Esileht Kodunurk palju teie perel toidupoes kulub?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: palju teie perel toidupoes kulub?

Postitas:

Kui suur on teie pere, kui vanad lapsed (kui on) ja kui palju teil kuus kulub toidule ja esmatarbekaupadele? Nende all pean silmas asju, mida ostate ka toidupoest, nagu kodukeemia.
Me oleme mehega paar kuud vaielnud, palju meil õieti toidupoes kulub? Poes käime koos, mees maksab ja tal on selle keti sooduskaart, nii et ta iga kuu lõpus näeb, palju tal on kulunud. Aga lisaks käin mina vahepeal kodupoest otsa saanud asju ostmas, nagu piim või vorst. Suvel käisin kõvasti turul. Aeg-ajalt ostame ühest talust liha. Mees teab, et eelmisel kuul meil läks ühistele poeskäikudele Prismas 390 e. Mina arvan, et kodupoe pisiostude, taluliha ja turu arvelt ma võin 100 e juurde panna. Ma arvan, et meil kulub kuus toidule ja Prismast ostetavale kodukeemiale ning hügieenitarvetele u 500 eurot. Pere on meil 3-liikmeline. Üks teismeline laps. Mees arvab, et kulub rohkem ja et me kulutame toidule palju.
Ma nüüd mõtlen, et novembri ostud panen kirja, et kaua me vaidleme, teeme selle asja kindlaks, pole ju nii keeruline. Palju teie perel kulub toidule ja esmatarbekaupadele? Kas teie meelest 500 e 3-liikmelise pere kuluks on palju, vähe või parasjagu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 10:35; 02.11 21:47; 08.12 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, see on delikaatne teema perekoolis. Varem on siin sellistes teemades palju kisa ja riidu tulnud. Need, kes kulutavad toidu peale palju, saavad nii, et tolmab. Neile vastanduvad 7-liikmelise pere emad, kes toidavad kilose lihatükiga mitme päev jooksul ära terve oma suure meespere.

Ma ise pidasin arvet kunagi ammu. Summa tuli väga suur. Pere oli mul sel ajal ka üsna suur. Ma ei priisanud. Ostsin tavalisi söögiasju. Iga päev tegin kodus ise sooja, koduse õhtusöögi. Puuvilju ostsin poest palju. Väljas söömas ei käinud. Kartul oli omast käest. Tookord oli ka perekoolis küsitlus. Ja kui siis selle summa (ainult toidule kulunud) siin kirja panin, taheti mind kividega surnuks visata. Just nagu oleks mingi suur patt süüa osta. Nagu oleksin kellegi teise taskust selle raha võtnud. Kõik ju siiski minu ja minu mehe teenitud raha eest ostetud.

Lõppeks oli ikkagi nii, et keskmise statistika järgi ja pereliikmete arvu peale summa ära jagatuna, jäime vaid õige pisut üle keskmise. Aga riielda sain küll tookord kõvasti, et miks ma nii palju toidule raiskan. Kusjuures, ma ei ole mitte iialgi toitu raisanud. Ma kasutan kõik viimse kübemeni ära. Ma ei viska naljalt leivanukkigi ära. Rääkimata muust. Sel ajal oli peres teismelised lapsed, kes hävitasid toitu hiigelkogustes. Ma ise olen alati suure söömaga olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.10 11:00; 31.10 20:00; 31.10 20:01; 31.10 22:03; 02.11 00:02; 02.11 00:20; 05.12 23:40; 08.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme 3-liikmeline pere (laps on 6-aastane) ning olen vaadnud, et meie nö toidupoekulud on kuus umbes 400-450 eurot. Nende kulude alla lähevad siis nii toit kui esmased hügieenitarbed, puhastusvahendid vms. Toit on sellest rahast enamasti kuskil 300-350 eurot ning ülejäänu läheb siis pesugeelile, wc-paberile, nõudepesuvahendile, mingile puhastusvahendile, ka hambapastale, vedelseebile vms. Neid toidust ülejäävaid kulusid on tegelikult väga raske niimoodi kuu aja lõikes välja tuua, kuna püüan majapidamisasju osta soodustuste ajal, nt kui meie kasutatav pesugeel või nõudepesuvahend on soodushinnaga, siis võtan kohe korraga mitu pudelit ning järgmisel kahel-kolmel kuul nende asjade peale jällegi üldse ei kulu. Ei mäletagi, millal nt hambapastat või pesugeeli täishinnaga ostsin või see kodus täielikult otsa sai.

Toidu osas eelistame ise nullist valmistamist, valmistoidu ja poolfabrikaate ostab suht harva. Pigem on ostukorvis nö algained, millest ise söögid teeme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 12:10; 01.11 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhtalt toidule 75.- nädalas siis ok
Lisaks kuus ca 50 esmatarbevahenditele
50 väljas söömine

ehk siis 400.- kokku 4 inimest kaks neist väikelapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jämedalt arvestades 100/inimene. Hetkel 2 täiskasvanut+2 teismelist ja 400-450/kuus tuleme toime edukalt.
Lisandub minu töölõuna(asutusesiseses söögikohas 1.60-2/päev), lapsed söövad koolilõunat, mees võtab kaasa(söögikohta lähedal pole, puhkeruumis veekeedukann, pliit, mikrolaineahi).

Hommiku- ja õhtusöök ise(üldiselt ei osta sardelle, viinereid, valmistoitu jne, ehk 1-2 x kuus) lihast-kalast ja köögiviljadest, hommikul puder, omlett, soojad vm võileivad ja kohv-tee-kakao.

Poes käin nimekirjaga, menüü planeerin kuni 7p ette aga alati teen kiireid muudatusi kui näen soodukat n sealihale, kanale, lõhele vms.

Ei, mees ei söö 1kg liha näkku, liha on toidu osa ja kui on kotletid siis ongi 2-3 igale…mitte, et poeg sööb 10 kotletti ja kartulit ei võta vms.

Kirja panemine ja analüüs aitab väga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 12:47; 01.11 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 inimest+koer. kulub 550-650 eur kuus toidu ja esmatarbe peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4-liikmeline pere, üks teismeline, üks lasteaialaps ja ca 450-500 läheb kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm inimest ja arvan, et umbes 1000 eurot koos veini ja majapidamistarvetega. Võib-olla ka nõks rohkem. Ihal juhul selgelt üleliia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 inimest+suur koer. 500-600€.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-liikmeline pere, käime iga nädal korra suuremal ostul, see on 60-70EUR. Seal sees siis nädalavahetuse toit + 1-2 päeva veel ja vajalikud majapidamistarbed. Nädala jooksul ostame otsasaanud asjad, ootamatult kiiresti kulunu või mille järgi isu või vajadus tekkis, see umbes samapalju kokku. Summas ka koertekrõbuskid. Seega ka ümmarguselt 500-550 EUR. Eksootikat ei osta, pole soovijaid, aga mis maitseb selle ostame. Rahaliselt on meile sobiv kulusumma. Peres naine, mees ja suur hilisteismeline poeg, lisaks 2 suurt koera.
Töölõunal tavaliselt pole aega käia kummalgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 19:41; 31.10 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkame ka homsest kulusid kirja panema, et näha, kuhu ja kui palju raha kulub.
Peres 4 inimest + kass.
Kuu lõpus annan teada toidule kuluva summa: poetoit + väljassöömised. Arvan, et 500€ läheb kindlalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 19:50; 04.11 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

50 eurot nädal, peres 2 täiskasvanut, 2 teismelist poega, beebi ja hundikoer.
Ühte kana sööme 3 päeva.
Tehke järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkame ka homsest kulusid kirja panema, et näha, kuhu ja kui palju raha kulub.
Peres 4 inimest + kass.
Kuu lõpus annan teada toidule kuluva summa: poetoit + väljassöömised. Arvan, et 500€ läheb kindlalt.

Ma hakkan ka. Aga panen kirja konkreetselt vaid söögi (sh väljassöömised). Esmatarbekaupa sinna hulka ei arvesta. Samuti kassisööki mitte.
Peres on praegu 3 inimest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.10 11:00; 31.10 20:00; 31.10 20:01; 31.10 22:03; 02.11 00:02; 02.11 00:20; 05.12 23:40; 08.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

50 eurot nädal, peres 2 täiskasvanut, 2 teismelist poega, beebi ja hundikoer.
Ühte kana sööme 3 päeva.
Tehke järgi.

Miks peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.10 11:00; 31.10 20:00; 31.10 20:01; 31.10 22:03; 02.11 00:02; 02.11 00:20; 05.12 23:40; 08.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres on kuus inimest: mees, mina, kaks täiskasvanud poega, kaks teismelist (poeg ja tütar).
Ei oska vastata, pole mitte kunagi selliseid kuukulusid kokku arvutanud või mingit eelarvet teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

50 eurot nädal, peres 2 täiskasvanut, 2 teismelist poega, beebi ja hundikoer.
Ühte kana sööme 3 päeva.
Tehke järgi.

Näe esimene kahest kapsalehest nädal aega toitja juba kohal 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 19:41; 31.10 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkan ka. Aga panen kirja konkreetselt vaid söögi (sh väljassöömised).

miks sa väljas söömised sh kirja paned? me käisime perega pühapäeval väljas söömas, õhtusöögile kulus 150 €. ma toidan vabalt terve pere sellega nädala jooksul ära. ja iga pühapäev me sellise hinnaklassi kohtades lastega ei käi, nii et see moonutaks tegelikkust märkimisväärselt. sellised kulud ei ole ju vajadus, see on vaba valik.

ei ole arvet pidanud, aga arvan, et meil kulub (poest ostetava ja kodus valmistatava) toidu ja toidupoest ostetavate esmatarbekaupade peale min 600 € kuus. peres peale meie veel kolm teismelist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.10 21:57; 01.11 10:28; 01.11 20:16; 01.11 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkan ka. Aga panen kirja konkreetselt vaid söögi (sh väljassöömised).

miks sa väljas söömised kirja paned? me käisime perega pühapäeval väljas söömas, õhtusögile kulus 150 €. ma toidan vabalt terve pere sellega nädala jooksul ära. ja iga pühapäev me sellise hinnaklassi kohtades lastega ei käi., nii et see moonutska tegelikkust märkimisväärselt.

Kas siis väljas söödud söök ei ole söök? Kui on küsimus, kui palju teil kuus toidule kulub, siis miks peaks ainult toidupoest ostetud söögi sinna sisse arvutama? Ja töö juures sööklast ostetud lõuna ja väljassöömised mitte? Kuidas sa siis selge ülevaate sellest saad, kui palju sul toidule reaalselt kulub? Toit on ju toit. Vahet ei ole, kas ostad selle supermarketist, keldripoest, sööklast või restoranist.
Iga päev muidugi restoranis ei käi, aga kuude lõikes teatud sagedusega nagunii käid. Seega, miks mitte seda tavalise igakuise toidukulu sisse arvestada?
Pigem võiks arvestusest välja jätta esmatarbekauba ja loomasöögid. Või pidada nende kohta eraldi arvestust. Kui arvestad seebid, šampoonid ja puhastusvahendid ka selle kulu hulka, siis ei ole ju ikka täit ülevaadet, kui palju reaalselt söögi peale läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.10 11:00; 31.10 20:00; 31.10 20:01; 31.10 22:03; 02.11 00:02; 02.11 00:20; 05.12 23:40; 08.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, mees ei söö 1kg liha näkku

Kelle mees sis sööb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis väljas söödud söök ei ole söök? Kui on küsimus, kui palju teil kuus toidule kulub, siis miks peaks ainult toidupoest ostetud söögi sinna sisse arvutama? Ja töö juures sööklast ostetud lõuna ja väljassöömised mitte? Kuidas sa siis selge ülevaate sellest saad, kui palju sul toidule reaalselt kulub? Toit on ju toit. Vahet ei ole, kas ostad selle supermarketist, keldripoest, sööklast või restoranist.

Ma arvan, et sa oled just lahendanud saladuse, kuidas mõnel perel toiduks 50 eurot nädalas kulub. 😉 Tuleb lihtsalt rohkem restoranis süüa!

Me sööme ilmselt ka seda esmaspäeval küpsetatud kana oma viieliikmelise perega nädal aega. Mees ja teismelised pojad söövad nimelt tööpäevadel lõunat väljas, kodus sööme kaheaastase tütrega kahekesi… Noh, ja eile sõime meie ka väljas, nii et seda enam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 08:25; 01.11 18:42; 01.11 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 31.10 kl 12:10 vastaja ning mina pere toidukulusid arvestades arvestasin sisse küll tööajal söögikohas söödud toidu kulu, aga nt perega nädalavahetusel väljas söömise kulu on pigem minu jaoks meelelahutuse kulu. Vahe on selles, et tööpäeval lõuna söömine on vältimatu, aga nt laupäeval restorani sööma minek ei ole vältimatu, see on pige´m lõbustus. Kui mingil põhjusel peaks olema rahaliselt kitsam aeg, siis sellised restoranikülastused võib vabalt ära jätta ja sellest mitte midagi ei juhtu, või siis valida väljasöömiseks odavama hinnaklassiga nt mõne kohviku. Samas lõunasööki ära jätta ei saa (saab vaid otsida tasukohasemaid alternatiive). Mõni teine pere võib hoopis teisiti jälle arvestada, aga see oli lihtsalt minu lähenemine, et kuidas meie pere jooksvateks kuludeks 400-450 sain. Kuna seal sees on ka hügieenitabed, siis laias laastus ehk puhtalt toidule läheb nii 350-400 eurot kuus.

Samas meie pere puhul on ehk toidukulude kujunemisel oluline see, et me ei ela linnas ning seega söögikohti, kuhu nt spontaanselt tööpäeva õhtul sisse astuda või siis valmistoit kuskilt koju kaasa osta, praktiliselt ei ole. Mina töötan vallakeskuses u 10 min jalutuskäigu kaugusel kodust, seega lõunat käin nii 99% juhtudel söömas kodus, kus soojendan eelmise õhtu toitu (mida teengi sellise arvestusega, et jätkuks mulle järgmise päeva lõunaks ja soovi korral mehele ka). Mees töötab kaugemal, kuid samuti mingeid toitlustuskohti tal töökoha läheduses ei ole väga. On üks suure asutuse sööklamoodi koht, kus lõunakulu on kokku u 2.50-3 eurot. Seal käib ta söömas ehk umbes pooltel tööpäevadel kuus, pooltel võtab samuti kodust eelmise õhtu söögi kaasa ja soojendab seda töökoha kööginurgas. Laps sööb lasteaias ning kuigi seal on ju ka päeva toiduraha, siis seda ma kunagi eraldi arvutanud ei ole. Ongi üks lasteaia arve, mis on lihtsalt lapse lasteaia kulu minu jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 12:10; 01.11 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkan ka. Aga panen kirja konkreetselt vaid söögi (sh väljassöömised).

miks sa väljas söömised kirja paned? me käisime perega pühapäeval väljas söömas, õhtusögile kulus 150 €. ma toidan vabalt terve pere sellega nädala jooksul ära. ja iga pühapäev me sellise hinnaklassi kohtades lastega ei käi., nii et see moonutska tegelikkust märkimisväärselt.

Kas siis väljas söödud söök ei ole söök? Kui on küsimus, kui palju teil kuus toidule kulub, siis miks peaks ainult toidupoest ostetud söögi sinna sisse arvutama? Ja töö juures sööklast ostetud lõuna ja väljassöömised mitte? Kuidas sa siis selge ülevaate sellest saad, kui palju sul toidule reaalselt kulub? Toit on ju toit. Vahet ei ole, kas ostad selle supermarketist, keldripoest, sööklast või restoranist.
Iga päev muidugi restoranis ei käi, aga kuude lõikes teatud sagedusega nagunii käid. Seega, miks mitte seda tavalise igakuise toidukulu sisse arvestada?
Pigem võiks arvestusest välja jätta esmatarbekauba ja loomasöögid. Või pidada nende kohta eraldi arvestust. Kui arvestad seebid, šampoonid ja puhastusvahendid ka selle kulu hulka, siis ei ole ju ikka täit ülevaadet, kui palju reaalselt söögi peale läheb.

minu jaoks on 150€ restoraniarve siiski meelelahutus, vaba aja kulu, kui nii võib öelda. sama, nagu sõpradele külla minnes veini kaasa ostmine, kinopiletid, spa jms. ma ei lähe ju sinna restorani selleks, et mitte nälga surra, ma lähen elamust otsima.

pesupulber ja hambapasta on toiduarvete hulgas lihtsuse mõttes, sest neid ostetakse tihtipeale toiduga koos ja nende osakaal on piisavalt väike, nii et see ei muudaks suures plaanis midagi. suht tülikas oleks hakata toidupoe arvetest wc-paberit ja hambapastat välja noppima, et teada saada täpne toidule kuluv osa. mis selle mõte on? ma arvan, et mul moodustavad need esmatarbekaubad vast 5% toidupoes kuluvast rahast, samas restoraniarved võivad asjaolude kokkusattumise korral moodustada teist sama palju kui kuus söögile kuluv raha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.10 21:57; 01.11 10:28; 01.11 20:16; 01.11 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme 4-liikmeline pere + kass. Suure söömaga mees. 3-aastane ja 1-aastane. Ja mina.

Meil on tehtud üks ühine konto, kuhu knname majapidamisraha Hetkel laekub sinna koos lastetoetustega 600 eurot kuus. Selel raha eest ostame süüa ja majapidamistarbed, mähkmed nooremale, aegajalt ka bauhofist väiksemad ostud, mõnikord laste riided, ag amõnikor dostan ka lasteriided eralid,s õltuvalt jälle, et ka son kallim asi või kui kuu lõpus majapidamisarvel enam eriti raha ei ole, aga minu isiklikul arvel on veel piisavalt.

Ütleme nii, et ei jagu kuuks ajaks hästi. Mingil määral muidugi kulub rohkem 1-aastase lapse tõttu no ja et üleüldse võrreldes aasta-tagusega on nüüd 2 last ülalpidamisel ju. Esiteks mähkmed ja ta päris 100% ei ole samal toidul kui meie, nt enne ööund saab maitsestamata jogurtit puuviljapüreega ja noh, need poepüreed on päris kallid, a ga ise ei viitsi teha 😀 Samuti pudru sisse ei pane veel moosi vaid suhkruta puuviljapüreed. Köögiviljade peale kulub ka päris palju – kuna vanem laps sooja toidu sees köögivilju ei söö, küll aga sööb värskelt, siis ostan alati köögiviljus elle arvestusega, et laps saaks neid niisama krõmpsutada, siis vähemal tmul süda rahul, et sööb köögivilju 🙂

Mees ikak mainib, et tuleb see kolmas laps ära teha, siis saame rikkaks :D:D

Olen ka mõelnud, et peaks üks kuu kõik tsekid alles hoidma, et mida me siis sellest ühisest rahast ostame ja kuhu kulub kõige rohkem. Jäätist sööme küll palju 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu eilne poearve oli 89€.
käisin hulgilaos, ostsin täis nii külmkapi kui sügavkülma: palju soodushinnaga tooteid (hulgipakendis hakkliha, kanafilee, 2x 0,5kg juustu, sügavkülmutatud taigen jne), hunnik koerakonserve, uuendasin kõikide pudruhelveste valikut, tavatoit (piim, leib, sai, konservid, puuviljad, juurikad jne), lisaks šampoonid, vedelseep, midagi veel.

üldiselt käin hulgilaos korra kuu-pooleteise tagant ja siis on selline suur arve. lisaks käib siis keegi vahepeal 2-3x nädalas põhiliselt piimavarusid jmt nipet-näpet juurde ostmas.

peres 3 täisealist. mina, mees ja gümnasistist poeg + suure koera kutsikas (kes vajab palju lihaollust). toidukraami kulub palju, sest töötame mehega mõlemad põhiliselt kodus, ehk siis 3 toidukorda päevas.
minumeelest kulub meil toidule ja esmatarbekaupadele (hügieenitarbed, kodukeemia, koeratoit jmt) vast tõesti 400-500€ kuus vähemalt.

ahjaa… mõnikord on nii, et ostad küll perele süüa, aga… see varastatakse või rikutakse üldse ära. nt eile ostsin ilusa suure mango, 1/3 sellest lõikasin salati sisse, ülejäänu jäi kapile, lõikelauale, oli mõeldud magustoiduks, kui poeg ühel hetkel avastas, et üleni karvane poolik mango vedeles hoopis esikus, koorel kutsika hambajäljed. kurjaks ja kurvaks tegi 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelle mees sööb 1kg liha korraga- no siin on pidevalt räägitud, et mina küll ei saa perele kilost hakklihast kotlette teha, mees sööb üksi need 20 kotletti ära ja teistele ei jää…või, et kui teen ahjukana siis saame napilt 3-kesi 1 söögikorra(naine koiva ja laps tiiva, ülejäänu sööb mees), põhjendusega, et mees ei saa lihata söönuks st sööbki liha, kapsas-porgand on jänese toit ja minu mees seda küll ei söö.
🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 12:47; 01.11 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks neid kasse ja koeri siia kirja vaja panna?
meil 2 täiskasvanut, lapsed 18,14,13,6.
augustis toit ja majap.vahendid 682.-, septembris 671.-, oktoobris 643.-
koer ja kass söövad loomatoitu. iga paari kuu tagant ostan neile 12kg ja 15kg koti. kassi oma maksab 55.- ja koera oma 36.-

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 31.10 kl 12:10 vastaja ning mina pere toidukulusid arvestades arvestasin sisse küll tööajal söögikohas söödud toidu kulu, aga nt perega nädalavahetusel väljas söömise kulu on pigem minu jaoks meelelahutuse kulu. Vahe on selles, et tööpäeval lõuna söömine on vältimatu, aga nt laupäeval restorani sööma minek ei ole vältimatu, see on pige´m lõbustus. Kui mingil põhjusel peaks olema rahaliselt kitsam aeg, siis sellised restoranikülastused võib vabalt ära jätta ja sellest mitte midagi ei juhtu, või siis valida väljasöömiseks odavama hinnaklassiga nt mõne kohviku.

Ühest küljest on sul õigus, et on meelelahutus, aga samas, minu meelest täiesti arvesse võtmata jätta restoraniskäiku siiski ka ei saa. Restoraniskäik ei ole ju õhtusöögile lisaks, vaid selle asemel, ehk et mingid kulud oleksid sul ju ka siis, kui on rahaliselt kitsam aeg. Muidu kukubki nii välja, et hommikul haarad teel tööle putkast sooja saia ja kohvi, lõunat sööd töökoha sööklas, õhtul lähed perega restorani, ja nädala lõpus ajad rinna kummi, et toidukulud puudusid sel nädalal täielikult. Või hea küll, rinda kummi sina ehk ei aja, aga kui need kitsamad ajad on käes, siis imestad, et kuidas headel aegadel sai küll 400 euroga kuus ja hindu vaatamata hakkama, aga näe, kitsastel aegadel enam ei saa, kuigi katsud odavamaid tooteid osta. Restoraniskäikude ignoreerimine ei anna sulle päris õiget ettekujutust, mis su tegelikud toidukulud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 08:25; 01.11 18:42; 01.11 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 31.10 kl 12:10 vastaja ning mina pere toidukulusid arvestades arvestasin sisse küll tööajal söögikohas söödud toidu kulu, aga nt perega nädalavahetusel väljas söömise kulu on pigem minu jaoks meelelahutuse kulu. Vahe on selles, et tööpäeval lõuna söömine on vältimatu, aga nt laupäeval restorani sööma minek ei ole vältimatu, see on pige´m lõbustus. Kui mingil põhjusel peaks olema rahaliselt kitsam aeg, siis sellised restoranikülastused võib vabalt ära jätta ja sellest mitte midagi ei juhtu, või siis valida väljasöömiseks odavama hinnaklassiga nt mõne kohviku.

Ühest küljest on sul õigus, et on meelelahutus, aga samas, minu meelest täiesti arvesse võtmata jätta restoraniskäiku siiski ka ei saa. Restoraniskäik ei ole ju õhtusöögile lisaks, vaid selle asemel, ehk et mingid kulud oleksid sul ju ka siis, kui on rahaliselt kitsam aeg. Muidu kukubki nii välja, et hommikul haarad teel tööle putkast sooja saia ja kohvi, lõunat sööd töökoha sööklas, õhtul lähed perega restorani, ja nädala lõpus ajad rinna kummi, et toidukulud puudusid sel nädalal täielikult. Või hea küll, rinda kummi sina ehk ei aja, aga kui need kitsamad ajad on käes, siis imestad, et kuidas headel aegadel sai küll 400 euroga kuus ja hindu vaatamata hakkama, aga näe, kitsastel aegadel enam ei saa, kuigi katsud odavamaid tooteid osta. Restoraniskäikude ignoreerimine ei anna sulle päris õiget ettekujutust, mis su tegelikud toidukulud on.

no ma ei tea, minu meelest suudab iga mõtlev inimene vahet teha, kas väljas söömine on eesmärgiga kõhtu täita või meelelahutuslik. see 10€, mis mul väljas söõmise arvelt kodus kasutamata jääb, ei löö ju arvepidamist uppi. see 150€, mille restoarniarvena toidureale lisaksin, aga moonutaks pilti päris palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.10 21:57; 01.11 10:28; 01.11 20:16; 01.11 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 10€, mis mul väljas söõmise arvelt kodus kasutamata jääb, ei löö ju arvepidamist uppi.

Vat-vat. Ma mõtlesin suvel umbes samamoodi. Et tulime lastega orienteerumast, sõitsime mäkist mööda, miks mitte lastele meelehead teha, ainult 10 eurot kord kolme peale. Ja siis kuu lõpus imestasin, et kuidas raha sel kuul nii otsas on… 10 eurot 2 korda nädalas on 80 eurot kuus – 400-eurose kuu toidurahaga arvestades tähendab see tervelt viiendikku lisaks, ei saa minu meelest küll öelda, et selle arvestamata jätmine pilti ei moonuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 08:25; 01.11 18:42; 01.11 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palju läheb, kuna ostame kvaliteetset toitu sh. mahe täisterahelbeid, jahu jms (on kindel tootja, kelle oma ostame). Peres on 3 liiget + kass, kassi konservidele läheb kuus ca 20-30 eurot. Lõunat sööme mehega väljas 2x 4-5 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Kodunurk palju teie perel toidupoes kulub?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.