Esileht Tööelu, raha ja seadused. paljulapselised´-kas keegi teab ja oskab soovitada

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: paljulapselised´-kas keegi teab ja oskab soovitada

Postitas:

Kas on mõttet ühineda lastrikkaste seltskonnadega ja mis on selle negatiivsed ja positiivsed küljed on ja kas keegi Credexi käendusega endale elamise ostnud? Kuidas saada käenduse ja mis ettevõtta? Mis arvutuskäik 4 laste puhul on näiteks kui korteri osta?
igasugused targad mõtted ja iided on teretulnud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TLPL liikmeks astumise tasu on 25 ¤ (ühekordne makse) ning igakuine liikmemaks 15¤ (30.12.2012 üldkoosoleku otsuse alusel).
Liikmemaks tagab info kättesaadavuse (listikirjade ja meilide teel) ja liikmetele tehtavad soodustused ning tasuta abi (üritustel osalemise, koolitused, toiduabi, riideabi jm).
Credexi kohta ei oska kahjuks midagi öelda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 22:43; 21.01 15:47; 21.01 20:04; 23.01 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kunagi olin, aga see oli aastaid tagasi (90ndate keskel) ja kuna olin tol ajal ikka väga noor, siis tundsin end suhteliselt võõrana seal seltskonnas- osalesin paaril üritusel. mingeid koolitusi tol ajal polnud ja toiduabina sain mingit beebipüreed. kuna kolisin teise maakonda, siis uuesti enam liikmeks astuma ei hakanud, seega praegust olukorda ei tea.

kas sa mõtlesid seda suurperedele makstavat toetust või kredex käendusega laenu?
laenu ei ole võtnud, aga minu mäletamist mööda andis see vaid nii palju, et sissemaksuks võis olla 10% tavapärase 30 asemel, aga see peaks kredexi lehel ka suht täpselt lahti olema seletatud.
suurperede toetust sain 1.taotlusvoorus ja see on küll väga tänuväärne asi Eesti riigi poolt- kuigi mul pole täpselt teada, kas ja millal seda veel taotleda saab, siis infot saab taas kredexi lehelt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 23:48; 24.01 09:35; 24.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, millisest piikonnast Sa oled.

Siin vastati Tallinna ja Harjumaa kohta (sisseastumistasu jms).

Mujal võib olla teisiti.

Mina olen Hiiumaa LPÜ liige juba aastaid (alates asutamisest) ja meil pole sisseastumis- ega kuutasu, ainult sümboolne aastamaks ja vahel reiside omafinantseering.

Oleme hästi palju koos käinud: oma 10 x Tallinnas(teater, kino, uisutamine, Tervisemuuseum, Energiamuuseum, Kadrioru loss, Riigikogu, Stenboci maja, Botaanikaaed, Loomaaed), samuti Pärnus, VembuTembumaal jne.

Samuti talgutel kodusaarel, vastlapäevasõitudel, teemapäevadel, ujulaskäikudel jne

Jagatud on PRIA toiduabi ja üldist toiduabi, ka riideabi. Oleme korraldand ise riidelatu.

Samuti on suures abiks Eesti Lasterikaste Perede Liidu kaudu võimaldatav huvihariduse toetus (muusikakooli maks, tantsutrenni tasu, tasulise ujumistreeningu kinnimaksmine).
Lastele väga meeldib: koos on ju mõnus.

Kredex-i kodutoetuse kohta loe Kredexi kodulehelt, mina tean mee maakonnas üsna miut peret, kes selle said (maja küttesüsteemi kapitaalne väljavahetamine, maja katus, korteri ostmine jne).
Tegu on toetusega (mitte laenuga) st kui saad ja korrektselt kasutad siis jääbki sulle.

