Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palju vaba aega ja entusiasmi.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Palju vaba aega ja entusiasmi.

Postitas:
Kägu

Olen 2 (1 koolis ja 2. lasteaias)lapsega pereema. Otsustasime, et olen kodune. Töölt tulin ära, kuna poolekohaga ei olnud võimalik seal olla. Nüüd juba mitu aastat kodus. Aga tunnen, et tahaks ikkagi midagi teha.
Mis oleks selline asi, millega tegeleda? Ei ole mõtet teha sajandat ilusalongi või nurgapealset kohvikut. Raamatupidamist paraku ei oska. (Ehk matat ei jaga).
Kes olnud sarnases olukorras, mida olete ette võtnud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Palju vaba aega ja entusiasmi.

kohe saad siit sajandi äriplaani.

aga ma arvan, et otsi parem uus töö.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa tahad teha? Teenida tulu või tegeleda heategevusega? Pane siht paika, siis hakkame sind edasi suunama 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida sa tahad teha? Teenida tulu või tegeleda heategevusega? Pane siht paika, siis hakkame sind edasi suunama :)[/tsitaat]

No kuna kullakohvri otsas ei istu, siis pigem ikka tulu. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No kuna kullakohvri otsas ei istu, siis pigem ikka tulu. 🙂 [/tsitaat]

Juba edeneb, siht on seatud. Ma muidu oleksin soovitanud igavuse peletamiseks vanureid hooldama hakata, aga see ei too ju midagi sisse.
Seega ikka äriline tegevus.
Milline haridus on? Millised hobid sul on? Millega oled varem tegelenud? Kas sul oleks võimalik neid tegevusi panna tulu tooma?
Pane mõte tööle, ja vaata, kas tuleb mingi hea idee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks täiskohaga tööle ei taha minna? Või uut poole kohaga kohta otsida?
Oma äri alustamine paistab sul üle jõu käivat, see on märksa suurem koormus, kui palgatööl käimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama seis, läksin sügisel ülikooli, taas ja hoopsi teist eriala õppima, kui varem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka ripakil.
Elan väikeses kohas, sügisest kaugõppes koolis st 3 päeva kohal nädalas. Ka lapsed 3a ja 5a.
Tööle selliste kõrvalt kuskile ennast pressida ei saanud, kuna haigused lasteaias tavalised ja tänapäeval töölt puududa ei saa… Paljud kohad vahetustega jne… Saaks ka tööle, sõidaks palga maha, töölt tulles rampväsinud ja hakka kodus toimetama.
Kuid jah, raha oleks ju vaja. Plaan ammu juba maale oma enda majandamist mööda põllumajandust ajama hakata, aga vanainimene laidab tänapäeval kõik noore inimese mõtted maha, kuna \”vanasti käis asi ikka niiviisi… nii ikka ei saa!…\”
Eks siis tiksun koolis ja ootan helgemaid aegu.
Raske elada küll vaid mehele toetudes, kelle kuupalk 4-500 eur:(

Ja ma tean, et ma pole kaugeltki ainuke… Mõni rikkama mehega naine lausa naudib seda, aga mul täitsa halb olla enda pärast… Aga kuhu ma loll torman, suht mõtetu. Pigem hallitan toas, kui end bensuraha eest tapan kuskil orjatööl:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

misasja? töölt saab küll tänapäeval puududa. Haigusleht on olemas. Lihtsalt sellepärast mitte tööl käia, et ÄKKI lapsed on tihti haiged? Ju siis pole ikka nii suur häda.
Vat siin oli teema, et kas vaesus on mõtteviis. See viimane on täpselt ehe näide sellest, miks vaesed enamasti jäävadki vaeseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah muidugi saab töölt laste haiguste ajal puududa,kuid kui sa enamus aja ainult puududki,sest kord on üks laps haige siis teine ja kõik kordub pidevalt,siis ma ütleks,et mina küll ei ole kohanud ühtegi tööandjat,kes sellele hästi vaataks.Enamusel juhul lõppeb see ikkagi sellega,et antakse märku,et sind enam ei vajata,kuna selline töötaja on ikka suht tülikas nii töökaaslastele, kes peavad tema töö ära tegema kui ka ülemusele,kes peab kogu aeg kedagi teist organiseerima puuduvat töötajat asendama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siis võetakse haiguslehed mehega kordamööda, leitakse hoidja vms. Kuidas saab olla nii saamatu?
Ja kust te üldse võtate, et laps oleks lasteaias tihti haige? Umbes pooled lapsed on väga harva haiged ka esimesel aastal.
Meil on neli last ja saan tööl käia küll. Jah, vahel nõuab sebimist ja organiseerimist rohkem, aga saab hakkama. Kõike saab, kui tahtmist on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see läheb juba teemast kõrvale küll.. aga 2 last peres on suht tavaline. ma ei saa aru, kuidas osad saavad asjad korraldatud nii, et saavad laste kõrvalt ka tööl käia + majapidamisega tegeleda. aga osade puhul ei tule see kõne allagi. jätma siinjuures välja erandid a la puudega laps vmt.
usa-s on koduperenaiste süsteem hästi pop, sest seal mõnel ametikohal lapsehoolduspuhkus (ja ka sünnituspuhkus) sisuliselt puuduvad. alles kuulsin lugu õpetajast, kes koolist sünnitama läks. ja üleüldse saaks imikuga seal kodus olla kuukese. aga meil ju pole nii.

eks see kodus töötamine on nagu on. briljantseid ideid ja võimalusi pole palju ja vaevalt keegi neid siin foorumis lahkelt teistele jagama hakkaks. sagedamini pakutakse välja a la hoolda/aita vanainimesi, hoia lapsi, tee käsitööd, õmble jm. need on sellised pigem taskuraha teenimise ja tegevuse leidmise asjad… tuluks on seda vist palju nimetada. tulu jaoks nõuab nt ka käsitöö suurt vaeva ja turustamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]siis võetakse haiguslehed mehega kordamööda, leitakse hoidja vms. Kuidas saab olla nii saamatu?
Ja kust te üldse võtate, et laps oleks lasteaias tihti haige? Umbes pooled lapsed on väga harva haiged ka esimesel aastal.
Meil on neli last ja saan tööl käia küll. Jah, vahel nõuab sebimist ja organiseerimist rohkem, aga saab hakkama. Kõike saab, kui tahtmist on.[/tsitaat]

Vaata,kui elada väikses kohas,kus linnani on 45 km,siis ikka naljalt tööl ei käi.Mees on komandeeringus.Oled siin väikses kohas uus,kellegagi ei suhtle,sest olude sunnil pidi maale kolima,kuna siin oli seeaeg odavam korter.
Ja no mina olen aktiivselt tööd otsinud aastast 2009 veebruar ja olen ka ametlikult töötu sellest ajast.Ja mida pole,on töö.Olen käinud ca 10 töövestlusel sel ajal.2-l korral,öeldakse,et esmaspäeval alustad ja siis on kas üks või teine laps helistanud ja siis hakkab üks hämamine pihta ja saadetakse pühapäeva õhtul sms või meil,et me leidsime kompententsema inimese.
Vanaema elab üldse lapsel 145 km kaugusel.
Panin siia isegi kohalikku lehe,et otsin tööd või lapsehoidjat ja mitte ühtki vastust ei tulnud poole aasta jooksul.
Seega saba kinni,nokk lahti ja vastupidi.
Hetkel on tööpakkumine tuttavate kaudu Tallinnas õhus.Kuid see eeldab siiski juba üürikorteri üürimist kus tahetakse ca 3 kuu üür.Kui maaklerilt siis tagatisraha,üüriraha ja maakleritasu.Töötuna pole mul seda kuskilt võtta.Pole ka sugulasi/tuttavaid kes suudaks sellise summa mulle laenata.
Abikaasa palk tuleb ca 500,- euri kuus,vahel vähem,vahel rohkem.
Minu vanemad on surnud,enamus sugulasi on veel hullemas olukorras kui mina,sest ka nemad on hiljuti maal töö kaotanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oled ka üks nendest kes maale maaelu tilu-lilu nautima läks? Siin sageli teemasid olnud, kui äge ikka on kui jänkuke õues õunapuid koorib ja palja lalluga murule saab astuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oled ka üks nendest kes maale maaelu tilu-lilu nautima läks? Siin sageli teemasid olnud, kui äge ikka on kui jänkuke õues õunapuid koorib ja palja lalluga murule saab astuda.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palju vaba aega ja entusiasmi.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.