Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palkadest Eestis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Palkadest Eestis

Postitas:

Loen tuletõrjujate streigist ja sellest, et nad sooviksin saada üle keskmise palga, hetkel saavad kätte veidi üle 900 euro, mida on tõesti ikka väga vähe. Keskmine netopalk on vist hetkel u 1400 eurot?

+10
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ei ole netopalk 1400 vaid keskmine bruto on vist veidi üle 1400. Netona teeb see veidi alla 1200euri.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmine läheb alati eest ära, kui madalamapalgaliste töötasusid tõstetakse. Asi pole töötasu suuruses, vaid selles, mis selle eest saab. ja nagu tõuseb keskmine töötasu…. tõuseb kohe riigiteenistujate töötasu, mis on seotud keskmisega. Nad ei saa töötasusid just seetõttu tõsta, et tõus on hulga suurem kui meie näeme. Riigiteenistujate ( sealhulgas riigikogu) töötasud tuleb keskmisest lahti siduda. Siis on selge, palju kellegi palgatõus tegelikult maksma läheb.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole netopalk 1400 vaid keskmine bruto on vist veidi üle 1400. Netona teeb see veidi alla 1200euri.

1538 siiski

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1538 siiski

see on bruto

https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/tooelu/palk-ja-toojoukulu

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1538 siiski

see on bruto

https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/tooelu/palk-ja-toojoukulu

Bruto loomulikult, tsiteeritav ütles, et bruto on natuke üle 1400.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju mediaanpalk on uuematel andmetel?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole netopalk 1400 vaid keskmine bruto on vist veidi üle 1400. Netona teeb see veidi alla 1200euri.

1538 siiski

Vabandust, mul vananenud andmed. See keskmine tõuseb nii kiiresti. Huvitav, kuidas seda keskmist üldse arvutatakse. Tundub, et palk tõuseb kõrgema palga saajatel ehk siis ülemustel, spetsialistidel. Tavalisel poemüüjal ei tõsta keegi palka. Saad oma 700 kätte ja pead rahul olema.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole netopalk 1400 vaid keskmine bruto on vist veidi üle 1400. Netona teeb see veidi alla 1200euri.

1538 siiski

Vabandust, mul vananenud andmed. See keskmine tõuseb nii kiiresti. Huvitav, kuidas seda keskmist üldse arvutatakse. Tundub, et palk tõuseb kõrgema palga saajatel ehk siis ülemustel, spetsialistidel. Tavalisel poemüüjal ei tõsta keegi palka. Saad oma 700 kätte ja pead rahul olema.

Toidupoe müüjate palku ma ei tea, aga rõiva- ja jatsipoodides on palk vähemalt 800-900 eurot, sageli ka 1000-1200 eurot ja olen ka kõrgemaid pakkumisi näinud. Tallinnas siis.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole netopalk 1400 vaid keskmine bruto on vist veidi üle 1400. Netona teeb see veidi alla 1200euri.

1538 siiski

Vabandust, mul vananenud andmed. See keskmine tõuseb nii kiiresti. Huvitav, kuidas seda keskmist üldse arvutatakse. Tundub, et palk tõuseb kõrgema palga saajatel ehk siis ülemustel, spetsialistidel. Tavalisel poemüüjal ei tõsta keegi palka. Saad oma 700 kätte ja pead rahul olema.

Toidupoe müüjate palku ma ei tea, aga rõiva- ja jatsipoodides on palk vähemalt 800-900 eurot, sageli ka 1000-1200 eurot ja olen ka kõrgemaid pakkumisi näinud. Tallinnas siis.

Eksole Tallinna palgad 😀 https://www.tootukassa.ee/toopakkumised/klienditeenindaja-619514?ref=ZGV0YWlsb3RzaW5nPTE%3D&src=ao

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul Tallinnas samuti umbes 700 palk. Ei ole siin Tallinnas midagi kõrgemad palgad kui mujal Eestis.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole netopalk 1400 vaid keskmine bruto on vist veidi üle 1400. Netona teeb see veidi alla 1200euri.

See statistika on tehtud ametlikult makstava palga järgi. Kui arvestada juurde sektorid, kus palka saadakse valdavalt ümbrikus, siis keskmine bruto on kindlasti üle 2000.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen olnud riigiteenistuja 14 aastat ja mitte kunagi pole töötasu olnud seotud keskmise töötasuga. Oma tuttavatest riigiteenistujatest ei tea samuti ühtegi, kelle palk oleks keskmisega seotud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole netopalk 1400 vaid keskmine bruto on vist veidi üle 1400. Netona teeb see veidi alla 1200euri.

1538 siiski

Vabandust, mul vananenud andmed. See keskmine tõuseb nii kiiresti. Huvitav, kuidas seda keskmist üldse arvutatakse. Tundub, et palk tõuseb kõrgema palga saajatel ehk siis ülemustel, spetsialistidel. Tavalisel poemüüjal ei tõsta keegi palka. Saad oma 700 kätte ja pead rahul olema.

