Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Teema: Palk ja toimetulek

Postitas:
Kägu

Mis on teie palk, kas olete oma palgaga rahul vôrreldes sellega kui kalliks kôik on läinud kas tulete toime? Olen jäänud tööta kuna firma läks bankrotti , olen väikse lapsega kodune kes ei käi veel lasteajas alla kahe aastane,môtlen nyyd kuidas edasi mis edasi lastetoestustest suurt abi enam pole mul on 2 last. Varsti hakkan otsima uut tööd seega kysimus laiale ringile kas tulete toime hetkel oma teenitava palgaga?

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ka sulle, kas oled purjus, et nii kirjutad?

+16
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulen toime, raha jääb ülegi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulen toime, raha jääb ülegi.

Sama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on kaks väikest last ja sul ei ole kedagi, kes neid lapsi sinu asemel haigena hoiaks või kui sul ei ole kedagi, kes rahaliselt lisaks sinule veel panustaks, siis pean kahjuks ütlema, et niimoodi sa toime ei tule. Vähemalt esimene aasta pärast tööleminekut saab olema väga raske, sest kui laps haige ja sa pead kodus olema, siis haigusraha makstakse miinimumpalga järgi ja sellest siis ka vaid pool nagu see seadus on.

Seega, otsi endale mingi abiline ja pane vaim valmis, et esimene aasta saab olema raske. Kui sellest üle saad, siis edasi läheb juba lihtsamaks.

Toimetulek aga sõltub palju sellest, missugused on su püsikulud ja missugune saab olema palk. Sa võid olla superhea majandaja, aga kui hakkad saama palka mingi 700€ kuus, ega siis sa sellega toime ei tule üksinda kahe lapsega.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks peab ütlema, et teemaalgataja kirjastiili arvestades teeb ta lihttööd ja tõenäoliselt on tal üldse kahe väikese lapse kõrvalt raske tööd leida ja tööd teha (mitte halvas mõttes, aga sageli puudub lihttöö tegijal kodukontori ja paindliku tööaja võimalus).

Minu brutopalk on 1700 ja tulen normaalselt toime, aga ainult seetõttu,  et meie peres tuleb samas suurusjärgus juurde ka mehe palk.  Kui peaksin elama ainult enda palgast (neto 1355), siis peaksime väga kõvasti kokku hoidma (peres ka algkoolis ja gümnaasiumis käivad lapsed).

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jällegi mõtlen et miks saada 2 last kui majanduslik pool nii kehva.. Mina sain lapse lasteaeda alles 3, 5 aga see oli mul ju ette teada ja sai juba enne lapsi raha kõrvale pandud. No mis siin ikka soovitada.. Tuleb kähku uus töö otsida ja samas lastel on ju isa olemas… Mida tema siis teeb et ei suuda peret ülal pidada?

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on kaks väikest last ja sul ei ole kedagi, kes neid lapsi sinu asemel haigena hoiaks või kui sul ei ole kedagi, kes rahaliselt lisaks sinule veel panustaks, siis pean kahjuks ütlema, et niimoodi sa toime ei tule. Vähemalt esimene aasta pärast tööleminekut saab olema väga raske, sest kui laps haige ja sa pead kodus olema, siis haigusraha makstakse miinimumpalga järgi ja sellest siis ka vaid pool nagu see seadus on.

Seega, otsi endale mingi abiline ja pane vaim valmis, et esimene aasta saab olema raske. Kui sellest üle saad, siis edasi läheb juba lihtsamaks.

Toimetulek aga sõltub palju sellest, missugused on su püsikulud ja missugune saab olema palk. Sa võid olla superhea majandaja, aga kui hakkad saama palka mingi 700€ kuus, ega siis sa sellega toime ei tule üksinda kahe lapsega.

Kas sa oled lastekodust, kus on laste vanavanemad ja laste isa/isad? Mul ka kaks last, saime ka sinu nimetatud probleemidest üle.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja kirjaoskust arvestades on ta ilmselt lihttöö tegija. Ses vallas on ju ikka tööpakkumisi — koristajad (kuskil asutustes/koolides, mitte eramajades, sest seal nõutakse ikka spetsiifilisi oskusi), tänavapuhastusfirmad, heakorratöödele, kojamehed, prügilad, lihtsam liinitöö, öövalvurid, ja no siis juba “soliidsemad” kohad, kus erioskusi pole vaja — kassapidajad, kaubapaigutajad, turvatöötajad.

Laisk oled?

PS. Iga kord selliseid postitusi nähes räägin oma lastele uuesti üle, kui oluline on õppida, õppida, õppida. Ning tütrele korrutan ûle, et mingite lihtsate jorsside eest tuleb põgeneda.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsehoidmisega on mitmeid erinevaid võimalusi, kui oled vaene aga hea suhtleja. Mina näiteks liitusin naisseltsiga, et tekitada tutvusringi vanemaid pensionil naisi, kes saaksid ja tahaksid lapsi hoida, kui need on haiged. Vastutasuks pakkusin neile oma sõprust ja aega, käisin abis puid ladumas, sõidutasin neid autoga kui vaja jne. Siiani suhtleme ja aitame üksteist. Esimese lapsega otsisin teisi noorte lastega emasid, hakkasime sõbrustama ja hoidsime üksteise lapsi korda-mööda kokkuleppel nohudele-köhadele vaatamata ja sobitasime töögraafikud kolme ema peale vastavalt. Palavikuga küll pidime ise hakkama saama, siis leidis igaüks mingi kriisilahenduse (naaber, vanaema, lapse isa, vanaisa vms.).

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastan su küsimusele, et ei tule saadava palgaga toime. Töötan lasteasutuses- oman ka nõutavat kutset, kuid palk ongi väike. (Õhtuti käin lisaks koristamas, aga ka see tasu lisaks ei  kata mu kulusid.) Hetkel otsin puhkuse ajaks lisatööd, aga tundub, et jäängi otsima.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega siin head lahendust polegi. Tuleb hakata kiiresti tegutsema ja mõtlema kuidas lisa saab teenida. Sest talvel läheb ju veel raskemaks. Kui väga häda käes siis taotle toimetuleku toetust aga loomulikult pead ka sellega arvestama et kui oled laenude ja liisingutega ennast lõhki laenanud siis seal jääd küll abita. 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik ei ole madalapalgalised lihttöölised (nagu teemaalgataja oma jutu ja kirjastiili järgi tundub olevat), et palgaga toimetulek üldse jututeemaks on. Mul on ka kaks väikest last ja pole mingit küsimust, kas ma saan rahaliselt hakkama või mitte. Ma poleks neid muidu üldse saanudki ja mehest ma ei sõltu.

 

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on teie palk, kas olete oma palgaga rahul vôrreldes sellega kui kalliks kôik on läinud kas tulete toime? Olen jäänud tööta kuna firma läks bankrotti , olen väikse lapsega kodune kes ei käi veel lasteajas alla kahe aastane,môtlen nyyd kuidas edasi mis edasi lastetoestustest suurt abi enam pole mul on 2 last. Varsti hakkan otsima uut tööd seega kysimus laiale ringile kas tulete toime hetkel oma teenitava palgaga?

Kui laps on ‘alla kahe’, on ta arvatavasti üle 1.5 ja tal on õigus sõimekohale. Laps sõime ja tööle.

Olen samuti lapsega kodus. Rasestumisele eelneval aastal olin palgata puhkusel rohkem kui kuu, isiklikel põhjustel. Selle pärast on VH summa palju väiksem varasemast palgast, nüüd tõusid hinnad, ja laps sündis vales kuus – aprillis – ning sügiseks sõimekohta ei saanud, kuid siiski saab mu hüvitiseperiood sellel sügisel läbi.

Ja ikkagi saan hakkama. Mitte hakkama saamine ei ole variant, järelikult saan 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

bankrotti , olen väikse lapsega kodune kes ei käi veel lasteajas 

Pankrotti. Lasteaias.

Juhuks kui autor jäigi mõtlema ja imestama, kuidas läbi hammustati, et ta on lihttööline.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kolm last ja netopalk 1000 euri. Saaksin kokkuhoidlikult elades ka ainult enda palgaga pere kulud kaetud aga muidugi tunduvalt kergem on kui mehe sissetulek on ka abiks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk on 1500 eurot bruto ja sellega on keeruline toime tulla sellepärast, et on pangalaen + väikelaen. Vahetult enne koroonaaega sai remont tehtud kodus, säästud mängu pandud. Koroonat oodata ei osanud. Palk pole tõusnud koroonast saadik, see on tõeliselt masendav ja hinnad aina tõusevad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk on 1500 eurot bruto ja sellega on keeruline toime tulla sellepärast, et on pangalaen + väikelaen. Vahetult enne koroonaaega sai remont tehtud kodus, säästud mängu pandud. Koroonat oodata ei osanud. Palk pole tõusnud koroonast saadik, see on tõeliselt masendav ja hinnad aina tõusevad.

Aga miks on töövõtjate eeldus, et palk muudkui peab tõusma tempos, et kataks hinnatõusu? Tooandja jaoks ju samamoodi tõusevad kulud, elekter, küte, kùtus, toore.

Mis mängu sa oma säästud siis panid, et need kaotasid?

+2
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk on 1500 eurot bruto ja sellega on keeruline toime tulla sellepärast, et on pangalaen + väikelaen. Vahetult enne koroonaaega sai remont tehtud kodus, säästud mängu pandud. Koroonat oodata ei osanud. Palk pole tõusnud koroonast saadik, see on tõeliselt masendav ja hinnad aina tõusevad.

Aga miks on töövõtjate eeldus, et palk muudkui peab tõusma tempos, et kataks hinnatõusu? Tooandja jaoks ju samamoodi tõusevad kulud, elekter, küte, kùtus, toore.

Mis mängu sa oma säästud siis panid, et need kaotasid?

No on raiped. Loodavad, et tööl käimine aitab kulusid katta.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk on 1500 eurot bruto ja sellega on keeruline toime tulla sellepärast, et on pangalaen + väikelaen. Vahetult enne koroonaaega sai remont tehtud kodus, säästud mängu pandud. Koroonat oodata ei osanud. Palk pole tõusnud koroonast saadik, see on tõeliselt masendav ja hinnad aina tõusevad.

Aga miks on töövõtjate eeldus, et palk muudkui peab tõusma tempos, et kataks hinnatõusu? Tooandja jaoks ju samamoodi tõusevad kulud, elekter, küte, kùtus, toore.

Sest hinnatõus tähendab ju ühtlasi, et ka tööandja TULUD tõusevad?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest hinnatõus tähendab ju ühtlasi, et ka tööandja TULUD tõusevad?

Appi. See, et käive suurem, ei tähenda, et kasum suurem on.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk on 1500 eurot bruto ja sellega on keeruline toime tulla sellepärast, et on pangalaen + väikelaen. Vahetult enne koroonaaega sai remont tehtud kodus, säästud mängu pandud. Koroonat oodata ei osanud. Palk pole tõusnud koroonast saadik, see on tõeliselt masendav ja hinnad aina tõusevad.

Aga miks on töövõtjate eeldus, et palk muudkui peab tõusma tempos, et kataks hinnatõusu? Tooandja jaoks ju samamoodi tõusevad kulud, elekter, küte, kùtus, toore.

Sest hinnatõus tähendab ju ühtlasi, et ka tööandja TULUD tõusevad?

Kindlasti see päris nii ei ole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk on 1500 eurot bruto ja sellega on keeruline toime tulla sellepärast, et on pangalaen + väikelaen. Vahetult enne koroonaaega sai remont tehtud kodus, säästud mängu pandud. Koroonat oodata ei osanud. Palk pole tõusnud koroonast saadik, see on tõeliselt masendav ja hinnad aina tõusevad.

Aga miks on töövõtjate eeldus, et palk muudkui peab tõusma tempos, et kataks hinnatõusu? Tooandja jaoks ju samamoodi tõusevad kulud, elekter, küte, kùtus, toore.

Mis mängu sa oma säästud siis panid, et need kaotasid?

No on raiped. Loodavad, et tööl käimine aitab kulusid katta.

Aga lollid käivadki ju tööl, targad elavad lollide kulul toetustest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga lollid käivadki ju tööl, targad elavad lollide kulul toetustest.

Ükski toetus pole nii suur, et targana suudaks toetusest ära elada ja endale head elu lubada. Ellu jääks, aga mitte rohkemat.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski toetus pole nii suur, et targana suudaks toetusest ära elada ja endale head elu lubada. Ellu jääks, aga mitte rohkemat.

No mina tean juba praegu mitut kolme lapse ema, kes elavad küll toetustest ära, tööle ei soovi minna. Kui oled lihttööline, siis tööl sa teeniks vähem. Juba praegu saavad 520 toetust ja 700 elatist, nüüd hakkavad saama 860 toetust+700 elatist. Selline inimene ei soovi tööle minna. Teeb mingeid musti koristusotsi ka veel natuke juurde endale, kui raha rohkem vaja on ja ongi kõik. Riigile on see kohutav kulu.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk on 1500 eurot bruto ja sellega on keeruline toime tulla sellepärast, et on pangalaen + väikelaen. Vahetult enne koroonaaega sai remont tehtud kodus, säästud mängu pandud. Koroonat oodata ei osanud. Palk pole tõusnud koroonast saadik, see on tõeliselt masendav ja hinnad aina tõusevad.

Aga miks on töövõtjate eeldus, et palk muudkui peab tõusma tempos, et kataks hinnatõusu? Tooandja jaoks ju samamoodi tõusevad kulud, elekter, küte, kùtus, toore.

Sest hinnatõus tähendab ju ühtlasi, et ka tööandja TULUD tõusevad?

Kindlasti see päris nii ei ole.

Kuhu see hinnatõus siis kaob?

Sest hinnatõus tähendab ju ühtlasi, et ka tööandja TULUD tõusevad?

Appi. See, et käive suurem, ei tähenda, et kasum suurem on.

Appi, õpi lugema. Ma räägin TULUST, mitte KASUMIST.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski toetus pole nii suur, et targana suudaks toetusest ära elada ja endale head elu lubada. Ellu jääks, aga mitte rohkemat.

No mina tean juba praegu mitut kolme lapse ema, kes elavad küll toetustest ära, tööle ei soovi minna. Kui oled lihttööline, siis tööl sa teeniks vähem. Juba praegu saavad 520 toetust ja 700 elatist, nüüd hakkavad saama 860 toetust+700 elatist. Selline inimene ei soovi tööle minna. Teeb mingeid musti koristusotsi ka veel natuke juurde endale, kui raha rohkem vaja on ja ongi kõik. Riigile on see kohutav kulu.

Jutt oligi,et targana… Lihttöölisena muidugi kui toetus on sama, mis palk oleks.

See mainitud 1560 nelja peale ei ole ühestki otsast hästi elamine, täpselt nagu ütlesin elatud saab – kodukulud ja söögi makstud, aga ega seal väga muu jaoks üle ei jää.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See mainitud 1560 nelja peale ei ole ühestki otsast hästi elamine, täpselt nagu ütlesin elatud saab – kodukulud ja söögi makstud, aga ega seal väga muu jaoks üle ei jää.

Jutt on sellest, et see inimene ei ole motiveeritud töötama, sest saab tööl olles vähem või sama raha kui kodus istudes. Ja selline poliitika ei ole riigile sugugi kasulik. Madalapalgalisi ei ole meil vähe ja nende kodusistumine on riigile suur koormus, mida ei ole sugugi mõtet võtta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on teie palk, kas olete oma palgaga rahul vôrreldes sellega kui kalliks kôik on läinud kas tulete toime? Olen jäänud tööta kuna firma läks bankrotti , olen väikse lapsega kodune kes ei käi veel lasteajas alla kahe aastane,môtlen nyyd kuidas edasi mis edasi lastetoestustest suurt abi enam pole mul on 2 last. Varsti hakkan otsima uut tööd seega kysimus laiale ringile kas tulete toime hetkel oma teenitava palgaga?

😀 😀

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bankrott ja lapsetoestused. Appi 😀 😀 😀 😀

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek