Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek

Näitan 30 postitust - vahemik 361 kuni 390 (kokku 399 )

Teema: Palk ja toimetulek

Postitas:
Kägu

Kingadesse vôi ????

Ei, väärtpaberitesse ja kinnisvarasse. Igakuiselt 5000 eurot.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata et siis tonnised oleksid. Järelmaksuga saad ikka lubada endale.

Erinevalt sinust, ei ole mul kunagi ühtki järelmaksu ega laenu olnud ???? Mõistan, et elad teistsugust elu.

Mitme sajandi vanune õilis sugupuu sellisel erilise elu elajal on siis ka ette näidata? Peen ja kallis maitse juba geenidega kaasa antud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme sajandi vanune õilis sugupuu sellisel erilise elu elajal on siis ka ette näidata? Peen ja kallis maitse juba geenidega kaasa antud?

Hmm, polegi nii mõelnud, aga äkki tõesti geenidega? Olen mõisaproua järeltulija. Aga tegelikult ilmselt oskus ja tahtmine raha teha, et juba enne täisealiseks saamist oleks seda piisavalt, et endale palju lubada.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme sajandi vanune õilis sugupuu sellisel erilise elu elajal on siis ka ette näidata? Peen ja kallis maitse juba geenidega kaasa antud?

Hmm, polegi nii mõelnud, aga äkki tõesti geenidega? Olen mõisaproua järeltulija. Aga tegelikult ilmselt oskus ja tahtmine raha teha, et juba enne täisealiseks saamist oleks seda piisavalt, et endale palju lubada.

Huvitav muinasjutt

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teed seal restos siis? Käid ühte käiku söömas? Mitme tunniga ei joo kahe peale pudelit? Nii tavaliselt ei tehta, oled suur erand.

Jah, sööngi põhiroa ja alkoholi alati üldse ei joo. See on mingi kohustus või?

Eks te lihtsad olete oma kommetelt jah. Tärnidega restos võtta kohe pearoog on hmhm, etiketist väljas küll jah. Miks te sinna üldse siis lähete? Ja eriti, kui ei täiusta selle roa maitsebuketti klaasi veiniga, on kummaline.

Raiskate niisama raha.

Ma ei tea, mis riigist juttu, aga Euroopas Michelin restode degustmenüüd koos wine pairinguga alates 150.- inimene, tihti 250.-.

Enamikes Michelini tärnide restoranides on menüü hinnad koos veiniga oluliselt kallimad, ei ole üheski käinud kus nii odavalt hakkama saaks. Lisaks ei käi enamik inimesi reisil olles Michelini tärni restoranides, kuna neisse peab varakult koha broneerima ja kui seda enne reisi ei tee, ei pruugi saada. Eriti siis kui jutt on rohkem kui ühe * Michelinist. Mitte kõigil ei käi reis toidu ümber, vaid nad spontaanselt valivad kohapeal koha ja lähevad sööma.

Meil Hispaanias on 150-270 Michelin restoranide degustid koos veinidega. Olen kohalik, elan siin.

Broneerima muidugi peab, lausa kuid ette.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav muinasjutt

Järgmine Perekooli tola, kes peab muinasjutuks kõike, mis tema elus ei toimu. Mis sul viga on?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no loodetavasti on õlu vähemalt ise kallis käsitööõlu, sest sul on ju kõik asjad ikka kõige kallimad.

Mulle ei maitse käsitööõlu. Head pilsnerit joon iga kell.

Mis heast maitsest me siin siis üldse räägime? Käsitööõlusid on kümnete kaupa ju! See pole võimalik, et sul mingid mõisaproua geenid on! See õlleasi andis su praegu ära! Unista edasi.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme sajandi vanune õilis sugupuu sellisel erilise elu elajal on siis ka ette näidata? Peen ja kallis maitse juba geenidega kaasa antud?

Hmm, polegi nii mõelnud, aga äkki tõesti geenidega? Olen mõisaproua järeltulija. Aga tegelikult ilmselt oskus ja tahtmine raha teha, et juba enne täisealiseks saamist oleks seda piisavalt, et endale palju lubada.

Aga miks mitte môisaproua

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis heast maitsest me siin siis üldse räägime? Käsitööõlusid on kümnete kaupa ju! See pole võimalik, et sul mingid mõisaproua geenid on! See õlleasi andis su praegu ära! Unista edasi.

Miks ma peaksin neid jooma hakkama(joodud küll), kui tean, millised õlled mulle juba proovitutest meeldivad? Imelik inimene oled.

Sinusugune loll võib tõesti unistada, ma pole unistaja-tüüpi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks mitte môisaproua

Omamoodi olengi.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata et siis tonnised oleksid. Järelmaksuga saad ikka lubada endale.

Investeeri igakuiselt, nagu mina-saad ka endale vb midagi lubada.

See oli sarkasm, napakas. Kõik said vist aru peale sinu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli sarkasm, napakas. Kõik said vist aru peale sinu.

Õpi sarkasm ära. Kuidas järelmaks sarkasmi sobitus?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli sarkasm, napakas. Kõik said vist aru peale sinu.

Õpi sarkasm ära. Kuidas järelmaks sarkasmi sobitus?

😀

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk on vaid number, toimetulek aga kunst!

Mingi sinu isiklik surematu tsitaat?
Päris veider oleks, kui kõrget palka saav inimene toime ei tuleks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris veider oleks, kui kõrget palka saav inimene toime ei tuleks.

Mina tean selliseid päris palju. Puudub oskus rahaga ringi käia. Suurem osa ehitajatest selliseid. Teenivad 5000+ eurot ja ikka kunagi raha pole, elavad kuskil peldikus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas peab midagi oskama? Mul on riided ja jalanõud samuti kallid. Auto, maja, asjad, mida kasutan. Eluaeg kalleid asju armastanud, saan seda endale lubada.

Erinevalt sinust, ei ole mul kunagi ühtki järelmaksu ega laenu olnud ???? Mõistan, et elad teistsugust elu.

Investeeri igakuiselt, nagu mina-saad ka endale vb midagi lubada.

Ei, väärtpaberitesse ja kinnisvarasse. Igakuiselt 5000 eurot.

Hmm, polegi nii mõelnud, aga äkki tõesti geenidega? Olen mõisaproua järeltulija. Aga tegelikult ilmselt oskus ja tahtmine raha teha, et juba enne täisealiseks saamist oleks seda piisavalt, et endale palju lubada.

Kes see eputis siin on?
Mitte et ei võiks oma raha kallitele asjadele kulutada ja investeerida, aga tuua selliselt hinnad ja summad välja ja siis tagatipuks veel mainida et olen mõisaproua järeltulija – päris naljakas inimene 😀

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas peab midagi oskama? Mul on riided ja jalanõud samuti kallid. Auto, maja, asjad, mida kasutan. Eluaeg kalleid asju armastanud, saan seda endale lubada.

Erinevalt sinust, ei ole mul kunagi ühtki järelmaksu ega laenu olnud ???? Mõistan, et elad teistsugust elu.

Investeeri igakuiselt, nagu mina-saad ka endale vb midagi lubada.

Ei, väärtpaberitesse ja kinnisvarasse. Igakuiselt 5000 eurot.

Hmm, polegi nii mõelnud, aga äkki tõesti geenidega? Olen mõisaproua järeltulija. Aga tegelikult ilmselt oskus ja tahtmine raha teha, et juba enne täisealiseks saamist oleks seda piisavalt, et endale palju lubada.

Kes see eputis siin on?

Mitte et ei võiks oma raha kallitele asjadele kulutada ja investeerida, aga tuua selliselt hinnad ja summad välja ja siis tagatipuks veel mainida et olen mõisaproua järeltulija – päris naljakas inimene ????

ta oli juba môisaproua ka. Plika unistab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas peab midagi oskama? Mul on riided ja jalanõud samuti kallid. Auto, maja, asjad, mida kasutan. Eluaeg kalleid asju armastanud, saan seda endale lubada.

Erinevalt sinust, ei ole mul kunagi ühtki järelmaksu ega laenu olnud ???? Mõistan, et elad teistsugust elu.

Investeeri igakuiselt, nagu mina-saad ka endale vb midagi lubada.

Ei, väärtpaberitesse ja kinnisvarasse. Igakuiselt 5000 eurot.

Hmm, polegi nii mõelnud, aga äkki tõesti geenidega? Olen mõisaproua järeltulija. Aga tegelikult ilmselt oskus ja tahtmine raha teha, et juba enne täisealiseks saamist oleks seda piisavalt, et endale palju lubada.

