Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 399 )

Teema: Palk ja toimetulek

Postitas:
Kägu

Siit ikka tuleb välja, et ilma meheta hakkama ei saa, mees teenib tavaliselt tükk maad rohkem kui naine. Väga kurb. Töölkäiv inimene peaks ikka üksi hakkama saama.

Mina saan meheta ilusti hakkama, aga kui oleks mees kõrval (lastest rääkimata), siis muidugi oleks vaja vähe teistsugustes tingimustes elada ja selge see, et see eeldab ka kahe palga panust. Nt on mul praegu 30-ruudune korter, kuhu üksi mahub, aga kaksi või rohkemgi läheks väga kitsaks. Suurem elamispind tooks kaasa aga suuremad kommunaalkulud ja ka suurema laenumakse, sest sellise hinnaga suuremat elamispinda praegu küll enam ei saaks, et võrreldes laenumaksega, mida ma praegu üksi maksan, igakuine makse ei tõuseks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa. No minu palk on 1200 ja veidi peale bruto.

Teie, kes te siin oma brutopalkasid letti laote-kas te oma netot ei tea? Või miks on oluline brutost rääkida? Kedagi ei huvita su bruto. Ime, et tööandja kogukulust ei räägi, see ju veel suurem number.

+11
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teie, kes te siin oma brutopalkasid letti laote-kas te oma netot ei tea? Või miks on oluline brutost rääkida? Kedagi ei huvita su bruto. Ime, et tööandja kogukulust ei räägi, see ju veel suurem number.

Tavaliselt räägitaksegi brutost, netost räägivad rohkem ehitajad ja küünetehnikud, kes makse ei maksa. Miks sind bruto häirib, sa ei tea, palju sealt neto on või mis on sinu probleem?

+17
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu palk on ca 1600 neto ning teen ka lisatööd (olenevalt kuust ja koormusest, kui palju jaksan on lisa 300-700eur)
Toidule kulub palju- 800 euri kindlasti (mina, elukaaslane, 2 last) ja ma ei suuda end kokku võtta, et oste planeerida. Iga nädal luba, et NÜÜD, kui jälle poest tulen ja ostukotis pakk makarone, piima, sinki, juustu ja puuvilju ning arve 40eur. Niii kahju on toidu alla sellised summad panna.. Sööks siis foie grad, või veise sisefileed..

Kulud on lasteaed ja trennid lastel- 200euri ringis. Paar x kuus käime kindlasti kinos/söömas ja meelt lahutamas.
Mõlema auto liisingud õnneks makstud, autod 4 ja 6 aastat vanad, ehk siis paari aasta jooksul kumbagi ilmselt vahetama ei hakka ka. Ja minul kütusearved maksab tööandja õnneks.
Aga elekter.. viimased kuud on arved 570/780 olnud. Ebareaalne. Rügan pool kuud, et elektri arvet maksta ja teise kuu, et õhtuti kanapastat süüa. Tunnen, et teenin ju okeilt, aga kuidagi nii kiirelt see raha kaob ka.
Mees kannab kõik ülejäänud kulud- kodulaen, Telia ja muud väikesed nipetnäpet arved.

Tunnen, et oleme täiesti keskklassi pere, aga lubada endale suurt midagi ei saa.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt räägitaksegi brutost, netost räägivad rohkem ehitajad ja küünetehnikud, kes makse ei maksa. Miks sind bruto häirib, sa ei tea, palju sealt neto on või mis on sinu probleem?

Brutost räägitakse aianult töövestlusel. Peaksin käima kalkulaator käes, et su netot teada? Ja siis pane juurde, kas sa t/m miinimumi kasutad jne. Ettevõtjana peaksin siis rääkima kogukulust, eks? Vaata, kui palju sa veel ettevõtte jaoks maksma lähed!

Brutost räägivad üldiselt väheteenivad inimesed, sest nii tundub palganumber suurem.

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

viimased kuud on arved 570/780 olnud.

Kuidas see võimalik on? Isegi elektriküttel elamine ei sa nii palju ju maksma minna. Mul oli viimase kuu gaasiküte 630, aga elekter on odavam.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt räägitaksegi brutost, netost räägivad rohkem ehitajad ja küünetehnikud, kes makse ei maksa. Miks sind bruto häirib, sa ei tea, palju sealt neto on või mis on sinu probleem?

Brutost räägitakse aianult töövestlusel. Peaksin käima kalkulaator käes, et su netot teada? Ja siis pane juurde, kas sa t/m miinimumi kasutad jne. Ettevõtjana peaksin siis rääkima kogukulust, eks? Vaata, kui palju sa veel ettevõtte jaoks maksma lähed!

Brutost räägivad üldiselt väheteenivad inimesed, sest nii tundub palganumber suurem.

Mina olen ka harjunud rääkima brutos, sest ametlikes kanalites (töökuulutustes, töölepingus, avaliku teenistuse palgaandmetes jms) on kajastatud ikkagi brutotasud. Samuti on igasugune statistika (keskmised palgad, mediaanpalgad jne) esitatud bruto kujul. Bruto on kindel ja ülevaatlik just seetõttu, et ei sõltu tulumaksuvabastusest või kogumispensionist, mis võib netotasu sama palga juures muuta.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem kokkuhoiukoht see, et pole mingeid peeneid hobisid.

Kõlab nagu: mina nii loll pole, et millegagi tegeleks.
Minu meelest hobideta inimene on igav inimene.

Teemasse: mina teenin kätte 1278€, abikaasa 1200, peres veel kolm tõukassi.
Igakuised arved kokku 600€. Elame laenuta majas, maal. Peame oma pereettevõtet.
Tean ja näen, et elu on kallimaks läinud, aga otseselt ei tunneta seda. Absurdsuste eest pole kunagi soostunud maksma, mõistlik säästev eluviis läbi elu olnud. Enda hellitamist ja väärtustamist ka ära ei unusta.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase aastaga on kodulaenu makse suurenenud 500, kommumaalid 300, toidukorv samuti 200-300 kallim.

Sissetulek suurenenud kahe peale samas suurusjärgus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaksin käima kalkulaator käes, et su netot teada? Ja siis pane juurde, kas sa t/m miinimumi kasutad jne.

Normaalne inimene teab peast, palju on mingi summa neto ja alates 2100 eurost sa ei saa nagunii mingit tulumaksuvaba miinimumi. Kui nii loll oled, on see ikka sinu probleem.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema mõte oli, et 1800 kätte peaks olema keskmisest kõrgem palk, aga ma tunnen, et ma elan keskmisest madalamalt kui nii saab öelda. Ja seetõttu mõtlesin,et uurin kuidas teistel.

Minu netosissetulek on pisut väiksem, aga meil on 4 last (koer ja kass ka). Maja ja autod on ka. Ma ei tea, mis see keskmine elustandard tegelikult on, aga mulle tundub, et meie pere elab päris normaalselt. Kõik vajalik on olemas, kuigi autod on keskmisest vanemad ja näiteks üleriideid ei jaksa tervele perele poest uuena osta (järelturult saab piisavalt ja vahel  ostan siiski ka poest), terve perega regulaarselt välisreisidel käia ei saaks, aga meil pole selleks ei aega ega tahtmist, nii et puudust ei tunne. Vahel mõne reisi teeme ju küll. Söögi pealt kokku eriti ei hoia ja ma ei julgegi kokku arvutada meie kulusid toidule. Ilmselt on see omajagu üle 1000 euro kuus. Väljas söömas käime harva ja kuna töötame kodukontorist, siis teeme korralikke lõuna- ja õhtusööke kodus ise.

1800 eurot netopalk on väike, kui selle eest peab ülal pidama 4 inimest (ja koer), aga minu mees siiski panustab ka nii toidu kui muu eest tasumisel. Seni on tal suhteliselt väike palk olnud, aga vahetas lõpuks töökohta ja edaspidi on palk normaalne. Nii et inflatsioon on küll suur ja kui ta senise palga peale oleks jäänud, oleks pidanud kuskilt kulusid kokku tõmbama (toidult ilmselt) tõesti. Päris vaesusriskis poleks me sellegipoolest.
Kui teemaalgataja mees ka igapäevaseid kulusid katab ja just väga madalapalgaline pole, siis peaks teemaalgataja pere samuti normaalselt ära elama.

ps. oma palgaga elaksin suurepäraselt ise ära, koos lastetoetustega saaksin isegi kõik oma neli last ülal pidada ainult oma palgast (vajalik oleks olemas, luksust mitte). Kui hästi tagasihoidlikult elada, siis jaguks isegi mehe ülalpidamiseks. Aga mees on õnneks terve ja töövõimeline.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit ikka tuleb välja, et ilma meheta hakkama ei saa, mees teenib tavaliselt tükk maad rohkem kui naine. Väga kurb. Töölkäiv inimene peaks ikka üksi hakkama saama.

Tööl käiv inimene saabki tavaliselt üksi hakkama, juhul kui tal ei ole kukil veel kolme ülalpeetavat. Kui lapsi ja pereellu mittepanustavat meest ei oleks, siis ka teemaalgataja vast ei kurdaks, et raha napib. Kitsam vast oleks, aga mitte nii hull, et peaks perekooli sellest teema tegema.

 

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu netosissetulek on pisut väiksem, aga meil on 4 last (koer ja kass ka). Maja ja autod on ka. Ma ei tea, mis see keskmine elustandard tegelikult on, aga mulle tundub, et meie pere elab päris normaalselt.

normaalselt, sest laste eest makstakse teile mõne teise inimese kuupalk veel lisaks. Teemaalgataja tehku ka siis üks laps juurde, suurenenud peretoetus oleks talle ehk lihtsam kui mõni teine töö otsida.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit ikka tuleb välja, et ilma meheta hakkama ei saa, mees teenib tavaliselt tükk maad rohkem kui naine. Väga kurb. Töölkäiv inimene peaks ikka üksi hakkama saama.

Miks ma peaksin üksi hakkama saama kui ma olen mehega pere loonud ja mõlemal on kohustus lapsed üles kasvatada?

Aga teemasse, teenin 1800 bruto, mees veidi rohkem. On sama tunne nagu TA-l.

 

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalne inimene teab peast, palju on mingi summa neto ja alates 2100 eurost sa ei saa nagunii mingit tulumaksuvaba miinimumi. Kui nii loll oled, on see ikka sinu probleem.

Ehk sa ei pea peast arvutama, vaid kohe tead, ahhaa 1587 bruto on nii ja niipalju neto, eks?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga teemasse, teenin 1800 bruto, mees veidi rohkem. On sama tunne nagu TA-l.

Käi põrgu oma brutoga!

+3
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

1800 bruto

Tao endale pähe, et see on 1431,76, näed ka normaalsema inimese moodi välja.

+2
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aa. No minu palk on 1200 ja veidi peale bruto.

Teie, kes te siin oma brutopalkasid letti laote-kas te oma netot ei tea? Või miks on oluline brutost rääkida? Kedagi ei huvita su bruto. Ime, et tööandja kogukulust ei räägi, see ju veel suurem number.

Mul ei ole see aastaringi iga kuu samasugune palk, oleneb kuu pikkusest ja sellest, et kas on riigipühi olnud. Jah, lihtsam on brutot öelda ja ei ole küünetehnik ega pikenduste panija. Teaduse alal töötan. Alamakstuna tõesti, aga töö meeldib.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil elumaja ning kõrvalhoone- mõlemad õhk-vesi küttega. Ehk siis nagu 2 maja- 1 suur (200m2) ja teine väike (100m2). Väikeses majas saun ka, aga ma isegi ei mäleta, millal selle julgesime ka tööle panna- elektriga see ka .Paar aastat tagasi tegime igal pühapäeval saunaõhtu, see traditsioon ka täiesti ununenud. 🙁 Päris kütet maha ei saa väikeses majas ka keerata, hoiame sellise 18C sees koguaeg. Oleme ise ka shokis, et selliseid ekstreemseid arveid maksame, aga ei taha isegi mõelda, et peaksime uue elukoha otsima- muul ajal peale talve on siin ju kõige parem olla.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käi põrgu oma brutoga!

