Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: Palk ja toimetulek

Postitas:
Kägu

Seda minagi loen ja imestan, et targutab ja vahutab nii, et tolmab, aga sellest aru ei saanud, et jutt pole kõrgharidusest, vaid kutsekoolides pakutavatest tasuta (täiend)kursustest. Niisugused on kõik EL projektirahadega doteeritud ja miks mitte ka ajaviiteks seal käia? Vähegi mõtlemisvõimelisele inimesele jääb sealtki üht-teist külge ning töökohaotsingul võib kõik kasuks tulla.

Mis asja sa ise vahutad, muidugi sain ma sellest aru, et on tegemist täiendkursustega. Ja nende eesmärk ei ole inimeste meelt lahutada, vaid sinna kulub palju riigi raha. Need projektid ei tule kuskilt iseenesest kätte, vaid neid peab kirjutama, taotlema, omaosalust maksma. Nende eesmärk on siiski, et inimeste töövõimalused laieneksid, mitte koduperenaiste aja viitmine. Mina ütlen, et raha pannakse valesse kohta ja on kokkuvõttes raharaisk. Samahästi võiks inimesed käia aega viitmas enda raha eest ja see lisaraha võiks minna kutsehariduse või kõrghariduse lisarahastuseks.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palk on 1500 eurot bruto ja sellega on keeruline toime tulla sellepärast, et on pangalaen + väikelaen. Vahetult enne koroonaaega sai remont tehtud kodus, säästud mängu pandud. Koroonat oodata ei osanud. Palk pole tõusnud koroonast saadik, see on tõeliselt masendav ja hinnad aina tõusevad.

Aga miks on töövõtjate eeldus, et palk muudkui peab tõusma tempos, et kataks hinnatõusu? Tooandja jaoks ju samamoodi tõusevad kulud, elekter, küte, kùtus, toore.

Mis mängu sa oma säästud siis panid, et need kaotasid?

Säästud läksid remondi tegemiseks ja koroona ajal hakkama saamiseks (tööandja alandas töökoormust, seeläbi vähenes ka sissetulek).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda minagi loen ja imestan, et targutab ja vahutab nii, et tolmab, aga sellest aru ei saanud, et jutt pole kõrgharidusest, vaid kutsekoolides pakutavatest tasuta (täiend)kursustest. Niisugused on kõik EL projektirahadega doteeritud ja miks mitte ka ajaviiteks seal käia? Vähegi mõtlemisvõimelisele inimesele jääb sealtki üht-teist külge ning töökohaotsingul võib kõik kasuks tulla.

Mis asja sa ise vahutad, muidugi sain ma sellest aru, et on tegemist täiendkursustega. Ja nende eesmärk ei ole inimeste meelt lahutada, vaid sinna kulub palju riigi raha. Need projektid ei tule kuskilt iseenesest kätte, vaid neid peab kirjutama, taotlema, omaosalust maksma. Nende eesmärk on siiski, et inimeste töövõimalused laieneksid, mitte koduperenaiste aja viitmine. Mina ütlen, et raha pannakse valesse kohta ja on kokkuvõttes raharaisk. Samahästi võiks inimesed käia aega viitmas enda raha eest ja see lisaraha võiks minna kutsehariduse või kõrghariduse lisarahastuseks.

A mis see sinu asi on, kus keegi oma meelt lahutab? Kui niisugused võimalused on loodud, on igati ok meid ka kasutada. Kes käib end täiendamas, kes vaatamas, kas see amet võiks talle sobida, kes sinu sõnade kohaselt aega veetmas. Kõva raha pärast muretseja tuli! Käi kah, saad ka äkki veidi silmaringi laiendada. Küsin: kas raamatukogud tohivad olemas olla? Inimesed laenutavad tasuta, käivad koha peal tasuta lehti lugemas, lahutavad meelt, tihti kasutavad arvuti-printeri teenuseid, töötajad tahavad palka, ruumid renti jne. Ja raamatukogusid on palju. Milline kuluallikas riigile!
Küll võib kadedus mõne ikka jalust maha niita.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll võib kadedus mõne ikka jalust maha niita.

Siit Perekoolist tihti loen naljakaid avaldusi, et oled kade selle või teise peale. Päris tihti ma ei mõista, mille peale, nagu ka seekord. Mille peale peaks kade olema? Kas mina ei või sinna nahaparkali kursustele minna, kui ma selle peale hirmus kade oleks, et mõni on käinud?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mina ei või sinna nahaparkali kursustele minna, kui ma selle peale hirmus kade oleks, et mõni on käinud?

Vat just selle peale see kägu kade ongi, et temal ilmselgelt pole aega, raha, fantaasiat – mida iganes! – niisuguste kursuste võtmiseks. Ongi inimene tige ja kade.
Enne koroonat käisin isegi ühel täindkoolitusel (teises linnas). Mi ul oli see ametialane ja vajalik. Oli jah kahju 5 laupäevast päeva (kl 9-16) “ära raisata”, aga koolitus oli oluline ja vajalik. Meil oli grupis kaks inimest, kes vastaval erialal ei töötanud, aga mõlemad ültesid, et tulid vaatama-proovima, kas niisugune ala üldse sobib ja meeldib. Mina leian, et väga hea viis enda tuleviku testimiseks, aga see kägu siin loeb riigi rahakotti ja kadetseb nende peale, kel võimalust koolitustel õppimas käia.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mina ei või sinna nahaparkali kursustele minna, kui ma selle peale hirmus kade oleks, et mõni on käinud?

Vat just selle peale see kägu kade ongi, et temal ilmselgelt pole aega, raha, fantaasiat – mida iganes! – niisuguste kursuste võtmiseks. Ongi inimene tige ja kade.

Enne koroonat käisin isegi ühel täindkoolitusel (teises linnas). Mi ul oli see ametialane ja vajalik. Oli jah kahju 5 laupäevast päeva (kl 9-16) “ära raisata”, aga koolitus oli oluline ja vajalik. Meil oli grupis kaks inimest, kes vastaval erialal ei töötanud, aga mõlemad ültesid, et tulid vaatama-proovima, kas niisugune ala üldse sobib ja meeldib. Mina leian, et väga hea viis enda tuleviku testimiseks, aga see kägu siin loeb riigi rahakotti ja kadetseb nende peale, kel võimalust koolitustel õppimas käia.

Pakun, et hoopis sina võiksid teda kadestada. Suur õnn on keskas teada, mida tahad ja selle saavutamiseks vaeva näha. Kadedad on need, kes otsivad ja pole rahul. Leiavad ja jälle pole rahul. Olin pikalt samasugune kuni otsustasin, et aitab otsingutest.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vat just selle peale see kägu kade ongi, et temal ilmselgelt pole aega, raha, fantaasiat – mida iganes! – niisuguste kursuste võtmiseks. Ongi inimene tige ja kade.

Ei ole kade, käin palju koolitustel. Aga mitte niisama aega viitmas, vaid nendel, mis on minu tööga seoses vajalikud ja mis aitavad mul rohkem raha teenida. Niisama ajaviitmise peaks minu arvates inimesed tõesti ise kinni maksma, mitte ei peaks riik seda tegema.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun, et hoopis sina võiksid teda kadestada. Suur õnn on keskas teada, mida tahad ja selle saavutamiseks vaeva näha. Kadedad on need, kes otsivad ja pole rahul. Leiavad ja jälle pole rahul. Olin pikalt samasugune kuni otsustasin, et aitab otsingutest.

Oma kadedust üritad mulle pähe määrida? No halloo! Mina olen oma õpingud teinud ja töötan alal, mis südamelähedane. Aga ma ei ole lade nende peale, kes käivad ja otsivad. Ära sina ka ole!

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma ei ole lade

kade

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ma ei ole lade

kade

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma kadedust üritad mulle pähe määrida? No halloo! Mina olen oma õpingud teinud ja töötan alal, mis südamelähedane. Aga ma ei ole lade nende peale, kes käivad ja otsivad. Ära sina ka ole!

Manipulaator oled.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja toimetulek