Kes see eputis siin on?

Mitte et ei võiks oma raha kallitele asjadele kulutada ja investeerida, aga tuua selliselt hinnad ja summad välja ja siis tagatipuks veel mainida et olen mõisaproua järeltulija – päris naljakas inimene ????

Mõni külamats ilmselt tõmbas mõisaproua põõsasse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte et ei võiks oma raha kallitele asjadele kulutada ja investeerida, aga tuua selliselt hinnad ja summad välja ja siis tagatipuks veel mainida et olen mõisaproua järeltulija – päris naljakas inimene ????

Miks?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav vaidlus siin vahepeal, mõisaprouad ja säästukäod. Tegelikult sõltub ikka inimesest, mis teda õnnelikuks teeb. Ka säästureisimine vōib olla väga nauditav, kui seltskond on õige. Minu eksabikaasa armastas luksust, ta tahtis häid hotelle ja restorane. Need reisid olid toredad, aga minu jaoks veidi igavad. Kui lahku läksime, siis leidsin 40-ndates uue kallima, kellega oleme käinud nii ägedatel odavreisidel. Ma eelistan selliseid seiklusi, mis meil on, näiteks ööbimist 20-euroses Poola kämpingus, järve ääres, kus jõime rummi koolaga, sõime kohapeal tehtud oivalist paneeritud kala ja jutustasime pool ööd oma unistustest ja fantaasiatest ja kolasime metsas,  selle asemel et meigituna ja sirge seljaga kolm tundi pidulikus restoranis istuda. Igaühele oma, oluline et leiad üles oma inimesed,

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk on vaid number, toimetulek aga kunst!

Mingi sinu isiklik surematu tsitaat?

Päris veider oleks, kui kõrget palka saav inimene toime ei tuleks.

Ministrid teenivad päris hästi, aga üks ei jõudnud kohvimasinatki osta omale, pidi töö juurest rotti panema.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te olete oma vuntsid kõvasti kinni kleepinud, aga mind te ei peta…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei leidnud praegu, kas oli ka muu toidukulu teema, jagan siia. Kommenteerisin ka vist enne siia teemasse, palju meil mehe ja koeraga toidule läheb ja sain puid alla. 300€ vms läheb juba vabalt väljas söömisele või kojutellimisele, sinna alles toidupoe kulud juurde ja just nüüd nägin Facebooki grupis Soodsad Kodused Toidud grupis, kuidas üks inimene jagas 6-liikmelise pere kuu kogumenüüd (300€ kuus söögile). Hea meeelga kopeeriks, aga ma ei tea kas see postitaja suhtes aus või viisakas, saate ise minna vaatama, kellel huvi.

 

Sarnaselt siin teemas ühele kommenteerijale, siis tõesti osetaksegi pmst terve notsu endale koju (postitaja sõnad: 2 korda aastas talunikult liha poole notsu kaupa). Üldse kogu menüü väga üksluine, noorema põlvkonna inimesed on harjunud sööma wokiroogasid, häid pastasid ja prae kõrvale alati hea salat, mitte kapsast ja hakkliha 3 päeva järjest. Postitajal värsket väga vähe, puuviljadest mainis odavat Poola õuna. Ma ostan mitu korda nädalas puu- ja juurvilju (avokaado, granaatõunad jms, juba kui ainult puuviljad korvi laotud, on korralik summa koos). Enamkülastatud poed Lidl ja Maxima, kuhu isiklikult väga harva oma jalga tõstan. Muidugi ise lisab ka, et on keeruline ja sellesmõttes väga tublid, et suudavad nii majandada ja ikkagi lapsed vähemalt näljas pole (ma loodan).

Järgmine kord kui Perekoolis veel teemasid, kuidas saab perekond alla 500€-ga kuus hakkama jne, siis mul kohe pilt silmees, milline see menüü ja toidulaud on… Pole mu arust asi, millega kuidagi kelkida :/ Jäi veel meelde, et postitaja kirjutas, et emotsioonioste ei tee või väga harva, no mis elu see on, laps tahab midaig muud süüa või normaalset õuna, aga ei, päris hulluks minnakse toidukulude vähendamisega, õnneks koolides-lasteaedades lastel väga mitmekülge toit minu arust ja vähemalt seal saavad normaalselt süüa siis 🙂

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Postitajal värsket väga vähe, puuviljadest mainis odavat Poola õuna. Ma ostan mitu korda nädalas puu- ja juurvilju (avokaado, granaatõunad jms, juba kui ainult puuviljad korvi laotud, on korralik summa koos).

No see oled sina. Mind ei huvita puuviljad absoluutselt ja pole kunagi huvitanud ka. Avokaado fenomenist pole kunagi aru saanud. Granaatõunamahla joon viinaga.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õnneks koolides-lasteaedades lastel väga mitmekülge toit minu arust ja vähemalt seal saavad normaalselt süüa siis

See on jälle mitme otsaga asi, meie laste koolis on see mitmekülgsus selline, et paljud neid toite lihtsalt ei söö, mingeid imelikke ja harjumuspäratuid elemente on sisse topitud ja pirtsakas laps piirdubki mõnikord vee ja leivaga. Ja kui kodus küsid, mida süüa tahavad, siis ongi soovide esirinnas makaron hakklihaga ja seda söövad iga kell, nii et ma ei näe küll mingit mõtet, miks peaks punnitama tingimata mingit kõrvitsat või brokolit neile sisse vägistada, kui nad on makaroni ja hakklihaga ka rahul (ja mul muidugi palju lihtsam ka).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav vaidlus siin vahepeal, mõisaprouad ja säästukäod. Tegelikult sõltub ikka inimesest, mis teda õnnelikuks teeb. Ka säästureisimine vōib olla väga nauditav, kui seltskond on õige. Minu eksabikaasa armastas luksust, ta tahtis häid hotelle ja restorane. Need reisid olid toredad, aga minu jaoks veidi igavad. Kui lahku läksime, siis leidsin 40-ndates uue kallima, kellega oleme käinud nii ägedatel odavreisidel. Ma eelistan selliseid seiklusi, mis meil on, näiteks ööbimist 20-euroses Poola kämpingus, järve ääres, kus jõime rummi koolaga, sõime kohapeal tehtud oivalist paneeritud kala ja jutustasime pool ööd oma unistustest ja fantaasiatest ja kolasime metsas, selle asemel et meigituna ja sirge seljaga kolm tundi pidulikus restoranis istuda. Igaühele oma, oluline et leiad üles oma inimesed,

Sinu näite puhul ei mängi rolli mitte raha ja võimalused, vaid armumine või selle puudumine. Loomulikult on Poola paneeritud kala oivaline, kui sellega kaasneb romantiline istumine koos inimesega, kellesse oled armunud. Loomulikult on sirge seljaga 3 tundi restoranis istuda piin ( kuigi sealne toit võis olla sellest Poolas kohatud paneeritud kalast parem), kui te kaaslasega olete omavahel kaotanud tunded.

Sa räägid tegelikult teemast mööda.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa räägid tegelikult teemast mööda.

Kuidas ta siis teemast mööda räägib, kui ta ütleb, et tegelikult teevad õnnelikuks muud asjad kui raha. Samas see klišee kehtib ikka, et raha puudumine võib väga õnnetuks teha küll.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa räägid tegelikult teemast mööda.

Kuidas ta siis teemast mööda räägib, kui ta ütleb, et tegelikult teevad õnnelikuks muud asjad kui raha. Samas see klišee kehtib ikka, et raha puudumine võib väga õnnetuks teha küll.

Teemaalgatus oli: kui palju saate palka ja kui palju tunnetate elukallidust. Muidugi räägib teemast mööda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui kodus küsid, mida süüa tahavad, siis ongi soovide esirinnas makaron hakklihaga ja seda söövad iga kell, nii et ma ei näe küll mingit mõtet, miks peaks punnitama tingimata mingit kõrvitsat või brokolit neile sisse vägistada, kui nad on makaroni ja hakklihaga ka rahul (ja mul muidugi palju lihtsam ka).

Te olete ilmselt vaesest perest, sest ei minu lapsed ega mina pole (kodus)sellist toitu kunagi söönud.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te olete ilmselt vaesest perest, sest ei minu lapsed ega mina pole (kodus)sellist toitu kunagi söönud.

Vaesed ei ole, aga ei näe mõtet kulutada konnakoibade peale, kui keegi neid ei sööks nagunii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 361 kuni 390 (kokku 399 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek