimusi piima pumpamise/säilitamise, toitmise jne kohta

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Palju küsimusi piima pumpamise/säilitamise, toitmise jne kohta

Postitas:

Plaanin oma igahetk sündivale kolmandale lapsele osta Tommee Tippee lutipudeli 150 ml Closer to Nature 0+ ja sama firma säilitustopsid 4 tk. Kindlasti toidan last vähemalt esimene eluaasta rinnaga ja lutipudelit plaanime kasutada väljapumbatud rinnapiima jaoks max kord nädalas ühel toidukorral.. eks ikka sp, et saaksin ka kuskil teiste lastega käia ja ei peaks olema igaks juhuks valmis tunni pärast koju kiirustama.
Varasemalt ei ole ühtegi lutipudelit kasutanud, seega on tekkinud mitmeid küsimusi (mõned kindlasti ka natuke rumalad). 🙂

1. Kaua 0+ märgistusega lutipudelit kasutada vôib?
2. Kas see varustus on piisav aegajalt pudeliga toitmiseks?
3. Kas on mõeldav käsitsi piima väljapumpamine?
4. Kui palju ûldse úhe toidukorra kohta piima varuda tuleb?
5. Kas pudelit vòib niisama pesta vòi peab läbi keetma?
6. Kas rinnapiima erinevatel kuudel oma koostisest erinev pole? Nt pumpan paari nädalase lapse kòrvalt välja, panen sügavkülma ja kasutan alles kuu pärast? Kas saab siis ikka piisavalt väärtuslikku piima?
7. Kas samal päeval erinevatel aegadel pumbatud piima vòin kokku valada ja seejärel súgavkûlma panna?
8. Kui súgavkülmast piima välja vótan siis kaua see tavalises kúlmikus säilib?
9. Kuidas ma tean, et piim on lapsele andmiseks õigel temperatuuril?

Tänud ette!
ja jah, ma tean et ûkshaaval googeldades leiab ka vastused.. aga kindlasti leidub siin móni tore ja pâdev ema, kes oma teadmisi jagada tahaks:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esialgu mina sinu asemel 0+ märgistusega lutipudelit ei ostaks, sest esimestel nädalatel sul piima väga vähe ja käsitsi või isegi pumbaga saaksid pudelisse ehk tilgakese, mida paari kuu pärast lapsele pole küll mõtet pakkuda. Püüa ikka vähemalt esimene kuu aega lapsele piima otse rinnast pakkuda, siis harjub laps imema ning sinu keha piima tootma. Samuti pole hea mõte talvebeebi juurest kuskil rahvarohketes kohtades käia ega ka vanemaid lapsi mööda ürituse vedada.
Piima koguste kohta saad infot netist või rpa pakilt, kuid lapsed on siiski erinevad, näiteks pole ükski minu lastest kunagi jõudnud seda rpa pakil olevat soovituslikku kogust ära juua.
Erineval ajal lüpstud piima ei tasu kokku valada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pudeli peal peaks kirjas olema,kuidas teda hooldada. Mul on Medela Calma ja seal on kirjas, et tuleb korra päevas läbi keeta. Kuna ma kasutan max korra nädalas, siis ma iga kord ei ole keetnud.

Pelgulinna Perekoolis räägiti (käisin paar kuud tagasi), et piim säilib 4 tundi soojas toas, 4 päeva külmkapis ja 4 kuud sügavkülmas. Need numbrid varieeruvad tegelikult erinevates materjalides kolmest viieni. Nii et mida värskem piim, seda parem. 🙂

Mina ei näe probleemi piima kokkuvalamisel kui sa paned piima külmkappi ja näiteks sama päeva õhtul annad lapsele süüa seda. Mul pole midagi juhtunud siiani. Aga ma pole ka spetsiaalse haridusega. Nii, et äkki eelkõneleja ütleb, miks sama päeva piima ei tohiks kokku valada.

Soojus tunde järgi. Ma olen pannud konteineri kuuma vette kui sulatanud olen. Ma olen jälginud, et piim oleks veidi soojem kui leige. Kui välja lüpsad, siis katsu kui soe see on ja ürita järele aimata kui soojendad. 🙂

Kui palju laps piima vajab üheks toidukorraks, see oleneb lapse kaalust. Selle jaoks on olemas valem, aga ma ei leia seda praegu. Mu kahekuune joob ca 120ml korraga, aga see sind ei aita. 🙂 Nad tegelikult varieerivad oma koguseid. Nagu sinagi, vahel tahad veidi rohkem, teinekord veidi vähem.

Ma rõhutan, ma olen praktik ja mul puudub igasugune eriharidus. Facebookis on ka imetamise grupp. Seal on SIE nõustajad, nad oskavad kindlast lisanõu anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Imetamine Palju küsimusi piima pumpamise/säilitamise, toitmise jne kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.