küsi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 14:55; 24.01 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna ja Harjumaa omad ei saa seda PRIA toiduabi ka,kui pole maksud makstud,nii et abi mis tegelikult on mõeldud tasuta jagamiseks,tuleb endal kinni maksta…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 22:43; 21.01 15:47; 21.01 20:04; 23.01 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tallinna ja Harjumaa omad ei saa seda PRIA toiduabi ka,kui pole maksud makstud,nii et abi mis tegelikult on mõeldud tasuta jagamiseks,tuleb endal kinni maksta…[/tsitaat]
TLPL-i liikmena tean, et kuutasu läheb puhtalt ruumide rendiks, transpordikuludeks jne. Seda Pria abi tuleb kah kuskil hoida – ja ruume kahjuks ei ole keegi Tallinnas tasuta pakkunud. TLPL on mittetulundusühing, mille kulutused katavad liikmed ise.
Sedasama Pria abi jaotavad ka linna sots.ametid, nii et sellepärast küll pole vaja tlps liikmeks astuda. Milles sa nüüd süüdistad – et TLPL
ei jaga Pria abi mitteliikmetele? Miks mina liikmena maksan ruumide renti, sellesama abi transportimist, vabatahtlikud teevad laadimistööd jms – ja siis mõni tahaks lihtsalt sisse kõndia ja hüvesid nautida?
Liit on ikka tohutult arenenud selle kahe aasta jooksul tänu selle esinaise kõikeunustavale igapäevasele tööle, palju teatripileteid, igapäevane toiduabi toidupangast kastide viisi, põhimõtteliselt on poest vaja vaid piimatooteid juurde osta ja elab ilusti ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 21.01 17:07; 23.01 10:15; 23.01 17:37; 23.01 22:06; 25.01 10:32; 25.01 11:11; 25.01 11:37; 25.01 11:39; 25.01 11:43; 25.01 12:44; 25.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan südamest,aga mitte kohe ei tahtnud TLPL süüdistada.Tegelikult tahtsingi öelda,et kui keegi arvab et astub liitu, et siis saab kõik tasuta kätte,ei selle eest tuleb maksta. Kägu 17.07 sinu jutt on õige ja tegelikult tahtsingi sama öelda,aga kukkus teisiti välja…oleks pidanud lõpuni selgitama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 22:43; 21.01 15:47; 21.01 20:04; 23.01 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt ma ei cole nii väga vaene et loodan mingisugusele toiduabile, asi on teises, soovin tõepoolest rohkem huviringides ja laagrites osaleda samasuguste inimestega nagu meie!
Ise elame Ida-Virumaal ja siin meil on ainult Narvas, samas võib liikmeks saada ka Rakveres, ja sinna vist lähengi, kuna tundub, et sealt infot saab kiiremini ja täpsemini saada.
Täna käidud pangas koduliisingu küsimustega ja sealt lubati koostada vajalikud paberid KRedexi käenduse saamiseks.
Loodan et edasidi saab kuidagi ka kodulaenu summa vähendama, see on veel küsimärgi all kuna uusi taotlusi hetkel vastu ei võeta.
Seeni aga pole paha ka Teie kõikide poolt pakutud info!
Tänan kõiki soojalt, täna on ju rahvusvaheline kallistuste päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kredexi lasterikaste perede kodutoetuse abil saad laenu põhiosa vähendada jah, ka hiljem – sissetulek lihtsalt peab olema pereliikmete vahel jagatuna alla miinimumpalga inimese kohta. Mina selle toetuse sain, aga alles teises voorus, kuna sissetulek jäi just tiba miinimumist allapoole. Esimeses voorus said need, kes vist puhtalt lastetoetustest elatusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]TLPL liikmeks astumise tasu on 25 ¤ (ühekordne makse) ning igakuine liikmemaks 15¤ (30.12.2012 üldkoosoleku otsuse alusel).

[/tsitaat]

Mis see 30.12.2012 üldkoosoleku otsuse alusel tähendab? Kas need summad kehtivad selle aasta lõpuni. Või on Teil kodulehel ka vale kuupäev?

Ma kodulehte uurisin, noh jah. Infot võiks rohkem olla. Kasvõi see, palju üldse peresid sinna kuulub, palju on 3-lapselisi ja palju 12-lapselisi. Ülevaadet tegevusest.
Millega liitunud panustavad?
Jne.
Kui saan kuskilt rohkem infot, siis astun ka liikmeks. Praegu ma küll ei saa aru, miks peaksin aastal 180¤ maksma.
Kas tõesti lsterikkad pered jõuavad seda summat maksta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]TLPL liikmeks astumise tasu on 25 ¤ (ühekordne makse) ning igakuine liikmemaks 15¤ (30.12.2012 üldkoosoleku otsuse alusel).

[/tsitaat]

Mis see 30.12.2012 üldkoosoleku otsuse alusel tähendab? Kas need summad kehtivad selle aasta lõpuni. Või on Teil kodulehel ka vale kuupäev?

Ma kodulehte uurisin, noh jah. Infot võiks rohkem olla. Kasvõi see, palju üldse peresid sinna kuulub, palju on 3-lapselisi ja palju 12-lapselisi. Ülevaadet tegevusest.
Millega liitunud panustavad?
Jne.
Kui saan kuskilt rohkem infot, siis astun ka liikmeks. Praegu ma küll ei saa aru, miks peaksin aastal 180¤ maksma.
Kas tõesti lsterikkad pered jõuavad seda summat maksta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kukkus karp selle summa peale lahti ja lasterikastega liitumise soov kadus ära (mul pärast peadset sünnitust 3 last ja pidasin vaikselt plaani siin). 15 euri kuu? Palju see üür siis on ja palju liikmeid, et nii mega summa? Esimese aasta kulutus oleks mulle 205 euri, sisseastumistasu ju ka. Selle rahaga ostaks ma 3 lapsele talvekombed ja talvesaapad järelturult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise üldkoosolekul ei osalenud, lapsed olid haiged. Osales 40 perekonda minuteada.

Ruumide üür, ostetud suur kaubik kaubaveoks, päris palju kulub bensiisni (iga päev veetakse linnapealt kokku (toidupanga kogumisüritused jms). Igapäevaselt saavad suur hulk liikmeid kastitäie toiduabi, mine vaid järgi. No ma ei tea, ainult üks kastitöis seda toiduabi maksab rohkem, kui 15 ¤ päris tihti, kui ikka puudust ei ole, siis muidugi ei huvita toiduabi. Mind huvitab, sest pärast arvete maksmist mulle lihtsalt ei jää mingit raha üle, 100 ¤ ei piisa kuue inimese toitlustamiseks kuu vältel, kui selle summa eest pean ka ootamatud kulud kandma (ravimid vms). Iga kuu saab ka tasuta teatripileteid, eelmisel kuul käisin 2 korda lastega teatris (Karlsson ja mingi jänkuvärk), sel kuul olen jõudnud korra (Rapuntsel). Kord-kaks aastas on olnud ka kinokülastusi, näiteks sügise algul Autod 2 vaatamine Kosmoses. Jõulupeod, suvel on korraldatud suveüritusi, kooliaasta alustamine koos koolitarvete jagamisena jms – ringides osalemine (nii lastele kui vanematele), kõiksugu uued projektid pidevalt.

Siiamaani pole esinaine endale üldse palka võtnud, teinud 5-lapse emana kõike seda tasuta ja veel peatäie sõimugi \”tänutäheks\” saanud. Ma küll ei imestaks, kui nad nüüd temale ka väheke palka on lõpuks nõus maksma. See on täiesti normaalne, et mittetulundusühing maksab töö eest siiski ka palka, eriti veel siis, kui see võtab inimeselt 7 päeva nädalas täistööaja.

Koosoleku protokollist selline lause: \”Katerina loeb ette jooksvaid kulusid ja loetleb etteplaneerimatuid
kulusid, mida on tulnud tasuda ja milleks peab ka edaspidi valmis olema.
Kulud on kasvanud ka tegevusmahtude kasvu tõttu- jaanuaris (2010) jagati toiduabi 3-4 korda nädalas,
nüüd 7 päeva nädalas.
Soovitakse ettepanekuid liikmetelt.
Ettepankekud:
1. 15 eurot.
2. 20 eurot.
3. Osaline liikmemaksu tõstmine.
4. Töödata välja süsteem rohkem- ja vähemaktiivsetele liikmetele.
Arutletakse, et 10 eurot kuus on liiga vähe, et katta kulutusi. Osaline liikmemaksusüsteem tekitaks
probleeme ja seaks üles sagedase küsimuse millest on õigustatud osa võtma vähema maksega liige.
Eraldi süsteemi väljatöötamine lisaks töökoormust vabatahtliku töö tegijaile (1. liikmemaksude
arvestamisel, 2. abi jagamisel jne).
Hääletamisele seatakse ettepanek tõsta kõikidele liikmemaks 15 euroni. Otsus: Liikmemaks tõstetakse 15 euroni.\”

Viimati oli liikmeid umbes 80, aga ilmselgelt on see arv tõusnud ja võiks seda infot mingil hetkel uuendada-välja panna. Kodulehte koostab ka ikka üks ja seesama inimene, ilmselt pole tal lihtsalt aega pidevalt infot lisada (tegemist ikka sellesama multifunktsionaalse naisega), igasugune info saadetakse iga päev listi. See, et igapäevaselt saab abi vähemalt 250 inimest, on ju kirjas (seal muidugi arvestatud iga abisaaja pereliiget, mis abi vastuvõtmisel kirja pannakse).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 21.01 17:07; 23.01 10:15; 23.01 17:37; 23.01 22:06; 25.01 10:32; 25.01 11:11; 25.01 11:37; 25.01 11:39; 25.01 11:43; 25.01 12:44; 25.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see toiduabi on selline nagu on. see kes pole seda kastitäit reaalselt näinud, see arvab, et oh, saan kõhu täis. päris nii see ikka pole. pole minu asi seda kritiseerida, elame hetkel peost suhu, aga ju siis me nii nälgas pole, et ma veel sinna toiduabi järgi läheksin. EL abi on muidugi teine asi, sellest on ka reaalselt kasu. aga 15 EURi kuus maksta on palju ja ilmselt ysna suur osa sealt ka nyyd välja astub just sellel põhjusel. kui sa ikka igapäevaselt toidu ja riideabis ei käis, aastas korras saad EL abi ja võib olla korra paar yritusel käid, siis pole see abi… need yritused on imevahvad, kui palju lapsi, siis igale poole piletid lähevad yksjagu maksma. aga need yritused toimuvad keset nädalat ja keset päeva. minu lapsed on koolis-lasteaias, seega nad nendest asjadest osavõtta ei saa ka kõige parema tahmise juures.

see on minu tagasihoidlik arvamus. imetlen neid inimesi, kes nõu ja jõ’uga kaasa aitavad…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 10:56; 23.01 20:55; 25.01 16:41; 25.01 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see toiduabi on selline nagu on. see kes pole seda kastitäit reaalselt näinud, see arvab, et oh, saan kõhu täis. päris nii see ikka pole. pole minu asi seda kritiseerida, elame hetkel peost suhu, aga ju siis me nii nälgas pole, et ma veel sinna toiduabi järgi läheksin. EL abi on muidugi teine asi, sellest on ka reaalselt kasu. aga 15 EURi kuus maksta on palju ja ilmselt ysna suur osa sealt ka nyyd välja astub just sellel põhjusel. kui sa ikka igapäevaselt toidu ja riideabis ei käis, aastas korras saad EL abi ja võib olla korra paar yritusel käid, siis pole see abi… need yritused on imevahvad, kui palju lapsi, siis igale poole piletid lähevad yksjagu maksma. aga need yritused toimuvad keset nädalat ja keset päeva. minu lapsed on koolis-lasteaias, seega nad nendest asjadest osavõtta ei saa ka kõige parema tahmise juures.

see on minu tagasihoidlik arvamus. imetlen neid inimesi, kes nõu ja jõ’uga kaasa aitavad…[/tsitaat]
olen sinuga 100% nõus
liikmemaks,kuumaks ja lisaks on veel sponsorid ja muud toetajad…aga au ja kiitus nendele tublidele naistele kes sellega tegelevad,ega see kerge ole.
Siia võiks kirjutada ka teiste maakondade,linnade liikmed,kuidas teil on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.01 22:43; 21.01 15:47; 21.01 20:04; 23.01 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see toiduabi on selline nagu on. see kes pole seda kastitäit reaalselt näinud, see arvab, et oh, saan kõhu täis. päris nii see ikka pole. pole minu asi seda kritiseerida, elame hetkel peost suhu, aga ju siis me nii nälgas pole, et ma veel sinna toiduabi järgi läheksin. [/tsitaat]
ma käin ise toiduabis ja saan oma 6-liikmelisele perele laua kaetud küll. Eile näiteks oli vilets päev, kastis ainult sai-leib, kirsstomatid, 1 kohvikreem, mingi roheline salat, mõned banaanid, kilo grillkanatiibasid ja mingit nipet-näpet veel. Aga on kordasid, kui olen saanud suure grillkana ja tordi ja erinevat võileivamaterjali alates kilosest singikotist lõpetades igasugu juustude ja metsseavorstiga, kartulid, porgandid, puuviljad jn, jne. Päris mitmeid kordi olen lisaks saanud suure tordi vms. Paremast kastist annab kõrvale panna, kui regulaarselt käia, ongi laia valikuga toit laual.
Mis sa siis seletad, kui ise ei käi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 21.01 17:07; 23.01 10:15; 23.01 17:37; 23.01 22:06; 25.01 10:32; 25.01 11:11; 25.01 11:37; 25.01 11:39; 25.01 11:43; 25.01 12:44; 25.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaata sellepärast seletangi, et teised ei peaks pettuma. mulle piisas yhest korrast. ma olen tolerantne ja ei hakka välja tomma hallitanud toiduainetest ja tumepruunidest banaanidest jne… saan aru, et annad allkirja ja see värk tuleb kõik poest alles siis kui tähtaeg läbi. ja ma pole ka sellist tyypi, kes roniks seinna etteotsa ja tutvuse poolest saaks paremat kraami. jäägu see teiste otsustada, lihtsalt mina \”pääsesin\” 30 EURiga, aga nyyd peab maksma 40 ja see on suur summa kyll, kui saad hallitanud kaupa, ehmataks ära kyll ma usun…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 10:56; 23.01 20:55; 25.01 16:41; 25.01 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vaata sellepärast seletangi, et teised ei peaks pettuma. mulle piisas yhest korrast. ma olen tolerantne ja ei hakka välja tomma hallitanud toiduainetest ja tumepruunidest banaanidest jne… saan aru, et annad allkirja ja see värk tuleb kõik poest alles siis kui tähtaeg läbi. ja ma pole ka sellist tyypi, kes roniks seinna etteotsa ja tutvuse poolest saaks paremat kraami. jäägu see teiste otsustada, lihtsalt mina \”pääsesin\” 30 EURiga, aga nyyd peab maksma 40 ja see on suur summa kyll, kui saad hallitanud kaupa, ehmataks ära kyll ma usun…

[/tsitaat]

Mis või kellele sa 30 euri maksid? Esimesel kahel aastal maksime aastas 100 krooni, eelmisel aastal 5 euri kuus ja nüüd tõsteti 15 peale. Juba üks laste huvialatoetus, millega liit tegeleb, toob mulle kuus 15 euri kasu (trenniraha kokkuhoid). Teatripiletid, kinopiletid – no mina leian küll, et saan palju asju soodsamalt, tetrisse näiteks poleks oma laiskuse pärast üldse viitsinud minna, aga nüüd on lastel väga lõbus ja endalgi tore nendega väljaspool kodu aega veeta.
Hallitanud on seal puuviljad, aga neid oleme ise enne sorteerinud. Mingit \”tutvuste kaupa\” teemat ma küll ei tea ja toidukogumiskampaanias annetavad inimesed ikka täiesti värskeid asju. Sai-leib on küll eelmise päeva oma, aga kindlasti mitte hallitanud, ise ostan poest ka allahinnatud leivatooteid, sest külmas seisavad nad kasvõi mitu kuud värsketena. Väga tihti oleme saanud suured kotitäied erinevaid pirukaid, väga hea ja korralik kraam. Samuti külmutatud liha, kala, torti, konserve jms.
Aga no muidugi pole vaja käia, ega naljalt ei teeks isegi, kui mingi muu variant oleks, poes ju siiski lähem ja mugavam käia. Jäägugi see ikka neile, kellel seda tõesti vaja on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 21.01 17:07; 23.01 10:15; 23.01 17:37; 23.01 22:06; 25.01 10:32; 25.01 11:11; 25.01 11:37; 25.01 11:39; 25.01 11:43; 25.01 12:44; 25.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on kogemust ka Tartu Pereliiduga? Kas tegutseb veel üldse, kodukas on neil jäänud sinna 2010a?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 23:48; 24.01 09:35; 24.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas kellelgi on kogemust ka Tartu Pereliiduga? Kas tegutseb veel üldse, kodukas on neil jäänud sinna 2010a?[/tsitaat]

Mind huvitaks sama teema. Kui viimane laps sündis 3,5 aastat tgasi siis isegi mõtlesin selle peale aga jäi soiku. Viimasel ajal olen jälle selle peale mõtlema hakanud. Kogemused oleksid teretulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegutseb.

On ka ELPL algorg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 14:55; 24.01 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegutseb.

On ka ELPL algorg.[/tsitaat]aga oskad sa sellest ka miskit täpsemalt rääkida- kodulehelt ei leidnud ma isegi liikmemaksu suurust ja kontakti pole mul ka õnnestunud nendega saada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 23:48; 24.01 09:35; 24.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvamus TLPL-iga. Kui ei taha, ära liitu. Aga keegi ei keela ka tulla ühe korra enne liitumist vaatama mis moodi see asi seal käib.

Mina olen TLPL-iga igati rahul ja ka kuumaks + transpordikulu selle toidu eest ei ole palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 15:02; 24.01 15:10; 25.01 10:55; 25.01 11:41; 25.01 14:53; 25.01 15:17; 25.01 16:00; 25.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja Credexiga korteri ostmisel pead sa otse nende poole pöörduma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 15:02; 24.01 15:10; 25.01 10:55; 25.01 11:41; 25.01 14:53; 25.01 15:17; 25.01 16:00; 25.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TLPL ajab minu meelest segamini mitu asja. Toidupank on eraldiseisev organisatsioon ja selle kulusid ei pea mitte kinni maksma abi saajad. Samuti on PRIA toiduabi saamisel tingimus, et selle eest(sh transport,laokulud jm) ei tohi mingit tasu võtta. Nende kulude kompenseerimiseks on võimalus taotleda kulude katmist otse PRIAst. Mul pole infot, kas TLPL seda tegi. Samuti pole huvihariduse toetuse saamine kuidagi seotud nimetatud organisatsiooni kuulumisega. Seda saab otse ELPL kaudu, sõltumata kuskile kuulumisest. sama lugu on KredExi toetusega. Mulle tundub, et TLPL on võtnud kogu au omale, kuid samas saavad nad toetust ELPL tegutsemiseks. Kui sellest ja sponsoritest jääb väheks, siis ei maksaks omale võtta kulutusi, mida ei jõuta kanda. Ka see auto ostmise asi-selleks saadi samuti toetust. TLPL liikmemaks on ikka ääretult suur võrreldes teiste maakondade sarnaste ühingutega, kus makstakse aastas umbes sama summa, mis seal kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 09:47; 25.01 11:03; 25.01 17:06; 25.01 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega toiduabi ainult siis toidupangast ei tule, samuti – mis see Kredex siis puudtub, pole küll kuskilt lugenud, et TLPL seda \”au\” endale oleks võtnud. Pigem ikka jaotatakse informatsiooni ja abi, millega kaasnevad kulutused. Mis puutub Pria abisse, siis selle eest ei olegi mingit maksu küsitud, aga mingit transpordiabi kompensatsiooni jms pole külla pakutud, Priaga sai minu andmetel selle üle suur diskussioon maha peetud. Mingeid tasusid ei tohi võtta, järelikult peb keegi selle omast taskust kinni maksma. Kes siis? Kas see 5 lapse ema, kes mittetulundusühingu lõi ja ainult seal tööd teebki? Liitu kuulumine on vabatahtlik, samuti kuumaksu kokkuleppimine oli enamushääletuse alusel. Kui sul on muid andmeid (et saadi toetust) siis palun avalikusta see allikas, sest praegune tundub lihtsalt täiesti süüdimatu kiviloopimine inimese poolt, kes midagi ei tea. Väidad, et MTÜ teenib mingeid kasumeid kellelegi või? Või mida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 21.01 17:07; 23.01 10:15; 23.01 17:37; 23.01 22:06; 25.01 10:32; 25.01 11:11; 25.01 11:37; 25.01 11:39; 25.01 11:43; 25.01 12:44; 25.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pria abi eest keegi tasu ei võta. Aga taodeldud on tal see oma liikmetele.
Sekundeerin \”Kägu | 25/01/2012 10:32\”
Olen sinuga täiesti nõus.
Toidupank ei võrdu toiduga, mida TLPL-is jagatakse. Need ei ole samad asjad.
Toidupangast saamiseks tuleb eraldi uurida ja ajada, et sealt saada.
Credex ja huvihariduse info on sammuti eraldi seisvad organisatsioonid ning ei sõltu TLPList.
TLPL ei ole võtnud mingit au omale- lihtsalt ta jagab omadele aktiivsemalt infot.
Minu arvates ei ole ka kuumaks suur võrreldes sellega, mida saab selle eest.
Minu arvates uue bussi ostmine oli ainuõige valik.
See katab neid vajadusi, mis on tekkinud uute liikmete lisandumisega ja toiduabi koguste suurenemistega.
Oli aegu, kus ma sain vaid pool kilekotitäit kaupa paar korda nädalas. Nüüd on mul võimalus käia kasvõi iga päev kauba järgi ja enamasti ühte kilekotti kaup ära ei mahu.

Osa juttu tundub siin küll rubriigist: \”Külanaised saunas rääkisid.\”

Ja lõppkokkuvõtteks- keegi ju ei vääna käsi, et te PEATE liituma sellega. See on ju vabatahtlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 15:02; 24.01 15:10; 25.01 10:55; 25.01 11:41; 25.01 14:53; 25.01 15:17; 25.01 16:00; 25.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurisin pisut THLPL kodulehte ja põhikirjas on punkt:
4.4 Üldkoosolek on otsustusvõimeline, kui selles osaleb või on esindatud vähemalt ¾
liikmetest ja käesoleva põhikirjaga ei ole ette nähtud suurema esindatuse nõuet.
Keegi ütles, et koosolekul osales umbes 40 peret, kokku pidi liidus olema 80 peret, mis teeb osalusprotsendiks 50, nõutud on aga 75%. Seega üldkoosolek ei olnud otsustusvõimeline ja osalustasu muutmine on õigustühine 🙂
Keegi ei kahtlegi, et tegu on suure tööga, mida vabatahtlikud seal teevad, eriti esinaine, kuid need vabatahtlikud on sinna läinud teadmisega, et nad selle eest tasu ei saa. Natuke imelik on hakata heategevuse sildi all asja tegema ja siis mingi aeg hakata selle eest tasu küsima.
Kas võiks saada infot, kui suur on ruumide rent ja kui palju kilomeetreid siis iga päev maha sõidetakse? Liikmete arvu ja kuumaksu korrutis annab kokku üüratu summa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 09:47; 25.01 11:03; 25.01 17:06; 25.01 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Uurisin pisut THLPL kodulehte ja põhikirjas on punkt:
4.4 Üldkoosolek on otsustusvõimeline, kui selles osaleb või on esindatud vähemalt ¾
liikmetest ja käesoleva põhikirjaga ei ole ette nähtud suurema esindatuse nõuet.
Keegi ütles, et koosolekul osales umbes 40 peret, kokku pidi liidus olema 80 peret, mis teeb osalusprotsendiks 50, nõutud on aga 75%. Seega üldkoosolek ei olnud otsustusvõimeline ja osalustasu muutmine on õigustühine 🙂
Keegi ei kahtlegi, et tegu on suure tööga, mida vabatahtlikud seal teevad, eriti esinaine, kuid need vabatahtlikud on sinna läinud teadmisega, et nad selle eest tasu ei saa. Natuke imelik on hakata heategevuse sildi all asja tegema ja siis mingi aeg hakata selle eest tasu küsima.
Kas võiks saada infot, kui suur on ruumide rent ja kui palju kilomeetreid siis iga päev maha sõidetakse? Liikmete arvu ja kuumaksu korrutis annab kokku üüratu summa.
[/tsitaat]

Keegi – see olin mina, kes arvas, et tegu võib olla 80 liikmega. Ilmselgelt ma eksisin, sest ülldkoosoleku ostus oli igati seaduspärane, esimene koosolek kukkus just läbi sellepärast, et liikmeid polnud piisavalt. Tallinnas olevaid üüre võib igaüks vaadata. Bensiinihinda võib ka igaüks vaadata ja arvutada, palju selle eest sõita võib. Eelmised aastad tegi liidu juht tööd tasuta, aga see pole ka normaalne. Mitte MTÜ tegele heategevusega ju, vaid sponsorid. Aga liidu tegevuse koorraldamine EI OLE HEATEGEVUS, kuigi kahtlemata hea tegu. MTÜ on MITTETULUNDUSÜHING – SELLE ÜHINGU VORMI KIRJELDUS ON KA NETIS KÄTTESAADAV. Vabandus Caps locki pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 21.01 17:07; 23.01 10:15; 23.01 17:37; 23.01 22:06; 25.01 10:32; 25.01 11:11; 25.01 11:37; 25.01 11:39; 25.01 11:43; 25.01 12:44; 25.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/krimi/article.php?id=32892215

Igasuguste MTÜ-de puhul kipuvad need isiklikud ja MTÜ rahaasjad ikka jube kiirelt segi minema, vaevalt nüüd see THLPL mingi suur erand on. Küsimus on ainult selles, et liiga ahneks ei tohi minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 11:16; 25.01 16:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. paljulapselised´-kas keegi teab ja oskab soovitada

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.