Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palju teenite kuus ja kuidas end ära majandate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Palju teenite kuus ja kuidas end ära majandate?

Postitas:

Paluks siis ära märkida mis tööline olete,palju palka saate ja mitu pereliiget peate toitma ja mis maksud jm peale kulub kuu lõikes.
Lihtsalt huvitab kuidas teised end ära majandavad kui mina ei suuda oma 600eurise palgaga hakkama saada(kuus kulub söögile,lapse kulud,maksud,telef arve,mõed järelamksud u 50eur kuus)…aga ylejäänud?
Ei mõista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan ka kuus keskmiselt 600¤ aga ei tule kuidagi toime.Elame veel kahekesi ja mina olen lapseootel.Mehe palk läheb ainult talle kuuluva korteri laenule,pidevas tempos tõusvatele kommunaalidele, tema auto küttele-kindlustusele (remontima pole veel jõudnud hakata), trennidele ning lõõgastumisele.Minu 600¤ eest ostan kogu kuu toidu ja majapidamistarbed, maksan Elioni kodulahenduse,oma telefoniarve,oma vana auto kulud (kindlustus, remont, küte). Elame maakohas, kus ilma autota väga raske ja töökohad erinevates linnades. Olen isegi unistamast loobunud, et saan kunagi ka endale midagi lubada, kasvõi trenni või kosmeetikat. Olen juba arvestanud, et pean ka lapsele toitu ja mähkmeid ostma hakkama, rääkimata ravimitest. Päevad läbi otsin variante, kuidas lisaraha kuidagigi teenida aga rasedana või beebi kõrvalt on väga raske midagi leida. Haridust on mul piisavalt ja õppimisega laisk ei ole olnud aga tollal ei aimanud keegi, et teatud elukutse esindajad tulevikus hukule on määratud. Tean, et hakkan nüüd lademetes miinuseid saama, et ise olen süüdi jne aga on asju, mida ei saa ise muuta ega ette näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 10:38; 28.04 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööks riigikaitse, sissetulek 910 euri netona. Lapsi (veel) ei ole. Ei ole ka laene-liisinguid. Toit tuleb mehe sugulastele kuuluvast talust (vaba aeg on talutöödega sisustatud).
Elan tagasihoidlikult – iga kuu uusi riideid ei osta, reisimas ka ei käi. Mobiili, interneti ja TV jaoks on valitud kõige odavamad paketid. Toit on lihtne, ainult pidupäevadel luban gurmeetamist.
Kommunalid on 1 kuus u 200euri, lisaks auto ülalpidamisele kuluv.
Säästan iga kuu u 300euri, kuid hiljuti tuli uus auto osta (sest vanal jooksis mootor kokku) ja eelnevad säästud kulusid selle peale ära.
Ma olen suur taaskasutuse fänn. Sugulased/tuttavad toovad mulle sageli asju, mida nad ise enam ei taha, kuid mis mulle väga rõõmu valmistavad.
Minu nn ‘paheks’ on luksuspesu ja kosmeetika. See kuu pole veel lõppenud, aga kosmeetikale on kulunud ca 60 euri juba. Pean oma rahaasjade üle arvestust – seega tean täpselt, kuhu raha läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 11:21; 25.04 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tööks riigikaitse, sissetulek 910 euri netona. Lapsi (veel) ei ole. Ei ole ka laene-liisinguid. Toit tuleb mehe sugulastele kuuluvast talust (vaba aeg on talutöödega sisustatud).
Elan tagasihoidlikult – iga kuu uusi riideid ei osta, reisimas ka ei käi. Mobiili, interneti ja TV jaoks on valitud kõige odavamad paketid. Toit on lihtne, ainult pidupäevadel luban gurmeetamist.
Kommunalid on 1 kuus u 200euri, lisaks auto ülalpidamisele kuluv.
Säästan iga kuu u 300euri, kuid hiljuti tuli uus auto osta (sest vanal jooksis mootor kokku) ja eelnevad säästud kulusid selle peale ära.
Ma olen suur taaskasutuse fänn. Sugulased/tuttavad toovad mulle sageli asju, mida nad ise enam ei taha, kuid mis mulle väga rõõmu valmistavad.
Minu nn ‘paheks’ on luksuspesu ja kosmeetika. See kuu pole veel lõppenud, aga kosmeetikale on kulunud ca 60 euri juba. Pean oma rahaasjade üle arvestust – seega tean täpselt, kuhu raha läheb.[/tsitaat]
mind paneb imestama, et raha on vähe aga lastakse autol mootor kokku joosta??? kas jooksev hoolitsus, nt elementaarne õlitaseme kontroll odavam ei tule?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.04 17:16; 25.04 20:50; 26.04 09:55; 27.04 15:16;
To report this post you need to login first.

Teenin hetkel veerandkohaga 400 ja mees 1500¤ (neto). Ühtegi laenu ei ole, oma kodu on küll. Saame kenasti hakkama 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 19:27; 27.04 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mind paneb imestama, et raha on vähe aga lastakse autol mootor kokku joosta??? kas jooksev hoolitsus, nt elementaarne õlitaseme kontroll odavam ei tule?[/tsitaat]

Isegi jooksev hoolitsus ei peata auto vananemist. Tegu oli 20a vana autoga, mille loomulik eluiga sai lihtsalt otsa. Teeninduse-mehed rääkisid juba varem, et päästa pole enam midagi, uue auto ostmine tuleb odavam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 11:21; 25.04 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Isegi jooksev hoolitsus ei peata auto vananemist. Tegu oli 20a vana autoga, mille loomulik eluiga sai lihtsalt otsa. Teeninduse-mehed rääkisid juba varem, et päästa pole enam midagi, uue auto ostmine tuleb odavam.[/tsitaat]
ma ikkagi pakuks, et ajas midagi sassi. kokku jookseb ikka hooldamata mootor. 20 a vana auto võib ka täiesti normaalselt sõita.ju ikka oli miskit muud ka viga, et auto mahakandmisele läks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.04 17:16; 25.04 20:50; 26.04 09:55; 27.04 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen kodune, emapalk 433 euri, mehel erinev 600-700 eurot palk, lapsi kolm , neist kaks mähmetes veel (ostame hulgi kui on soodus kuskil, vast kuu lõikes 60-70 eurot läheb) söögi peale kulub kuus kuskil 300-400 erot (selle sees ka 8 kuuse beebi piimapulber), maksud umbes 300 euri (kommunaalid, telefonid, nett jne) ja muid kulusid pole erilisi, lastele riided enamasti taaskasutusest, suur kokkuhoid, suuremale poisile enamasti ei osta enam kasutatuid riideid (11 aastane). vahel teisi kulutusi ka ikka, ravimid, sünnipäevad jne, kuid ülejääk kontol seismas, sest iial ei tea mis elu toob, et juhul kui juhtub et mees töö kaotab, oleks vähemalt aasta muretu. Endal lõppeb ka emapalk 10 kuu pärast ja tööle enne ei otsi, kui lapsed saavad lasteaeda. Ma arvan et me saame hästi hakkama 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu palk 550 kätte, mehel umbes 600. Õnneks ei ole laene-liisinguid. Kolmetoalise korteri kommunaalmaksed kokku umbes 200 eurot (keskmiselt aasta peale), lasteaed kahele lapsele 130, söök umbes 400, riideid mitte rohkem kui 50 euro eest kuus kokku. Minu tenn 24.50 kuus.Lisaks autokulud, auto on vana ja lagunev, autokütus. Lisaks majapidamistarbed (wc-paberist kodukeemiani). Üle jääb headel kuudel kuni 100 eurot, halbadel üldse mitte. Mehe varusid ei tea, kuid minul on arvel tagavaraks vaid paarsada eurot, tunnen end äärmiselt ebakindlalt. Eriti hästi ära ei majanda, sissetulek võiks olla vähemalt paarsada eurot suurem. Praegu ei saa näiteks meelalahutusele va laste lasteaia raames toimuvad teatrikülastused, üldse raha kulutada. Puhkused veedame linnas.
Alternatiiv tundub olema Tallinasse kolimine, seal on palgad nii palju suuremad. Lolli peaga õppisin väga spetsiifilist eriala, nüüd olen magistrikraadiga ja toime ei tule. Mees õppis eriala, mis ligi 20 aastat tagasi tundus perspektiivikas, nüüd on täiesti kasutu. Masendav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul nagu teemaalgatajal. Varem sai selle palgaga hakkama ja kõrvale ka panna, nüüd saab hädavaevu hakkama. Lustisõidud teatritesse ja veekeskustesse, suvine puhkus mere ääres on juba paar aastat kättesaamatu.
See ei lohuta, et paljudel on hullem. Olen riigitööl (mitte riigiteenistuja) ja palgatõusu ei lubata vähemalt lähema paari aasta jooksul. Erasektor kosub kiiremini. Õnn, et koondamised ellu jätsid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma ikkagi pakuks, et ajas midagi sassi. kokku jookseb ikka hooldamata mootor. 20 a vana auto võib ka täiesti normaalselt sõita.ju ikka oli miskit muud ka viga, et auto mahakandmisele läks.[/tsitaat]

Täiesti nõus. Meie sõidame koguaeg pea 20a vanade autodega ja miskit pole neil siiamaani häda (on olnud ka läbi aegade erinevad margid, mitu audit, toyota, opel, bmw). Kui koguaeg kenasti autot hooldada, peaks kõik ok olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul nagu teemaalgatajal. Varem sai selle palgaga hakkama ja kõrvale ka panna, nüüd saab hädavaevu hakkama. Lustisõidud teatritesse ja veekeskustesse, suvine puhkus mere ääres on juba paar aastat kättesaamatu.
See ei lohuta, et paljudel on hullem. Olen riigitööl (mitte riigiteenistuja) ja palgatõusu ei lubata vähemalt lähema paari aasta jooksul. Erasektor kosub kiiremini. Õnn, et koondamised ellu jätsid.[/tsitaat]
töötan erasektoris. 2008 läksin beebipuhkusele ja nüüd 2011 tulin tagasi ja palk on väiksem kui siis. vahepeal on palka kärbitud kõigil vm 10% ja tagasi pole pandud.
toime tuleme oma kolme lapsega kuna üks pereliige on soomes tööl.
ma olen ka omal ajal vale eriala lõpetanud, õpetajapalk oleks veel tagapool erasektori palgast ja närvikulu suurem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.04 17:16; 25.04 20:50; 26.04 09:55; 27.04 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis puutub vanasse autosse, siis olen automootoreid remontinud(omal 88a golf) ja kinnitan seda, et ükskõik, kui hästi sa ka ei hooldaks, lõpeb ükskord mootori eluiga ära…niiet ei tasu siin rääkida asjadest, mida ei teata…muidugi võib ju ka nii hooldada, et mootor maha, uued kolvirõngad, plokikaas jnejne…aga lihtsam on siis juba uus auto osta! aga teemasse ka, mina 600¤-se palgaga, mees 1000¤, kodus 2 last(kolmas tulemas)…rahaliselt saame hakkama aga alati võiks parem olla:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ongi nii, et mida rohkem teenid, seda rohkem kulutad. Alati jääb puudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palka saan kätte 294¤ + peretoetus.Lapsi peres 4.Raske on,väga raske…:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teenime mehega kokku u 1500-1600 eurot kuus. Sellest 900 läheb igakuiste arvete/üüri/laenu maksmiseks. Varem kulus toidule, riietele ja kütusele u 600 eurot kuus, nüüd kui last enam ei ole, on see kulu väiksem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palk ca 800 neto. 3 last
Minu palgast läheb:
minu auto kulud
enda kulud
kõik kulud seoses lastega:
riided, jalanõud, spordivarustus
trennid (3-e lapse peale 5 trenni)
spordilaagrid (aastas neid laste peale kokku 7)
võistlustasud
telefoniarved
sünnipäevad
koolitarbed jms
Toidu ostan ka enamuses mina.
Tulen üsna kenasti välja. Käin lastega reisimas ka oma kuludega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 17:35; 30.04 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulu kokku 1100 eurot. Mina, 2 last,kass. Eluasemelaen 350, kommunaalid talvel 200, suvel vähem.+ elekter, tel, internet, autokulud, laste trennid.
Tulen toime, aga midagi erilist lubada ei saa. Isegi minu vanemate juure sõit umbes 180 km. vaja läbi kalkuleerida. Bensiin ja midagi head kaasa osta on mulle suur lisa väljaminek.
Unistan, et saaka suvel Hiiumaale, Saaremaale telkima minna. Kuhugi kaugemale sõit ei tule mõttessegi. Hetkel käin hambaarsti juures, maksan arvet kahes jaos. Arst kutsub kahe nädalapärast tagasi, aga mina saan minna kahe kuu pärast, siis eelmine arve makstud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tulu kokku 1100 eurot. Mina, 2 last,kass. Eluasemelaen 350, kommunaalid talvel 200, suvel vähem.+ elekter, tel, internet, autokulud, laste trennid.
Tulen toime, aga midagi erilist lubada ei saa. Isegi minu vanemate juure sõit umbes 180 km. vaja läbi kalkuleerida. Bensiin ja midagi head kaasa osta on mulle suur lisa väljaminek.
Unistan, et saaka suvel Hiiumaale, Saaremaale telkima minna. Kuhugi kaugemale sõit ei tule mõttessegi. Hetkel käin hambaarsti juures, maksan arvet kahes jaos. Arst kutsub kahe nädalapärast tagasi, aga mina saan minna kahe kuu pärast, siis eelmine arve makstud. [/tsitaat]

Aga vaata… sinul on lapsed ja lastel on kass. Kassil on hubane kodu ja kõik on rahul. Olgugi, et vahel raske, sügad kiisu-miisut kõrvatagant ja jälle kõik laabub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegelikult ongi nii, et mida rohkem teenid, seda rohkem kulutad. Alati jääb puudu![/tsitaat]

Mitte päris. Ma kulutan ikka üsna vaba käega, aga isegi minul hakkab teatud sissetulekust alates üle jääma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mis puutub vanasse autosse, siis olen automootoreid remontinud(omal 88a golf) ja kinnitan seda, et ükskõik, kui hästi sa ka ei hooldaks, lõpeb ükskord mootori eluiga ära…niiet ei tasu siin rääkida asjadest, mida ei teata…muidugi võib ju ka nii hooldada, et mootor maha, uued kolvirõngad, plokikaas jnejne…aga lihtsam on siis juba uus auto osta! aga teemasse ka, mina 600¤-se palgaga, mees 1000¤, kodus 2 last(kolmas tulemas)…rahaliselt saame hakkama aga alati võiks parem olla:)[/tsitaat]
küsimus oli terminoloogias, st kokku jookseb ilma õlita ja hooldamata mootor. kirjutanud, siis et auto oli vana ja enam ei sõitnud.ja polnud mõtet remontida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.04 17:16; 25.04 20:50; 26.04 09:55; 27.04 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei suuda kuidagi ära majandada, kuigi olen majandust õppinud. Käisin täna poest võlgu võtmas, uskuge või mitte. Mul on kolm last, mees ja kass 🙂 Miinustage ja sajatage nüüd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palka saan kätte 294¤ + peretoetus.Lapsi peres 4.Raske on,väga raske…:([/tsitaat]

Kas te peate viiekesi (sina ja 4 last) sellest rahast ära elama??? Kas see on kogu teie pere sissetulek?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetaja kolmveerand kohaga. Saan kätte 450 eurot. Mees ja laps. Ilmselgelt ei ela minu palgast ka parima tahtmise juures ära, kuna juba 3-toalise korteri laenumakse on ligi 300 eurot kuus. Suvekuudel saab minu palgast kõik kommunaalid makstud, talvel mitte. Mehe palganumbrit ma ei tea. Õnneks teenib piisavalt, et saame rahulikult elatud ja vahel midagi isegi lubada (nt säästureisi Euroopasse).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 18:53; 28.04 00:52;
To report this post you need to login first.

ma vihkan õpetajate pidevat virisemist! Eestis on põhimõtteliselt kõik kohad alamakstud võrreldes muude Euroopa liidu riikidega, kuid millegipärast ainsad, kes pidevalt vinguvad, on õpetajad.

See on riigi probleem, ja kui palku tõsta, siis tuleb tõsta neid ka teistel, nt med.töötajad, hooldajad, teenindajad jne. Paljudel on palgad samale tasemele jäänud, mis paarkümmend aastat tagasi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 19:27; 27.04 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajad jms riigileivalised vinguvad samamoodi ka näiteks USA-s. Palju üht liiki töötajaid, tunnetavad oma mõjujõudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas viimased kommentaarid käisid minu kohta (18.53)? Kust otsast ma virisesin? Teemaalgataja küsis töökohta, palganr ja kuidas elate. Vastasin ausalt neile kolmele küsimusele, sh nentisin fakti, et oma palgast ma saaksin vaevu korteri (üsna pisikese) makstud, kui peaksin ilma meheta elama. Kirjutasin ka, et õnneks see nii pole. Perekool on ikka naljakas – kunagi ei tohi küsimustele julgelt ja ausalt vastata, alati peab mõtlema, et äkki keegi tõlgendab valesti. Ps. Ma ei ole tõesti ses suhtes kunagi oma palga üle vingunud, isegi ei streikinud sel aastal tundigi. Lihtsalt kirjutasin ausalt numbritest (mida teemaalgataja tahtis kuulda).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 18:53; 28.04 00:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks tõesti, tean palju lastega peresid, kes peavad miinimumpalgaga ära elama, maksud maksma ja söögi \”leidma\”, pole nad alati süüdi, et sellise ameti on õppinud, millega täna enam midagi teha ei ole. Teie, õpetajad, võiksite siis keskkoolis suunata õpilasi, et nad ei läheks õmbleja vms ametit õppima, teie peategi ju kõik siis ärimeesteks ja -naisteks suunama. Ja vanade mootorite putitajad on küll oma stressiga valesse foorumisse sattunud, pole siin autoteema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 10:38; 28.04 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres 3 inimest. Mina teenin netos ca 300 eurot (töötan poole kohaga), mehel muidu netopalk ca 1000 eurot, aga viimased pool aastat on saanud preemiaid, tasu ületundide eest. Eelmine kuu sai kätte 2000 eurot nt.
Elame pangalaenuga ostetud korteris, laen vanas rahas 4000 kr kuus, euros teeb siis 255 eurot (mees majandab korteriga seotud kuludega) Püsikulud on veel lapse lasteaed u 47 eurot, kommunaalkulud, minu telefon ca 11 eurot, õppelaenu intress 11 eurot kuus umbes, mehe tervisekindlustus.

Autot ei ole 🙂 Seega see suur kuluartikkel jääb ära!

Tuleme suht kenasti toime, suudame ka säästa, nt korteriremondiks. Ei priiska (mees mul suht kokkuhoidlik), aga nt reisima minemiseks raha ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 16:54; 28.04 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel püsikuludeks kuus telekas – internet 20 eurot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 16:54; 28.04 16:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palju teenite kuus ja kuidas end ära majandate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.