Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 111 )

Teema: palk

Postitas:
Kägu

Tere

Küsimus kohtutäituri tegevuse kohta. Mis summas on õigus kohtutäituril arestida töötulu, kui olen ükskikema ja kasvatan kolme alaealist last? Küsimus puudutab konkreetselt töötuluarestimist, mitte pangaarve arestivaba summat. Palk neto 730 eurot.

Arestimise aktis kirjas:

Arestimisele kuulub igakuiselt summa, mis ületab ühe kuupalga alammäära ning 20% kuupalga alammäärast millest on maha arvatud mittearestitav summa Statistikaameti poolt avaldatud arvestuslik elatusmiinimum (aastal 2022 on elatusmiinimumi summa 233.57 eurot). Arestimisel palume arvestada asjaoluga, et võlgnik omab kolme ülalpeetavat (iga ülalpeetava kohta suureneb mittearestitav summa ühe kolmandiku võrra kuupalga alammäärast).

Kalkulaatori järgi Tallinna kohtutäitur Elin Vilippus (vilippus-kutsmei.ee)  

Sain kinnipidamisele kuuluv summa 0?

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on nii raske mõista ja kaasa tunda inimestele, kes on võõra raha ära laristanud ja kui tagasi maksmise aeg kätte saabub, siis kaob nagu vits vette. Selleks, et asi kohtutäituri kätte jõuaks, peab ikka pikalt veiderdama, selle asemel, et maksejõuetust tunnistada ja hea tahte märgiks kasvõi 10 euro kaupa võlga tagastama hakata. Ikka vaja peitu pugeda ja siis paha kohtutäiturit süüdistama. Õige hõlma ei hakka keegi, tead? Maksa võlg ära.

+32
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on nii raske mõista ja kaasa tunda inimestele, kes on võõra raha ära laristanud ja kui tagasi maksmise aeg kätte saabub, siis kaob nagu vits vette. Selleks, et asi kohtutäituri kätte jõuaks, peab ikka pikalt veiderdama, selle asemel, et maksejõuetust tunnistada ja hea tahte märgiks kasvõi 10 euro kaupa võlga tagastama hakata. Ikka vaja peitu pugeda ja siis paha kohtutäiturit süüdistama. Õige hõlma ei hakka keegi, tead? Maksa võlg ära.

Keegi ei küsinud teie kaastunnet ja ka ei ole ma kirjutanud siia ühtegi lauset, et ma midagi maksnud ei ole!

Mul ei olegi vaja võõrainimese kaastunnet.

 

 

Olen maksud kuu maksetena ja maha on arvestatud kõik välja võetud pensionirahad ja igalaastal tagastatav tuludeklaratsioon. Sellest kõigest paraku ei piisa ja kohtutäitur sellegipoolest arestib palga. Isegi kui teen osamaksetena makse ei vabasta kohtutäitur pangakontot.

 

+2
-31
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära võta laenu kui tagasi ei jõua maksta.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arestimise aktis kirjas:

Arestimisele kuulub igakuiselt summa, mis ületab ühe kuupalga alammäära ning 20% kuupalga alammäärast millest on maha arvatud mittearestitav summa Statistikaameti poolt avaldatud arvestuslik elatusmiinimum (aastal 2022 on elatusmiinimumi summa 233.57 eurot). Arestimisel palume arvestada asjaoluga, et võlgnik omab kolme ülalpeetavat (iga ülalpeetava kohta suureneb mittearestitav summa ühe kolmandiku võrra kuupalga alammäärast).

Kalkulaatori järgi Tallinna kohtutäitur Elin Vilippus (vilippus-kutsmei.ee)

Sain kinnipidamisele kuuluv summa 0?

Kas peretoetus ja elatis siis ei kuulu sissetulekute hulka?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arestitud konto ju ei tähenda otseselt seda, et kohtutäitur sealt midagi ära võtab, kui sul seal ainult hädapärane elamisraha on.
Üldiselt kontot arestist enne ei vabastata, kui sa võla tasunud oled. Selleks seda ju arestitataksegi, et sul ebameeldiv oleks ja sa võla tasuksid. Kuidas arestitud kontot kasutada saab, sõltub hoopis pangast ja tema reeglitest.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas arestitud kontot kasutada saab, sõltub hoopis pangast ja tema reeglitest.

Ei sõltu. Sõltub kohtutäiturist, kellele  peab inimene ise teada andma oma ülalpeetavatest. Ja siis vabastab kohtutäitur pangakonto arestist või muudab summat.

Aga ei küsitud ju üldse kogu  pangakonto arestimise kohta? TA  küsis vaid töötasust kinnipidamise kohta, mis puudutab ju tööandja raamatupidajat, mitte panka? Pank ei tee mingit vahet, mida ta arestib, ehk tööandja peab juba ise kohtutäituri akti alusel ise ka kinni? Kui  pole tegemist elatise võlaga, siis peab kätte jääma 654.- ja iga ülalpeetava kohta 218.- sel aastal. Oma ülalpeetavatest pead ise KTle teada andma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pea veel pisut vastu, kohe tõuseb lastetoetus ja hakkad laste eest saama suurema summa kui su palk on.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen maksud kuu maksetena ja maha on arvestatud kõik välja võetud pensionirahad ja igalaastal tagastatav tuludeklaratsioon. Sellest kõigest paraku ei piisa ja kohtutäitur sellegipoolest arestib palga. Isegi kui teen osamaksetena makse ei vabasta kohtutäitur pangakontot.

Peavad need vast ikka laenud ja võlad olema, mida mitmete aastate kaupa ei ole suudetud ära tasuda. Isegi pensioni- ja tuludeklaratsiooni rahaga on võlgu tagastatud, aga ikka ei suuda ära maksta.

Täitsa huvitav kohe, mida suur tselle raha eest kunagi osteti, mida nüüd on nii tohutu vaev tagasi maksta?

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen maksud kuu maksetena ja maha on arvestatud kõik välja võetud pensionirahad ja igalaastal tagastatav tuludeklaratsioon. Sellest kõigest paraku ei piisa ja kohtutäitur sellegipoolest arestib palga. Isegi kui teen osamaksetena makse ei vabasta kohtutäitur pangakontot.

Peavad need vast ikka laenud ja võlad olema, mida mitmete aastate kaupa ei ole suudetud ära tasuda. Isegi pensioni- ja tuludeklaratsiooni rahaga on võlgu tagastatud, aga ikka ei suuda ära maksta.

Täitsa huvitav kohe, mida suur tselle raha eest kunagi osteti, mida nüüd on nii tohutu vaev tagasi maksta?

Sain võlgnevused makstud aga võlgnevutsel oli kogunenud ka viivised ja need olid umbes sama palju juurde, kui võlgnevus. Siis olingi samas seisus tagasi.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain võlgnevused makstud aga võlgnevutsel oli kogunenud ka viivised ja need olid umbes sama palju juurde, kui võlgnevus. Siis olingi samas seisus tagasi.

See on sulle täitsa paras siis ju. Hea õppetund. Kui võlgnevused tasuda õigeaegselt (see aeg on võla võtmisel alati teada), siis viiviseid ei saa tekkida (see sulle vihjeks).

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain võlgnevused makstud aga võlgnevutsel oli kogunenud ka viivised ja need olid umbes sama palju juurde, kui võlgnevus. Siis olingi samas seisus tagasi.

Ise ju valisid niimoodi! Oleksid sa kohe oma laene ja võlgnevusi tagasi maksnud nagu ette nähtud, siis ei tuleks täna viiviseid tasuda.

Või sina arvasid, et kui sa ei maksa, siis ei saa midagi juhtuda? Laene ei peagi tagasi maksma? Mis kohaga küll sellised inimesed mõtlevad? Ja kuidas sellised inimesed julgevad lapsi saada, kes ei suuda isegi iseendaga hakkama saada?

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen maksud kuu maksetena ja maha on arvestatud kõik välja võetud pensionirahad ja igalaastal tagastatav tuludeklaratsioon. Sellest kõigest paraku ei piisa ja kohtutäitur sellegipoolest arestib palga. Isegi kui teen osamaksetena makse ei vabasta kohtutäitur pangakontot

See peab ikka hiigelvõlg olema. Teised ostsid pensioni tahade eest kortereid, sul ei jagu sellest + iga-aastastest (mitmuses!) tuludeklaritest võla maksmiseks?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen maksud kuu maksetena ja maha on arvestatud kõik välja võetud pensionirahad ja igalaastal tagastatav tuludeklaratsioon. Sellest kõigest paraku ei piisa ja kohtutäitur sellegipoolest arestib palga. Isegi kui teen osamaksetena makse ei vabasta kohtutäitur pangakontot

See peab ikka hiigelvõlg olema. Teised ostsid pensioni tahade eest kortereid, sul ei jagu sellest + iga-aastastest (mitmuses!) tuludeklaritest võla maksmiseks?

Jah, aga ma ei küsinud siit seda, et miks nii on läinud ja miks võlg juba tasutud ei ole. Ma maksan igakuiselt osamaksena seda ja ma ei jookse selle eest ära. Aga kuna ma asusin tööle siis ongi küsimus mis summa mulle reaalselt kätte jääb.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arestida tohib täpselt nii palju, et elatusmiinimum jääks kätte. Sh ei käi see nii, et igast sissetulekust peab elatusmiinimum jääma vaid, et kokku jääks. Ei käi eraldi arvestust täise tulu vmt järgi. Kohtutäitur võtabki arvesse kõik sinu tulud (sh peretoetuse 520 eur) ja selle põhjal arvutab, kui palju ta saab sinu töötasu arestida nii, et kokku jääks sulel elatusmiinimum kätte.

Ja kuna me su muid tulusid ei tea, siis ei saa me su küsimusele täpsemalt vastata

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuna ma asusin tööle siis ongi küsimus mis summa mulle reaalselt kätte jääb.

Varem siis ei käinud tööl? Kuidas sa deklariga raha tagasi said siis?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju siis inimene töötas varem ka kunagi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arestida tohib täpselt nii palju, et elatusmiinimum jääks kätte. Sh ei käi see nii, et igast sissetulekust peab elatusmiinimum jääma vaid, et kokku jääks. Ei käi eraldi arvestust täise tulu vmt järgi. Kohtutäitur võtabki arvesse kõik sinu tulud (sh peretoetuse 520 eur) ja selle põhjal arvutab, kui palju ta saab sinu töötasu arestida nii, et kokku jääks sulel elatusmiinimum kätte.

Ja kuna me su muid tulusid ei tea, siis ei saa me su küsimusele täpsemalt vastata

Hetkel on sissetulek 520€ mis on lastetoetus.

Palk oleks siis neto 730€

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuna ma asusin tööle siis ongi küsimus mis summa mulle reaalselt kätte jääb.

Varem siis ei käinud tööl? Kuidas sa deklariga raha tagasi said siis?

Emapalga pealt tulukas ei lähe? Pension peaks küll tiksuma sealt lisaks.

Ehk siis inimene on siiani tegelenud poegimise ja võlgade kogumisega.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hetkel on sissetulek 520€ mis on lastetoetus. Palk oleks siis neto 730€

Nagu juba enne ka kirjutasin, peab sulle sel aastal kätte jääma alampalk pluss iga ülalpeetava kohta 1/3 alampalgast. 654.- + 3 × 218.- eurot. Järgmisel aastal need summad muutuvad. Aga pead kohtutäiturile ise oma ülalpeetavatest teada andma juba varakult, sest tööle asumisest teada saades saadab nõudekirja ka tööandjale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, aga ma ei küsinud siit seda, et miks nii on läinud ja miks võlg juba tasutud ei ole. Ma maksan igakuiselt osamaksena seda ja ma ei jookse selle eest ära. Aga kuna ma asusin tööle siis ongi küsimus mis summa mulle reaalselt kätte jääb.

Miks sa siis algul oma võlgade tasumise eest ära jooksid?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on sissetulek 520€ mis on lastetoetus. Palk oleks siis neto 730€

Nagu juba enne ka kirjutasin, peab sulle sel aastal kätte jääma alampalk pluss iga ülalpeetava kohta 1/3 alampalgast. 654.- + 3 × 218.- eurot. Järgmisel aastal need summad muutuvad. Aga pead kohtutäiturile ise oma ülalpeetavatest teada andma juba varakult, sest tööle asumisest teada saades saadab nõudekirja ka tööandjale.

Kas lastetoetus on eraldi? Seda kohtutäitur ei saa arestida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge ärge vinguge TA kallal. Tekkisid need võlad, millest tekkisid – inimene on seni neid vähemalt maksnud. Te ei kujuta ettegi, palju on veel tänapäeval neid inimesi,  kes hoiduvad ametlikult töötamast lihtsalt sellepärast, et  kohtutäitur midagi kätte ei saaks. Aga teemaalgatajale soovitan võlanõusataja poole pöörduda, intressid on sellised asjad, mis tasub alati üle vaadata. Inkassofirmad talitavad nendega üsna omapäi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on sissetulek 520€ mis on lastetoetus. Palk oleks siis neto 730€

Nagu juba enne ka kirjutasin, peab sulle sel aastal kätte jääma alampalk pluss iga ülalpeetava kohta 1/3 alampalgast. 654.- + 3 × 218.- eurot. Järgmisel aastal need summad muutuvad. Aga pead kohtutäiturile ise oma ülalpeetavatest teada andma juba varakult, sest tööle asumisest teada saades saadab nõudekirja ka tööandjale.

Kas lastetoetus on eraldi? Seda kohtutäitur ei saa arestida?

Lastetoetust ennast arestida ei saa tõesti. Küll aga võetakse see kätte jääva summa arvestamisel arvesse. St et ei ole nii, et elatusmiinimum + lastetoetus peab kätte jääma vaid, kui lastetoetus katab elatusmiinimumi ära, siis kõik ülejäänud võib ära võtta. Kuna ma neid elatusmiinimumide numbreid ei tea peast ja otsida ei viitsi, ei hakka ma ka midagi arvutama 😀

TA-le soovitus, pöördu kohtutäituri pole ja palu arvutuskäiku, sh teata oma ülalpeetavatest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on sissetulek 520€ mis on lastetoetus. Palk oleks siis neto 730€

Nagu juba enne ka kirjutasin, peab sulle sel aastal kätte jääma alampalk pluss iga ülalpeetava kohta 1/3 alampalgast. 654.- + 3 × 218.- eurot. Järgmisel aastal need summad muutuvad. Aga pead kohtutäiturile ise oma ülalpeetavatest teada andma juba varakult, sest tööle asumisest teada saades saadab nõudekirja ka tööandjale.

Kas lastetoetus on eraldi? Seda kohtutäitur ei saa arestida?

Lastetoetust ennast arestida ei saa tõesti. Küll aga võetakse see kätte jääva summa arvestamisel arvesse. St et ei ole nii, et elatusmiinimum + lastetoetus peab kätte jääma vaid, kui lastetoetus katab elatusmiinimumi ära, siis kõik ülejäänud võib ära võtta. Kuna ma neid elatusmiinimumide numbreid ei tea peast ja otsida ei viitsi, ei hakka ma ka midagi arvutama ????

TA-le soovitus, pöördu kohtutäituri pole ja palu arvutuskäiku, sh teata oma ülalpeetavatest.

Teavitasin, et on kolm alaealist ülalpeetavat. Sellele vastavalt saatiski kohtutäitur arestimise kirja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

inimene on seni neid vähemalt maksnud

Eeee… ei ole ju! Kui inimesel on asjad kohtutäituri kätte läinud, konto on blokis ja viivised jooksevad, siis see ütleb seda, et inimene EI OLE neid maksnud. Alles siis, kui pitsitama hakatakse, hakkas inimene mõtlema ja maksma. Kui seda poleks olnud, siis polekski maksnud. Usu mind!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, sul on mõistlik pöörduda kohalikku omavalitsusse ja küsida võlanõustamisteenust. Nemad aitavad sul kõik täpselt välja arvutada, annavad suuniseid kuidas täituriga tegeleda ning aitavad ka üle vaadata kas nõuded on põhjendatud ja kuidas sul on võimalik oma olukorda lahendada. Saad sealt täpselt oma olukorrale sobivat nõu, infott ja abi. Perekoolis saad sa ilmselgelt ainult tänitamist või üldist infot, mis ei pruugi täpselt sinu olukorda arvestades sind aidata. Lisaks on tõesti siin keeruline abistada, kuna me ei tea kõiki detaile. Võlanõustaja vaatab kogu su olukorra detailselt üle ja oskab sind juhendada.

 

Loe ka Võlanõustaja Liidu lehelt infot https://evnl.ee/. Seal on toodud ka piirkondade kaupa kontaktid – võid ka otse kellegagi ühendust võtta ja nad kindlasti juhendavad, kuidas sa teenusele pääsed.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis saad sa ilmselgelt ainult tänitamist või üldist infot, mis ei pruugi täpselt sinu olukorda arvestades sind aidata. Lisaks on tõesti siin keeruline abistada, kuna me ei tea kõiki detaile.

Samas, nii tore, et perekoolis leidub südamlikke inimesi, kes tahavad vargaid aidata.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks, kogu ühiskonnale on kasulikum, et sellises olukorras inimesed abi saaksid. Mida kauem võlaorjus kestab, seda suurema tõenäosusega tuleb varsti veel ja veel rohkem maksumaksja raha sinna perre ja selle pere järeltulijatesse panna.

Teiseks, kui inimene saab positiivse kogemuse abisüsteemist, siis ta suurema tõenäosusega pöördub ka edaspidi abi küsima juba enne kui on tarvis kiirlaenama hakata.

Kolmandaks, kõiki võlglasi ei saa ühe puuga lüüa. Vaevalt kolme lapsega üksikema need laenud enda lõbuks võttis. Kerge on hukka mõista, raske mõista.

Neljandaks, varas: https://sonaveeb.ee/search/unif/dlall/dsall/varas/1

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks, kogu ühiskonnale on kasulikum, et sellises olukorras inimesed abi saaksid. Mida kauem võlaorjus kestab, seda suurema tõenäosusega tuleb varsti veel ja veel rohkem maksumaksja raha sinna perre ja selle pere järeltulijatesse panna.

Teiseks, kui inimene saab positiivse kogemuse abisüsteemist, siis ta suurema tõenäosusega pöördub ka edaspidi abi küsima juba enne kui on tarvis kiirlaenama hakata.

Kolmandaks, kõiki võlglasi ei saa ühe puuga lüüa. Vaevalt kolme lapsega üksikema need laenud enda lõbuks võttis. Kerge on hukka mõista, raske mõista.

Neljandaks, varas: https://sonaveeb.ee/search/unif/dlall/dsall/varas/1

See on ju vastutustundetu ema, kes võtab kolme lapse kõrvalt hiiglaslikke laene või jääb hiigelsuurte summadega kellelegi võlgu. Fakt on see, et selliseid summasid ei võetud selleks, et lastele süüa osta. Vaid ikka just, jah! Oma lõbuks võeti selliseid laene ja oma süüdimatusest jäädi võlgu.

Inimene, kes on hädas, pöördub kohaliku sots osakonda ning küsib sealt abi, mitte ei võta laste toitmiseks laenu ega tekita omale võlgnevusi.

Fakt on ka see, et inimene ei ole oma laenude tagasimaksmisega seni tegelenud.  Aastaid! Hakkas asjale mõtlema alles siis, kui konto on blokki pandud ja teda pigistama hakati. Muidu ei olekski maksnud. Ja tundub, et ega ta vist ei taha praegu ka eriti asjaga ühele poole saada, sest miks muidu ei keskenduta tagasimaksmisele, vaid sellele, kuidas ikka võimalikult vähe kohtutäiturile anda.

Sõna “varas” on selliste inimeste puhul täiesti kohane. Ei ole ju eriti vahet, kas võlgu jäädakse kellelegi inimesele või mõnele firmale.

On sulle keegi kunagi võlgu jäänud? Toetasid tema pahatahtlikkust samamoodi?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 111 )