Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palju teenib pangateller?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Palju teenib pangateller?

Postitas:

Küsimus pealkirjas. Leidsin töökuulutuse, pakkujaks siis Swed, kuid palganumber kuulutuses ei kajastu. Kui oleks kindel, et teenin telleriametis praegusest õpetajapalgast rohkem, kandideeriks kohe. Pingetaluvus, kõrgharidus, keeleoskus ja töökogemus \”teenindussektoris\” on olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid hakkad müüma, puhkust saad ainult 2 nädalat järjest ja pinget üle mõistuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kunagi meil keemia õpetaja läks telleriks. õpilased tema tunnis alati karjusid ja ju tal viskas üle 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine ja tööta aastakese, siis oskad õpetajatöö positiivsemaid külgi ka hinnata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar aastat tagasi kandideerisin ka Paide swedi telleriks, palgaks lubati miinimumi? Tööle ei saanud ja oleks ka kaugeks jäänud sellise palga eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tuttav töötas aastakese koolis ja siis läks tellerina töötama, kooli tagasi ei soovi. telleri töö on küll pingeline, aga vähemalt pärast ametlikku tööpäeva ei pea veel kodus teha tööd mille eest ei maksta koolis.[/tsitaat]

Neid õpetajaid, kes igapäevaselt kaheksast neljani koolis tööd teevad on väga vähe. Enamik lahkub koolimajast võimalikult vara peale viimast ainetundi, tassides kogu töö koju kaasa ja siis kurdetakse, et näed õhtul pean laste vihikuid/kontrolltöid parandama.

56-päevasest 100% tasustatud suvepuhkusest ja 3x aastas mitteametlikust lisapuhkusest (sügisvaheaeg, jõuluvaheaeg, kevadvaheaeg) ei hakka ma rääkimagi.

Õpetajad on nii oma mugavustsoonis sees, et nõuavad ainult palgatõusu, aga reaalselt selle peale ei mõtle, et praeguses olukorras on nende reaaltöötasu täiesti konkurentsivõimeline ja normaalne.

Jah, võrreldes muu maailmaga (eriti armastatakse võrrelda meie riigis valitsevat olukorda põhjamaadega, andmata endale aru, et põhjamaad on maailma elatustaseme tipus ja võrreldakse võrreldamatuid) on õpetajate töötasud madalamad, kuid nii on ka ehitajatega, autojuhtidega, sekretäridega jne-jne.

Seega, kui sa oled valinud endale õpetajaameti ja tõenäoliselt saanud ka riigi poolt selleks vajamineva hariduse on ebaaus, kui sa lähed tööle mujale, kuigi sinust eeldati õpetajat. Mina maksumaksjana olen üsna pahane sellise tegevuse peale, sest kaudselt maksan mina ju sinu otsustamatuse kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Neid õpetajaid, kes igapäevaselt kaheksast neljani koolis tööd teevad on väga vähe. Enamik lahkub koolimajast võimalikult vara peale viimast ainetundi, tassides kogu töö koju kaasa ja siis kurdetakse, et näed õhtul pean laste vihikuid/kontrolltöid parandama.

56-päevasest 100% tasustatud suvepuhkusest ja 3x aastas mitteametlikust lisapuhkusest (sügisvaheaeg, jõuluvaheaeg, kevadvaheaeg) ei hakka ma rääkimagi.

Õpetajad on nii oma mugavustsoonis sees, et nõuavad ainult palgatõusu, aga reaalselt selle peale ei mõtle, et praeguses olukorras on nende reaaltöötasu täiesti konkurentsivõimeline ja normaalne.

Jah, võrreldes muu maailmaga (eriti armastatakse võrrelda meie riigis valitsevat olukorda põhjamaadega, andmata endale aru, et põhjamaad on maailma elatustaseme tipus ja võrreldakse võrreldamatuid) on õpetajate töötasud madalamad, kuid nii on ka ehitajatega, autojuhtidega, sekretäridega jne-jne.

Seega, kui sa oled valinud endale õpetajaameti ja tõenäoliselt saanud ka riigi poolt selleks vajamineva hariduse on ebaaus, kui sa lähed tööle mujale, kuigi sinust eeldati õpetajat. Mina maksumaksjana olen üsna pahane sellise tegevuse peale, sest kaudselt maksan mina ju sinu otsustamatuse kinni.[/tsitaat]
Vastuseks 11a poja isale….
Kui töötada täiskoormusega+konsultatsioonid ja järeleaitamised ja järgivastamised (mis ei ole nö tasustatud töö ja õpetaja teeb seda nö oma vabast ajast), klassijuhatajatöö jne(kusjuures klassijuhatajaks ei saa ka mitte igaüks- tööle lähen 8ks ja koolimajast väljun pool 5 õhtul… Lasteaias on minu, õpetaja , laps üks viimaseid ….ja ma ei hängi peale tööd kohvikutes ja kaubamajades… ja koju võtan jah töö kaasa – muidu väljuks koolimaja uksest veelgi hiljem.

Suvevaheajal 1/3 nn puhkusest kulub koolituste ja enesetäienduse peale, nn sügis,talvised vaheajad on aga kooli poolt organiseeritud tegevust täis ja mitte aeg kodus magamiseks( jah see pole aeg klassi ees aga õpetaja töö ei ole pelgalt tund klassi ees vaid täiuslik protsess,ka vaheaegadel)

konkurentsivõimeline palk…. tööstaazi 13 a ja ametijärk – õpetaja – 645eur- maksud – kas on ikka konkurentsivõimeline??? – Nõutav kõrgharidus, magister( mitte pelgalt 3 a kutseõpet), pidevad erialased täiendkoolitused, kursused ja elukestev õpe ja pidev enesetõestamine…. kas ikka ona veel konkurentsivõimeline????

Soomega ei oska palka võrrelda – õiged andmed puuduvad – keda huvitab, otsige ise. Samas tean aga, et Soomes on õpetajaamet aga igati au sees ja väärtustatud ja õpetajat ka tunnustatakse, mitte ei materdata ainult, nagu meil, Eestis.

Kuigi telleritöö on pingeline(ei vaidle vastu), siis teller reeglina ei kuule sellist sõnavara nagu õpetaja peab igapäevaselt oma õpilaste suust välja pritsuva labasusena kuulma. Ja selle juures tuleb veel inimlikkus säilitada… Kes seda labasust kuulda tahab – minga mõnes kaubanduskeskuses pundi hängivate noorte lähedale …. uskuge, sega kogemust te teist korda kogeda ei soovi… Aga õpetaja peab kuulama seda aastaid päevast päeva. Õnneks on siiski ka täna koolis kena lastetoaga lapse – kes teevad meele rõõmsaks ja nende pärast ma veel kooli lähengi….Aga ka mitte kauaks, sest selle palga eest seda tööd kaua ei jaksa … ka pika suvepuhkuse eest mitte….
1-5a õpetaja naeratab klassis, 5-10 . õpetaja on tõsine klassis, 10-15 – opetaja on morn…enam ei jaksa…mõelge natuke nende numbrite ja tänaste õpetajate nägude üle koolis, klassis,tänaval….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vastuseks 11a poja isale….
Kui töötada täiskoormusega+konsultatsioonid ja järeleaitamised ja järgivastamised (mis ei ole nö tasustatud töö ja õpetaja teeb seda nö oma vabast ajast), klassijuhatajatöö jne(kusjuures klassijuhatajaks ei saa ka mitte igaüks- tööle lähen 8ks ja koolimajast väljun pool 5 õhtul… Lasteaias on minu, õpetaja , laps üks viimaseid ….ja ma ei hängi peale tööd kohvikutes ja kaubamajades… ja koju võtan jah töö kaasa – muidu väljuks koolimaja uksest veelgi hiljem.

[/tsitaat]
palun selgita – kuidas see töö ei ole tasustatud, kui õpetaja tööpäev on 8-16.30 – palka saate ju terve tööpäeva eest, mis sisaldab ainetunde (seda ei ole ju ühelgi õpetajal 8 tundi päevas) + siis n.ö. muu töö -järelvastamised, konsultatisoonid – mille kohta sa väidad oma vabast ajast? Või tahad öelda, et kui teed tunnid ära – siis ülejäänud aja ehk kella 16.30ni on õpetajal tema vaba aeg?
Minu teada kuuluvad järelvastamised tema töökohutuste hulka.
Töötasin kunagi maal ja kui kella 14 ajal oli linna vaja tulla, siis koos lastega olid bussipeatuses ka õpetajad, et koju sõita. Kas siis õpetajad arvavad, kui tunnid tehtud – siis ongi n.ö. oma aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palju teenib pangateller?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.