Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: Palk ja toimetulek

Postitas:
Kägu

Sest hinnatõus tähendab ju ühtlasi, et ka tööandja TULUD tõusevad?

Appi. See, et käive suurem, ei tähenda, et kasum suurem on.

Selge see, et tööandjad ei tegele heategevusega. Igaühe isiklik asi, kas kokkulepitud palgaga toime tullakse või mitte. Ja selge see, et töövõtjad ei tegele heategevusega ja pole nende mure, kas kasvavate kuludega tööandja endiselt kasumisse jääb või mitte. Kui tööandja ei tule toime, siis tuleb ettevõte õigel ajal kas kinni panna või oluliselt tegutsemismudelit (ka võibolla valdkonda) muuta. Kui vaja ettevõte sulgeda, siis ettevõtja vastutus on seda teha õigel ajal, nii et töötajad saavad ettenähtud koondamishüvitised ja lõpparved.
Kui töötaja leiab, et tema palk ei ole enam piisav või ei vasta enam panusele, siis saab alati palka juurde küsida ja kui ei anta, võib alati mujale tööle minna. On suur tõenäosus, et töökohta vahetades saab palka oluliselt juurde, kui on vähegi mingisuguseid oskusi ja/või kogemusi. See kehtib isegi lihttööde puhul. Korralikel töötajatel, lihttöölistest spetsialistideni välja, on praegu tegelikult päris hea positsioon palgaläbirääkimisteks. Kui vähegi on julgust töökohta vahetada, kui senine tööandja pole valmis palka tõstma.

Ja kui siin juba lapsetoetus ja peretoetus jutuks tuli, siis ma küll ei kujuta ette, et ma selle rahaga toime tulen. Olen üks neist, kes on nö suurpere. Vastupidi, ma just nägin äsja vaeva, et saaks töist tulu suurendada, et me normaalselt toime tuleks. Ja ma ei ole lihttööline ega madalapalgaline (kuigi ausaltöeldes on hulga laste kõrvalt karjääri tegemine ikkagi mõnevõrra keerulisem küll).

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, õpi lugema. Ma räägin TULUST, mitte KASUMIST.

Appi tõesti, räägi käibest siis. Sa ilmselt pole ettevõtja vaid lihttööline.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb kolmas laps teha.

Aga kuniks töötu oled, soovitan raamatuid lugeda.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh, miks saadakse lapsed, kui pole elementaarset haridust ega majanduslikku kindlustatust? Ei, ma ei targuta ja TA-l pole (praegu) midagi tehagi, aga äkki keegi samas eas ja mõtteis noor loeb ja teeb ometi järelduse, et kõigeoealt haridus, kindel eriala, mbed aadtad töökogemust ja teenistust, SIIS ALLES lapsed ja pere. Ja lapsed selle mõttega, palju see vanem ÜKSI suudab neid ülal pidada. Mis iganes siis teise poolega juhtub, eks ole. Praegu tundub, et kõik on vastupidi ja siin ei ole ainult küsimus palju teenida või endise tööandja “bankrotis” (pankrott). Nõu anda on väga raske. Ega muud olegi, kui kiirelt uus töö (ja abi Töötukassast).
Kui pisutki jalad all, siis õppima! Alustada võib ka kustekoolide pakutavatest tasuta kursustest – näeb ära, mis huvitab ja kasuks tuleb igal juhul. Mina, kes ma olen kõrgkooli loetanud, käin ka aegajalt pakutavatel kursustel kui ajaliselt sobib. No näiteks viimane pikem kursus lõppes kevadel, teemaks oli tugiisiku baaskursus. Ma ei plaani sel alal tööle minna, aga minu jaoks oli see neli kuud huvitav, sest siiani puudus igasugune kokkupuude erivajadustega lastega.
Samuti olen arvutialast tõhustanud, nahaparkimist õppinud ning sügisel plaanin kondiitrikursused ette võtta. Kui hästi kaasa kuulata ja tubli olla, siis usun, et ka nende teadmiste baasilt võib päris hea töökoha leida, kes soovib ja otsib.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juhuks kui autor jäigi mõtlema ja imestama, kuidas läbi hammustati, et ta on lihttööline.

