Esileht Rasestumine ja lapse ootamine palju mees aitab?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: palju mees aitab?

Postitas:

Kui palju teie mees teid majapidamises aitab? Mõtlen siinkohal näiteks koristamist ja söögitegemist, et kas mees ka mõnikord käe külge paneb või arvab, et see rohkem naiste töö?
Minu mees, tunnistan ausalt, ei oska ega viitsi süüa teha, samuti ei viitsi koristamises aidata…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees teeb kõike kodus, ainuke asi, ei triigi pesu,seda teen mina. Nüüd kui rase olen ja eriti algul, kuna algus oli raske,teeb rohkemgi,kui mina. 🙂 Süüa teen ka enamjaolt mina, aga kui vaja, saab hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu mees on Tartus- töötab ja elab seal, ning käib kodus kord kuus ja kogu majapidamine ja 2a lapse eest hoolitsemine on minu õlul ja ma ei kurda.sest lihtsalt pole kedagi kes aitaks ning ma ei tahakski neid vinguvaid ja ahhetavaid nägusid näha et kuidas ma jaksan.mehe sugulased elavad 50km eemal ja sattuvad meie kanti harva,suhtleme neti teel rohkem.seegi hea et mees lubati sünnituse ajaks koju. aga kui teaks millal meie pisike otsustab sündida oleks ju ette hea,sest õigel päeval pidi vaid 5% lastest sündima:)ei mul on ka raskeid päevi kus ma lihtsalt ei pingutagi-et mitte endale või lapsele liiga teha, kuid see kõik parema tuleviku nimel.tean et pole ainuke kellel kodus selline olukord sest mis teha kui kodulinnas ei leia tööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kuidagi ei meeldi väljendid \”mees aitab naist\” või \”naine aitab meest\” kodutöödes. Mõlemad teevad, nii nagu vaja on ja kõik. Kodu on ühine ettevõtmine, mitte kellegi isiklikust tahtest tehtav kõrvaltegevus või hobi, mille puhul hätta jäädes peaks teine aitama.

Kui tööde jaotust silmas pidada, siis koristan mina, rohkem süüa teen mina. Mees tegeleb olenevalt aastaajast keskkütte kütmisega, lume lükkamisega, muru niitmisega, kastmisega, riisumisega. Kui soe hooaeg, siis rohkem ka söögiga – grillimise, suitsutamise, lõkke kohal wokkimise vms näol.

Nädalavahetuse lumemöllud kelgumäel on kas koos või pigem mehe rida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristame tavaliselt koos. Või kui võtan koristuse ette keset päeva kui ta tööl on, siis teen üksi. Koos koristame kui koristuspäeva võtame ette nädalavahetusel..siis mina käin lapiga ees ja tema tolmuimejaga järgi:D Vahel teen ise, sest tunnen et tahan ise teha:D
Nõude pesuga on nii, et üldiselt pesen mina…Mul on nii palju vaba aega ja terve päev kodus..vahest kui ei viitsi, siis ütlen et mees peseks ja peseb ilma vingumata:)
Prügi viib alati mees välja.
Süüa teen enamasti mina…Lihtsamaid asju nagu kartuli, kotleti, pelmeenide praadimine…sellega saab mees ka hakkama..aga kastmed ja sellised asjad teen mina. Makaronisööke teeb ka mees…Aga kuna mina olen jällegi päeval kodus, siis teen õhtuks söögi valmis 🙂 Vajadusel küpsetab koogi ka ahjus valmis, kui juhised ette anda:) Pannkooke teeb suure rõõmuga 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on ikka pooleks. Näiteks nüüd raseduse alguses on mul ikka süda pidevalt väga paha. Köögi lõhnasid ei talu ja vannitoa lõhnasid samuti mitte. Niisiis mees pesi nõusid, küüris wc potti ja kraanikaussi ja viis prügi välja. Mina jõudumööda ajasin tolmuimejaga ja tegin näriliste puuri korda. See millegipärast südant pahaks ei ajanud.

Tegelt ongi nii, et ta teab, et ma teen nii palju kui ma jaksan ja kui ei jaksa, siis tuleb tema appi ja toetab. Laps on ju mõlema oma ja nii annab ka tema oma panuse tema \”kandmises\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 18:25; 23.01 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aeg-ajalt teeb õhtusöögi, 2-3 õhtul nädalas. Suurema koristamise nädalavahetusel teeme koos, kuidagi on välja kujunenud, et tema koristab toad ja mina köögi ja vannitoa. Nõudepesu on põhiliselt minu jagu, sest mees väidab, ta ei pane tähele, et kraanikaussi on jälle musti nõusid kogunenud 🙂

Arvan, et praeguse korterielu juures ei saa tööd jaguneda meeste ja naistetöödeks (maal ja vanasti oli teine asi – mehed tegi raskemad õuetööd ja naised tubased ja loomadega askeldused). Praegu ei ole ju meestel linnakorteris puude lõhkumist ja põlluharimist. Nad elavad ju naistega võrdset elu, kui mõlemad veel tööl käivad, siis on ju mõlema vaba aeg ühtviisi väärtuslik, miks siis peaks naine oma ajast rohkem raiskama tüütutele kodutöödele. Parem need koos ära teha.

Nagu üks eespool kirjutaja, olen minagi mõelnud, et miks küll öeldakse, et \”mees aitab naist\”. See on ju ka mehe enda huvides ja panus mehe enda ellu, et kodu oleks korras, nii et ta teeb seda enda jaoks, mitte \”naise aitamiseks\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käib poes, teeb söögi, koristada ma ei luba tal, sellest on ta täielikult vaba. Meil käib abiline ka.
Jõuan ise ka koristada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Koristame tavaliselt koos. Või kui võtan koristuse ette keset päeva kui ta tööl on, siis teen üksi. Koos koristame kui koristuspäeva võtame ette nädalavahetusel..siis mina käin lapiga ees ja tema tolmuimejaga järgi:D Vahel teen ise, sest tunnen et tahan ise teha:D
Nõude pesuga on nii, et üldiselt pesen mina…Mul on nii palju vaba aega ja terve päev kodus..vahest kui ei viitsi, siis ütlen et mees peseks ja peseb ilma vingumata:)
Prügi viib alati mees välja.
Süüa teen enamasti mina…Lihtsamaid asju nagu kartuli, kotleti, pelmeenide praadimine…sellega saab mees ka hakkama..aga kastmed ja sellised asjad teen mina. Makaronisööke teeb ka mees…Aga kuna mina olen jällegi päeval kodus, siis teen õhtuks söögi valmis 🙂 Vajadusel küpsetab koogi ka ahjus valmis, kui juhised ette anda:) Pannkooke teeb suure rõõmuga :)[/tsitaat]

Issand, nagu minu kirjutatud tekst oleks 😀 Uskumatu. Prügi viib alati tema välja. Koristame koos kindlal koristuspäeval, mina tolmulapiga ja tema tolmuimejaga (enne oli vastupidi, aga nüüd rasedana hakkab kõht sellest valutama). Söögi teen mina, kuna ma päevad läbi kodus ja seetõttu pesen nõud ka mina, aga kui palun tal pesta, siis samuti vingumata peseb ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 aastat abielu ja ta ainukene kohustus on prügi välja viia 🙂
Ei saa kurta. Eramajas elame ja teeb kõik tööd ära ja muidu tubli. Aga paistab, et majas sees on kõik minu territoorium. Eks minu süü ka, algusest peale sellega nõus, et raske teda sundida nõusid pesema jne. Muideks meil on nõudepesumasin ja sinna paneb nõud ka ainult suure vingumise peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tavaliselt on olnud ka tavapärane asjade jaotus. Mina koristan ja teen süüa, mees niidab muru, lükkab lund, grillib ja teeb muid raskemaid töid aias ja toas. Nüüd kus rase olen, paneb vahest isegi imestama, kui abivalmis ta on. Tööl käib ta teises linnas, nii et nädalasees olen üksi. Teinekord ta telefoniski loeb mulle sõnu peale, et ma ühe või teise asjaga vaeva ei näeks ja üle ei pingutaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen aastaid üksikema olnud, nii et sisse harjunud juba ise asju teha. mul ei tulegi pähe ühtegi asja, milles abi vaja oleks. ma olen siiralt tänulik, et mu uus elukaaslane tegeleb kogu kodusoleku aja mu eelmisest elust pärit poegadega, käib õues nendega jalgpalli mängimas, jutustab väsimatult, mängivad telefoni/arvutimänge koos jne. ma saan rahulikult sellel ajal omi asju teha või koristada/nõusid pesta. uude elamisse õnneks tuleb ka nõudepesumasin, nii et tõesti ei tunne vajadust, et mees aitaks koristada/kokata. mulle piisab, et ta viib meid kohvikusse, kui mul pole isu midagi teha või läheb ostab valmistoidu ja soojendab seda kõigi jaoks üles ja ei tee nägusid kui ma koristada pole jõudnud. talle on olulisem, et sündiva titaga oleks kõik hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui vaja, teeb kõike.
Kuna aga ma kodune, siis söögi teen mina, poes käin ka (kui viitsin), koristamine on ka minu töö (vaibad klopib mees).
Hommikuti teeb ise omale võileiva ja kohvi(kui ma ka varem ärkan, siis ka mulle), viib lapse ka lasteaeda, kui ma ei viitsi ja laps minna tahab.
Puud toob mulle tuppa, hoovi lükab lumest puhtaks.
Elu on praegu nagu lill. Mul vahel endal süümekad, et midagi teha ei saa ja ei viitsi.
Homme teeb mees süüa ka :D. Seda juhtub küll harva, kuid selle eest tasub neid päevi oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on väga abivalmis. Kui mina süüa ei viitsi teha, teeb tema. Kui olen pannud pesu pesema ja masin on lõpetanud siis tihti näen jälle teda pesu kuivatamas. Kui ma nõusid ei taha pesta, teeb seda tema. Puud toob tema, tule panen mina. Koerale annab süüa tema, kassile mina. Poes käib tema üldjuhul kuid käime ka koos. Ja kusjuures nii on lihtsalt kujunenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil siiski nii, et mees aitab mind kodutöödes. Justnimelt aitab tema mind ja mina olen see, kellel vastutus. Aga üldiselt teeb ta tihti hommikusöögi, koristab pärast iga sööki lauda (meil nõudepesumasin), paneb tihti pesu kuivama, viib prügi välja ja tolmuimejaga sõidab ka. No ja asju õigele kohale paneb (kui miski vedeleb) tema rohkemgi, sest teda häirib.

Lapsega tegelemisel peamiselt õhtune magamapanek on mehe käes. Muu kuidas kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei tee midagi. muidugi oleks palju paluda ka, sest ma ise kodune koguaeg ja pole siin teha eriti palju. Kui süüa ei viitsi ma teha, siis toob restoranist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nõus eelkirjutajatega, kellele ei meeldi väljandid mees aitab naist ja vastupidi, samuti on ajuvaba väljand minu meelest meeste tööd ja naiste tööd 😀
Me teeme enamuse mehega koos, koristame, pesemesöögi ja muu vajaliku

Üks küsimus veel, enamus kirjutavad, et pesu mees ei pese…..? No mida seal pesta? sorteerid värvi järgi ära ja paned pesumasinasse, pärast võtad välja ja kuivama- sellega ei saa teie meheda hakkama? :D:D:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees puhkepäevadel pani täitsa ise kaks pesutäit pesu pesema ja ühe kuivama. Teise panin mina kuivama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 18:25; 23.01 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees magab tavaliselt päeval ja öösel on üleval! Mina koristan toad, pesen pesu ning nõud, lõhun puid, toon puid tuppa, kütan ahju, karjatan loomi, teen elektritöid kui vaja. Täna just sain ühe kõva suraka!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna olin riskirase, siis lapse isa koristas ja pesi isegi mind ja minu pead jne…Ämm tegi süüa jne. Mina pikutasin pmst 24h.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui palju teie mees teid majapidamises aitab? Mõtlen siinkohal näiteks koristamist ja söögitegemist, et kas mees ka mõnikord käe külge paneb või arvab, et see rohkem naiste töö?
Minu mees, tunnistan ausalt, ei oska ega viitsi süüa teha, samuti ei viitsi koristamises aidata… [/tsitaat]

Minu mees ei aita mind, vaid võtab osa meie elust:)
Mina ei ole teenijanna ja see, et tema päeval tööl on, pole tema arust argument.Mina olen kodus ja teen ka tööd, kasvatan meie 1´st last ja kannan teist.Õhtul teen süüa kui jõuan siis päeval ja pesen nõud, kui mitte, siis teeme õhtul süüa, mees peseb nõud ja toidab last magama paneme kuidas kunagi, kord üks, siis teine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 23:13; 23.01 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle kuidagi ei meeldi väljendid \”mees aitab naist\” või \”naine aitab meest\” kodutöödes. Mõlemad teevad, nii nagu vaja on ja kõik. Kodu on ühine ettevõtmine, mitte kellegi isiklikust tahtest tehtav kõrvaltegevus või hobi, mille puhul hätta jäädes peaks teine aitama.

Kui tööde jaotust silmas pidada, siis koristan mina, rohkem süüa teen mina. Mees tegeleb olenevalt aastaajast keskkütte kütmisega, lume lükkamisega, muru niitmisega, kastmisega, riisumisega. Kui soe hooaeg, siis rohkem ka söögiga – grillimise, suitsutamise, lõkke kohal wokkimise vms näol.

Nädalavahetuse lumemöllud kelgumäel on kas koos või pigem mehe rida.

[/tsitaat]

Veel kurvem on kuulda hiljem, kui lapsed käes:kui palju aitavad mehed teid lastega…
Kahjuks osad mehed arvavad, et tegemine on ,lõbu, lapse kasvatamine naise eralõbu…
Imetlen neid naisi, kes selliste meeste kõrval vastu peavad.TUBLID!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 23:13; 23.01 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on majapidamistööd ilusti kahe peale. vahepeal on tunne ,et mees teeb isegi rohkem kui mina.. aga seda vabast tahtest. ja mul raseduse ajal on ikka päris palju neid halva enesetundega päevi ka ja ta suhtub sellesse loomulikult.Koeraga on ka hakkanud mees õues käima,kuna väljas on libe ja meil on suurt kasvu kutsikas kes veel väga hästi sõna kuulata ei taha siis ta kipub suure jõuga tirima. Väga vedanud on mul ma arvan.. ma ei suudakski nii kui mina kõik üksi ära peaks tegema.. mitte selle pärast ainult et ma ei jaksaks,vaid kodu eest peavad mõlemad hoolitsema:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine palju mees aitab?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.