Esileht Koolilaps Palju Teil õetajale kingiraha korjatakse kooliaasta lõpu puhul?

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Palju Teil õetajale kingiraha korjatakse kooliaasta lõpu puhul?

Postitas:

mina jälle arvan, et õpetajal ja õpetajal on vahe. meie lapsel oli algklassiõpetaja selline, et…noh lihtsalt unistuste õpetaja nii lastele kui vanematele. ja kõigile tundus lausa loomulik teda tänada iga aasta nii jõulude ajal kui aasta lõpus ja kujutaga ette ka sünnipäeval õnne soovida. kingituste maksumus oli väga erinev. järgmise õpetajaga seda traditsiooni ei tekkinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 09:15; 07.06 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina jälle arvan, et õpetajal ja õpetajal on vahe. meie lapsel oli algklassiõpetaja selline, et…noh lihtsalt unistuste õpetaja nii lastele kui vanematele. ja kõigile tundus lausa loomulik teda tänada iga aasta nii jõulude ajal kui aasta lõpus ja kujutaga ette ka sünnipäeval õnne soovida. kingituste maksumus oli väga erinev. järgmise õpetajaga seda traditsiooni ei tekkinud.[/tsitaat]

meil sama. Igaüks pani oma tunde järgi ja kogunes ka umbes 100 euri. Ja tõepoolest, ka sünnipäeval ja jõuludel sai meeles peetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu neljast lapsest noorim lõpetab gümnaasiumit; õpetaja kingirahaks korjati 2¤ Ma olin positiivselt üllatunud, et selline tagasihoidlik summa; kuna arvasin, et 5¤ ikka koguvad. Lapsi klassis 28

Ma ei saa samuti aru, mis suurusehullustus nende kingitustega on. 500¤ kingitus on selgelt üle pakutud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps lõpetab 9 klassi ja õpetaja kingiks korjati 11 euri. See on minu jaoks ikka liig, mis liig. Plaanitakse veel kinkida mingi maal. Niigi on lapse lõpetamisega seoses nii suured kulutused olnud ja siis veel see ka. Ma ei saa aru sellest, tõesti ei saa. ja kui teised kõik maksavad, siis ei saa ju ainult meie maksmata ka jätta, kuigi juba vahepeal mõtlesin, et ei maksa jah. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katliin kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps lõpetab 9 klassi ja õpetaja kingiks korjati 11 euri. See on minu jaoks ikka liig, mis liig. Plaanitakse veel kinkida mingi maal. Niigi on lapse lõpetamisega seoses nii suured kulutused olnud ja siis veel see ka. Ma ei saa aru sellest, tõesti ei saa. ja kui teised kõik maksavad, siis ei saa ju ainult meie maksmata ka jätta, kuigi juba vahepeal mõtlesin, et ei maksa jah. :([/tsitaat]
See on prioriteetide küsimus. Sa lähed juuksurisse, maniküüri vms. ja maksad mõtlematult ühekordselt selle raha (või isegi rohkem). Su laps lõpetab põhikooli ja äkki on Sul sellest rahast kahju.Mina usun, et minu lapse klassijuhataja tahab minu lapsele parimat ja seetõttu väärtustan ka temale lõpukingi tegemist.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katliin kirjutas:[/small]

See on prioriteetide küsimus. Sa lähed juuksurisse, maniküüri vms. ja maksad mõtlematult ühekordselt selle raha (või isegi rohkem). Su laps lõpetab põhikooli ja äkki on Sul sellest rahast kahju.Mina usun, et minu lapse klassijuhataja tahab minu lapsele parimat ja seetõttu väärtustan ka temale lõpukingi tegemist.[/tsitaat]

Sõbranna juukseid lõikan mina, maniküüri teeb endale ise, lapsele vaja ju kooli lõpetamiseks riided osta+ nagunii kogu aeg kasvaval lapsel igasugused vajadused. Õpetaja 10-eurine kink EI OLE prioriteet.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.06 14:09; 06.06 15:35; 06.06 22:43; 07.06 15:03; 07.06 21:08; 08.06 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katliin kirjutas:[/small]

See on prioriteetide küsimus. Sa lähed juuksurisse, maniküüri vms. ja maksad mõtlematult ühekordselt selle raha (või isegi rohkem). Su laps lõpetab põhikooli ja äkki on Sul sellest rahast kahju.Mina usun, et minu lapse klassijuhataja tahab minu lapsele parimat ja seetõttu väärtustan ka temale lõpukingi tegemist.[/tsitaat]

Ma ei ole kingi vastu, aga see kink ei pea ju olema nii kallis. See teeb klassipeale kokku ikka üüratu summa. Klassis 26 last.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katliin kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei ole kingi vastu, aga see kink ei pea ju olema nii kallis. See teeb klassipeale kokku ikka üüratu summa. Klassis 26 last.[/tsitaat]

No aga see õpetaja ongi ju üüratult tähtis kõikide nende 26 lapse jaoks.
Kas loogika on selles, et vahet pole, palju kinkijaid on: kingi väärtus 20-kesi tehes peab olema sama mis üksinda tehes?

Mina isiklikult olen selline inimene, kes absoluutselt ei solvu mitte kunagi, kui kinki üldse ei tehta. Pigem peaks olema kink kasvõi 10 aastat tegemata, aga kui juba kink, siis olgu korralik.

Kui kogutakse 1 ja 2¤ – mida te siis ostate selle eest? Mingit koormusmaterjali klaasriiulitele?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 11:50; 06.06 15:27; 06.06 15:44; 06.06 15:45; 07.06 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katliin kirjutas:[/small]

See on prioriteetide küsimus. Sa lähed juuksurisse, maniküüri vms. ja maksad mõtlematult ühekordselt selle raha (või isegi rohkem). Su laps lõpetab põhikooli ja äkki on Sul sellest rahast kahju.Mina usun, et minu lapse klassijuhataja tahab minu lapsele parimat ja seetõttu väärtustan ka temale lõpukingi tegemist.[/tsitaat]
Kink ei ole ometi võrreldav teenuse eest maksmisega. Selle loogika järgi peaks siis juuksurile ka kingi ostma lisaks.
Minu meelest on 2-3¤ õpilase kohta täiesti piisav summa kingituse jaoks.
Krooniajal korjati teil siis ka 150-200kr per nägu või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 22:46; 07.06 17:22;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kink ei ole ometi võrreldav teenuse eest maksmisega. Selle loogika järgi peaks siis juuksurile ka kingi ostma lisaks.
Minu meelest on 2-3¤ õpilase kohta täiesti piisav summa kingituse jaoks.
Krooniajal korjati teil siis ka 150-200kr per nägu või? [/tsitaat]

Meil olid ka krooniajal summad alates 100 kroonist. Kuna meil on superõpetaja, siis tegime talle sel aastal ühe verstaposti lõppemisel korraliku kingituse. Leppisime kokku, et iga pere kannab vahemikus 10-30¤, nii nagu perel on võimalik.
Kuid ma ei oska öelda, kas meie oleks sama summaga nõus olnud, kui oleks olnud keskpärane õpetaja. Hetkel on raske end teise situatsiooni panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katliin kirjutas:[/small]
No aga see õpetaja ongi ju üüratult tähtis kõikide nende 26 lapse jaoks.
[/tsitaat]

Õpetaja headust siis mõõdetakse raha, hinnalise kingitusega? Elagu meie materiaalne maailm!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.06 14:09; 06.06 15:35; 06.06 22:43; 07.06 15:03; 07.06 21:08; 08.06 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Õpetaja headust siis mõõdetakse raha, hinnalise kingitusega? Elagu meie materiaalne maailm!
[/tsitaat]
aga miks sa nii võtad? kingitusega näitad tänu ja mõnele tahad seda näidata ja mõnele mitte. meie klass on kinkinud õpetajale nii laste käsitööd kui kunstniku ehte. ei arva, et kingituse maksumus nüüd midagi väljendab, vaid tahe kinkida ja tänada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 09:15; 07.06 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie õpetajale korjati 4¤ lapse pealt. 2 klassi lõpp lihtsalt tänu õpetajale samas teise poisi õpetaja said vaid lilled. Ikka on asi kinni selles inimeses kelle käe-all su laps õpib.

Teemast välja: ise sai algkoolis käidud veel nõuka ajal ja õpetaja sai klassilt kingiks hõbedast kõrvarõngad ei tea kus vanemad toona need välja ajasid. Müüd on see sama õpetaja ka minu lapse osade tundide andja ja koolis käies olen täheldanud, et õpetajal on siiani kõrvas meie kunagine kingitus möödas nii u.23 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Õpetaja headust siis mõõdetakse raha, hinnalise kingitusega? Elagu meie materiaalne maailm!
[/tsitaat]

Samad sõnad – mida kallim kingitus, seda suurem tänu? Uskuge, õpetaja rõõmustab palju rohkem karukallistuse ja tänusõnade, lapse joonistatud pildi, koos tehtud koogi või isekorjatud lillede üle. Sest neil on lapse endaga ka pistmist ja tänu tuleb südamest.
Kallist kingitust vastuvõttes tunneb õpetaja pigem piinlikkust. Kes muu kui õpetaja teab, kõige paremini, et kõigi perede majanduslik olukord seda tegelikult ei võimalda. Kuna meil käivad erineva sotsiaal-majandusliku taustaga perede lapsed koolides ja lasteaedades koos, siis ühiskingitus, kui seda üldse teha, peab lähtuma kõige vaesemate, mitte kõige rikkamate perede võimalustest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 23:22; 08.06 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katliin kirjutas:[/small]
[tsitaat]Plaanitakse veel kinkida mingi maal. [/tsitaat]
see on päris õudne, et kingitakse maale ja ehteid, mis ei meeldigi ehk inimesele.
Kui maalimisest võtsid osa kõik lapsed ise, siis saaks veel aru, aga mingi kunstniku tehtud, mis ei sobigi ehk õpetaja maitsega?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 14:26; 08.06 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooliaasta lõpu puhul NULL eur. Jõulude ajal ja sünnipäeval sai meeles peetud. Aitab nagu küll!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 20:46; 09.06 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]emme2pojaga kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie õpetajale korjati 4¤ lapse pealt. 2 klassi lõpp lihtsalt tänu õpetajale samas teise poisi õpetaja said vaid lilled. Ikka on asi kinni selles inimeses kelle käe-all su laps õpib.

[/tsitaat]

Minu pikaajaline kogemus lapsevanemana on näidanud küll seda, et kinkimine või mittekinkimine on täielikult kinni vanemates.

Minu ühe lapse klassis oli paar jube aktiivset vanemat,üks neist õpetaja perekonnatuttav, kes hoolega raha kogusid. Õpetaja oli närviline ja külma olekuga tegelane. Teisel lapse algklassi klassijuhataja oli tõesti väga tore ja soe inimene, aga kuna oli terve hulk lapsevanemad, kes põhimõtteliselt ei soovinud õpetajale midagi kinkida, siis kes tahtis, see tegi individuaalse kingituse. Ühiskingitusest ei tulnud kordagi midagi välja. Kolmanda lapse klassis tehti kingitusi paar esimest aastat. Kui põhiorganisaatori laps teise kooli läks, siis ühiskinkimine ka soiku jäi. Õpetaja oli ikka endine, ei muutunud kuidagi kehvemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mehele kingiti ka kunagi tänutäheks üks hirrrrrrrmus maal. Ma ei teagi kus pööningul see nüüd vedeleb.
Nagu tõesti, siiras kallistus ja tänusõnad on iga kell parem mingist hirrrmsast maalist (ja igal aastal siis uus? õpetaja võib varsti kuntsizaali avada?).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.06 14:09; 06.06 15:35; 06.06 22:43; 07.06 15:03; 07.06 21:08; 08.06 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Klassis ei ole vähe lapsi, õpetaja kingituseks ostetakse 100 eurone kinkekaart![/tsitaat]
Kuidas üldse õpetajad suhtuvad sellistesse kingitustesse? Omavahel ju ikka arutatakse?

Ma tunneks end ilmselt ebamugavalt kallist kinkekaarti saades. Maali kinkimine on minu arvates üldse kohatu. Selleks peab ju ikka inimest väga hästi tundma. Maal on lisaks veel piisavalt suur asi, seda lihtsalt kuhugi jalust ära ei torka.

Minu laps lõpetas algklassid ja sügisest on uus õpetaja. Praegusele on tehtud jõulukinke ja nüüd siis sel aastal ka kevadel kink. Korjati 2¤, klassis 25 last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil samamoodi, et need agarad rahakogujad kingituste jaoks on õpetaja enda lähituttavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 20:46; 09.06 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpuklasside juhatajad on meil ka välisreise saanud kinkekaartide näol. Ise olen saanud erinevaid kingitusi, nii kinkekaarte kui vaase-küünlajalgu. Ühel aastal sain ka puuvillased sokid ja kommikarbi – see oli küll pisut kentsakas kingivalik, parem siis tegemata jätta. Kõige rohkem meeldivad aga mulle lilled, eriti kui laps ISE tahab kinkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lõpuklasside juhatajad on meil ka välisreise saanud kinkekaartide näol. Ise olen saanud erinevaid kingitusi, nii kinkekaarte kui vaase-küünlajalgu. Ühel aastal sain ka puuvillased sokid ja kommikarbi – see oli küll pisut kentsakas kingivalik, parem siis tegemata jätta. Kõige rohkem meeldivad aga mulle lilled, eriti kui laps ISE tahab kinkida.[/tsitaat]
No ma ei tea, küünlajalg kõlbab aga sokid mitte? Või oli vale number? Samas mälestuseks sokke jah ei jäta, aga küünlajalga vaadates võid ju mõelda, et see on mu 2005a lõpetanud klassilt. Mis vahe on sokkidel ja välisreisil? Mõlemad kasutad ju ära ja sokke ilmselt tunduvalt kauem, pilte mälestuseks saad ju ka mõlemist teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Koolilaps Palju Teil õetajale kingiraha korjatakse kooliaasta lõpu puhul?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.