Toidupoe müüjate palku ma ei tea, aga rõiva- ja jatsipoodides on palk vähemalt 800-900 eurot, sageli ka 1000-1200 eurot ja olen ka kõrgemaid pakkumisi näinud. Tallinnas siis.

Sa siin räägid ju ikka brutost. 800-900 bruto ongi ju 700 kätte umbes.
Ok, kosmeetikat müüval inimesel väga füüsiliselt raske töö pole, aga kui sa pead püsti teenindama toidupoes kassas sadu inimesi ja tööpäeva pikkus on 12-14 tundi järjest, millest siis tund on paus, siis selle eest 700 kätte saada on ikka täielik idiootsus. Ma olen saanud ja alles hiljuti. Sul pole praktiliselt hetkegi vaba aega, sest kui sul inimesi juhuslikult sabas pole, paned kaupa välja. Päris ausalt, ma tahaks näost-näkku kohtuda selle kauplusteketi omanikuga. Vaadata silma ja küsida, et kurat mees, kas sul häbi ka on.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ok, kosmeetikat müüval inimesel väga füüsiliselt raske töö pole, aga kui sa pead püsti teenindama toidupoes kassas sadu inimesi ja tööpäeva pikkus on 12-14 tundi järjest, millest siis tund on paus, siis selle eest 700 kätte saada on ikka täielik idiootsus.

Millises toidupoes kassas püsti seistakse? Ma pole kordagi sellisesse sattunud. Lihaletis jah seisavad, aga seal saab liikuda, mitte ei seisa ühe koha peal.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskmine läheb alati eest ära, kui madalamapalgaliste töötasusid tõstetakse. Asi pole töötasu suuruses, vaid selles, mis selle eest saab. ja nagu tõuseb keskmine töötasu…. tõuseb kohe riigiteenistujate töötasu, mis on seotud keskmisega. Nad ei saa töötasusid just seetõttu tõsta, et tõus on hulga suurem kui meie näeme. Riigiteenistujate ( sealhulgas riigikogu) töötasud tuleb keskmisest lahti siduda. Siis on selge, palju kellegi palgatõus tegelikult maksma läheb.

No enamus riigiametnike töötasud ikka ei ole keskmisega seotud. Ainult Riigikogu liikmete, ja vist ka ministrite-presidendi tasu sellega seotud. 100% ei välista kohtutöötajaid. Aga muidu ikka on riigiametnikel kindel palk, mis ei muutu keskmise tõusuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millises toidupoes kassas püsti seistakse? Ma pole kordagi sellisesse sattunud. Lihaletis jah seisavad, aga seal saab liikuda, mitte ei seisa ühe koha peal.

No astu korraks suvalise aleviku poodi. Sellisesse A&O tüüpi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

undub, et palk tõuseb kõrgema palga saajatel ehk siis ülemustel, spetsialistidel. Tavalisel poemüüjal ei tõsta keegi palka. Saad oma 700 kätte ja pead rahul olema.

Minu ettevõttes on vastupidi. Lihttööliste palk tõuseb igal aastal, minu palk kontoritöötajana tõusis viimati 2019 kevadel, siis ka pigem tööülesannete muutumise tõttu

Keskmine läheb alati eest ära, kui madalamapalgaliste töötasusid tõstetakse. Asi pole töötasu suuruses, vaid selles, mis selle eest saab. ja nagu tõuseb keskmine töötasu…. tõuseb kohe riigiteenistujate töötasu, mis on seotud keskmisega.

See on küll valejutt.

.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millises toidupoes kassas püsti seistakse? Ma pole kordagi sellisesse sattunud. Lihaletis jah seisavad, aga seal saab liikuda, mitte ei seisa ühe koha peal.

No astu korraks suvalise aleviku poodi. Sellisesse A&O tüüpi.

Olen noorena suvel A&O-s tööl olnud. Kassas oli istumiseks pukk olemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eksole Tallinna palgad ???? https://www.tootukassa.ee/toopakkumised/klienditeenindaja-619514?ref=ZGV0YWlsb3RzaW5nPTE%3D&src=ao

Mingi suvalise putka palgapakkumine  ei ole päris see, mille pealt järeldusi teha.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1538 siiski

See on teise kvartali keskmine, mida mõjutavad mais-juunis makstavad puhkusetasud. Läbi aegade on teise kvartali keskmine aasta keskmisest paarkümmend eurot suurem olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul Tallinnas samuti umbes 700 palk. Ei ole siin Tallinnas midagi kõrgemad palgad kui mujal Eestis.

On ikka kõrgemad palgad ja rohkem töökohti. Või teine võimalus, sama palk, mis mujal, ning metsik voolavus, pidev uute töötajate otsimine ja koolitamine. Eks see on ettevõtte valik. Minu ettevõttes on Tallinnas ja Harjumaal omaette palgaklassid, mis on ülejäänud Eestist natuke kõrgemad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskmine läheb alati eest ära, kui madalamapalgaliste töötasusid tõstetakse. Asi pole töötasu suuruses, vaid selles, mis selle eest saab. ja nagu tõuseb keskmine töötasu…. tõuseb kohe riigiteenistujate töötasu, mis on seotud keskmisega. Nad ei saa töötasusid just seetõttu tõsta, et tõus on hulga suurem kui meie näeme. Riigiteenistujate ( sealhulgas riigikogu) töötasud tuleb keskmisest lahti siduda. Siis on selge, palju kellegi palgatõus tegelikult maksma läheb.

