Esileht Väikelaps Palju mängite oma 5aastastega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Palju mängite oma 5aastastega

Postitas:

Kuidas teil tavaliselt tööpäevaõhtud välja näevad, kuidas lapse aeg sisustatud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei viitsi üldse lastega mängida 😀 seega mängin vähe, kui laps ise palub ja sisi ka mitte alati, sõltub olukorrast.

Mul on 2 last, kellest vanem väga ei taha üksi mängida, noorem aga mängib väga hästi üksi. Õhtuti mängivad nad ka koos või kaklevad 😀 peagi 6-aastasele meeldib värviraamatuid värvida, tihti teemegi seda koos tema palvel. Omaette joonistab ta värvidega vahel. Ja plastiliiniga mängivad. Minuga koos tahab aegajalt Aliast mängida. Või mängime peitust.

Aga muidugi seda kõike mitte igal õhtul. Ma ikka eeldan, et suurema osa ajast saavad lapsed iseendaga hakkama ja no vahel vingubki suurem laps, aga siis suunan teda nooremaga mängima, kui üksi ei taha. Loomulikult peab aeg-ajalt ka vanem koos lastega mängima, aga see ei tähenda terve õhtu lapse lõbustamist 😀

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 08:39; 14.09 12:37; 07.10 15:25; 09.10 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3- ja 5-aastane.
Kuigi võin end kaotada mänguhoogu ja tean, et lastele tohutult meeldib, kui me nendega tegeleme, siis pean möönma, et tõesti ei viitsi seda igapäevaselt teha. Õnneks nad nüüd mängivad koos.
Palju mõnusam on koos lastega lihtsalt elu vaadelda ja ringi tuiata ja niimoodi kulgeda. Aga selline …organiseeritud mäng või – kõige jubedam, autodega mängimine! -, see on ikkagi väsitav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil toimub koos mängimine kuidagi möödaminnes. Ta toob asju, räägib kes mis tegelane on ja mida teeb, tuba on üsna asju täis varsti, aga pole hullu 🙂

Joonistab, vaatab vahel multse, mängib ipadis midagi arendavat, vahel meelelahutuslikku, muudkui toob asju tubadesse laiali ja ütleb mida mina peaksin kellegi tegelase asemel ütlema ja mis sündmus toimub jne fantaasialend on küll suur. Siis läheme varsti välja, mänguplatsile, poodi, õhtul loen vahel ka raamatuid ette või ise veerib veidi, Ja nii see kulgeb.
Otseselt maha ma ei istu, et mängime nüüd tund-kaks järjest, väga harva kui üldse.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 08:20; 12.09 10:32; 14.09 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks, mõni lemmik lauamäng on ikka ka, mida aegajalt mängime ja Tigeri poes on palju vahvat isetegevust võimalik lapsele saada, näiteks keraamikat, millele saab laps ise värvida jm, see haarab teda pikemaks ajaks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 08:20; 12.09 10:32; 14.09 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie mängime õues igal õhtul 2-3 h palli, jookseb, ronib, kiigub, ja toas puslesid, lahendame lasteajakirju. Õpime numbreid ja tähti. Joonistame ja värvime. Loen talle raamatuid. Raamatukogus käime lasteraamatuid vaatamas kord nädalas. Raamatupoest ostsin mitu loogikalauamängu, nendega mängib ka. Ipadis suht ei istu ega telekas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie mängime õues igal õhtul 2-3 h palli, jookseb, ronib, kiigub, ja toas puslesid, lahendame lasteajakirju. Õpime numbreid ja tähti. Joonistame ja värvime. Loen talle raamatuid. Raamatukogus käime lasteraamatuid vaatamas kord nädalas. Raamatupoest ostsin mitu loogikalauamängu, nendega mängib ka. Ipadis suht ei istu ega telekas.

Eriti tubli lapsevanem – kiitus!
Kuidas te peres õhtused toimetused olete jaganud? Kes teeb süüa, koristab pärast õhtusööki ja valmistab ette järgmiseks hommikuks a la riided ja muu vajaliku?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil laps 6a, seega püüan rohkem ristsõnu temaga koos lahendada, rohkem lugeda. Meeldiks muidugi lauamänge jm mänge mängida, aga peale tööd lihtsalt pole selleks aega. Pean lisaks söögitegemisele jms jälgima suurema lapse õppimist. Tavaliselt näebki see nii välja, et suurem õpib ja väiksem teeb siis oma ülesandeid, käin neid aitamas enda toimetuste kõrvalt. Palju tegelevadki nad koos, kui kohustused on täidetud. Luban ka ekraani, kui aega selleks jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed ahtsid tohutult mürada, seega veeretasime ennast teleka ees maas igat pidi, mina mängisin magavat koera ja nemad vaikselt minu ümber hiilima ja siis mind “üles ehmatama” jne. Naerulinnupesa otsimised jne. Kahjuks on lapsed suured ja sellised mõnusad müramised on ärajäänud

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie mängime õues igal õhtul 2-3 h palli, jookseb, ronib, kiigub, ja toas puslesid, lahendame lasteajakirju. Õpime numbreid ja tähti. Joonistame ja värvime. Loen talle raamatuid. Raamatukogus käime lasteraamatuid vaatamas kord nädalas. Raamatupoest ostsin mitu loogikalauamängu, nendega mängib ka. Ipadis suht ei istu ega telekas.

Eriti tubli lapsevanem – kiitus!

Kuidas te peres õhtused toimetused olete jaganud? Kes teeb süüa, koristab pärast õhtusööki ja valmistab ette järgmiseks hommikuks a la riided ja muu vajaliku?

Küsimuse püstitus kõlab, nagu võtaks need asjad meeletult aega. Kõik hakkab ju pihtsa sellest, mis kell koju jõuda ja mis kell magama minna. Söögi tegemine võib võtta õhtul ka 30 minutit ainult. koristamine? Nõud pesumasinasse on 5 minutit ja teine 5 minutit laud puhtaks pühkida ja vajadusel põrand ka, kui on pudistavad lapsed. Riiete valmis sättimine? Seda ei tee keegi, riided valime hommikul – suurem laps võtab ise kapist, nooremale võtan mina järjest, mitte ei vali. Kui vaja lasteaeda uusi varuriideid, ka need võtan kapist järjest 😀

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 08:39; 14.09 12:37; 07.10 15:25; 09.10 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie mängime õues igal õhtul 2-3 h palli, jookseb, ronib, kiigub, ja toas puslesid, lahendame lasteajakirju. Õpime numbreid ja tähti. Joonistame ja värvime. Loen talle raamatuid. Raamatukogus käime lasteraamatuid vaatamas kord nädalas. Raamatupoest ostsin mitu loogikalauamängu, nendega mängib ka. Ipadis suht ei istu ega telekas.

Igal õhtul 2-3h pallimängu ? !
Mis kell ema koju jõuab ?

Minu tööpäev lõpeb kell 17.00 nagu tavatööpäev enamusel.
Lapsele järgi läbi ummikute, kodus heal juhul enne 18.00
Siis juba kõigil nälg, kiirelt süüa teha. Siis juba kogu söömise, toimetamisega kell peaaegu 19.00+
Jääb aega kodus toimetada, koristada, natuke ka telekat vaadata, lapsega tegeleda, kell varsti 20.00 +
Siis juba hakkame lugema, joonistama, pesema jm mängu mida iganes magama sättima.
Ulme kui me peale tööd hoopis palli läheksin IGA PÄEV mängima.
NB! Kui sa vaid teaksid, on tänapäeval ipadis palju loogikamänge, arvutust õpetavat, muusikataju arendavat jne

