Esileht Tööelu, raha ja seadused. palk pärast lapsehoolduspuhkuselt naasmist

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: palk pärast lapsehoolduspuhkuselt naasmist

Postitas:
Kägu

https://epl.delfi.ee/artikkel/120022738/tooandjad-keelduvad-lapsehoolduspuhkuselt-naasnute-palka-tostmast-aastatega-hinnad-tousid-aga-minu-palk-jai-samaks

Kes on lapsehoolduspuhkuselt tööle naasnud, millised on olnud teie kogemused?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama kogemus, mis artiklis välja toodud. Olin suts vähem kui kaks aastat lapsehoolduspuhkusel. Tagasi minnes uurisin palga kohta – kehitati õlgu ja vaadati maha.

Konkurent otsis minu oskustega inimest. Kandideerisin ja sain sõna otses mõttes 1500 eurot brutos juurde. Töö sisu ja vajaminev kompetents-kogemus oli täpselt sama, vabadust ja mõned muud hüved sain juurde. Ärge kartke tööandjaid p*rsse saata, seda eriti ema ja naisterahvana üleüldse.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama kogemus, mis artiklis välja toodud. Olin suts vähem kui kaks aastat lapsehoolduspuhkusel. Tagasi minnes uurisin palga kohta – kehitati õlgu ja vaadati maha.

Päriselt eeldate, et igal aastal peaks palka tõstetama? Wow.

+5
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga loomulikult! Kas tõesti on inimesi, kes ei eelda iga-aastast palgatõusu? Inflatsiooni võrragi vähemalt peaks palgatõus olema, et elatustase ei langeks.

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Päriselt eeldate, et igal aastal peaks palka tõstetama? Wow.

Mu tütar oli 2 aastat ja 2 kuud LHPl. Läks jaanuaris tööle tagasi. Kohe sõlmiti uus TL lisa, palk tõusis sama palju, kui teistel töötajatel oli igal aastal tõusnud. Ca 600.-. Töötas 2 kuud, toimus arenguvestlus, mis tavaliselt on kord aastas ja kui läheb tööandja meelest hästi, annab see pool kuupalka ühekordse tasuna. Ilmselt läks hästi ja sai lisatasuna 2 x pool kuupalka, mõlema LHPl oldud aasta eest.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lingikägu tegutseb.
Tasuline artikkel…

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga loomulikult! Kas tõesti on inimesi, kes ei eelda iga-aastast palgatõusu? Inflatsiooni võrragi vähemalt peaks palgatõus olema, et elatustase ei langeks.

Esimest korda kuulen. Enne 3 aastat kindlasti palgatõusu ei küsiks. Kas sinu arust on ettevõttel inflatsiooni tõttu rohkem raha?

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päriselt eeldate, et igal aastal peaks palka tõstetama? Wow.

Tööd tehes, arenedes ja järjest uusi oskusi omandades arvan jah, et mu töötasu tuleks igal aastal üle vaadata, kui minust ilma jääda ei taha.

Samas aastaid kodus passinud ja ajast maha jäänud emmena ma nii julgelt vastu rinda ei taoks. Enne ikka taastaks oma väärtuse ja siis hakkaks nõudma. Ja kui ei saa, siis läheks mujale.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas aastaid kodus passinud ja ajast maha jäänud emmena ma nii julgelt vastu rinda ei taoks. Enne ikka taastaks oma väärtuse ja siis hakkaks nõudma. Ja kui ei saa, siis läheks mujale.

Meil ka ei taheta kohe palgatõusu anda, sest eeldatakse, et inimest peab asjadega uuesti kurssi viima, teiseks hakkab haiguslehel istuma jne. Lihtsalt selle eest, et ta kodus istus, ei saa palgatõusu. Ja kakskümmend protsenti aastas pole meil kellelgi palgatõusu. Alati siin kõik vehivad mingite ulmesummadega, aga meenutagem, et keskmine palk oli I kvartalis midagi 1500 euroga (märtsist hakkas küll tõusma), mediaanpalk veel palju väiksem, naised teenivad 22 protsenti vähem kui mehed, seega neid töökohti, kus lambist 1500 eurot brutos sulle juurde lajatatakse on väga vähe.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, kui inimene töötas varem näiteks nooremarendajana ja LHPle naastes avastab, et nooremarendaja palka on vahepeal 20% tõstetud, siis on igati põhjendatud soov saada sama töö eest teistega võrdset palka. Aga see, et endised nooremarendajad on vahepeal kõik arendajateks edutatud, ei anna küll LHPlt naasjale õigust ametikõrgendust nõuda. See käib ikka vastavalt ettevõtte arenemisele – täiesti õige vastus tööandjalt “kui tekib vaba koht võid kandideerida”

No ja see olukord, et naine, kes sai sama töö eest enne LHPd teistest suuremat palka, avastab, et teiste sama töö tegijate palgad on tema palgaga vahepeal võrdsustunud, on ka pigem imelik. Teised on ka ju vahepeal kogemusi omandanud ja ehk kõrgema palga välja teeninud.

Aga loomulikult, kui inimene tunneb, et talle makstakse ebamõistlikult vähe, on alati õigus palka juurde küsida ja kui ikka rahuldavat töötasu ei pakuta, siis uus mõistlikult tasustatud töö otsida.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma lhp-lt naastes tööandjat vahetasin, saaksin palka juurde. Mis sest et mul uues kohas vaja sisse elada ja mida kõike. See inimene kelle nad vanas kohas minu asemele võtavad saab kõrgema palga kui mul oli. Ja tema peab ka sisse elama ja õppima. Aga vot kui ma lapsekat tööle lähen siis ei tohi palka tõsta.

Vabandage mu prantsuse keelt aga mida perset. Mina olen harjunud iga aasta saama palgatõusu, minu sektoris on see tavaline. Ja kui ma ei saa, siis uus inimene läheb neile veel kallimaks ja arvatavasti on ka temal lapsed ja pere.

+12
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul keelduti palgatõusust juba peale seda kui rasedusest teada andsin (vanade töötajate palgaläbirääkimised on regulaarselt kord aastas, sellel ajal olin seitsmendat kuud rase, varjata poleks kuidagi õnnestunud enam).

kui tagasi lähen, kavatsen seaduseparagrahvi näppu võtta ja küsida kohe palgatõusu ning seda mitte saades uut kohta otsima hakata. praegusel ajal pole reaalne, kui spetsialistil kolm aastat palka ei tõsteta.

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui tagasi lähen, kavatsen seaduseparagrahvi näppu võtta ja küsida kohe palgatõusu

Millise seaduseparagrahvi sa näppu võtad ka? Kuskil seaduses ei ole määratud kas ja kui palju või kui tihti peaks töötajatel palka tõstma.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui tagasi lähen, kavatsen seaduseparagrahvi näppu võtta ja küsida kohe palgatõusu

Millise seaduseparagrahvi sa näppu võtad ka? Kuskil seaduses ei ole määratud kas ja kui palju või kui tihti peaks töötajatel palka tõstma.

 

Vastavalt töölepingu seaduse § 18 lõikele 5 on rasedus- ja sünnituspuhkuse lõppemisel naisel õigus kasutada paranenud töötingimusi, sh üldine palgatõus, millele tal oleks tekkinud õigus äraoleku ajal.

 

Sama palju kui ettevõttes keskmiselt sama taseme palk on tõusnud, peab tõstma. Paremates asutustes on palgatasemed avalikud ja kui ei ole, saab voliniku kaudu keskmised palgatasemed teada.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lingikägu tegutseb.

Tasuline artikkel…

Probleemist niisama aru ei saa?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga loomulikult! Kas tõesti on inimesi, kes ei eelda iga-aastast palgatõusu? Inflatsiooni võrragi vähemalt peaks palgatõus olema, et elatustase ei langeks.

Mina ei eelda. Mina eeldan, et ma pean igal aastal natuke rohkem arenema, juurde õppima ja panustama, efektiivsemalt ja paremini töötama, et minul oleks põhjust palka tõsta. See, et ma ei tohi saada sel aastal vähem lambakarreed või Türgi reise, pole töööandja asi. Tema vaadaku ikka tulemuste pealt. Küsima lähen siis, kui tulemused on paranenud veelgi.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga loomulikult! Kas tõesti on inimesi, kes ei eelda iga-aastast palgatõusu? Inflatsiooni võrragi vähemalt peaks palgatõus olema, et elatustase ei langeks.

Esimest korda kuulen. Enne 3 aastat kindlasti palgatõusu ei küsiks. Kas sinu arust on ettevõttel inflatsiooni tõttu rohkem raha?

Jah, inflatsiooni tõttu on ettevõtetel numbriliselt rohkem raha. Seda inflatsioon tähendabki. Kui ettevõttel majanduskasvu ja inflatsiooni tingimustes pole võimalik palku tõsta, pole see koht kus pikalt pidama jääda.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, inflatsiooni tõttu on ettevõtetel numbriliselt rohkem raha. Seda inflatsioon tähendabki. Kui ettevõttel majanduskasvu ja inflatsiooni tingimustes pole võimalik palku tõsta, pole see koht kus pikalt pidama jääda.

Kuule, tola, inflatssiooni tõttu tõusevad ka sisendhinnad, tõenäoliselt on ettevõttel vähem raha.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, inflatsiooni tõttu on ettevõtetel numbriliselt rohkem raha. Seda inflatsioon tähendabki. Kui ettevõttel majanduskasvu ja inflatsiooni tingimustes pole võimalik palku tõsta, pole see koht kus pikalt pidama jääda.

Kuule, tola, inflatssiooni tõttu tõusevad ka sisendhinnad, tõenäoliselt on ettevõttel vähem raha.

Miks peaks see tola asi olema. Tola saab mujal rohkem palka, tola läheb.

Perekoolis, kus kõigil 2000+ neto palgad on, on eriti naljakas kuulata kuidas palga mittetõstmist õigustatakse.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks see tola asi olema. Tola saab mujal rohkem palka, tola läheb. Perekoolis, kus kõigil 2000+ neto palgad on, on eriti naljakas kuulata kuidas palga mittetõstmist õigustatakse.

Kohe näha, et tööline, mitte  ettevõtja.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks see tola asi olema. Tola saab mujal rohkem palka, tola läheb. Perekoolis, kus kõigil 2000+ neto palgad on, on eriti naljakas kuulata kuidas palga mittetõstmist õigustatakse.

Kohe näha, et tööline, mitte ettevõtja.

Muidugi näha. Kaugele ????

Normaalne ‘ettevõtja’ äp toppi ei jõua. Maksab miinimumi ja kirub valitsust ja tolasid.

Mul on ettevõte, kasum ja mul on töötajad kes teenivad oma valdkonna ülemise piiri palka.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei ole suutnud viimastel aastatel oma kasumit suurendada ja palka tõsta, polegi turul sulle paremaid töötajaid kui tolad saada. Hea spetsialist teab oma väärtust ja konkurendid teavad ka tema väärtust.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tööülesanded on töölepingus, kui neid samu ülesandeid tegi lhp-l oleva töötaja asendaja ja ta palk aastatega stabiilselt tõusis nagu varasemalt lhp-l oleval töötajal, siis miks ei peaks tööle naasemisel inimene suuremat palka saama?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei ole suutnud viimastel aastatel oma kasumit suurendada ja palka tõsta, polegi turul sulle paremaid töötajaid kui tolad saada. Hea spetsialist teab oma väärtust ja konkurendid teavad ka tema väärtust.

Minul on normaalsed töötajad, mitte rotid, kes inflatsiooni järgi palka küsivad. See ei tähenda, et nad madalapalgalised oleksid. Kas päriselt jääte vaesemaks, kui inflatsioon üle hulga aja on? Miks te pole endale reserve soetanud parematel aegadel?

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei ole suutnud viimastel aastatel oma kasumit suurendada ja palka tõsta, polegi turul sulle paremaid töötajaid kui tolad saada. Hea spetsialist teab oma väärtust ja konkurendid teavad ka tema väärtust.

Minul on normaalsed töötajad, mitte rotid, kes inflatsiooni järgi palka küsivad. See ei tähenda, et nad madalapalgalised oleksid. Kas päriselt jääte vaesemaks, kui inflatsioon üle hulga aja on? Miks te pole endale reserve soetanud parematel aegadel?

Fantaasia läks nüüd veidi lappama, kas pole?

Ise Sa tegutsed kasumi nimel aga töötajad peavad kusagilt sääste koguma, vennaarmust tööl käima ning kindlasti mitte rahatrüki keskkonnas palka juurde küsima.

Viimasest 14 aastast on inflatsioon ja palgakasv olnud positiivne 11l. Kui keegi väidab kuidas ta aastaid palka juurde pole saanud, on ta ise kusagil puusse pannud.

Naised, palun küsige palka juurde!

Palju küsid, vähe saad, vähe küsid üldse ei saa.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fantaasia läks nüüd veidi lappama, kas pole? Ise Sa tegutsed kasumi nimel aga töötajad peavad kusagilt sääste koguma, vennaarmust tööl käima ning kindlasti mitte rahatrüki keskkonnas palka juurde küsima. Viimasest 14 aastast on inflatsioon ja palgakasv olnud positiivne 11l. Kui keegi väidab kuidas ta aastaid palka juurde pole saanud, on ta ise kusagil puusse pannud.

Fantaasia? Palgatõus on loomulik, inimestel peab tööl hea ning motiveeriv olema. See ei tähenda, et seda inflatsiooni järgi tõstma peab.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ei ole suutnud viimastel aastatel oma kasumit suurendada ja palka tõsta, polegi turul sulle paremaid töötajaid kui tolad saada. Hea spetsialist teab oma väärtust ja konkurendid teavad ka tema väärtust.

Minul on normaalsed töötajad, mitte rotid, kes inflatsiooni järgi palka küsivad. See ei tähenda, et nad madalapalgalised oleksid. Kas päriselt jääte vaesemaks, kui inflatsioon üle hulga aja on? Miks te pole endale reserve soetanud parematel aegadel?

Jah, tööl käiakse siiski raha saamas, raha nimel kulutatakse enda elu ja töötunde. Seega jah, kui elatustase väheneb ehk palk ei jõua hindadele jmt järgi siis vahetatakse ka töökohta kui tööandja sellega palgatõusuga kaasa ei lähe.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tööl käiakse siiski raha saamas, raha nimel kulutatakse enda elu ja töötunde. Seega jah, kui elatustase väheneb ehk palk ei jõua hindadele jmt järgi siis vahetatakse ka töökohta kui tööandja sellega palgatõusuga kaasa ei lähe.

😀 😀 😀 Madal.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tööl käiakse siiski raha saamas, raha nimel kulutatakse enda elu ja töötunde. Seega jah, kui elatustase väheneb ehk palk ei jõua hindadele jmt järgi siis vahetatakse ka töökohta kui tööandja sellega palgatõusuga kaasa ei lähe.

???? ???? ???? Madal.

Põhjenda oma üleolevat suhtumist inimestesse, kes käivad tööl raha pärast. Arvad, et poes teenindab sind inimene, kes on madalam kui sina? Kindlasti on ka su laste õpetaja alamast klassist, arst samuti. Ja kui madalad veel need piloodid ja teeparandajad on, kes su reisimise võimalikuks teevad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjenda oma üleolevat suhtumist inimestesse, kes käivad tööl raha pärast. Arvad, et poes teenindab sind inimene, kes on madalam kui sina? Kindlasti on ka su laste õpetaja alamast klassist, arst samuti. Ja kui madalad veel need piloodid ja teeparandajad on, kes su reisimise võimalikuks teevad.

Selline suhtumine on madal. Madal on inimene, kelle ainus väärtus on raha.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. palk pärast lapsehoolduspuhkuselt naasmist