Palun ärge solkige seda teemat oma bruto neto vaidlusega ära! Huvitav teema ju. Mina soovitan kasutada edaspidi neto ehk palju kuus kätte saate, siis on lihtsam võrrelda teistega. Kulud on nagunii netos (toidupoes sa ju ei räägi, et brutos kulus nii ja nii palju).

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on kahe peale sissetulek ca 4-5k/kuus, meil on kaks last ja pole ühtegi laenu, aga ikka on sama tunne, mis TA-l.

Reisida väga ei raatsi. Söök samuti mega kallis, aga siiski siin-seal käime vahest väljas söömas. Ei piira ka huvitegevust, trenne. Kõike, mis puudutab tervist…

Kommunaalid märgatavalt tõusnud, kuigi õnneks mitte nii hullult nagu sügisel arvasime. Samuti kahe autoga liikumine 60+ km päevas on päris arvestatav summa.

Korra kuus käib koduabiline, kellest ka hetkel pole tahtnud loobuda.

Samas ei tee enam endale mingeid iluprotseduure v.a. juuksur, esiteks pole väikse lapse kõrvalt aega, teiseks hinnad läinud poole kallimaks…

Varsti saab mul VH läbi ja siis peab mõnda aega väiksema sissetulekuga läbi ajama. Alustasime juba säästurežiimiga, et pärast oleks lihtsam kohaneda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sissetulek abikaasaga kokku kätte ca 3500€, lisaks lasteraha kahe lapse eest, kes väikelapse eas. Elame normaalselt, aga ei tunne, et saaks endale midagi tohutult erilist lubada, välisreise ei tee kuhugi kaugele (viimati lastega Soome ja Lätti), väljas söömas käime harva jne.

Otsisin uue töö, kätte saab nüüd 500€ rohkem, aga see katab napilt ära hinnatõusud, seega ehk õnnestub enam-vähem sama elatustaset säilitada ja sääste hoida.

Hinnatõusude osas jäi viimati silma just väljas söömise ja spade hinnad, kahe väikelapsega maksta kahe öö eest 400-600€ + õhtusöögid on ikka päris absurdne minu jaoks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1800 bruto

Tao endale pähe, et see on 1431,76, näed ka normaalsema inimese moodi välja.

No vot, ei pruugi, minu 1800 bruto on 1388,sendid. Siit ka seletus, miks brutopalgast rääkida on normaalsem.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neto bruto jutule vürtsi lisamiseks on mu palk 3100 bruto, dividende võtan keskmiselt 1000 välja ning üüritulu eraisikuna on veel teine 1000.

Kõvad peast arvutajad, palju ma kuus teenin?

Ja kõigest hoolimata võtab hinnatõus silmanägemise ära.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaksin käima kalkulaator käes, et su netot teada? Ja siis pane juurde, kas sa t/m miinimumi kasutad jne.

Normaalne inimene teab peast, palju on mingi summa neto ja alates 2100 eurost sa ei saa nagunii mingit tulumaksuvaba miinimumi. Kui nii loll oled, on see ikka sinu probleem.

Maksuvaba miinimumi ei saa,  maksuvabastust saab. Inimeseti on see väga erinev palju 2100st kätte jääb.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toit 1000 pole mingi koonerdamine, pigem vaeste mõnitamine.

Vaata üle toitumisharjumused. Vähenda oluliselt liha ja magusa/snäki kogust. Kasutage mehega võimalust dieediks. Unusta “eelista eestimaist” ja “eelista odavat” (odavam liha on Rimis, Maximas, Lidl)

Meil on nii, et minul neto 1800, mees on sel kuul võtnud säästudest 2200 (mees LHP ja VH läbi, säästud ja läbi) + peretoetus seni 520. Viimased 2 kuud on toit 100% minu kulul. (Mehel oli muidu enne LHP neto 2500, kuid lisaks ülalpidamisel laps varasemast ).

Peres 2 autot, majalaen, 3 last (1 kool + 2 lasteaed, viimane alustas äsja).

Saame hakkama. Toit + majapidamistarbed kulub meil ca 800 kuus, kuid kokkuhoiuvõimalusi oleks veel. St ei ole täielikukt koonerdamisel. Ikka lubame lastele maiustusi, endale veini. Käime 1x kuus väljas (sh lapsehpidha ca 70 eur  takso ca 30 eur + kogapealsed kulud).

Veebr tuleb verl “raske”, sest mees o  pool kuud tööl olnud, kuid sääste pole (katame minu tavapäraselt säästetavalt +peretoetus + vajadusel realiseerime investeerimgud).

Märts peaks pärus lebo tulema. Mehel on siis täuspalk, suurem peretoetus ja mul edutamine +500 netopalga tõusuga.

Parim otsus on olnud ca 2a tagasi hakata investeerima. Erinevalt säästudest, investeeringut nii lihtsalt ei realiseeri nt reisiks või remondiks. Kui peaks väga häda tulema, realiseerime mõne investeeringu, isegi kui on kahjum (tänase seisuga siiski 7st variandist 3 on kasumis)

Soovitan investeerida, et tulevikku kindlustada.

 

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sissetulek 1500-1600. Täiskasvanu ja 2 last. Arved, kuutasud ja kütus ~650, toit ~300, säästudesse 100-300, olenevalt väljaminekutest. Auto liising lõpeb õnneks paari kuu pärast. Vaba aega veedame nüüd rohkem looduses, aga vähemalt kord kuus üritame ikka kinos/teatris/ujumas/mängutoas käia (viimased kaks eeldavad ka pikemat sõitu).

Kaalun tõsiselt lisatöö võtmist, et natukenegi rohkem lubada või säästa.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sissetulekud kokku ca 4000, 4 liikmeline pere +koduloomad, lapsed juba teismelised. Üks maksab majaga seotud kulud, osa autokulusid ja osa toitu, teine reisidega seotud kulud (paar korda aastas), hobidega seotud kulud (igal pereliikmel paar hobi)  meelelahutuse ning riided, kodumasinad jm. Jooksvad asjad, osa toitu, tel, neti. Säästmiseks jääb ka vahest midagi.  Elame keskmiselt, ei midagi uhket. Kuigi olen ka haritud, siis taaskasutus on minuarust OK  eriti vanuses kus lapsed jube kiiresti kasvavad või kui endal number siia-sinna kõigub. Auto ei pea ka uus olema, peamine et kvaliteetne ja sõidab, sama nt ka suusa- a lumelauavarustuse või hobipurjekaga.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju saate palka ja kuidas tunnete elukallidust?

Minu palk on 1800 kätte ja kui ma aasta tagasi tundsin, et elan täiesti normaalselt nö keskklassi inimese elu, saan lubada endale kultuurileamusi ja mõningaid väljasõite, siis nüüd ma reaalselt tunnen, et ma pidevalt arvutan ja koonerdan. Peale toidupoe ma nagu kuskil ei käigi.

Toit 1000 / maksed 300/ ja see ülejäänud 500 on siis kõik muu elamiseks vajalik (laste riided, sünnipäevad, teater, resto jms).

4 liikmeline pere + koer, mehe peal maja kohustused.

Minu maitse jaoks elate ohtlikult üle võlli.

Mis siis, kui mees kõrvalt kaob, haigestub, töö kaotab? Millest sa veel elamiskulud maksad?

Oma maja on ikka suurushullustus selliste sissetulekutega.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk 750€. Arved on 250€( minu ja lapse telefoniarve, kindlustused ja kommunaalid,)+ kodulaen 500€. Ülejäänu maksab abikaasa, kelle kuludes on siis autoliising+kütus+ kõik muu mis tarvis.

Ma oleks sellise üle oma võimete elamisega juba ammu hullumajas. Kuidas te ometi julgete nii elada?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 399 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek