Esileht Tööelu, raha ja seadused. paljulapselised´-kas keegi teab ja oskab soovitada

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: paljulapselised´-kas keegi teab ja oskab soovitada

Postitas:

Lisaks vaatan nüüd juunis esitatud aruannet, panen siia mõne väljavõtted kritiseerijatele:

\”Tallinna Lasterikaste Perede Liit alustas oma tegevust 21. mail 2009 aastal.

Tallinna Lasterikaste Perede Liidu tegevuse eesmärgiks on :
1. liikmete ühishuvide kaitsmine,
2. ühingu peredele toetuste hankimine,
3. suurperede huvide kaitse,
4. ühingu perede olukorra analüüs ja vajadusel vastava informatsiooni avalikustamine,
5. ühingu perede tervislikele eluviisidele, loovuse arendamisele, silmaringi laiendamisele kaasaaitamine võimaluste piires,
6. eetiliste ja esteetiliste väärtuste propageerimine, nende edasiandmine lastele,
7. koolitus, õppe-ja nõustamissuunitlusega ürituste organiseerimine,
8. põlvkondade kultuurilise järjepidevuse säiltamine,
9. lasterikaste perede kaudu eestluse kindlustamine (propageerimine) ja lastega perekonna ühiskondliku staatuse tõstmine.

2010. aastal tegid vabatahtlikku tööd 22 inimest, osaledes erinevates vabatahtlikes tegevustes või talgutel. Kokku tehti vähemalt
2793 tundi vabatahtlikku tööd. Tunnustuse pälvis xxxx xxxxx, kes tegi 2010 aastal vabatahtlikku tööd 478 tundi. Juhatuse esinaise
vabatahtlik töö oli 2010. aastal 1876 tundi.

Kui statistika kohaselt oli MTÜ-de liikmeskonna mediaaniks 2009 aastal ainult 20 liiget (neist aktiivseid liikmeid 8), oli Tallinna
lasterikaste Perede Liidus 31.12.2009 19 peret ja 2010 aasta lõpuks oli liikmeks astumise avaldusi esitanud 59 peret, so 360 isikut.
Aprillis 2010 võttis Eesti Lasterikaste Perede Liidu üldkoosolek Tallinna Lasterikaste Perede Liidu oma liikmeks.

Maikuus rentisime laoruumi Kotka 12, kus toimub paljulapselistele peredele regulaarne toiduabi, riideabi jm tarvete jagamine. Minu märkus: varem jagas juhatuse esimees toiduabi oma kortermaja eest Lasnamäel ja kogus kokku isikliku pereautoga.

Rahastamine
Tallinna lasterikaste Perede Liidu bilansimaht oli 31.12.2010 seisuga 60011 krooni.
Aruandeaasta tulem oli 29018 krooni.
2010. aastal laekus järgmisel perioodil kasutamiseks raha 59518 krooni.
Sidekulu ja raamatupidamiskulu katab juhatus 2010 aastal isiklikest vahenditest.
Materiaalset põhivara ei soetatud.
Tööjõukuludeks oli 0 krooni, tegevjuhtkonna tasudeks kulus samuti 0 krooni.
Valdav osa tuludest oli seotud sihtotstarbega:
36198 krooni neljalapselise perekonna XXXXXXX eluaseme taastamiseks, Suurprojekt „Pille maja“, kaasatud Kanal2 saade
Kodutunne, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (Juhan Parts), Reporter, Osta.ee (sellega seotud vabatahtlik töö 29
tundi),
XXXXXX pere toetuseks kogutud 1800 krooni.
Mitterahalised annetused
Mitterahalised annetused on nii 2009 kui 2010 aastal olnud peamiselt riided ja toit, aga ka mänguasjad, koolitarbed, jalatsid,
lastetarbed, lemmikloomade toit, hügieenitarbed, kodukeemia, kultuuri- ja spordiüritused, koolitused.
Aasta lõpuks ehitasime üles võrgustiku nii regulaarse riideabi, kui toiduabi saamiseks.
Tallinna Lasterikaste Perede Liit võtab vastu keskmiselt 2,5 tonni riideabi kuus, annetades need peredele üle Eesti.
2010 aastal on TLPL jaotanud 4162 toidupakki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 21.01 17:07; 23.01 10:15; 23.01 17:37; 23.01 22:06; 25.01 10:32; 25.01 11:11; 25.01 11:37; 25.01 11:39; 25.01 11:43; 25.01 12:44; 25.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel küsida – mida need kritiseerijad ise kunagi head on teinud? Annetanud 10 krooni telefoni vahendusel? Või sedagi mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 21.01 17:07; 23.01 10:15; 23.01 17:37; 23.01 22:06; 25.01 10:32; 25.01 11:11; 25.01 11:37; 25.01 11:39; 25.01 11:43; 25.01 12:44; 25.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koosolekuid oli muide kaks. Koosolek ja korduskoosolek.
Seega said kõik otsused vastu võetud, mis vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 15:02; 24.01 15:10; 25.01 10:55; 25.01 11:41; 25.01 14:53; 25.01 15:17; 25.01 16:00; 25.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/krimi/article.php?id=32892215

Igasuguste MTÜ-de puhul kipuvad need isiklikud ja MTÜ rahaasjad ikka jube kiirelt segi minema, vaevalt nüüd see THLPL mingi suur erand on. Küsimus on ainult selles, et liiga ahneks ei tohi minna.[/tsitaat]

Minu meelest oled sa lihtsalt õel inimene. Mis see sinu toodud viide puutub TLPL-i?! Igasuguseid pettureid on olemas, aga rahaasjad võivad segamini minna igas organisatsioonis ja seda nimetatakse finantskuriteoks. Kui sul on mingeid andmeid, siis palun avalikusta need, muidu on tegemist lihtsalt laimuga!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 21.01 17:07; 23.01 10:15; 23.01 17:37; 23.01 22:06; 25.01 10:32; 25.01 11:11; 25.01 11:37; 25.01 11:39; 25.01 11:43; 25.01 12:44; 25.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Uurisin pisut THLPL kodulehte ja põhikirjas on punkt:
4.4 Üldkoosolek on otsustusvõimeline, kui selles osaleb või on esindatud vähemalt ¾
liikmetest ja käesoleva põhikirjaga ei ole ette nähtud suurema esindatuse nõuet.
Keegi ütles, et koosolekul osales umbes 40 peret, kokku pidi liidus olema 80 peret, mis teeb osalusprotsendiks 50, nõutud on aga 75%. Seega üldkoosolek ei olnud otsustusvõimeline ja osalustasu muutmine on õigustühine :)[/tsitaat]

Tõenäoliselt on tegu mingi KÜ teemale sarnaneva juhtumiga ehk kui esimene üldkoosolek kukub läbi, siis teisel võivad otsuse vastu võtta vägagi väike % liikmetest. Nimelt ma ei usu kohe mitte kuidagi, et 30.12 mis iganes aastal oleks 75+ protsendil nii suuremate kui ka väiksemate perede liikmetel oma pere ja asjatoimetuste kõrvalt veel aega mingil koosolekul osaleda. Eriti veel siis, kui see päev eelneb nädalavahetusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]antimode kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tõenäoliselt on tegu mingi KÜ teemale sarnaneva juhtumiga ehk kui esimene üldkoosolek kukub läbi, siis teisel võivad otsuse vastu võtta vägagi väike % liikmetest. Nimelt ma ei usu kohe mitte kuidagi, et 30.12 mis iganes aastal oleks 75+ protsendil nii suuremate kui ka väiksemate perede liikmetel oma pere ja asjatoimetuste kõrvalt veel aega mingil koosolekul osaleda. Eriti veel siis, kui see päev eelneb nädalavahetusele.[/tsitaat]
Volituse võis edastada ka mõnele teisele liikmele digiallkirjastatud avalduse alusel meilile või paberil kohapeal. Need \”uskumused\” ei puutu üldse asjasse.
Muide, ka toiduabi järgi käivad kaugemalt inimesed (näiteks Harjumaalt) nii, et 1 inimene viib kogu kambale korraga toidu ära. Samamoodi volitamise teel.
1 inimene on teinud 5 lapse kõrvalt uskumatu ürituse, teised ainult vahutavad õigustest perekoolis ja ei tee knagi midagi, ainult saada tahavad. Aga jultumust igasuguseid alusetuid süüdistusi ja kahtlusi loopida on sellegipoolest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 21.01 17:07; 23.01 10:15; 23.01 17:37; 23.01 22:06; 25.01 10:32; 25.01 11:11; 25.01 11:37; 25.01 11:39; 25.01 11:43; 25.01 12:44; 25.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaidlen viimasele käole vastu.
Käime mehega mõlemad tööl ja jõuame ka toiduabisse.
Lastel on huviringid käidud ja lasteaiast saame nad ka õigel ajal koju.
Majapidamistööd on tehtud ja lastel õpitud ka.
Lisaks käin ise töö kõrvalt koolis ja trennis.
Mina leian, et asi on tahtmises ja oskuses organiseerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 15:02; 24.01 15:10; 25.01 10:55; 25.01 11:41; 25.01 14:53; 25.01 15:17; 25.01 16:00; 25.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

14:53 kägu, mõlemad käite tööl ning lisaks sina ka koolis ja trennis ehk mis põhjusel te üldse toiduabi saate ?

Ups, sinu eelnevad postitused jäid tähelepanuta. Sellist jama on tõesti raske kommenteerida, ABI peaks tõesti jõudma abivajateni, mitte krt teab kuhu. Lausa vastik on, sest Tallinnas on tegelikult lausa tuhandeid peresid, kes vajavad rohkem abi kui teie pere. Õnneks teil on trennide, kooli ja töö kõrvalt siiski see 15¤ kuus olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käime, sest 5 lapsega on siiski kulutusi parasjagu.
Lisaks- kui liitud, ei küsi keegi su käest panga väljavõtet. Keegi ei keela ka kasvõi Ansipil siin liituda ja toiduabi järgi käia, kui tal piisavalt palju lapsi on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 15:02; 24.01 15:10; 25.01 10:55; 25.01 11:41; 25.01 14:53; 25.01 15:17; 25.01 16:00; 25.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läänemaal on aastamaks 7¤ pere kohta. Muid tasusid ei lisandu.
Teemaalgatajal soovitaksin ikka oma elukohajärgsest liidust liikmeks olemise tingimusi ja soodustusi uurida.
Kontaktid siin: http://www.lasterikkad.ee/organisatsioon/liikmed/
Samal lehel on ka huvihariduse toetuse taotlemise kord.
Kredexi käenduse ja kodutoetuse(ei pea tagastama) taotlemiseks ei pea olema ELPL liige. Hetkel Kredex kodutoetuse avaldusi vastu ei võta, saab vaid käendust taotleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Järelikult on teie peres auto või asuvad koolid, lasteaiad ja töökohad logistiliselt ühes piirkonnas. Meie pere on üle linna laiali pillutud ja veedame päevas tunde ühistranspordiga sõites. Majapidamistöödeks leian aega ainult uneajast, iga õhtul püüan iga lapsega veidigi rääkida/tegeleda. Lapsed lähevad vara magama, samas paki saamine toimub just ajal, kui lapsed kodus ja veel ei maga. TLPL eesmärk ei ole ainult toiduabi pakkuda, kes tahavad need saavad ja suunavad oma kokkuhoitud raha oma laste tegevustele. Aga kui pere eelarve on piiratud ja toiduabi ei ole võimalik võtta siis 180¤ aastas lihtsalt kuhugi kuulumise eest on liiga suur summa.[/tsitaat]

Aga ehk klapitad kellegagi toomist?

Meie käime teise perega korda mööda ja jõudumööda.
Kui mina käin, võtan talle ja kui tema käib, võtab tema mulle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 15:02; 24.01 15:10; 25.01 10:55; 25.01 11:41; 25.01 14:53; 25.01 15:17; 25.01 16:00; 25.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga ehk klapitad kellegagi toomist?

Meie käime teise perega korda mööda ja jõudumööda.
Kui mina käin, võtan talle ja kui tema käib, võtab tema mulle.
[/tsitaat]

Võibolla lõpetad selle \”meie\” teema ära, natuke haledaks kisub juba ? Siin teemas on kaks väga ägedat TLPL eestseisjat ja mõned kahtlejad. Mina kahtlen obv ka, sest raha rikub inimest ja mitte vähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 11:16; 25.01 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina maksin 30, sest 25 oli liitumine ja kohe maksin ka esimese kuu tasu ära. olgu mainitud, et kui oled väljaspool tallinnat, siis ei tasu see igapäevane sõit sinna ära – ei bussi ega autoga… kahjuks ma ei mõelnud sellele enne liitumist. aga olgu öeldud, et sain vähemalt aastase koguse kuivaineid perele ja see katabki ehk selle kulutuse. muudest yritustest pole osa võtnud ja ei oska kommenteerida – lihtsalt keset päeva ei saa ma last koolist ära võtta, et ta teatrisse minna saaks. see selleks. mina ei halvusta seda kohta ega tööd. lihtsalt natukene \”valgustasin\” kuidas see olukord tegelikult on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 10:56; 23.01 20:55; 25.01 16:41; 25.01 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangaväljavõtet ei peagi keegi küsima, aga see osa toiduabist, mis tuleb Eesti Toidupangast on sihtotstarbeline ja ette nähtud toimetulekutoetuse saajatele.
Väljavõte Eesti Toidupanga kodulehelt toiduabi saamise tingimuste kohta:
Toiduabi saamise eeltingimuseks on sissetulekute jäämine allapoole ametlikult määratud toimetuleku piiri – 76.70 eurot või vähem esimese ja 61.36 eurot või vähem iga järgmise pereliikme kohta kuus.
Mina tegelen sama abi jagamisega vabatahtlikuna ühes teises linnas ja meil saavad küll abi pered, kus on seda reaalselt vaja. Niipalju on toidupank vastu tulnud, et lubab jagada abi ka neile peredele, kellel toimetuleku piir jääb allapoole nimetatud summat peale kodulaenude vmt maksmist. Ehk kui inimene on oma elu parandamiseks vaeva näinud, kuid mingil põhjusel on hetkel raske.

Mulle tunduvad mitmed eelnevate TLPL poolehoidjate postitused täis vasturääkivusi. Tuuakse välja konkreetsed numbrid, kuid kui neile viidatakse, siis hakatakse vassima. Kust pärineb kägu 10.15 arvamus, et koosolekul osales 40 peret? Hiljem parandati, et eksiti liikmete koguarvuga. Siis tuli hoopis kolmas argument, et tehti mitu koosolekut, sest esimesel ei olnud kohal piisav arv liikmeid. Kui põhikirjaga on tehtud kitsendus, et liikmemaksu muutmiseks on vajalik 3/4 liikmete osavõtt, siis ei kehti enam MTÜ-de seaduses olev punkt, mis lubab korduval koosolekul vähema liikmete arvuga leppida. Ka neljas argument tuli peale seda, et osa liikmeid olid teinud volitused. See selleks, aga kui olid volitused, siis olid nende nimed ka kirjas koosolekul osalejate nimekirjas. Otsustage juba ära, mitu liiget osales koosolekul! Kui ühel oponendil oli ees koosoleku protokoll, siis seal peaks olema see number kirjas, mis nr seal on? Asi poleks üldse nii suureks läinud, kui poleks hakatud vassima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 09:47; 25.01 11:03; 25.01 17:06; 25.01 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on meilil see koosoleku protokoll alles ja loen välja, et koosolekust võttis osa 40 liiget, 10 olid volitustega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 10:56; 23.01 20:55; 25.01 16:41; 25.01 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidupangast tuleb vaid imepisike osa sellest kaubast mis seal liidus jagamiseks läheb.Minu teada vaid kolmapäeval ja imeväike osa. Enamus kaup tuleb mujalt. Seega ei tasu vinguda millele ja kellele see toidupanga kaup mõeldud on. Keegi ennem küsis,et kui palju kulub kütteks ja kui palju on vaja päevas sõita selle bussiga. Pane bussil spidokas nulli ja käi läbi enamus Tallinna Selvereid ja Rimisid. Siis ehk saad aimu mitu km tuleb päevas läbi sõita.Keegi kritiseeris bussi ostu,et kas ikka on vaja ja mõttetu. Vat ei ole mõttetu. Sest ennem seda vedas see sama inimene seda kaupa oma pere autoga. Aga kui kasvab liit ja kasvab toiduabi,siis tekib ka vajadus suurema auto järgi. Kujutage ette kuidas ühe suurema pereautoga on tarvis päevas ära transportida umbes 60 banaanikasti täit toitu. See pole ju eriti reaalne.Seega tekkiski vajadus suurema bussi järgi.
Koosolekul oli jah 40 peret,sest mõned on nii mugavad et võtavad osa vaid üritustest mis kasu toovad. Tehti ka korduskoosolek ja siis võeti vastu need otsused tasu tõstmise suhtes ja ka muu. Kusjuures kuutasu tõstmise ettepanekut ei teinud üldse mitte esinaine,vaid rahvas ise pakkus summat mis oleks normaalne. Vingujad kes vinguvad et kuumaks suur ja mõttetu,võiks ise miskit kasulikku teha selle asemel et siin karjuda.Samas ei ole kellegil kohustust liige olla ega kohal käija. Mina käin,tegelen ka vähesel määral vabatahtliku tööga seal liidus ja olen ülimalt rahul.Iga päev sealt saadav toidukast ületab kindlasti selle 15 eurot mis kuus maksta tuleb.On ka peresid kes käivadki tõesti seal iga päev ja võimalik,et see toiduabi katabki enamuse nende toidulauast. Inimesed saavad maksta ilusti oma maksud,laste trennid ja muu hädavajaliku ja võivad kindlad olla,et on ka toit igapäevaselt laual.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 17:33; 25.01 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Võibolla lõpetad selle \”meie\” teema ära, natuke haledaks kisub juba ? Siin teemas on kaks väga ägedat TLPL eestseisjat ja mõned kahtlejad. Mina kahtlen obv ka, sest raha rikub inimest ja mitte vähe.[/tsitaat]

Miks?
Miks ma ei või jagada teistega ideed käia kordamööda või klapitada käimist, kui teisel pole võimalik käia.
Kui sulle ei meeldi- palun ära loe!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.01 15:02; 24.01 15:10; 25.01 10:55; 25.01 11:41; 25.01 14:53; 25.01 15:17; 25.01 16:00; 25.01 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kui inimesed avaldavad oma arvamust, mis ei kattu sinu omaga või lihtsalt diskuteerivad, siis on väga inetu neid nimetada lihtsalt vingujateks. Väga halb on lugeda, kuidas sa oma liidu kaaslasi mugavateks nimetad. Sa ei tea teiste inimeste tausta vaid lihtsalt lahmid inetult, nii mõnigi sinu liidukaaslane lööb vabatahlikuna kaasa mujal lastega seotud projektides, kuid ei pea vajalikuks sellega esineda.[/tsitaat]

Käib ju siin üks kiun ja ving selle teema ümber. Keegi ei käse osaleda. Mis mugavusel viga on??? Mulle ka meeldivad mugavused 😀 :D. Aga miskit pole teha kui mõned on ülimugavad ja tõesti käivad kuskil vaid siis kui miskit saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 17:33; 25.01 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahet ei ole, kes tegi ettepaneku tasu tõstmiseks. Asi on põhimõttes, millest ei suudeta aru saada-seaduse silmis on selliselt tehtud otsus õigustühine. Senikaua, kuni keegi kontrollima ei tule, on kõik korras, kuid kui tulevad kontrollid, siis võib sellest tulla paksu pahandust. PS mina ei plaani kaebama minna, olge lihtsalt edaspidi hoolsamad.
Bussi ostmise vajaduses mina ei ole täheldanud, et keegi kahelnud oleks. Probleem oli selles, et väideti, nagu kuluks kuutasu ka selle ostmiseks, kuid tegelikult saadi bussi ostmiseks toetust.
PRIA kuivainete jagamiseks tehtud kulutused olid samuti mingi konksuga küsimus teil. Jutt, et peeti läbirääkimisi PRIAga, kuid nad ei andnud(pakkunud) toetust, on ju lausvale. PRIA paberitega sai kaasa ka kuluaruande lehe, kuhu sai märkida sõidupäeviku alusel tehtud transpordikulu, samuti arvete alusel lao-, tõstuki-jm kulu. Üleüldse ei saa aru, kust sai seal tekkida mingi transpordikulu, kui PRIA poolt oli organiseeritud transport eelnevalt kokkulepitud kohta?! Kui seda aga tekkis, sai seda tagasi taotleda. Tingimuseks oli vaid see, et see ei tohtinud ületada 1% toiduainete endi baasmaksumusest(kogu Eesti peale kokku) ja kes ees see mees st raha said need, kes seda küsisid, taotluste laekumise järjekorras.
Palun ärge enam lahmige siin oma asjadega. Tehke omale enne paberimajandus selgeks ja siis tulge rääkima, et ei saa, ei või jne.
Selle 5-lapselise käo käest küsiks aga, kas sul pole häbi käia iga päev toiduabi järel? Viiele lapsele ei kulu küll iga päev rohkem kui kilekotitäis(su enda sõnad) toitu. Kuhu sa paned need kogused? Lisaks said aasta jagu kuivaineid. See asi läheb aina imelikumaks. Palun ära enam lahmi, vaid mõtle enne, kui midagi ütled.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 09:47; 25.01 11:03; 25.01 17:06; 25.01 18:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen teemaalgatajale ettepaneku see teema kustutada, sest see on läinud kaugele teemapüstitusest, nimelt hoopis ühe kindla algorganisatsiooni ümber toimuva arutamiseks.

Kurb, et sealne hea algatus on nii palju probleeme ja arusaamatust põhjustanud.

Ma ei tea siiani, kas ljalechka on üldse Tallinnast või Harjumaalt st kas tal selle infoga midagi teha on 😉

Soovitan samuti võtta ühendust oma elukohajärgse organisatsiooniga, kus asjad võivad olla hoopis teisiti, nagu selgus siin vastanud Hiiumaa ja Läänemaa liikmete jutust.

PS ise olen ka Hiiumaa organisatsioonist.
Palju toredaid üritusi(99% nädalavahetuseti), vahendatud \”suure liidu\” st ELPL kaudu tulnud (iga pere kohta arvestatuna st ette nähtud) soliidne kogus kuivaineid (samast PRIA katlast aga sihtotstarbeliselt liikmetele)
ja
mõningane riideabi(ladu on tasuta saadud ühe kortermaja keldriruumis) ja toiduabi(sisuliselt eraldab vaid I poekett meie kolmest, teistel väidetavalt ülejääke pole),
mingist igapäevasest või iganädalasest jagamisest meie rääkida ei saa ja kastitäitest ka mitte
aga
vahel kulub ka paar pätsi leiba ja saia ning 3 pakki muhvinipulbrit ära. Jagab siis igas vallas keegi liikmetest(toob oma autoga ära ja viib kodudesse).

Toidupanka ega PunastRisti meie maakonnas pole.

Ja, tõepoolest, nii ELPL poolt antavat huvihariduse toetust(imevajalik asi!)kui KredExi toetuse/käenduse jaoks pole oluline algorgi liige olla.

Edu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]antimode kirjutas:[/small]
[tsitaat]14:53 kägu, mõlemad käite tööl ning lisaks sina ka koolis ja trennis ehk mis põhjusel te üldse toiduabi saate ?

Ups, sinu eelnevad postitused jäid tähelepanuta. Sellist jama on tõesti raske kommenteerida, ABI peaks tõesti jõudma abivajateni, mitte krt teab kuhu. Lausa vastik on, sest Tallinnas on tegelikult lausa tuhandeid peresid, kes vajavad rohkem abi kui teie pere. Õnneks teil on trennide, kooli ja töö kõrvalt siiski see 15¤ kuus olemas.[/tsitaat]

Oleneb ju vägagi palgast. Kui 2 inimest teenivad miinumumilähedast palka ja peavad sellet 7 inimest üleval, siis võib tõesti juhtuda, et pärast arvete maksmist ei jätkugi söögiraha. Auto on ka suures peres suht hädavajalik, mina küll kogu pere toiduaineid ei jaksa käeotsas poest koju tassida. Või siis tuleb kohalikust ja väga kallist keldripoest osta. Mul on ka töö, mis eeldab isikliku auto kasutamist – sõidangi siis oma vana rondiga aastast 92 sinna toiduabisse, lootes, et töö kütusekomp katab ka selle sõidu. Mis see kool ja tenn veel asjasswe puutuvad? Näitavad jõukat elujärge või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 21.01 17:07; 23.01 10:15; 23.01 17:37; 23.01 22:06; 25.01 10:32; 25.01 11:11; 25.01 11:37; 25.01 11:39; 25.01 11:43; 25.01 12:44; 25.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen andnud korduvalt Tartu liitu suurte kottide viisi kasutatud korralikke riideid ja jalanõusid puudust kannatavatele peredele jagamiseks. enamsati lastele, aga ka suurtele. kord juhuslikult astusin sisse komisjonipoodi – ja mis ma näen – meie asjad müügis. mitte muidugi kõik korraga, aga tundsin riideid ja jalanõusid ära küll, kuna mul on ainulaadseid st isedisainitud asju. ma pole sellest kellelegi tegelikult rääkinud, olen vahel mõelnud – no võib ju olla, et soovijal oli raha rohkem vaja kui riideid, aga samas jääb ikka kuhugi kripeldama kamõte, et kui need asjad üldse ei jõuagi kuhugi, vaid sorteeritakse läbi ja jagataksegi lihtsalt kohe müüki? ma olen ise 4-lapseline, tean hästi, kuidas paljude lastega see riietemajandus vahel peavalu teeb – aga panna tasuta saadud asju müüki on ikkagi mingi totaalselt teine pilotaa¸. andke andeks, kummaline tunne on natuke. edaspidi ma igal juhul kaalun sügavalt, mida riietega pihta hakkan. vbl jagan käsitööhuvilistele kaltsuvaibamaterjaliks hoopis…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 00:29; 26.01 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine kägu tõi hea näite, kuidas saab vabatahtikust tasustamata tööst korralikult teenida.. Seda eelkõige muidugi suuremates linnades, kus sponsorite ja teiste käest saadud asjade kogused on päris suured. Edasi mõtlemise ja kaalumise asemel soovitan ma hoopis vastutavatelt isikutelt võimalikult avalikult aru pärida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]olen andnud korduvalt Tartu liitu suurte kottide viisi kasutatud korralikke riideid ja jalanõusid puudust kannatavatele peredele jagamiseks. enamsati lastele, aga ka suurtele. kord juhuslikult astusin sisse komisjonipoodi – ja mis ma näen – meie asjad müügis. mitte muidugi kõik korraga, aga tundsin riideid ja jalanõusid ära küll, kuna mul on ainulaadseid st isedisainitud asju. ma pole sellest kellelegi tegelikult rääkinud, olen vahel mõelnud – no võib ju olla, et soovijal oli raha rohkem vaja kui riideid, aga samas jääb ikka kuhugi kripeldama kamõte, et kui need asjad üldse ei jõuagi kuhugi, vaid sorteeritakse läbi ja jagataksegi lihtsalt kohe müüki? ma olen ise 4-lapseline, tean hästi, kuidas paljude lastega see riietemajandus vahel peavalu teeb – aga panna tasuta saadud asju müüki on ikkagi mingi totaalselt teine pilotaa¸. andke andeks, kummaline tunne on natuke. edaspidi ma igal juhul kaalun sügavalt, mida riietega pihta hakkan. vbl jagan käsitööhuvilistele kaltsuvaibamaterjaliks hoopis…[/tsitaat]
Olen Tartun liidu esindajana jälginud täna seda teemat, kuid see jutt tundub ka minu jaoks kõrgem pilotaaź. Heal juhul olen paar asja neist, mis on keegi toonud, võtnud oma lastele(Tartu esinaisena ja ka selle liidu liikmena peaks mul olema ka õigus paarile riideasjale aastas). Võin käe südamele panna, et mina pole neid kuskile müüki pannud, ega kellelegi müügiks pakkunud. Ma ei saa aga vastutada asjade eest peale seda, kui olen need viinud edasi kogumispunkti. Pikemat aega juba olen korjanud asjad kokku(lisas sinna ka oma laste väiksed riided), ja umbes kuus korra, enne jagamist viin need Punase risti ruumidesse, kes korraldab riiete jagamist meie liidu liikmetele ja ka teistele abivajajatele. Palun järgmisel korral, kui tekib kahtlus, et mõni annetatud asi on sattunud müüki, sellest mulle teada anda, mitte eksitada rahvast siin. Ise ei ole ma juba mitu aastat osalenud nendel riiete jagamistel. Väga inetu tundub selline poriloopimine. Tänagi tõi üks kena naisterahvas meile paar kotitäit riideid, kuid ma ei oma veel infot, mis seal kottides on. Olen tänulik kogu liidu liikmeskonna nimel annetatud riiete osas. Enamasti üritan toodud asjad üle vaadata, sest peale korda, kui meile tõi asju\”pangaametnik\”, kes leidis, et suured pered vajavad katkisi sukapükse ja sipukaid aastast ´75, olen sunnitud asjad kriitilise pilguga üle vaatama. Tookord läks enamus asju ahju põletamisele. Olen asju saatnud ka kaltsuvaipade tegemiseks, kui olen leidnud selle vajaliku olevat. Enam ei suuda aga vait olla, kui süüdistatakse liitu selles, et annetatud asjad on müügis.
Paar kägu on olnud mures, et ei saa kontakti Tartu liiduga, kuid minuni on jõudnud vaid üks kiri, millele vastasin 2 päeva peale kirja saamist. Ausalt, oma pere kõrvalt iga päev ei jaksa. Vale on aga väide, et pole saadud kontakti. Mu telefon on kättesaadav 24h 365päeva aastas. Kui on leitud üles koduleht, ju siis on teada ka telefoni number. Ka meilidele vastamine ei pea ju toimuma mõne tunni jooksul. Leian, et kui vastan nädala jooksul, peaks ok olema, sest üldjuhul kasvõi linnaametlikega suheldes on igal pool vastamise tähtajaks 1 kuu.
Siinkohal pean õiglaseks küsida,ehk soovib keegi kriitikutest ise asuda meie liitu juhtima?
Meil on tulemas üldkoosolek, kus on tulemas ka uue juhatuse valimine. Panen selle koha avalikule enampakkumisele, kuna minu tervis seda enam ei võimalda ja perele olen lubanud sel kohal mitte jätkata 🙂 Kui keegi soovib meid vabatahtliku tööga aidata, siis ootan pakkumisi. Mõnda aega võin olla mentoriks, anda edasi oma teadmised. Julgen panna pakkumise avalikult üles, kuna ei näe meie liidus ühtki inimest(peret), kes oleks võimeline seda tööd edasi tegema. Ilmselt jääb puudu tahtmisest. Aga ootan pakkumisi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kelle pihta ma nüüd pori loobin? ma pole avaldanud mingit kahtlust kellegi osas konkreetselt, aga paraku tuleb ka liidul leppida sellega, et inimesel tekkivad sedasi kaht pidi mõtted. ma mainisin ka seda, et tegelikult pole ma sõna võtnud just seetõttu, et põhjusmõtteliselt pole ju vahet, mis pärast äraandmise akti riietega toimub, kuid ometi see kuskil natkue kripeldab. ütlen ausalt – mul on ükskõik, mis asjadest tegelikult edasi saab, mul pole kahju, kui keegi tõesti need siis müüki ka paneb. aga tegelikult iga annetaja tahaks, et asjad leiaks ju kasutuse, mitte ei muutuks mingiks lisateenistuseks kellelegi. tunded on segased just seetõttu, antagu andeks.

lisaks pean kahjuks ka sekundeerima: esindaja kättesaamine on kohati suhteliselt tüsilik. see pole tegelikult otsene kriitika teie kui inimese pihta, saan aru, et kiire võib olla kõigil jne jne, aga kui olete esindaja, võiks asjaajamine olla veidi operatiivsem. inimesed jõuavad perede kõrvalt imeasju teha. liidu juhtimne sel moel on muidugi tänuväärne, aga no saage aru – noblesse oblige! kohustused pole midagi sellist, mida inimesele nuga kõril peale sunnitakse, kui ei jõua, võib loobuda, jagada vastutust jms. samuti tuleb sekundeerida ses osas, mis kurdab osakonna vähese aktiivsuse üle. kodulehel pole õieti mingit infot, kuulda pole teist eriti midagi. üritused? koostöö? sotsiaalmeedia?

ja kordan: ärge võtke seda palun isiklikult – inimesena olete väga tore ja sõbralik, mitte ühtki etteheidet 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 00:29; 26.01 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõni pere pole liituastunud, kuna nad ei suuda iga kuu 15 euri maksta?
Millega te toiduabi järgi käite? Igapäev?
Kas ise ka soetate toiduabi korvidesse kauplustesse asjakesi?

Kas jagatava kraami säilivusaeg on normaalne?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgaja ja siin näen et jutt on kuskile kallale liigub! Ma ei saa aru mis on PRIA kompaania või miski muu värk. Toidupankast tean nii palju et tulevad aeg ajalt meil Rimisse Jõhvis ja kogunevad sinna toidu ja me iga kord osaleme kuna selge see et keegi elab vaesem kui meie pere. Huvitegevuse kompensatsioonist lugesin korra aga ei tea kuidas läbi kelle ja mis moel ma taotlen oma lastele….see on alles algus aga pank andis negatiivse laenu otsuse. Meie ei saanud laenu ja korteri ostu ei toimu…kahju….väga….motiivina oli see, et kuna ma üksi käin tööl siis laenu ei anta, vot oleks hoopsiki teine jutt kui me abikaasaga mõlemad käiksime….trastiline on see, et siis 5 kuine ei saa ju rinnapiima üldse….Jumalukene…..
Lootsin et keegi tõepoolest räägib rohkem ka teistest kohtadest mitte ainult Tallinnast….aga tundub et kõik lasterikkad on seal….Arvasin et Tallinn pole kummist aga vist siiski kõik mahuvad 🙂
Minu poolne tervitus igale teema lugejale!!!! Me kõik oleme Eesti iibe tõstjad!!! Tore see, et meid on palju vaatamata Maailma majanduskriisile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

HUVIHARIDUSE TOETUSEST:

prindid välja 2 paberit iga lapse kohta, kellele toetust taotled,
ühe täidad ise
http://www.lasterikkad.ee/wp-content/uploads/2011/09/Lapsevanema-avaldus.doc
ja
teise täidab lapse muusikakooli vm tasulise treeningu asukoha direktor.
http://www.lasterikkad.ee/wp-content/uploads/2011/09/Huvikooli-t%C3%B5end.doc

Paned ümbrikku ja saadad

Eesti Lasterikaste Perede Liit, Tartu tn 1A, Viljandi linn 71004

Nii lihtne see ongi.
Kuskil liige olema ei pea

Praegu saab teha perioodi eest jaanuar 2012 kuni õppeaasta lõpp st mai k a. Sügisel teed sügispoolaasta eest…

Meil saab toetust muusikakool, kunstiosakond, tasuline ujumistreening, tantsuklass…

Kui elad Jõhvis, siis tasub sul ühendust võtta:
MTÜ Ida-Virumaa Lasterikaste Perede Ühing

http://www.suurperekond.webatu.com/
Leila Kurgjärv juhatuse liige, tel:556 40537; e-post: suurperekond@hot.ee Aadress: Haigla 6-225, 20104 Narva

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema kiskus jah pealinlaste omavaheliseks arveteklaarimiseks. Ju neil siis kõige rohkem jagada. Piinlik, et nad selleks muud kohta ei leia.
Huvihariduse toetuse määramise kord ja blanketid siin:http://www.lasterikkad.ee/projektid/huviharidus/
Praegu just võetakse vastu I poolaasta taotlusi.

Jätkuvalt soovitan teil pöörduda elukohajärgsesse LPL. Kontaktid andsin oma eelmises postituses.
Kohalikud oskavad selgitada kõige paremini, mis ja kuidas on teie piirkonnas.
Edu ja soovin, et edaspidi tekiks teil võimalus eluaseme ostuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen Raplamaa Lasterikaste ühingu liige.Peres 5 last.Sisseastumis tasu on ühekordne ,15 eurot,vist.Ja ainult aastas korra peab maksma 15.- eurot.See peab olema makstud hiljemalt 31.mai.
Me saame ca 2x nädalas toiduabi.On ka üritusi.Meie pere on rahul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. paljulapselised´-kas keegi teab ja oskab soovitada

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.