Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja vanemahüvitis samal ajal.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Palk ja vanemahüvitis samal ajal.

Postitas:

Kuigi üks teema juba on allpool ja proovisin ka sinna vahele oma mure püstitada, kirjutan siia pikemalt.
Ma läksin vanemahüvitise ajal poole kohaga tööle ja teenisin alla miinimumpalga. Nüüd aprillist läksin täiskohaga tööle, et saada maikuus täispalk. Vanemahüvitis lõppes 19 aprill, selle tasu saan siis (nüüd arvatavasti mitte)mais.
Nüüd aga sain teada, et oleksin pidanud alles 19 aprill minema tööle täiskohaga mitte esimesest.Et siis ei pea rahasid tagasi maksma kuna emapuhkus on läbi.
Eile avastasin, et uus jama ka juures.Nimelt 7.aprill sain märtsikuu töötasu arvele alla miinimumi.9ndal aprillil sain märtsikuu emapalga ja eile paha üllatus oli arvele ka kantud aprilli töötasu, mille väljamaksmine oleks pidanud olema alles maikuu 7ndal kuupäeval. Aga kuna vana asutus läks likvideerimisele ja maikuust uus nimi ja uued juhatajad maksti aprillikuu palk aprilli viimasel päeval ära.
Et nüüd maksangi siis kogu teenitud summa tagasi,sest miinimumi sain juba aprillis kätte?Või see miiniumsumma kuu algul ei mänginud mingit rolli ,sest tasu oli ju tegelikult märtsikuu eest?
Vabandan tõesti, et jutt segane ja siit küsin. Aga siisn tark kohalik ja zensus , kes arvatavasti enne homsest selgust toovad. Homme lähen ka ise Pensioniametisse, kuigi jah oleksin pidanud juba varem sinna minema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 11:08; 01.05 23:26; 02.05 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH ajal võid teenida kuni miinimummäär st 278,02 bruto/kuus, pärast VH lõppu aga piiramatult.

VH perioodi lõpp on 19.aprill?
Seega perioodil 1.-19.aprill võid saada max 278,02.Pärast seda võid teenida piiramult
ja ka edaspidi st mais, juunis jne kui on VH periood läbi, võid saada piiramatult.

Kui aga aprillis said kokku rohkem kui 278,02 siis
pead esitama Pensioniametile TÖÖANDJA TÕENDI, et …(summa, mis ületab 278,02 bruto) on TEENITUD PERIOODI EEST 20.-30.aprill.
Sel juhul ei pea tagastama enamsaadud VH, muidu pead.

See jutt, et osa on märtsi eest jne ei aita kahjuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan seda,et kui viin tõendi,et see raha on saadud perioodi eest 20.-30.prill, siis neile tundub see kahtlane, et 10ne päeva eest üle 300 euri:)
Aga eks ma käin homme töö juures ja Pensioniametis ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 11:08; 01.05 23:26; 02.05 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas Pensioniamet võttis sinuga ühendust või said kirja hüvitise tagasimaksmiseks?
Kui ei, siis pole ise küll vajadust minna mingeid tõendeid viima.

Vajadusel ole lihtsalt valmis tõendama, et teenitud tulud on perioodi eest pärast VH lõppu.

Miks on 10 päeva eest 300 eur kahtlane?
Paljud teenivad vanemahüvitise perioodil vaid miinimumi ja pärast VH lõppu asuvad taas täiskoormusel tööle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei võtnud keegi minuga ühendust. Ma ise suurest hirmust hakkasin asju ajama, sest, et aprillikuu palk, mida ootasin mais laekus juba aprillikuu viimasel päeval ja st et sain aprillis kõcvasti üle miinimumi. Aga ma sain ka sel perioodil vanemahüvitist.
Viisin siis umbes sellise tõendi Pensioniametisse raamatupidaja poolt-
käesolevaga tõendab (asutuse nimi),et (mniu nimi)maksti märtsikuu tõõtasu välja 139,20 7.aprillil j aprillikuu tõõtasu 408 eurot maksti 30.aprillil.Tõõtasu, mis ületab piirmäära (278,02),oli välja tõõtatud vahemikus 19.-30.aprill.

(19 aprill siis on viimane emapuhkuse päev ja peaks ma saama 9ndal mail)
See tõend võeti oma kätte ja anti mingi blankett,mille pidin tõõle raamatupidajale viima. Kui ei eksi siis oli midagi sotsiaalmaksuga seoses, et kui palju välja maksti jne.Eks siis homme kuuleb, kui tõõ juurest helistatakse, ja paber Pensioniametisse täidetult tagasi viiakse, mis edasi saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 11:08; 01.05 23:26; 02.05 13:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palk ja vanemahüvitis samal ajal.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.