Esileht Tööelu, raha ja seadused. palk pärast lapsehoolduspuhkuselt naasmist

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: palk pärast lapsehoolduspuhkuselt naasmist

Postitas:
Kägu

Põhjenda oma üleolevat suhtumist inimestesse, kes käivad tööl raha pärast.

Aa, sa ise käid? Seepärast eeldad, et teised ka käivad ainult raha pärast? Masendav.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjenda oma üleolevat suhtumist inimestesse, kes käivad tööl raha pärast.

Aa, sa ise käid? Seepärast eeldad, et teised ka käivad ainult raha pärast? Masendav.

Mis täpselt on masendav? Et sinu vajadusi rahuldavad inimesed, kes teevad seda tasu eest? Keegi toodab sulle muruniitja, teine toob elektri majja ja kolmas peseb aknaid? Mis selles masendavat on, et inimesed töö eest palka saavad? Sa jääksid päris jänni, kui peaksid ise oma hambaid ravima või ise oma auto varuosad kokku keevitama. Pole vaja nii nõmedalt ka trollida.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhjenda oma üleolevat suhtumist inimestesse, kes käivad tööl raha pärast.

Aa, sa ise käid? Seepärast eeldad, et teised ka käivad ainult raha pärast? Masendav.

Sa ei käi tööl raha pärast? Käid vabatahtlikult?

Avalikult lihtsalt ei julge tunnistada. Otseloomulikult ma teen tööd, mis mulle meeldib ja tööle lähen nagu teise koju. Aga ma ei arva, et see ainus ja viimane selline töökoht oleks, et jah – kui mu kodune elu, pangalaen, lapse söök vmt hakkaks raha pärast kannatama ja ülemus ei tule palgatõusuga kaasa, siis muidugi ma vahetan töökohta.

Üldiselt ei käi inimesed tööl selle pärast, et neile lihtsalt meeldiks tööd teha. Aga see, et raha pärast tööd valitakse ei välista meeldiva töö tegemist.

Ja pole mingi saladus, et ka hästi tasustatud töötaja on motiveeritum. Kui inimesel on ka kodune elu hästi – saab lubada reise, head toitu jmt, on ka see töötaja tööl õnnelikum.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei käi tööl raha pärast? Käid vabatahtlikult?

Raha on üks mitmest tegurist, aga mitte peamine. Mingi 30% madalama palga pärast ei hakkaks küll end kuhugi mujale liigutama.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raha on üks mitmest tegurist, aga mitte peamine. Mingi 30% madalama palga pärast ei hakkaks küll end kuhugi mujale liigutama.

Peamine muidugi ei ole, aga 30 protsendilise palga vähenemise või suurenemise pärast hakkan ennast liigutama mujale küll iga kell. Mul on siiski teatud palgatase, millest allapoole ma ei tööta ja kui sellele lisaks veel 30 protsenti juurde pakutakse, siis on see minu jaoks motiveeriv. Mõnel ehk pole raha vaja, sest on seda juba niigi palju, minul igatahes pole ja tööandjatel ilmselgelt ei maksa selle peale lootma jääda, et inimestel on täiesti ükskõik, et nende sissetulekud on viiendiku viimaste kuudega kahanenud ja palgatõusu pole tarvis.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siin väidavad, et palga tõusmiseks peaks ka ise parem töötaja olema – kas sai on meil viimasel ajal mitukümmend protsenti maitsvamaks muutunud, et hind tõusnud on? Kui kõik hinnad tõusevad, miks siis töötunni hind ei peaks?

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hehh ja uued parema palgaga töökohad ripuvad teil nagu marjad põõsa otsas. Mine ja nopi? Järelikult on sinna saamiseks ka kõva konkurss, kui sama töö eest kõvasti rohkem makstakse kui mujal.  Kuidas üldse teate mis on seal teises kohas palk?  Töökuulutustes mainitakse palka harva. Kuidas teate muude tingimuste kohta? Palk võib suurem olla, aga see-eest peate kolme eest rabama ja see ka põhjuseks miks eelmine on lahkunud. Miks üks hea palgaga ametikoht üldse saadaval peaks olema.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siin väidavad, et palga tõusmiseks peaks ka ise parem töötaja olema – kas sai on meil viimasel ajal mitukümmend protsenti maitsvamaks muutunud, et hind tõusnud on? Kui kõik hinnad tõusevad, miks siis töötunni hind ei peaks?

Palgakasv on viimastel aastatel olnud kiirem, kui inflatsionn-seega ära vingu. Õnneks tõusevad laenude intressid varsti 5 korda, sellega saab inflatsiooni kontrolli alla. Sinu pangalaenu olemasolu pole aga kindlasti sinu tööandja mure.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kõik hinnad tõusevad, miks siis töötunni hind ei peaks?

Mage suhtumine, mina sinu palka küll ei tõstaks tööandjana.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mage suhtumine, mina sinu palka küll ei tõstaks tööandjana.

No täpselt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kõik hinnad tõusevad, miks siis töötunni hind ei peaks?

Mage suhtumine, mina sinu palka küll ei tõstaks tööandjana.

Õnneks mu tööandja tõstab niikuinii igal aastal kõigi palka.

Aga kui mõnele meeldib enda väärtuslikku aega odavalt müüa, siis jumal temaga 🙂

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks mu tööandja tõstab niikuinii igal aastal kõigi palka.

Mitu % siis?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav arutelu.

Ma ei tooks isegi sisse inflatsiooni jm. Asi on väga lihtne – kui sama ametit pidavate inimeste palk turul on vahepeal tõusnud, siis on mõistlik kaaluda ka LHPlt tulnud töötaja palga tõstmist. Vastasel korral ta lihtsalt läheb minema. Inflatsioon ega kombed ei puutu asjasse, puutub turuhind.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks mu tööandja tõstab niikuinii igal aastal kõigi palka.

Mitu % siis?

Ei ole see, kellelt küsid, aga meil nt 10% iga sügis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tooks isegi sisse inflatsiooni jm. Asi on väga lihtne – kui sama ametit pidavate inimeste palk turul on vahepeal tõusnud

Mis sa arvad, mis tekitab palgatõusu turul?

Ning just olenevalt valdkonnast see kui ala inimestest on puudus ja neid ostetakse üle, ehk pakutakse kõrgemat palka. Ehk inimesed liiguvadki kõrgema palgaga tööle ja selleks, et need, kes oma töötaja palka ei olnud nõus tõstma peavad mingi aeg palgatõusuga kaasa minema, sest muidu ongi nad ilma töötajata või lihtsalt töötajad liiguvad nende juurest minema.

Rääkides siis erialainimestest jne. Kuigi jah, isegi praegu tundub, et turvafirmadel on töötajatest puudus, et ilmselt maxima turvamees ei suuda endale palgatõusu välja võidelda, kuid lennujaama turvamehed (kus juba suurem vastutus ja nõudmised) tundub, et saavad – sest selle palgaga nagu näha lihtsalt töötajad lähevad ära ja ollakse sunnitud tõstma kuni ollakse nõus tööle tulema. Asi pole ainult vastutuses vaid inimesed ei lähe tööle, mis “ära ei toida” ja mille palk ja vastutus pole kooskõlas või siis hoitaksegi kogu aeg silmad lahti ja liigutaks esimesel võimalusel tasuvamale tööle.

Kokkuvõttes tuleb tööandjale kallim töötajate vahetus, pidev väljakoolitamine, keegi juhendab (mis tihti segab ka juhendatava tööd) jne kui inimestel pidevalt kasvõi natukenegi palka tõsta.

Praeguste hindade juures 5 aastat sama palka ilma tõusuta saada ei ole ok. Tõus on ehk sellisel juhul vaid neil, kes tõesti saavad miinimumpalka ja palgatõus seotud sellega.

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kõik hinnad tõusevad, miks siis töötunni hind ei peaks?

Mage suhtumine, mina sinu palka küll ei tõstaks tööandjana.

Selle asja nimi on turuhinna solkimine.

Eestis on nii palju ullikesi, kes raha kardavad, sp meil palgad suurelt sellised nigelad ongi nagu nad on 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks see tola asi olema. Tola saab mujal rohkem palka, tola läheb. Perekoolis, kus kõigil 2000+ neto palgad on, on eriti naljakas kuulata kuidas palga mittetõstmist õigustatakse.

Kohe näha, et tööline, mitte ettevõtja.

Selgita, oo lugupeetavaim, mispärast selle lahkunud tola asemele võetav uus tola saab ikkagi palka rohkem kui eeelmine tola sai?

Endal on sarnane kogemus ilma lapsepuhkuseta – aastavahetusel tõsteti kõigil palka, katseajal olijal ei tõstetud. Katseaeg lõpes veebruaris, aga jaanuari lõpus võeti tööle uus töötaja, kes hakkas KOHE saama teistega võrdset palka, kuigi ka temal alles algas katseaeg. Andsin esimesele katseajal olijale nõu minna ülemuse käest küsima, mis toimus, aga ta lõi põnnama, kuigi tema kvalifikatsioon oli oluliselt suurem, kui uuel tulijal. Tegu on suhteliselt madalapalgalise tööga, kuhu on raske töötajaid leida, lihtsalt ülemus arvas, et võib nöökida.

Hiljem lahkusin mina ja lahkus see esimene katseajaline töölt omal soovil ja paremasse asutusse, uus katseajaline, kellel polnud mitte mingit koolitust ja kes käitus päriselt ka ebakompetentselt, lasti joomise pärast enne katseaja lõppu lahti. Osaliselt oli minu lahkumise põhjuseks esimese katseajalise ebavõrdne kohtlemine. Oli selge, et niisuguse ülemusega pikalt koos töötada ei saa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kõik hinnad tõusevad, miks siis töötunni hind ei peaks?

Mage suhtumine, mina sinu palka küll ei tõstaks tööandjana.

Sinusuguse juurest lasevadki kõik head töötajad jalga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei käi tööl raha pärast? Käid vabatahtlikult?

Raha on üks mitmest tegurist, aga mitte peamine. Mingi 30% madalama palga pärast ei hakkaks küll end kuhugi mujale liigutama.

Ebavõrdne kohtlemine näitab suhtumist, mis on palju halvem, kui 30% PÕHJENDATUD palgaerinevus oleks. Halva suhtumise eest lähevad vägagi palju inimesed ära, isegi kui töö ise meeldib – sest halva suhtumisega ülemus oskab väga mitmel viisil kiusata ja seda pole mõtet ära ootama jääda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selgita, oo lugupeetavaim, mispärast selle lahkunud tola asemele võetav uus tola saab ikkagi palka rohkem kui eeelmine tola sai?

Ei oska öelda, minu juurest pole keegi töölt ära läinud. Kõige kauaaegsemal töötajal sai meie pere juures juba 50 aastat täis, kõige vähem olnul 17.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olin koolis õpetaja, sain tööle naastes kohe ametliku, vahe peal tõusnud, palga.

Riigitööl on see tavaline, erasektoris pead end ikkagi tõestama ja ootama. Kedagi tööandjaist ei huvita, kui suured on su väljaminekud.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selgita, oo lugupeetavaim, mispärast selle lahkunud tola asemele võetav uus tola saab ikkagi palka rohkem kui eeelmine tola sai?

Ei oska öelda, minu juurest pole keegi töölt ära läinud. Kõige kauaaegsemal töötajal sai meie pere juures juba 50 aastat täis, kõige vähem olnul 17.

Tead hästi palju oleneb firmast, töötan väikeettevõttes, sul tundub ka sellisel juhul väike ettevõtte olevat.

Me oleme tiim, meil on pidevalt erinevad koosolekud, kasumiaruanded, eelarved jne. Ehk me kõik pingutame ühise asja nimel ja ettevõtte on alati öelnud, et töötajate rahulolu sh palk on oluline, et ettevõtte kasvaks, aga mingit lihtsalt kasumit ei koguta. Väikeettevõttes üldiselt saavad töötajad väga hästi aru, kas ettevõttel läheb hästi, kas on suurem kasumis või kahjumis, kui ka sellest kui tööandja vaid räägib, et “raha ei ole”/”raha palgatõusuks ei ole”.  Ettevõtte kuludest, lepingutest-käivetest, ülemuse elustiilist on seda näha, et kas raha tõesti pole või raha pole töötajatele.

Jah, mõne inimene töötabki nt 20 aastat väikeettevõttes õmblejana, muud kogemust polegi, julgust napib, töökoormus oluliselt ei kasva, pinget pole, töö meeldib. Aga nt müügimees ei tee sul 5 aastat sama palga eest müügitööd, eriti kui mujal pakutakse sama palka+nt protsenti müügist.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende tolade pärast, kes pensioni välja võtsid, tõusis inflatsioon 2%. Sellistel oleks paras palka vähendada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigitööl on see tavaline, erasektoris pead end ikkagi tõestama ja ootama. Kedagi tööandjaist ei huvita, kui suured on su väljaminekud.

Tõestama, ei, sest ebakompetentdsed inimesed saavad ka. Müüa pead oskama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Madal on inimene, kelle ainus väärtus on raha.

Tervis ja armastus on ka tähtsad, aga neid töö juures ei jagata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervis ja armastus on ka tähtsad, aga neid töö juures ei jagata.

Kuidas ei jagata? Tervise eest kantakse hoolt ning töökaaslased on kallid ja armsad.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui olin koolis õpetaja, sain tööle naastes kohe ametliku, vahe peal tõusnud, palga.

See on ikka hirmus küll, kui õpetaja niimoodi kirjutab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervis ja armastus on ka tähtsad, aga neid töö juures ei jagata.

Kuidas ei jagata? Tervise eest kantakse hoolt ning töökaaslased on kallid ja armsad.

Me jääme selles osas eriarvamusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me jääme selles osas eriarvamusele.

Ma ei sooviks töötada kohas, mis kahjustab mu tervist ning ümberringi inimesed on mölakad.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me jääme selles osas eriarvamusele.

Ma ei sooviks töötada kohas, mis kahjustab mu tervist ning ümberringi inimesed on mölakad.

Keegi ei soovi, aga kuhjuvad arved kahjuks ei oota seni, kuni saabub unistuste töökoht.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. palk pärast lapsehoolduspuhkuselt naasmist