Esileht Kodunurk palju teie perel toidupoes kulub?

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: palju teie perel toidupoes kulub?

Postitas:

see 10€, mis mul väljas söõmise arvelt kodus kasutamata jääb, ei löö ju arvepidamist uppi.

Vat-vat. Ma mõtlesin suvel umbes samamoodi. Et tulime lastega orienteerumast, sõitsime mäkist mööda, miks mitte lastele meelehead teha, ainult 10 eurot kord kolme peale. Ja siis kuu lõpus imestasin, et kuidas raha sel kuul nii otsas on… 10 eurot 2 korda nädalas on 80 eurot kuus – 400-eurose kuu toidurahaga arvestades tähendab see tervelt viiendikku lisaks, ei saa minu meelest küll öelda, et selle arvestamata jätmine pilti ei moonuta.

ei-ei, sa said valesti aru. 10€ on see raha, mis ma väljas söömise arvelt nö säästan oma kodutoidu arvepidamises, see on raha, mis ma muidu oleks kodus toidu valmistamisele kulutanud. 10-eurosed väljas söömised, mis on tehtud kõhu täis saamise eesmärgil, tuleks kindlasti toidukuludesse arvestada. jutt oli restoraniarvetest, mis on oluliselt suuremad ja on tehtud meelelahutuse eesmärgil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.10 21:57; 01.11 10:28; 01.11 20:16; 01.11 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sa oled just lahendanud saladuse, kuidas mõnel perel toiduks 50 eurot nädalas kulub. ???? Tuleb lihtsalt rohkem restoranis süüa!

Muide, seda ma olen ise ka kahtlustanud, et need, kel väidetavalt väga vähe läheb toidu peale raha, ei ole sinna sisse arvestanud kogu sööki. Näiteks, töö juures sööklas söödud lõunad, kohvikust ostetud saiakesed ja muud väljassöömised. Ilmselt ei arvestata ka lasteaia söögiraha.

Ma jällegi paneks kirja isegi kinos söödud pop-corni ja coca (kui ma neid vähegi tarbiks) 🙂

Nii, et soovitaksin kõikidel arvepidajatel täpselt läbi mõelda, kas mõned ostud, mis ju ka tegelikult suust sisse lähevad, mitte märkimata jää.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.10 11:00; 31.10 20:00; 31.10 20:01; 31.10 22:03; 02.11 00:02; 02.11 00:20; 05.12 23:40; 08.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 31.10 kl 12:10 vastaja ning mina pere toidukulusid arvestades arvestasin sisse küll tööajal söögikohas söödud toidu kulu, aga nt perega nädalavahetusel väljas söömise kulu on pigem minu jaoks meelelahutuse kulu. Vahe on selles, et tööpäeval lõuna söömine on vältimatu, aga nt laupäeval restorani sööma minek ei ole vältimatu, see on pige´m lõbustus. Kui mingil põhjusel peaks olema rahaliselt kitsam aeg, siis sellised restoranikülastused võib vabalt ära jätta ja sellest mitte midagi ei juhtu, või siis valida väljasöömiseks odavama hinnaklassiga nt mõne kohviku. Samas lõunasööki ära jätta ei saa (saab vaid otsida tasukohasemaid alternatiive). Mõni teine pere võib hoopis teisiti jälle arvestada, aga see oli lihtsalt minu lähenemine, et kuidas meie pere jooksvateks kuludeks 400-450 sain. Kuna seal sees on ka hügieenitabed, siis laias laastus ehk puhtalt toidule läheb nii 350-400 eurot kuus.

Ma ei tea, mu meelest ajab see pildi kuidagi segaseks. Võimalik, et ma olen liiga must-valge inimene, aga kui ma tahan teada, kui palju mul konkreetselt TOIDU peale kulub, siis ma tahan, et selles arvestuses poleks hambapastat ja vetsupaberit. Niimoodi olen ma ka siiani oma arvepidamist teinud. Ma ei tee igakuiselt, vaid kord aastas või harvemgi. Nüüd, tänasest hakkasin ka ja teen seda kuu aja jooksul. Kogun kõik tšekid aknalauale ja siis kui mingi päev on viitsimist võtan esmatarbekaubad arvetelt maha. Minu jaoks see pole keeruline, sest tavaliselt ostan esmatarbekaupu alati hulgi ja soodustustega. Ja sellepärast mul päris igapäevastel poetšekkidel neid kulusid polegi.
Lisaks läheb kindlasti eraldi kassitoit ja alkohol.

Restoraniskäik võib ju meelelahutus olla, aga nagu eelnevalt ütlesin, siis see meelelahutus läheb ju ikka suust sisse ja täidab kõhtu. Kodus jääb siis üks või kaks toidukorda ilmselt söömata ja sellevõrra mingi summa kulutamata. Kui restoranis söömine oleks üks-kaks korda aastas ettetulev sündmus, siis ehk tõesti võiks selle välja jätta, kui tahta saada keskmist pilti, keskmisest toidukulust. Aga, kui käia restoranis nagunii teatava regulaarsusega, siis pigem võiks see ikka sisse arvestatud olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.10 11:00; 31.10 20:00; 31.10 20:01; 31.10 22:03; 02.11 00:02; 02.11 00:20; 05.12 23:40; 08.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 inimest (kooliealine laps ja kaks lasteaialast) ning kaks kassi. Nädalas ca 200eur + väljas söömised 1-2x nädalas ca 100eur otsa. Alkoholi, tubakat ja loomseid tooteid ei tarbi, sellevõrra kulub vähem. Samas leian et võiks veidi vähem kuluda küll. Näen, et on vabalt võimalik vähem kulutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suuda arvet pidada. Ühe korra elus olen proovinud ja vist 2 kuud pidasin vastu.
Aga kui mees arvab, et kulub liiga palju, siis tasub ju vähemalt üks kuu arvet pidada ja analüüsida. Teine asi, et mingeid suuremaid asju, nt liitrist oliiviõli, päris iga kuu ei osta. Mõned ostavad sügisel keldrisse koti kartuleid ja kasti juurvilja. No see selleks. Las mees vaatab kuu lõpus ostude nimekirja ja ütleb, mida sealt oleks võinud ostmata jätta või odavama variandiga asendada. Kui probleem on rahas, tõesti ei tule palgaga välja, siis saab alati odavamalt kombineerida. Näiteks tatrapudru asemel tanguputru süüa (tõsi, kruupide keetmise energiakulu vist teeb tooraine hinna tasa, kui teil just ahikütet pole) – või oliiviõli asemel rapsiõli. Vähem valmistooteid osta, rohkem ise valmistada. Aga kui tegelikult rahamuret ei ole, kas siis on mõtet põdeda – äkki tahad aega teisiti kulutada kui kokkamisele või milleks keelata endale vahel ka delikatesse.
Peaasi kui te toitu sageli ära ei viska! Kui iga päev kipub mingi söök prügikastis lõpetama, tuleb küll oma harjumused üle vaadata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 16:41; 07.11 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahamuret pole, pigem on tegemist teoreetilise aruteluga. Poes käime me mehega koos, nii et seda ei ole, et ta süüdistaks mind, et ma liiga kalleid asju ostan või palju ostan. Järele meil ka eriti midagi ei jää, harva viskame toitu ära. Valmistooteid me ka ei osta, kuna töötan osalise koormusega kodus ja mul on aega rahulikult ise süüa teha.
Kui ma mehele ütlesin, et teen novembris kulude ülevaate, siis ta ütles ka seda, et meil on ju osa asju juba oktoobris ostetud. Minu jaoks see pole probleem, kui on õlipudel või suur jahukott kasvõi septembrist. Samamoodi me ostame ju novembris asju, mis jäävad veel detsembrisse. Võib-olla, et tasuks teha pikemalt kui kuu, nt kolm kuud. Aga detsembris on vahepeal jõulud, mis löövad arvestamise sassi.
Tore lugeda, et siin on veel teisi, kes hakkavad ka oma arvetel silma peal hoidma. Teeks siis nii, nagu see “Septembris ei joo!” teema, et teeme kuu lõpus kokkuvõtted. Kas keegi avastas midagi üllatavat ka enda jaoks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 10:35; 02.11 21:47; 08.12 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teengi hetkel pere kulu – tulude ülevaadet. Ja otseloomulikult läheb toidu sisse väljassöömised ja tööl söömine. Poeskäigu tsekilt nopin välja olme (majapidamistarbed, hügieenitooted), ka kinkideks minevad asjad (nt kohv, sokolaad), ajakirjad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 19:50; 04.11 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma elan kahe lapsega üksi ehk me oleme 3-liikmeline pere ja keskmiselt kulub kuus 400 eurot toidule. Seda on palju minu arust. Kooli- ja lasteaiatoitu pole siia arvestanud. Väljas söömine on see, mille peale kulub. Me sööme kahjuks palju väljas, sest käime tihti linnas ja see sõit on pikk ning keegi meist ei kannata tühja kõhuga pikka sõitu. Alati sööme enne kõhu täis ja need arved naljalt alla 10 euro ei tule, tavaliselt ikka 15-17. Töölõunad teen kodus kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu arust iga pere peab ise otsustama, kui palju on paras söögile kulutada ja kui palju palju. Mitte et üldse 3-liikmelisel perel 400 eurot palju on – võib ehk öelda, et kui pere sissetulek on nii-ja-nii suur, siis on 400 eurot palju, saaks ka odavamalt. Tegelikult on igas tavalises toidupoes saada sellise kilohinnaga ekstravagantseid tooteid, et mina sinnapoole teist korda ei vaatagi. Aga väga võimalik, et nende hulgas on väga maitsvaid asju. Kui selliseid tooteid sageli osta, kujuneb ühe kuu toidukulu kindlasti ikka palju suuremaks. Aga ma põrmugi ei kadesta neid, kes kalleid tooteid ostavad – elavdavad sellega ju meie majandust!

Isegi Postimehes oli neil päevil vastavateemaline artikkel: https://sobranna.postimees.ee/4298541/margid-et-sa-raiskad-toidule-liiga-palju-raha?_ga=2.80798046.890856055.1510039044-1714596832.1510039041.

Ma vaataks korra neid punkte.
1. Sul läheb sageli toit külmikus roiskuma. – Jah, see on minu silmis väga suur argument. Toidu raiskamine on väga ebaeetiline. Veel hullem, kui visatakse ära tegelikult veel kõlblik, nt ainult üks päev üle tähtaja läinud toiduaine.
2. Alati tundub, et midagi pole süüa. – Sellest punktist ma ei saa hästi aru. Juhtub vist väga eluvõõrastel inimestel.
3. Sa ei tea, kui palju toiduained maksma peaks. – Kui palk võimaldab, pole ju vajagi.
4. Sa ei vaata poearvet. – Samad sõnad.
5. Poes käimine tähendab alati suurt kulu. – Samad sõnad. Need kolm punkti võiks vabalt üheks kokku panna.
6. Sul on kelder/sahver/köögikapid täis toitu, mida sa ei puutu. – Vaata esimest punkti.
7. Sa ostad tükeldatud ja ettevalmistatud toiduaineid. – Kui rahakott kannatab, miks mitte. Ainult et nii mõnelgi juhul saab ise värskelt tehes maitsvama toidu.
8. Sa ei oska sõpradega kokku saades muud teha kui söömas käia. – See on mõnedes kultuurides tavapärane, et kohtutakse õhtusöögil. Aga kui ikka raha pole, siis inimene nagunii ju ei lähe kallitesse söögikohtadesse.
9. Sa käid kallis poes, sest seal on mõnusam atmosfäär. – Ilmselt inimene siis teab, mille eest ta maksab.
10. Sa ostad toitu selleks, et tuju tõsta. – Ilmselt kehtib mis tahes šoppamise kohta.
11. Sa ei kasuta ostunimekirja. – Minu jaoks oli see uus mõte, et ostunimekiri aitab ka liiga palju ostmise vastu. Minul aitab ta ostmata unustamise ja teist korda poodi minekule aja raiskamise vastu.
12. Sa viskad toidujäägid minema. – Vaata esimest punkti.
13. Sa käid poes tühja kõhuga. – See on vist tõesti õige.
14. Sa ei võta tööle oma toitu kaasa. – No sõltub töökohast. Mõnel pool ilmselt pole see võimalik. Aga ise ma küll olen pärast kodulõunatele üleminekut oluliselt kokku hoidnud.

Kokkuvõtteks: raiskamisele viitavad selles nimekirjas ainult mõned punktid. Kui inimesel raha jätkub, miks mitte seda kasutada kallites poodides ja restoranides. Me ei heida ju miljonärile ette, et ta “raiskas” õhtusöögi peale mitusada eurot! Tippkokad jääks ju tööta, kui ta seda ei teeks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 16:41; 07.11 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres 4 liiget, ema, isa ja kaks alla 6 aastast last. Tavaliselt ostame kord nadalas koik vajaliku sh kodukeemia, mahkmed, koeratoit, sook jne ja arve on 120-200 euro vahel seega laheb kuus kokku umbes 600 ja peale eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema: palju teie perel toidupoes kulub?

Vastan ainult pealkirjale, ilma teisi vastuseid lugemata.

Elame mehega kahekesi ja iganädalaselt kulub toidupoes 70-80 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja eri(toitumis)vajadusega teismeline. Hetkel umbes 50 eurot nädalas, aga üksi elades saan vabalt hakkama 15-20 euroga nädal. Toitun muidugi ka hoopis teisiti, kui siit teiste kohta loen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks neid kasse ja koeri siia kirja vaja panna?
meil 2 täiskasvanut, lapsed 18,14,13,6.
augustis toit ja majap.vahendid 682.-, septembris 671.-, oktoobris 643.-
koer ja kass söövad loomatoitu. iga paari kuu tagant ostan neile 12kg ja 15kg koti. kassi oma maksab 55.- ja koera oma 36.-

Nii nagu erinevad inimeste kulutused söögile, on ka loomadega. Nt mul on kaks suurt koera kehakaaluga 40 kg ja nende päevane toiduraha on kahe peale 6.- päevas (sisaldab kvaliteetset kuivtoitu, keefiri ja lihakraami / koolitusmaiuseid). See teeb ca 180 eurot kuus ehk 90 eurot koera kohta. Minu meelest on see suur summa, aga ma ei näe kusagilt ka võimalust kokkuhoiuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud lubasid novembris arvet pidada. Paneme siis tulemused letti.

Mul on 3-liikmeline pere ja novembris läks toidule 600 eurot. Kusjuures, väljas söömas käisime vaid 1 kord ja sedagi lapsega kahekesi. Imelikult palju ikka läks, sest mul on praegu dieet ja söön tavapärasega võrreldes ülivähe. Kui oleksin tavapärasel hulgal söönud, ei tea, mis summa siis veel oleks olnud.

Minu arvestuses on ainult söök. Ja valdavalt ostan poest kollase hinnasildiga tooteid. Alkoholi selle arvestuse sees ei ole. Selle peale läks ka liiga suur summa. Ehkki me ei ole üldse suured tarbijad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.10 11:00; 31.10 20:00; 31.10 20:01; 31.10 22:03; 02.11 00:02; 02.11 00:20; 05.12 23:40; 08.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres 3 lasteaialast ja 2 täiskasvanut.
Tavaliselt arvestan, et 2 Selveri ca 40.- tellimust nädalas ja mees käib ka vahepeal poes, arvestada max 200.- ( u nii, et mina ostan leivad ja muu hädavajalikuma, mees käib ostab “midagi head” juurde, mis on ka kallim), seega kuu toidu- ja esmatarbekaupade raha on 500-600. Ei hoia kokku ja ei larista ka hullult, aga ostan kõike mis vaja. Teatud lisakulu on eritoitumine (GVKV gluteeni ja piimavaba, saiapäts on ca 4.- ja jahu ka sinnakanti tavalise 70 sendi asemel).
Võtsin huvi pärast välja novembri, e-selveri arve oli 440.- (sh 2 sünnipäeva toidud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Teema: palju teie perel toidupoes kulub?

Vastan ainult pealkirjale, ilma teisi vastuseid lugemata.

Elame mehega kahekesi ja iganädalaselt kulub toidupoes 70-80 eurot.

ma arvan, et meil nädalas toidule ca 100 eur, kui külalisi käib siis rohkem.
Mehega kahekesi, lõunal tööl kaasavõetud toit, Enamasti sööme õhtusööki kodus. 1x käime kuskil väljas, arve ca 40 eur.
Armastan turul käia, see pigem kallim kui pood. Marjad-moosid-mesi endalt, aga puuviljadele kulub palju. Tomatite osas olen väga valiv, ja neid läheb meil rohkesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Võtsin meie nov poetšekid ette ja lõin arved kokku. Sain summaks 595,28 €. Seal hulgas on ka kodukeemia ja osa hügieenitooteid, mida poest koos toiduga ostame: pesupulber, hambapasta, hügieenisidemed. Pole mehe töölõunaid, mis on u 4 e päevas ehk 20 tööpäeva kohta 80 e. Ei ole ka kahte restoraniõhtusööki u 200 e kord. Olen nõus käoga, et see pole söömine, vaid meelelahutus. Kodus sööksime me sel ajal kõhutäiteks u 5 euro eest pajarooga.
Alkoholi ostame mujalt (mitte Lätist 🙂
Võiks ju muidugi säästma hakata, jätta ostmata šokolaadi ja jäätise. Hoiaks kokku 50 e kuus. Samas mis see annab? 600 e säästu aastas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 10:35; 02.11 21:47; 08.12 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Võtsin meie nov poetšekid ette ja lõin arved kokku. Sain summaks 595,28 €. Seal hulgas on ka kodukeemia ja osa hügieenitooteid, mida poest koos toiduga ostame: pesupulber, hambapasta, hügieenisidemed. Pole mehe töölõunaid, mis on u 4 e päevas ehk 20 tööpäeva kohta 80 e. Ei ole ka kahte restoraniõhtusööki u 200 e kord. Olen nõus käoga, et see pole söömine, vaid meelelahutus. Kodus sööksime me sel ajal kõhutäiteks u 5 euro eest pajarooga.
Alkoholi ostame mujalt (mitte Lätist ????
Võiks ju muidugi säästma hakata, jätta ostmata šokolaadi ja jäätise. Hoiaks kokku 50 e kuus. Samas mis see annab? 600 e säästu aastas.

Nii naljakas on lugeda, et “söök” on küll pesupulber ja hügieenisidemed, aga kindlasti mitte restoranis söödud söök.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 31.10 11:00; 31.10 20:00; 31.10 20:01; 31.10 22:03; 02.11 00:02; 02.11 00:20; 05.12 23:40; 08.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pere 3 liikmeline:mina, suure söömaga mees ja kohe 2 aastaseks saav(sama suure isuga kui mina) laps. Lisaks suur koer. Toiduraha eelmine ja üleeelmine kuu 230 ja 250. Mähkmed, hambapasta, pesugeelid jms eraldi arvestuses. Eelistan suures osas mahetoitu…no u 50% ostetud kraamist. Juurikad kõik ämmalt, marjad-moosid-siirupid-jms hoidised enda korjatud-valmistatud. Lapsega oleme kodused. Kuna emapalk läbi, siis natuke jälgin mida ja kui palju ostan. Kuna olen alles nö värske kodune perenaine ja pole seni vajadust olnud väga tõsiselt kokata, siis paremate kokkamisoskustega saaks veel ehk summat vähendada. Võiks vähem poolfabrikaate olla????.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa vastad siis siin, kui öelda ei oska. Küsiti ju palju läheb, mitte, kes ei oska öelda mitte muffigi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine kuu toidu ja esmatarvete peale 598€. Peres ema, isa ja laps, koer ja jänes ka. Olen teinud iga kuu tabelit kuhu läheb poes kulutatud ja väljas söömas käidud raha. Eraldi on näiteks kino, lapse trenn, lapse kindlustus, elekter, kodulaen jne. Üritan vaadata kuhu läheb minu raha. Tegelikult on päris huvitav, juba üle aasta olen sellist arvutust tavalises exeli tabelis pidanud.
Proovisin ka sööki eraldi arvutada aga see kiskus jaburaks. Nimelt tahtsin näha mida, palju ja kui kallilt me sööme. Tegin tabeli kus olid kuluartiklid kirjas nt piim, sink, kartul jne igapäevane arvestus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Kodunurk palju teie perel toidupoes kulub?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.