Esileht Kodunurk palju võib elektriarve tõusta kui hakkan ruumi kütma radikaga?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: palju võib elektriarve tõusta kui hakkan ruumi kütma radikaga?

Postitas:
Kägu

Vana maja köögis on üks suht näotu vana pliit, millel siis süüa tehti ja samas andis ka sooja.
Elekter läheb tänapäeval järjest kallimaks, kas on väga utoopiline mõte hakata seda kööki radikaga talvel kütma? Peaks ju olema igasuguseid radikaid. Ma olin omal ajal füüsikas pehmelt öeldes nõrk, palju see elektriarvele mõjuma hakkaks? Köök umbes 15 m2 suur

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nutiradikas. Kütan 20 ruudust tuba, el. arve kasvas ca 6 eurot kuus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vana maja köögis on üks suht näotu vana pliit, millel siis süüa tehti ja samas andis ka sooja.

Siit võib järeldada, et ega sel köögil mingit arvestatavat ust ega akent ka ees ei ole. Ehk siis tuleks hakata lisaks köögile kütma ka tervet maakera.

2,2kW radikas, elektri hind 5,5 senti kW/h. Tunnis võtab 12 senti.
Ehk kuus 86€, kui kogu aeg taga on ja pool sellest, kui termostaat vahepeal välja lükkab.
Sõltub aknast, sellest, kas kõrvaltuba köetakse, uksest, põrandast, laest ja lõpuks ka sellest, kui palju sooja läbi pliidiukse ja siibrite korstnasse lendab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Siit võib järeldada, et ega sel köögil mingit arvestatavat ust ega akent ka ees ei ole. Ehk siis tuleks hakata lisaks köögile kütma ka tervet maakera.

Ehk kuus 86€, kui kogu aeg taga on ja pool sellest, kui termostaat vahepeal välja lükkab.

Sõltub aknast, sellest, kas kõrvaltuba köetakse, uksest, põrandast, laest ja lõpuks ka sellest, kui palju sooja läbi pliidiukse ja siibrite korstnasse lendab.

Kus sul 5.5 senti elekter maksab? Viimati mul oli 11.9senti, samas oli see paar aastat tagasi, võibolla on nüüd teised hinnad

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kööktuba, 21,5 ruutu. Üks elektriradikas, kahjuks ma ei tea võimsust öelda. selline keskmise suurusega, uuemapoolne, st kaasaegne.

Hoiame seda sees ööpäevaringselt, kui temperatuur on väljas vähem kui -5C. Ehitus- või pigem paigaldusviga – kui seda radikat sees pole, külmub nõudepesumasina sissevool ja kuuma(!) vee toru. Muidu kütab ruumi kõrvalruumis õhksoojuspump, aga radikas on torude juures suht kohe. Mees tegi statistikat, arvutas veid watte ja ütles, et aastas ehk oct(nov)-apr kulub kokku ca 55 eurot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No eks see sõltub paljudest asjadest. Näiteks sellest, kui külm õues on, kui soojaks sa seda kööki tahad saada ja kui külmapidav su maja on.

Aga mul on endal sama seis, et köögis on vaid vana puupliit, mida ma ei kasuta, samas talvel ei taha kogu aeg kõiki uksi lahti hoida ja ega sinna nurga taha kööki see soe ei jõuagi, ikka peab seal ka mingi küttekeha olema.

Mina panin kööki konvektori. Ostsin Bauhofist, sellise, millel led-ekraan ka küljes ja saab seadistada erinevatele temperatuuridele ja erinevatele režiimidele. Näiteks et mingil ajal (öösel) hoiab temperatuuri madalamal ja päeval soojema. Seda saab panna kas põrandale või seina külge, ma kruvisin seina, sest seal ei jää see radikas jalgu.

Kui sa ainult ühte tuba elamisest tahad veidi soojemana hoida, siis elektriarve ei kasva hüppeliselt. Aga kui satub mingi eriti külm periood, siis on ikka tunda, et arve kohe suurem.

Kui sa tahad, et see ruum sul ikka mingit stabiilset sooja hoiaks, siis nii ei saa, et radika ööseks täitsa välja võtad, stabiilselt sees hoidmine on mõistlikum.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mõitslikum oleks juba suuremat osa majast kütta õhksoojuspumbaga. Ma arvan, et esimese talvega oleks investeering tasa. Isegi kui mujal on ahiküte ilmselt, siis vanas majas on see ikkagi ebamugav. Hommikuks maja külm ja puud pole ka üldjuhul tasuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võid ka 300-eurose arve saada, kui soojustus olematu nt. Been there…

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on sama hea küsimus nagu- kui palju maksab maja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Missugune? Mis mark, kust ostsid? Kui paks soojustus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No võrdluseks, et kui mul suveperioodil on elektriarve koos võrgutasudega umbes 30 eurot, siis talveperioodil on elektriarve 170 eurot.
80 ruutmeetrit.

Puhas elektriküte.
Sellel sügisel veel ei ole kütet sisse lülitanud.

Oluliseks faktoriks on kindlasti ka see, et kui sooja tuba sa armastad.
Meie pere jaoks on 18-20 kraadi paras. Üle selle on juba natuke liiga soe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegelikult on sul ühik valesti kirjutatud, õige on kWh (korrutis), mitte jagatis nagu sul.

aga teemaalgataja saab rahakulu ise välja arvutada, kui korrutab 3 numbrit omavahel:
oma radika võimsus kilovattides x 1 kuus radika töö aeg tundides x elektrihind kWh kohta sentides

samasugune ülesanne on muide mitu korda läbi jooksnud ka 9.kl matemaatika lõpueksamilt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Missugune? Mis mark, kust ostsid? Kui paks soojustus?

Otse elektri pealt kütva soojusallika korral ei anna mingisugune “nuti”, lcd ekraan vms mingit kokkuhoidu. See lihtsalt müüginipp mitte kõige taibukamate püüdmiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Puhas elektriküte.
Sellel sügisel veel ei ole kütet sisse lülitanud.

Elategi siis 9 kraadises toas praegu?

Ega see 18-20 vast praegu enam päikesest ei teki, öösel eriti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Otse elektri pealt kütva soojusallika korral ei anna mingisugune “nuti”, lcd ekraan vms mingit kokkuhoidu. See lihtsalt müüginipp mitte kõige taibukamate püüdmiseks.

Keegi pole rääkinudki sellest, et mingi nutiekraan kindlasti kokkuhoiu annab.
Vahe on selles, et nn nutiradikaga, saad määrata kindla temperatuuri, mida radikas hoiab. Kui sa tahad, et köögis oleks +18, siis selle määradki.

Kokkuhoid või mittekokkuhoid sõltub siiski sellest, kui soojustatud selle maja köök on. Kas on aken vahetatud või puhub tuul kuskilt seinapraost sisse. Ja siin ei ole vahet, kas kütta puupliidiga, elektriga või gaasikatlaga. Seda teemaalgatajale selgitada üritataksegi. AGA kui osta elektriradikas, siis pigem niisugune, et ta saab temperatuuri määrata ja mis taipab öösel ruumi jahedamana hoida. Mitte selline, et on kaks, kolm või neli pulka ja selle järgi kruvid ja siis ta on kogu aeg samal režiimil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegelikult on sul ühik valesti kirjutatud, õige on kWh (korrutis), mitte jagatis nagu sul.

aga teemaalgataja saab rahakulu ise välja arvutada, kui korrutab 3 numbrit omavahel:

oma radika võimsus kilovattides x 1 kuus radika töö aeg tundides x elektrihind kWh kohta sentides

samasugune ülesanne on muide mitu korda läbi jooksnud ka 9.kl matemaatika lõpueksamilt.

Arvutatud oli siiski õigesti, seda eeldusel, et radikas on kogu aeg taga ja et elektri hind on kogu aeg sama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõitslikum oleks juba suuremat osa majast kütta õhksoojuspumbaga. Ma arvan, et esimese talvega oleks investeering tasa. Isegi kui mujal on ahiküte ilmselt, siis vanas majas on see ikkagi ebamugav. Hommikuks maja külm ja puud pole ka üldjuhul tasuta.

Konvektorradikas tuleb ju odavam. Maksab 50 eurot olenevalt kui suure ostad. Õhkoojuspumbad on odavamad 700 kuni edasi. Aga odavamad lähevad rutem läbi ka ja see tasuvuse aeg saab täis, siis peab juba remonti viima või isegi uue ostma. Seal on need tolmufiltrid mida pidi kas vahetama või pesema, muidu puhud selle hallituse endale tuppa. Õhksoojuspumba puhul tuleb ka KÜ luba küsida kui on KÜ.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seal on need tolmufiltrid mida pidi kas vahetama või pesema, muidu puhud selle hallituse endale tuppa.

Mehed poe taga rääkisid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See lihtsalt müüginipp mitte kõige taibukamate püüdmiseks.

Keegi pole rääkinudki sellest, et mingi nutiekraan kindlasti kokkuhoiu annab.
Vahe on selles, et nn nutiradikaga, saad määrata kindla temperatuuri, mida radikas hoiab. Kui sa tahad, et köögis oleks +18, siis selle määradki.

Esimesel käol paraku oma kommentaariga õigus. Nutikäole selgituseks, et sellisel moel töötab praktiliselt iga radikas. Või sa arvad, et mitte-nuti-radikas lihtsalt kütabki sul suvaliselt segaseks ennast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või sa arvad, et mitte-nuti-radikas lihtsalt kütabki sul suvaliselt segaseks ennast?

jah, kütab. Ja ma mitte ei arva, vaid tean. Nutiradikat saad kraadi kaupa ka soojemaks või jahedamaks panna, aga tavalise radika samm on suurem ja kui külma ilmaga paned selle maksimumi peale, aga väljas ilm vahepeal sulaks keerab, siis tavaline kütab sul ikka maksimumi peal ja ei reageeri küll sellele, et nüüd peaks vähem hagu andma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohe näha, et sul matemaatikaga raskusi. Liida kokku elektri hind ja võrgutasud, jaga kulutatud elektrihulgale. Saad 10-13 senti hinnaks, mitte 5,5.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kohe näha, et sul matemaatikaga raskusi. Liida kokku elektri hind ja võrgutasud, jaga kulutatud elektrihulgale. Saad 10-11 senti hinnaks, mitte 5,5.

Sul on veel suuremaid raskusi, sest sa ei oska isegi minu “vale” tulemust kahega korrutada. (mis peaks ometi lihtne ülesamme olema)

Keeruline?
11 senti on teatavasti 2X suurem arv, kui 5,5 senti.
Vihje: 86×2=172€, kui termostaat on põhja keeratud ja tuba laseb tuult läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul on veel suuremaid raskusi, sest sa ei oska isegi minu “vale” tulemust kahega korrutada. (mis peaks ometi lihtne ülesamme olema)

Keeruline?
11 senti on teatavasti 2X suurem arv, kui 5,5 senti.

Miks ma seda kahega pean korrutama? Segast peksad?
Iga majapidamise elektri hind on erinev, sõltuvalt paketist.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks ma seda kahega pean korrutama?

Et vastavalt oma “õigetele” lähteandmetele õiget tulemust saada, loomulikult.
Ehk siis maksimumi, millega võiks arvestada, kui see raharöövel sinna panna…
Ja pigem mingi teine lahendus leida, sest ühe toa eest on isegi pool sellest summast ilmselgelt palju.

Kui palju maksab ruum küttepuid, matemaatikageenius?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehh, ma arvasin, et see nutiradikas on mingi selline asi, mis internetist jooksvalt elektri hinda jälgib ja vastavalt sellele kütab vms :).
Aga konkreetset summat, mis sul köögi elektriga kütmiseks kuluma hakkaks, ei suuda ilmselt keegi öelda – see sõltub väga paljudest asjaoludest, nagu juba eelpool loetletud. Mina isiklikult siiski puupliidist kergekäeliselt ei loobuks, kui, siis ehk vaid ruumipuuduse tõttu. Koleda saab ju ilusamaks tuunida ja radikas võib lisaks olla selliseks puhuks, kui kütta ei viitsi.

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Kodunurk palju võib elektriarve tõusta kui hakkan ruumi kütma radikaga?