Tõesti kiidusõnad, et suudad väljas kõige selle kõrvalt hoopis palli taguda 😀

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 08:20; 12.09 10:32; 14.09 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ei meeldi mänge mängida, need on minu jaoks igavad. Mina tegin meelega kolm väikese vahega last, et neil oleks kellega mängida. Mina annan ideid, uusi ja huvitavaid, esimesel korral näitan ette, mängin kaasa. Ülejäänud aeg mängivad omavahel. Mulle meeldib rohkem kaasata lapsi päris tegevustesse, küpsetamine, käsitöö, koristamine, aiatööd, õmblemine, hoidistamine, mis iganes, samuti meeldib neile õpetada meisterdamisi. Lumelinna ja onni võin ka ehitada. Peaasi, et ei peaks mingeid mänge mängima. Seepärast ei ole mul koeri ka, et primitiivsed ja lihtsad mängud, nagu näiteks palli viskamine sada korda samal moel (nagu ka väikelapsed soovivad), on minu jaoks maailma kõige igavam tegevus. Samas uute ja huvitavate tegevuste välja mõtlemine mulle meeldib. Siiski aeg-ajalt sunnin end lastega koos kas lauamänge, kaardimänge jms. mängima aga mitte igapäevaselt. Raamatuid loen küll igapäevaselt neile ette.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 16:02; 05.10 10:30; 06.10 14:12; 06.10 21:44; 08.10 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka ei meeldi väga lastega mängida, eriti rollimänge, et mängime poodi jmt. Õnneks selleks väga soovi ei avaldata – ju mägnivad lasteaias oma isu täis. Kodus õhtuti toimetab praegu 4,5 aastane üsna ise ja üsna omatahtsi – mis mängud pähe tulevad seda mängib – kord mängib et ta on koer, kord mängib, et ta on merineitsi, tahab joonistab, tahab legotab, tahab ehitab onni jne. Kui ta vajab millegis abi, siis ikka käin ja aitan, vaatan ja kiidan. Aga et ma tööpäeva lõpus iga päev tunde ja tunde lapsega istuks ja temaga mängiks – ei ole ju vajadust. Päevasündmuste jutud räägime ära lasteaiast koju jalutades ja igal õhtul loeme õhtujuttu. Lauamänge teinekord mängin lastega, pusletada võin, aga miks ma peaksin iga päev lapsega mängima – selleks on ikka teised lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin kõike teha aga vat mängida, konkreetselt mänguasjadega rollimänge, tõesti midagi veel nürimat ma ei suuda välja mõelda. Mul on võimatu end sundida seda tegema ja ei tee ka. Joonistada võin, päris asju koos teha, õppida tähti, laulda koos jne. Aga mänguasjadega mängida, palun ei.
Aga minu laps, kolmene, mängib õhtu otsa. Oma Peppa asjadega, legodega, köögiga. Joonistab jne. Koguaeg mängib. Niiet ilmselt pole probleemi, et ma seda ei tee.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie mängime õues igal õhtul 2-3 h palli, jookseb, ronib, kiigub, ja toas puslesid, lahendame lasteajakirju. Õpime numbreid ja tähti. Joonistame ja värvime. Loen talle raamatuid. Raamatukogus käime lasteraamatuid vaatamas kord nädalas. Raamatupoest ostsin mitu loogikalauamängu, nendega mängib ka. Ipadis suht ei istu ega telekas.

Eriti tubli lapsevanem – kiitus!

Kuidas te peres õhtused toimetused olete jaganud? Kes teeb süüa, koristab pärast õhtusööki ja valmistab ette järgmiseks hommikuks a la riided ja muu vajaliku?

Küsimuse püstitus kõlab, nagu võtaks need asjad meeletult aega. Kõik hakkab ju pihtsa sellest, mis kell koju jõuda ja mis kell magama minna. Söögi tegemine võib võtta õhtul ka 30 minutit ainult. koristamine? Nõud pesumasinasse on 5 minutit ja teine 5 minutit laud puhtaks pühkida ja vajadusel põrand ka, kui on pudistavad lapsed. Riiete valmis sättimine? Seda ei tee keegi, riided valime hommikul – suurem laps võtab ise kapist, nooremale võtan mina järjest, mitte ei vali. Kui vaja lasteaeda uusi varuriideid, ka need võtan kapist järjest ????

Minu jaoks ka täielik ulme see igaõhtune mitmetunnine koos õuesmängimine.
KOju tulles esimene kohustus on perele õhtusöök korraldada, selle aja jooksul on lapsed kodu ära reostanud/segi ajanud ja vaja kasida nii neid kui kodu (lasteaialapsed). Peale sööki veidi mänguaega, siis õhtutee, hammastepesu ja raamatulugemine ning magamaminek ca 21.00

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 04:11; 07.10 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnevast arutelust tundub, et lasteaialapsed oma vanematega sisuliselt koos ei elagi. Kella 18ks koju, siis toidu valmistamine ja kraamimine, siis 20 paiku magamiseks valmistumine. Laps kodus vaid magamas, kasvab ja kogeb elu sisuliselt ilma vanemate kaasosaluseta. Lapsega koos tegutsemine tundub paljudele igav ja ulmeline ajaraisk. Nagu veneaeg oleks tagasi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.10 17:12; 06.10 12:08; 06.10 17:33; 07.10 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles mõttes on kaks parem kui üks küll. Mul 4&6. Üldiselt kui koju jõuame, lähevad õue mängima, kuni söögiga tegelen. Või läheb vanem oma tuppa nokitsema ja noorem tuleb minuga jutustama. Või on mõni sõber külas. Pärast sööki mängivad toas või on kaasatud meie tegemistesse. Vahel teeme õhtu tühjaks, et kogu perega mingit mängu mängida, ratastega sõita vm.
Mängin ma nendega lauamänge ja oma lapsepõlve õuemänge (rollimänge õnneks enam ei pea, nüüd võin teatripublikut mängida, kui vaja…). Tööpäevaõhtutel umbes korra nädalas, mitte iga päev tunde. Üldiselt suunan võimalikult palju omavahel mängima ja endale tegevust leidma. Lisaks jääb alati võimalus kodutöödele appi/seltsi tulla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-aastasega mängisin üliharva (mängis pigem omavanustega õues või ise oma mänguasjadega). kuni 3-aastasega mängisime palju. 5-aastasele lugesin raamatuid, õpetasin mingeid asju, vahel harva ka lauamänge. 5-aastaselt hakkas laps iseseisvalt juba palju lasteraamatuid ka lugema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnevast arutelust tundub, et lasteaialapsed oma vanematega sisuliselt koos ei elagi. Kella 18ks koju, siis toidu valmistamine ja kraamimine, siis 20 paiku magamiseks valmistumine

Ei miks, kõik need tegevused ju ei sega lapsega rääkimist. Meie räägime palju, teeme neid igapäevaseid toimetusi vahel koos. Mängida tõesti ma ei viitsi ja pole ka vajadust. Kui lapsed mingil perioodil on pärast lasteaeda olnud virilamad, siis teeme mehega vaheldumisi nii, et üks võimleb ja mürab lastega ja teine teeb süüa. Aga rollimängudega saab laps täiesti ise hakkama, sest inspiratsioon tuleb meie jutuajamistest.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 16:02; 05.10 10:30; 06.10 14:12; 06.10 21:44; 08.10 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnevast arutelust tundub, et lasteaialapsed oma vanematega sisuliselt koos ei elagi. Kella 18ks koju, siis toidu valmistamine ja kraamimine, siis 20 paiku magamiseks valmistumine

Ei miks, kõik need tegevused ju ei sega lapsega rääkimist. Meie räägime palju, teeme neid igapäevaseid toimetusi vahel koos. Mängida tõesti ma ei viitsi ja pole ka vajadust. Kui lapsed mingil perioodil on pärast lasteaeda olnud virilamad, siis teeme mehega vaheldumisi nii, et üks võimleb ja mürab lastega ja teine teeb süüa. Aga rollimängudega saab laps täiesti ise hakkama, sest inspiratsioon tuleb meie jutuajamistest.

Jutuajamine tundub vanainimesele kohane ja mugav tegevus. Laps aga tavaliselt on natuke teistmoodi huvidega. Kui ta saaks valida, mida emme ja isssiga koos teha, siis ta vestlemist kindlasti ei valiks. Mis te arvate kui lasteaednikud ka teie lapsega kogu aja ainult vestleks muu tegevuse taustaks, mingeid tegevusi ei korraldaks, oleks see siis lapsele meeldiv ja arendav keskkond.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.10 17:12; 06.10 12:08; 06.10 17:33; 07.10 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnevast arutelust tundub, et lasteaialapsed oma vanematega sisuliselt koos ei elagi. Kella 18ks koju, siis toidu valmistamine ja kraamimine, siis 20 paiku magamiseks valmistumine

Ei miks, kõik need tegevused ju ei sega lapsega rääkimist. Meie räägime palju, teeme neid igapäevaseid toimetusi vahel koos. Mängida tõesti ma ei viitsi ja pole ka vajadust. Kui lapsed mingil perioodil on pärast lasteaeda olnud virilamad, siis teeme mehega vaheldumisi nii, et üks võimleb ja mürab lastega ja teine teeb süüa. Aga rollimängudega saab laps täiesti ise hakkama, sest inspiratsioon tuleb meie jutuajamistest.

Jutuajamine tundub vanainimesele kohane ja mugav tegevus. Laps aga tavaliselt on natuke teistmoodi huvidega. Kui ta saaks valida, mida emme ja isssiga koos teha, siis ta vestlemist kindlasti ei valiks. Mis te arvate kui lasteaednikud ka teie lapsega kogu aja ainult vestleks muu tegevuse taustaks, mingeid tegevusi ei korraldaks, oleks see siis lapsele meeldiv ja arendav keskkond.

Ei oska öelda. Eks igale oma. Minu lapsed on oma lasteaiarühmas kõige rikkama sõnavaraga ja osavamate näppudega meisterdamisel ja joonistamisel. Samas nad omavahel mängivad lõputult fantaasiamänge ja see, et mina nendega kogu aeg koos ei mängi, ei ole nende loovusele küll kuidagi halvasti mõjunud. Rollimängud peegeldavad elu ja kuuldud jutte ja igapäevaellu kaasame me neid kogu aeg. Raamatuid loeme ka igal õhtul. Reisime nendega mööda Eestit palju. Käime palju külas, kus on teised lapsed. Ma arvan et pole meie lastel häda midagi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 16:02; 05.10 10:30; 06.10 14:12; 06.10 21:44; 08.10 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnevast arutelust tundub, et lasteaialapsed oma vanematega sisuliselt koos ei elagi. Kella 18ks koju, siis toidu valmistamine ja kraamimine, siis 20 paiku magamiseks valmistumine

Ei miks, kõik need tegevused ju ei sega lapsega rääkimist. Meie räägime palju, teeme neid igapäevaseid toimetusi vahel koos. Mängida tõesti ma ei viitsi ja pole ka vajadust. Kui lapsed mingil perioodil on pärast lasteaeda olnud virilamad, siis teeme mehega vaheldumisi nii, et üks võimleb ja mürab lastega ja teine teeb süüa. Aga rollimängudega saab laps täiesti ise hakkama, sest inspiratsioon tuleb meie jutuajamistest.

Jutuajamine tundub vanainimesele kohane ja mugav tegevus. Laps aga tavaliselt on natuke teistmoodi huvidega. Kui ta saaks valida, mida emme ja isssiga koos teha, siis ta vestlemist kindlasti ei valiks. Mis te arvate kui lasteaednikud ka teie lapsega kogu aja ainult vestleks muu tegevuse taustaks, mingeid tegevusi ei korraldaks, oleks see siis lapsele meeldiv ja arendav keskkond.

Ei oska öelda. Eks igale oma. Minu lapsed on oma lasteaiarühmas kõige rikkama sõnavaraga ja osavamate näppudega meisterdamisel ja joonistamisel. Samas nad omavahel mängivad lõputult fantaasiamänge ja see, et mina nendega kogu aeg koos ei mängi, ei ole nende loovusele küll kuidagi halvasti mõjunud. Rollimängud peegeldavad elu ja kuuldud jutte ja igapäevaellu kaasame me neid kogu aeg. Raamatuid loeme ka igal õhtul. Reisime nendega mööda Eestit palju. Käime palju külas, kus on teised lapsed. Ma arvan et pole meie lastel häda midagi.

No emadele tundub ikka et nende laps on lasteaia parim. Pole kuulnud et selliseid objektiivseid pingeridu lasteaias koostatakse. Ei arvagi et lastel midagi viga oleks, see ongi ju tavaline seis enamustes kodudes, et lastele eraldi aega ei panustata. Aeg kulub ju raha teenimisele, reisimisele, peretuttavatega chillimisele, lapsed on lihtsalt kaasas igal, aga suht omaette.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.10 17:12; 06.10 12:08; 06.10 17:33; 07.10 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnevast arutelust tundub, et lasteaialapsed oma vanematega sisuliselt koos ei elagi. Kella 18ks koju, siis toidu valmistamine ja kraamimine, siis 20 paiku magamiseks valmistumine

Ei miks, kõik need tegevused ju ei sega lapsega rääkimist. Meie räägime palju, teeme neid igapäevaseid toimetusi vahel koos. Mängida tõesti ma ei viitsi ja pole ka vajadust. Kui lapsed mingil perioodil on pärast lasteaeda olnud virilamad, siis teeme mehega vaheldumisi nii, et üks võimleb ja mürab lastega ja teine teeb süüa. Aga rollimängudega saab laps täiesti ise hakkama, sest inspiratsioon tuleb meie jutuajamistest.

Jutuajamine tundub vanainimesele kohane ja mugav tegevus. Laps aga tavaliselt on natuke teistmoodi huvidega. Kui ta saaks valida, mida emme ja isssiga koos teha, siis ta vestlemist kindlasti ei valiks. Mis te arvate kui lasteaednikud ka teie lapsega kogu aja ainult vestleks muu tegevuse taustaks, mingeid tegevusi ei korraldaks, oleks see siis lapsele meeldiv ja arendav keskkond.

Ei oska öelda. Eks igale oma. Minu lapsed on oma lasteaiarühmas kõige rikkama sõnavaraga ja osavamate näppudega meisterdamisel ja joonistamisel. Samas nad omavahel mängivad lõputult fantaasiamänge ja see, et mina nendega kogu aeg koos ei mängi, ei ole nende loovusele küll kuidagi halvasti mõjunud. Rollimängud peegeldavad elu ja kuuldud jutte ja igapäevaellu kaasame me neid kogu aeg. Raamatuid loeme ka igal õhtul. Reisime nendega mööda Eestit palju. Käime palju külas, kus on teised lapsed. Ma arvan et pole meie lastel häda midagi.

No emadele tundub ikka et nende laps on lasteaia parim. Pole kuulnud et selliseid objektiivseid pingeridu lasteaias koostatakse. Ei arvagi et lastel midagi viga oleks, see ongi ju tavaline seis enamustes kodudes, et lastele eraldi aega ei panustata. Aeg kulub ju raha teenimisele, reisimisele, peretuttavatega chillimisele, lapsed on lihtsalt kaasas igal, aga suht omaette.

Ega vist sind ei ole põhimõtteliselt võimalik veenda, et mitte mängimine ei tähenda, et lapsega ei tegeleta.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 16:02; 05.10 10:30; 06.10 14:12; 06.10 21:44; 08.10 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pea jaa tegelemiseks lihtsalt suhtlemist vaid ikka koos tegutsemist. Suhtlemine on ju elementaarne, ei tea ainsatki peret, kes oma 5aastasega ei suhtle. Et seda eraldi tegevusena esile tuuakse on ootamatu.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.10 17:12; 06.10 12:08; 06.10 17:33; 07.10 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rollimänge jms konkreetset mängi aga paar tiiru mingeid lauamänge ikka koos mängime. Kogu õhtut ei ole vaja küll lapsel ise sisutada – mina lapsevanemana ei oska niimoodi fantaasiamänge mängida kui lapsed omavahel mängivad – topin oma targa loogika sinna mängudesse ja rikun nende mängu ära 😀
Samas kui võimalust siis käime matkamas ja igaõhtune vestlus on ka lastega kes mida tegi mis ägedat juhtus. Ja jah vestlus on vanainimeste värk aga oluline osa päevast sest siis saavad lapsed kaisus olla ja oma muresi ja rõõme minuga jagada. Vahest ka paar pisarat poetada kui kurb on olla . Ei usus , et see kuidas ma täpselt lapsega tegelen õhtul mõjutab midagi peaasi, et laps saaks 1:1 le tähelepanu oma vanemalt ja tunneks ennast olulisena ja armastatuna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, kuidas siin osadel igal õhtul söögitegemine ja ingi kraamimine terve õhtu aega võtab. Mul on igal õhtul kuni laste uneajani paar tundi lihtsalt vedelemist. Soojal ajal muidugi olime õues, sõitsime ratastega jne. Aga praegu siis.

ma ei mängi lastega mitte ajapuuduse tõttu, vadi seetõttu, et ma ei viitsi, tahan ise puhata jne

Tehke lihtsamaid toite natuke. lapsed koristavad ise enda järel. Põrandat igal õhtul ei pese – koristan laua ja pühin laua alt pudi, mitte ei kraami tervet elamist. Nõusid peseb pesumasin. Mees ka osaleb toimingutes, mitte mina üksi. Kui üks teeb süüa, siis teine kantseldab lapsi vajadusel jne.

Ikka tundub, et suurem osa ei oska ise oma elu korraldada ja siis ongi kõik nii raske

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 08:39; 14.09 12:37; 07.10 15:25; 09.10 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magamaminekuprotseduurid algavad 20.00, 18.00 saabume koju. 2 tundi lebo???

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 04:11; 07.10 21:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pea jaa tegelemiseks lihtsalt suhtlemist vaid ikka koos tegutsemist. Suhtlemine on ju elementaarne, ei tea ainsatki peret, kes oma 5aastasega ei suhtle. Et seda eraldi tegevusena esile tuuakse on ootamatu.

Ei tasu suhtlemist alahinnata. Väga paljudel lastel on just probleemiks see, et vanemad ei suhtle nendega muidu kui käsu ja keelu korras ja selledt tulevad igasugu agressiivsuse jms. Probleemid lasteaias.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 16:02; 05.10 10:30; 06.10 14:12; 06.10 21:44; 08.10 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie mängime õues igal õhtul 2-3 h palli, jookseb, ronib, kiigub, ja toas puslesid, lahendame lasteajakirju. Õpime numbreid ja tähti. Joonistame ja värvime. Loen talle raamatuid. Raamatukogus käime lasteraamatuid vaatamas kord nädalas. Raamatupoest ostsin mitu loogikalauamängu, nendega mängib ka. Ipadis suht ei istu ega telekas.

Eriti tubli lapsevanem – kiitus!

Kuidas te peres õhtused toimetused olete jaganud? Kes teeb süüa, koristab pärast õhtusööki ja valmistab ette järgmiseks hommikuks a la riided ja muu vajaliku?

Küsimuse püstitus kõlab, nagu võtaks need asjad meeletult aega. Kõik hakkab ju pihtsa sellest, mis kell koju jõuda ja mis kell magama minna. Söögi tegemine võib võtta õhtul ka 30 minutit ainult. koristamine? Nõud pesumasinasse on 5 minutit ja teine 5 minutit laud puhtaks pühkida ja vajadusel põrand ka, kui on pudistavad lapsed. Riiete valmis sättimine? Seda ei tee keegi, riided valime hommikul – suurem laps võtab ise kapist, nooremale võtan mina järjest, mitte ei vali. Kui vaja lasteaeda uusi varuriideid, ka need võtan kapist järjest ????

Minu jaoks ka täielik ulme see igaõhtune mitmetunnine koos õuesmängimine.

KOju tulles esimene kohustus on perele õhtusöök korraldada, selle aja jooksul on lapsed kodu ära reostanud/segi ajanud ja vaja kasida nii neid kui kodu (lasteaialapsed). Peale sööki veidi mänguaega, siis õhtutee, hammastepesu ja raamatulugemine ning magamaminek ca 21.00

Paljudes peredes on kaks lapsevanemat. Üksikvanem muidugi ei jõua sama palju. Kahe lapsevanema puhul ei ole ju probleemi – üks on lapsega/lastega õues, teine teeb süüa. Sama koristamise ja kasimisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 08:43; 09.10 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magamaminekuprotseduurid algavad 20.00, 18.00 saabume koju. 2 tundi lebo???

Kui pole aega lapsega tegeleda, siis pane 30 minutit hiljem laps magama, lühenda “magamaminemisprotseduure”. Võibolla on need protseduurid liiga pidulikud ja pikale venitatud?

Ikka tasub korraks vaadata elukorraldus üle, alustades sellest, et kui palju sellest köögis veedetud ajast on vajalik seal köögis veeta ja kas seda peab alati üks ja sama lapsevanem üksi tegema.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 08:39; 14.09 12:37; 07.10 15:25; 09.10 08:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Väikelaps Palju mängite oma 5aastastega