Mina ei oleks lihttöö ja selle tegija suhtes nii üleolev. Töökoha koristajad (firma, omanik ise endine koristaja ja kui vaja, lööb ka nüüd käed külge), lapse lasteaia õpetaja abid, meie ühistu kojamees, kodupoe turvanaised, ema sulane (endine metsavaht) – kõik väga toredad inimesed ja kõik ametid väga vajalikud. Kuidagi ei vaata neile ülevalt alla eha mõtle: “Ah, need mingid lihttöö tegijad!”
Teemaalgatajal on puudu kooliharidusest, aga seda viga annab ometi parandada.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nõuandeks siis, et tee aga lapsi juurde, ise ei pea küll vaeva nägema ja pingutama. alates kolmandast lapsest hakkad saama sama suure sissetuleku kodus olles kui muidu töötades saaksid. niimoodi vähemalt 24 aastat, siis vähendatakse summat veidi.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga lollid käivadki ju tööl, targad elavad lollide kulul toetustest.

Ükski toetus pole nii suur, et targana suudaks toetusest ära elada ja endale head elu lubada. Ellu jääks, aga mitte rohkemat.

Mulle meenub kohe üks blogija-kägu, kes ei saanud tööle minna, sest siis oleks kaotanud toimetulekutoetuse ????
Selle inimese puhul muidugi ükski nõuanne ei aidanud ka, sest ta oligi pähe võtnud, et temal on kõige raskem ja abi ei saa, sest…talle ei sobinud ükski asi. Aga nõu anti talle palju ja head. Ise lõpetasin tema haletsemise, kui mingil väga “edukal” laadamüügil teenis proua hästi ja kukkus lugejatega ülbitsema (olime kõik kadedad ja kibestunud, klounid ja mis kõik veel). Ilmselt teate, kellest jutt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1500 eurot saan brutos, lapsi veel pole. Tulen toime, aga olen täpselt see palgapäevast-palgapäevani elaja kellel sääste pole(need läksid elukoha remondile, ei osanud korterit ostes arvestadagi, et paari tuhandega ei renoveeri siin midagi, rääkimata uuest köögist või vannitoa kohendamisest). Otsin suurema palgaga töökohta, aga läheb juba raskeks. 200-400€ bruto pärast pole mõtet hetkel veel töökohta vahetada (elan  maal ja just selle töölkäimise kulu osas, auto/kütus jms, praegune töökoht kodu lähedal), aga nii palju kui olen uurinud, siis enamuses otsitakse juhte/tiimijuhte, aga kahjuks osakonna/tiimi juhtimiskogemust ei ole (töökuulutustes on see 99% nõutud). Uskumatu ikka, et inimesed koos lastega saavad alla 1000€ hakkama, kui veel on vaja maksta arved, korteri üür, vóibolla ehk ka auto eest, kütus, söök. Lastele ju veel asjad ja meelelahutus. Neil võib ikka väga raskeks minna sügisel-talvel kui partnerit kõrval pole ja juba niigi kulutused koomale tõmmatud.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest hinnatõus tähendab ju ühtlasi, et ka tööandja TULUD tõusevad?

Appi. See, et käive suurem, ei tähenda, et kasum suurem on.

Just täpselt. Aga mida me siin ikka seletame neile, kes ettevõtte finantsjuhtimisest mitte midagi ei adu.

Tühi ajakulu.

Seeparast osad ongi ettevõtjad ja osad igavesti lihtsa palgatöô peal tiksujad.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga lollid käivadki ju tööl, targad elavad lollide kulul toetustest.

Ükski toetus pole nii suur, et targana suudaks toetusest ära elada ja endale head elu lubada. Ellu jääks, aga mitte rohkemat.

Mulle meenub kohe üks blogija-kägu, kes ei saanud tööle minna, sest siis oleks kaotanud toimetulekutoetuse ????

Selle inimese puhul muidugi ükski nõuanne ei aidanud ka, sest ta oligi pähe võtnud, et temal on kõige raskem ja abi ei saa, sest…talle ei sobinud ükski asi. Aga nõu anti talle palju ja head. Ise lõpetasin tema haletsemise, kui mingil väga “edukal” laadamüügil teenis proua hästi ja kukkus lugejatega ülbitsema (olime kõik kadedad ja kibestunud, klounid ja mis kõik veel). Ilmselt teate, kellest jutt.

Ei tea, pole selles sektoris tuttavaid.

Kellest siis?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga lollid käivadki ju tööl, targad elavad lollide kulul toetustest.

Ükski toetus pole nii suur, et targana suudaks toetusest ära elada ja endale head elu lubada. Ellu jääks, aga mitte rohkemat.

Mulle meenub kohe üks blogija-kägu, kes ei saanud tööle minna, sest siis oleks kaotanud toimetulekutoetuse ????

Selle inimese puhul muidugi ükski nõuanne ei aidanud ka, sest ta oligi pähe võtnud, et temal on kõige raskem ja abi ei saa, sest…talle ei sobinud ükski asi. Aga nõu anti talle palju ja head. Ise lõpetasin tema haletsemise, kui mingil väga “edukal” laadamüügil teenis proua hästi ja kukkus lugejatega ülbitsema (olime kõik kadedad ja kibestunud, klounid ja mis kõik veel). Ilmselt teate, kellest jutt.

Ei tea, pole selles sektoris tuttavaid.

Kellest siis?

Pakun, et proua F.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Oh, miks saadakse lapsed, kui pole elementaarset haridust ega majanduslikku kindlustatust? Ei, ma ei targuta ja TA-l pole (praegu) midagi tehagi, aga äkki keegi samas eas ja mõtteis noor loeb ja teeb ometi järelduse, et kõigeoealt haridus, kindel eriala, mbed aadtad töökogemust ja teenistust, SIIS ALLES lapsed ja pere. Ja lapsed selle mõttega, palju see vanem ÜKSI suudab neid ülal pidada. Mis iganes siis teise poolega juhtub, eks ole. Praegu tundub, et kõik on vastupidi ja siin ei ole ainult küsimus palju teenida või endise tööandja “bankrotis” (pankrott). Nõu anda on väga raske. Ega muud olegi, kui kiirelt uus töö (ja abi Töötukassast).

    Kui pisutki jalad all, siis õppima! Alustada võib ka kustekoolide pakutavatest tasuta kursustest – näeb ära, mis huvitab ja kasuks tuleb igal juhul. Mina, kes ma olen kõrgkooli loetanud, käin ka aegajalt pakutavatel kursustel kui ajaliselt sobib. No näiteks viimane pikem kursus lõppes kevadel, teemaks oli tugiisiku baaskursus. Ma ei plaani sel alal tööle minna, aga minu jaoks oli see neli kuud huvitav, sest siiani puudus igasugune kokkupuude erivajadustega lastega.

    Samuti olen arvutialast tõhustanud, nahaparkimist õppinud ning sügisel plaanin kondiitrikursused ette võtta. Kui hästi kaasa kuulata ja tubli olla, siis usun, et ka nende teadmiste baasilt võib päris hea töökoha leida, kes soovib ja otsib.

    Kuidas sul endal muidu selle “elementaarse haridusega” lood on? Kirjavahemärkidest ja stiilivigadest ei hakka rääkimagi.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lollid käivadki ju tööl, targad elavad lollide kulul toetustest.

Ükski toetus pole nii suur, et targana suudaks toetusest ära elada ja endale head elu lubada. Ellu jääks, aga mitte rohkemat.

Mulle meenub kohe üks blogija-kägu, kes ei saanud tööle minna, sest siis oleks kaotanud toimetulekutoetuse ????

Selle inimese puhul muidugi ükski nõuanne ei aidanud ka, sest ta oligi pähe võtnud, et temal on kõige raskem ja abi ei saa, sest…talle ei sobinud ükski asi. Aga nõu anti talle palju ja head. Ise lõpetasin tema haletsemise, kui mingil väga “edukal” laadamüügil teenis proua hästi ja kukkus lugejatega ülbitsema (olime kõik kadedad ja kibestunud, klounid ja mis kõik veel). Ilmselt teate, kellest jutt.

Ei tea, pole selles sektoris tuttavaid.

Kellest siis?

Pakun, et proua F.

Fööniksi blogi ilmelt jah. See daame oli ikka paras naljanumber. Proua “ei saa hakkama” ja “palun andke mulle niisama raha”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina, kes ma olen kõrgkooli loetanud, käin ka aegajalt pakutavatel kursustel kui ajaliselt sobib. No näiteks viimane pikem kursus lõppes kevadel, teemaks oli tugiisiku baaskursus. Ma ei plaani sel alal tööle minna, aga minu jaoks oli see neli kuud huvitav, sest siiani puudus igasugune kokkupuude erivajadustega lastega. Samuti olen arvutialast tõhustanud, nahaparkimist õppinud ning sügisel plaanin kondiitrikursused ette võtta.

No ma mõtlen riigi seisukohast, et ikka hirmus palju raisatakse raha, et inimeste elu lihtsalt sisustada. Kasu pole sellest ju mitte midagi, kui inimene lihtsalt ajaviiteks sellistel kursustel käib.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jah, sariõppijad on mõttetud, kui nad oskusi ja teadmisi ei kasuta. Ses mõttes tervitan uue, teisel korral valitava haridustee tasuliseks muutmise ideed.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on teie palk, kas olete oma palgaga rahul vôrreldes sellega kui kalliks kôik on läinud kas tulete toime? Olen jäänud tööta kuna firma läks bankrotti , olen väikse lapsega kodune kes ei käi veel lasteajas alla kahe aastane,môtlen nyyd kuidas edasi mis edasi lastetoestustest suurt abi enam pole mul on 2 last. Varsti hakkan otsima uut tööd seega kysimus laiale ringile kas tulete toime hetkel oma teenitava palgaga?

Tuleksin, kui  ei kulutaks valedele asjadele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jällegi mõtlen et miks saada 2 last kui majanduslik pool nii kehva.. Mina sain lapse lasteaeda alles 3, 5 aga see oli mul ju ette teada ja sai juba enne lapsi raha kõrvale pandud. No mis siin ikka soovitada.. Tuleb kähku uus töö otsida ja samas lastel on ju isa olemas… Mida tema siis teeb et ei suuda peret ülal pidada?

Tal ju ennem oli töö.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tänan märkuste eest, lihttööline ma pole, eesti keel pole mu emakeel ja kiirustasin kirjutamisel, seega vabandan vigade pärast 🙂 

tänan kòiki kes vastasid 🙂

+7
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tore kui nalja pakkub  🙂 kirjutan vòòrkeeles nii nagu oskan – loodan sul sellega paremad lood 🙂

 

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mul oli hea töö kus oli tööstaaz 9 aastat, kahjuks hetke sòja olukorrale läks firma pankrotti, nüüd olen töötukassas arvel, aga sellest ei piisa ja on vaja liikuda edasi ja leida sobiv ja tasustav töö.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore kui nalja pakkub  ???? kirjutan vòòrkeeles nii nagu oskan – loodan sul sellega paremad lood ????

Ära pane siinseid tähele, sina leiad töö, aga siinsed “viluloogid” jäävad ikka igavusest tähti närima.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seeparast osad ongi ettevõtjad ja osad igavesti lihtsa palgatöô peal tiksujad.

Ja osad rumalad nagu saapad. Sinu arvates palgatöö tegijad on lihtsa töö tegijad? Hm. Mine räägi seda mõnele kooliõpetajale, teadurile, juuksurile, asfaltifreesijale, kokale, ametnikule või kellele tahes palgatöö tegijale. Meie ettevõtte töötajad peavad erandutult koolitatud ja sertifitseeritud olema, ükski “lihtne” ei saa kahjuks tööd.
Väga veider arusaamine ikka palgatööst.
Ütleks, et neid ühehooajaettevõtteid, kus omanik esimeste riigimaksude saabudes käpuli on või Alist kokkuostetud nartsudega kaupleja “äridaami” etendab, on ka küllalt. Sellisel puhul on ausa palgatöö tegija suhtes igatahes suurem respekt.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Oh, miks saadakse lapsed, kui pole elementaarset haridust ega majanduslikku kindlustatust? Ei, ma ei targuta ja TA-l pole (praegu) midagi tehagi, aga äkki keegi samas eas ja mõtteis noor loeb ja teeb ometi järelduse, et kõigeoealt haridus, kindel eriala, mbed aadtad töökogemust ja teenistust, SIIS ALLES lapsed ja pere. Ja lapsed selle mõttega, palju see vanem ÜKSI suudab neid ülal pidada. Mis iganes siis teise poolega juhtub, eks ole. Praegu tundub, et kõik on vastupidi ja siin ei ole ainult küsimus palju teenida või endise tööandja “bankrotis” (pankrott). Nõu anda on väga raske. Ega muud olegi, kui kiirelt uus töö (ja abi Töötukassast).

    Kui pisutki jalad all, siis õppima! Alustada võib ka kustekoolide pakutavatest tasuta kursustest – näeb ära, mis huvitab ja kasuks tuleb igal juhul. Mina, kes ma olen kõrgkooli loetanud, käin ka aegajalt pakutavatel kursustel kui ajaliselt sobib. No näiteks viimane pikem kursus lõppes kevadel, teemaks oli tugiisiku baaskursus. Ma ei plaani sel alal tööle minna, aga minu jaoks oli see neli kuud huvitav, sest siiani puudus igasugune kokkupuude erivajadustega lastega.

    Samuti olen arvutialast tõhustanud, nahaparkimist õppinud ning sügisel plaanin kondiitrikursused ette võtta. Kui hästi kaasa kuulata ja tubli olla, siis usun, et ka nende teadmiste baasilt võib päris hea töökoha leida, kes soovib ja otsib.

    Kuidas sul endal muidu selle “elementaarse haridusega” lood on? Kirjavahemärkidest ja stiilivigadest ei hakka rääkimagi.

Siin on ju näha, et üks osa on lohakusvigu. Ära aja neid sassi õigekirjavigadega!

Mina olen “kahekordne” kehakultuuri alal, aga kirjutan kah üpris jaburalt. See-eest teen sulle suusa-, jooksu- või krossirajal iga kell ära. Ka praegu, käies 60ndaid. Fakt, et teemaalgataja koolitee on napiks jäänud, on ju kaugele paista.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma mõtlen riigi seisukohast, et ikka hirmus palju raisatakse raha, et inimeste elu lihtsalt sisustada. Kasu pole sellest ju mitte midagi, kui inimene lihtsalt ajaviiteks sellistel kursustel käib.

Mina polnud küll see kägu, aga hakkas huvitama, et miks? Ühesõnaga enda koolitamine on riigi raharaisk? Kuidas nendega on, kes ülikooli lähevad, midagi õpivad, aga sellel erialal iial sentigi ei teeni?
Väga huvitav arvamus igatahes. Kahjuks mitte just positiivselt huvitav.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore kui nalja pakkub ???? kirjutan vòòrkeeles nii nagu oskan – loodan sul sellega paremad lood ????

Ära pane siinseid tähele, sina leiad töö, aga siinsed “viluloogid” jäävad ikka igavusest tähti närima.

Jajah, ära mingil juhul pane tähele, kui sind õpetatakse ja sinu vigadele viidatakse. Ja kuula ainult neid, kes vigast kirjapilti õigustavad, sest veale tähelepanu juhtijad on ju tähenärijad.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga enda koolitamine on riigi raharaisk? Kuidas nendega on, kes ülikooli lähevad, midagi õpivad, aga sellel erialal iial sentigi ei teeni?

Üks kõrgharidus on riigile kasulik, sest uuringutega on kindlaks tehtud, et haritumad inimesed teenivad rohkem, nende tervisekäitumine on parem, nad kasvatavad paremini oma lapsi jne. Ei ole vahet, kas inimene läheb sel alal tööle või mitte. Aga edasistel haridustel pole enam seda efekti riigi jaoks, seega on pigem raharaisk. Mingitel täiendkursustel on vaid see efekt, et inimene on millegagi hõivatud, tal ei tule nii kergelt depressioon jne. Aga sama efekti annaks ka rahvatantsuring, mille eest inimene maksab ise. Hetkel on Euroopa Liit selliste kursuste eest maksnud, seega miks mitte rahvale ajaviidet pakkuda. Kuigi seda eesmärki, mis neile on pandud, nad muidugi ei täida.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kõrgharidus on riigile kasulik, sest uuringutega on kindlaks tehtud, et haritumad inimesed teenivad rohkem, nende tervisekäitumine on parem, nad kasvatavad paremini oma lapsi jne. Ei ole vahet, kas inimene läheb sel alal tööle või mitte. Aga edasistel haridustel pole enam seda efekti riigi jaoks, seega on pigem raharaisk.

Julgen vastu vaielda. Peale esimese kõrhariduse omandamist (MSc) sain 800 eurot palka ja peale ümberõppima minemist (hetkel veel pooleli) sain uuele haridusele vastava töö ja 3400 eurot palka. Ei ole praegu riigile maksumaksjana rohkem kasulik kui enne?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ulgen vastu vaielda. Peale esimese kõrhariduse omandamist (MSc) sain 800 eurot palka ja peale ümberõppima minemist (hetkel veel pooleli) sain uuele haridusele vastava töö ja 3400 eurot palka. Ei ole praegu riigile maksumaksjana rohkem kasulik kui enne?

Kui sa õpid uue eriala, millel tööle hakkad ja rohkem teenima hakkad, on see ju teine olukord kui selle inimese situatsioon, kes rääkis, et nii ajaviiteks käib tugiisikuks või nahaparkaliks õppimas, tööle ta nendel erialadel minna ei kavatse.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ulgen vastu vaielda. Peale esimese kõrhariduse omandamist (MSc) sain 800 eurot palka ja peale ümberõppima minemist (hetkel veel pooleli) sain uuele haridusele vastava töö ja 3400 eurot palka. Ei ole praegu riigile maksumaksjana rohkem kasulik kui enne?

Kui sa õpid uue eriala, millel tööle hakkad ja rohkem teenima hakkad, on see ju teine olukord kui selle inimese situatsioon, kes rääkis, et nii ajaviiteks käib tugiisikuks või nahaparkaliks õppimas, tööle ta nendel erialadel minna ei kavatse.

Mingid rahvaülikooli kursused ei ole ju ometi kõrghariduse omandamised, mille kohta eelnev postitaja kirjutas, et mõttetu kulu riigile.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingid rahvaülikooli kursused ei ole ju ometi kõrghariduse omandamised, mille kohta eelnev postitaja kirjutas, et mõttetu kulu riigile.

Seda minagi loen ja imestan, et targutab ja vahutab nii, et tolmab, aga sellest aru ei saanud, et jutt pole kõrgharidusest, vaid kutsekoolides pakutavatest tasuta (täiend)kursustest. Niisugused on kõik EL projektirahadega doteeritud ja miks mitte ka ajaviiteks seal käia? Vähegi mõtlemisvõimelisele inimesele jääb sealtki üht-teist külge ning töökohaotsingul võib kõik kasuks tulla.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek