Esileht Koolilaps Palju raha ümbrikusse kui 18 saab

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Palju raha ümbrikusse kui 18 saab

Postitas:

tuttava laps saab täisealiseks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õetütar saab sügisel 18. Arvan, et panen 50 euri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttava laps? Ja siis? Isegi mitte sõbra laps? Kes ise pole su sõber?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tuttava laps ja soov kinki teha paneks vastavalt võimalustele 30-50. Kui 30 pole võimalik, siis 20se paneks näiteks kaubamaja kinkekaardina – saab ehete, ilu vmt peale ära kasutada ja alati juurde panna (kui neiu).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 08:54; 27.07 10:29; 27.07 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tuttava laps ja soov kinki teha paneks vastavalt võimalustele 30-50. Kui 30 pole võimalik, siis 20se paneks näiteks kaubamaja kinkekaardina – saab ehete, ilu vmt peale ära kasutada ja alati juurde panna (kui neiu).

Kinkekaardid on sisuliselt raha. Ainult et seda raha saab kasutada ühes kindlas kohas. Tehke oma lähedastele teene ja kinkigegi neile raha, et nad saaks ise valida, mis poes nad seda kulutavad.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 09:54; 27.07 11:19; 27.07 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tuttava laps ja soov kinki teha paneks vastavalt võimalustele 30-50. Kui 30 pole võimalik, siis 20se paneks näiteks kaubamaja kinkekaardina – saab ehete, ilu vmt peale ära kasutada ja alati juurde panna (kui neiu).

Kinkekaardid on sisuliselt raha. Ainult et seda raha saab kasutada ühes kindlas kohas. Tehke oma lähedastele teene ja kinkigegi neile raha, et nad saaks ise valida, mis poes nad seda kulutavad.

Tegelt või!? Küll see oli avastus.
Aga jah, ma näiteks eelistaksin tõesti saada 20€ kinkekaardina kui sulas. Sulas panen selle 20€ rahakotti ja kulub suvaliselt, kinkekaardina lähen ehk ostan või panen juurde mingilise asjale, mida olen tahtnud. Räägin lihtsalt omast kogemusest. 20€ on selline summa, mida kingitakse juba ka algklassiealistele, kohati isegi suuremad summad neil. Samas tuttava lapsele ei peagi summa suurem olema, eriti kui võimalusi pole. Kuid kinkekaart (kasvõi raamatupoe) on natuke rohkem läbi mõeldud kui ääri veeri teada, millega noor tegeleb. Sportlik, loeb palju, iluhuviline vmt.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 08:54; 27.07 10:29; 27.07 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina paneksin 25-30€. Juurde tuleb ju kaart+ lilled ca 10€. Lasteaias ja algklassides lastele on minu arvates norm 10-15€. Täiskasvanule nn tavasünnipäevaks 25-30€, juubeliks 50€.
Leian, et igaüks paneb ümbrikusse täpselt nii palju või vähe kui soovib ja majanduslik olukord võimaldab. Mina küll ei vaata, et Juulilt sain nii palju ja Augustilt naa palju.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt või!? Küll see oli avastus.
Aga jah, ma näiteks eelistaksin tõesti saada 20€ kinkekaardina kui sulas. Sulas panen selle 20€ rahakotti ja kulub suvaliselt, kinkekaardina lähen ehk ostan või panen juurde mingilise asjale, mida olen tahtnud. Räägin lihtsalt omast kogemusest. 20€ on selline summa, mida kingitakse juba ka algklassiealistele, kohati isegi suuremad summad neil. Samas tuttava lapsele ei peagi summa suurem olema, eriti kui võimalusi pole. Kuid kinkekaart (kasvõi raamatupoe) on natuke rohkem läbi mõeldud kui ääri veeri teada, millega noor tegeleb. Sportlik, loeb palju, iluhuviline vmt.

Tegelt ka jah.
See, et sina ei suuda eraldada kingiks saadud raha ja selle suvaliselt ära kulutad, on eelkõige ikka sinu probleem ja seda sa peaksid lahendama ise ning mitte oma lahendust teistele kaela määrima. Kinkekaart seab kingi saajale märksa suuremad piirangud, enamasti need üle aasta ei kehtigi. Kaubamaja oma on muidugi selles osas hea, et kehtib kauem ja saab ka Selverites kasutada. Minu lastele kingitud kinkekaardid rändavad kõik minu rahakotti ja nad saavad mult sularaha vastu. Sest see on see, mida lapsed ise eelistavad. Kohe 18 saav laps ostab küll raamatuid, aga neid siit tavaraamatupoodidest ei saa, viimati tellis nt. amazonist. Apollo kinkekaardiga saab muidugi ka kinos käia, aga Rahva Raamatu oma eest ostsin ma viimati lihtsalt koolitarbeid. Vaevalt, et üks pea laps kingiks kaustikuid ja pastakaid soovib. Ilukirjandust laenutame raamatukogust, kodused raamaturiiulid on niigi täis. Sportlik laps on mul ka kodus olemas. Ilmselt keskmisest lapsest sportlikum. Ja loomulikult on vaja varustust vahetada, sest laps kasvab ja asjad ka kuluvad. Aga väga palju asju käib neil klubi kaudu. Riietus nt. on klubi oma, pole see küll otseselt kohustuslik, aga loomulikult eelistab laps klubi riietust suvalisele riietusele ja selle riietuse eest kinkekaaridega maksta ei saa.
Kui sa teise soove väga täpselt ei tea, siis parem ära hakka oletama, et see inimene sooviks iluvidinaid ja see on sportlik, sobib mingi spordipoe kinkekaart küll.
Mis puutub summadesse, siis 20€ algklassides on liig, mis liig, 10€-15€ paras. 18-aastasele paneks 25€-50€, vastavalt oma võimalustele.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 09:54; 27.07 11:19; 27.07 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa seda nii isklikult võtad. Kirjutasingi enda vaatenurgast, olen ma kinkekaarti peale surunud?
Võtad järgmise kingituse teema lahti siis tuleb mitu kägu, kes ütlevad, et raha on nii nõme kinkida, et ikka kingitus on üldsegi parem jne.
Otseloomulikult on raha alati parem ja kokku ilmselt tuleb summa suurem. Rääkisingi enda vaatenurgast kuidas raha saades on tihti meh ja see kulubki niisama ära, mitte ei võrdu tihti kingiga. Otseloomulikult on inimesed erinevad.
Rääkisingi ju oma kogemusest, minu jaoks on kinkekaart (näiteks kaubamaja oma) tihti olnud selline, et ma seostan seda hiljem siiski kingitusega. Näiteks mäletan siiani kuidas poolteist aastat tagasi sünnipäevaks saadud Kaubamaja kinkekaardi eest ostsin Super Skinny juukseseerumi, mida mul vaja polnud, aga samas oli suur soov proovida ja lükkasin kogu aeg seda ostu edasi.
Kui on teada, et kogutakse millekski kindlalt siis väike summa on ka alati abiks. Aga niisama omadest kogemustest lähebki see raha rahakoti vahele ja kingituse saamise tunnet (et inimene mõtles, mis mulle meeldida võiks) ei ole jäänud. Ei tea ma lõpuks, kas see kulus ära väljas süües, toidupoes, ilupoes vmt.

Nt apollo kinekaardi eest saab veel lisaks kuma libliklaid, suur valik ehteid, küünlaid, ilusaid märkmikke ja sada muud vidinat veel lisaks raamatutele.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 08:54; 27.07 10:29; 27.07 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa seda nii isklikult võtad. Kirjutasingi enda vaatenurgast, olen ma kinkekaarti peale surunud?

Võtad järgmise kingituse teema lahti siis tuleb mitu kägu, kes ütlevad, et raha on nii nõme kinkida, et ikka kingitus on üldsegi parem jne.

Otseloomulikult on raha alati parem ja kokku ilmselt tuleb summa suurem. Rääkisingi enda vaatenurgast kuidas raha saades on tihti meh ja see kulubki niisama ära, mitte ei võrdu tihti kingiga. Otseloomulikult on inimesed erinevad.

Rääkisingi ju oma kogemusest, minu jaoks on kinkekaart (näiteks kaubamaja oma) tihti olnud selline, et ma seostan seda hiljem siiski kingitusega. Näiteks mäletan siiani kuidas poolteist aastat tagasi sünnipäevaks saadud Kaubamaja kinkekaardi eest ostsin Super Skinny juukseseerumi, mida mul vaja polnud, aga samas oli suur soov proovida ja lükkasin kogu aeg seda ostu edasi.

Kui on teada, et kogutakse millekski kindlalt siis väike summa on ka alati abiks. Aga niisama omadest kogemustest lähebki see raha rahakoti vahele ja kingituse saamise tunnet (et inimene mõtles, mis mulle meeldida võiks) ei ole jäänud. Ei tea ma lõpuks, kas see kulus ära väljas süües, toidupoes, ilupoes vmt.

Nt apollo kinekaardi eest saab veel lisaks kuma libliklaid, suur valik ehteid, küünlaid, ilusaid märkmikke ja sada muud vidinat veel lisaks raamatutele.

Mina kirjutasin samuti oma isiklikust vaatenurgast, miks kinkekaart kehv kink on. Või on ainult sulle lubatud isiklikku vaatenurka avaldada?
Mis puutub liblikatese ja muudesse kulinatesse, siis teemaalgataja pole maininud ei kingisaaja sugu ega asukohta. Täisealiseks saavad lapsed elavad muide ka väljaspool Tallinnat ja mõned kohe suisa maal.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.07 09:54; 27.07 11:19; 27.07 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaart+ lilled ca 10€

See on küll kõike mõttetum osa kingitusest. Milleks kaart, kui ise kohale lähed? Loetakse läbi ja rändab prügikasti. Lilled sobiks ehk siis, kui on oma aed, kust neid korjata. Lillepoest ostetud Hispaania päritolu, mürgitatud lilled küll kellelegi rõõmu ei tee. Tänapäeva noored on väga keskkonnateadlikud- liigset paberipahna ja orjatööga kasvatatud lilli ei soovita.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaart+ lilled ca 10€

See on küll kõike mõttetum osa kingitusest. Milleks kaart, kui ise kohale lähed? Loetakse läbi ja rändab prügikasti. Lilled sobiks ehk siis, kui on oma aed, kust neid korjata. Lillepoest ostetud Hispaania päritolu, mürgitatud lilled küll kellelegi rõõmu ei tee. Tänapäeva noored on väga keskkonnateadlikud- liigset paberipahna ja orjatööga kasvatatud lilli ei soovita.

Minu teada ei tähenda kingituse “ümbrikusse” panemine seda, et viskadki lihtsalt ümbrikusse, vaid raha pannakse ju ikka kaardi vahele. Ja miks peaks mõni teismeline üldse tulema selle peale, et ta lilled on orjatöö abil kasvatatud, kui valdav enamus tema riietest on arengumaades odava (laps)tööjõu poolt tehtud. Esimest korda kuulen, et nüüd ei kõlba enam lillepoest lilligi osta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju kõik perest ja pere võimalustest. Mina paneksin 30€, lisaks kommikarbi ja lilled.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma paneksin ka 30.- vähemalt, raha kindlasti mõne laheda kaardi vahele (no mitte see tavaline, kus peal number 18 ja roosipõõsas), kommikarpi ei kingiks mingil juhul, aga olenevalt sellest, kui hästi ma seda noort tunnen, midagi ehk lisaks. Lille(d) ikka ka, olgu siis üks uhke õis, oma korjatud punt või väike kimp poest, eriti tüdrukule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Palju raha ümbrikusse kui 18 saab