No enamus riigiametnike töötasud ikka ei ole keskmisega seotud. Ainult Riigikogu liikmete, ja vist ka ministrite-presidendi tasu sellega seotud. 100% ei välista kohtutöötajaid. Aga muidu ikka on riigiametnikel kindel palk, mis ei muutu keskmise tõusuga.

See nimekiri on ikka päris pikk – vaata https://www.riigiteataja.ee/akt/128122017011

Kui tahad lõplikku mõju arvutada, siis võta arvesse ka mitu inimest igal kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seaduses ära toodud positsioonil töötab 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Töötasin tanklas, 12h vahetused, istuda ei tohi või noh pole võimalustki antud, ainult lõunapausi või pausi aeg( neid oli siis 1-2 lühemat 10-15min + lõuna 30 min, olenevalt kuidas rahvast oli ja kas sai taha korraks minna, tihti olin üksi või noh mina ees kassas ja majas siis kontori inimene, aga tema ülemäära palju kontorist väljas ei käinud). Jalad- põlved kohutavalt läbi sellest ja olid valusad ikka, mis siis et neil ”toetavad” tööjalanõud, aga ei aidanud valu küll ära hoida. Keegi oli pika vahetuse keskel istunud selle puki peal mille peale astudes saab asju kõrgemalt võtta. Sai suulise hoiatuse…(kaamerast vaadati). Tundub et toidupoe kassas isegi inimlikum. Palka sai tanklas alguses 800€/bruto normtundidega + boonus olenevalt kuust 80-100€(Bruto). Ehk siis kogu selle jama eest jäi bruto koos boonustega ikka alla 1000. Ja kätte sai midagi 700€ga.  Nüüd vist mõnes jaamas ikka pakuvad 1000-11000 ka põhipalgaks aga ei tea kas ka väiksemates kohtades.  Jube see tankla töö.</p>

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See nimekiri on ikka päris pikk – vaata https://www.riigiteataja.ee/akt/128122017011 Kui tahad lõplikku mõju arvutada, siis võta arvesse ka mitu inimest igal kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seaduses ära toodud positsioonil töötab

Ole nüüd mõistlik. Neist 21-st ametist tuleb kokku mõnisada töötajat. Tööturul osaleb ehk palka saab Eestis aga 700 tuhat inimest. Need sinu loetletud ametite palgad ei oma mingit olulist mõju, eriti kuna nende palgatase pole mingi müstiliselt kõrge, vaid pigem vastava kvalifikatsioonitaseme keskmise kandis.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No võib ju vaielda, kui palju on inimesi, kelle palk sõltub keskmisest, aga fakt on see, et kui mõne suure töötajate kategooria palku tõstetakse, siis see mõjutab kohe keskmist. Näiteks kui õpetajate palku tõstetakse, siis loomulikult liigub ka keskmine eest ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistika ameti arvestus on jura, küsitakse ainult teatud ettevõtetelt andmeid.
Mediaanpalk oli alati tükk maad madalam, seda arvestas Maksuamet, aga see lõpetati ära
https://www.emta.ee/et/kontaktid-ja-ametist/avaandmed-maksulaekumine-statistika/mediaanvaljamakse

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Statistika ameti arvestus on jura, küsitakse ainult teatud ettevõtetelt andmeid.

Mediaanpalk oli alati tükk maad madalam, seda arvestas Maksuamet, aga see lõpetati ära

https://www.emta.ee/et/kontaktid-ja-ametist/avaandmed-maksulaekumine-statistika/mediaanvaljamakse

ei lõpetatud, su oma viidatud lehe alguses on kirjas, et seda avaldab nüüd statistikaamet

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei lõpetatud, su oma viidatud lehe alguses on kirjas, et seda avaldab nüüd statistikaamet

Tore! Anna siis link 2021.a. mõne kvartali mediaanpalgale/-väljamaksele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See nimekiri on ikka päris pikk – vaata https://www.riigiteataja.ee/akt/128122017011 Kui tahad lõplikku mõju arvutada, siis võta arvesse ka mitu inimest igal kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seaduses ära toodud positsioonil töötab

Ole nüüd mõistlik. Neist 21-st ametist tuleb kokku mõnisada töötajat. Tööturul osaleb ehk palka saab Eestis aga 700 tuhat inimest. Need sinu loetletud ametite palgad ei oma mingit olulist mõju, eriti kuna nende palgatase pole mingi müstiliselt kõrge, vaid pigem vastava kvalifikatsioonitaseme keskmise kandis.

Mõistlikkuse üleskutset tasuks ise ka järgida 🙂

Alustame siit – “mõnisada inimest”. Viidatud akt puudutab juba 242 kohtunikku (ringkonnakohus, halduskohus, maakohus, riigikohus kokku), 101 riigikogu liiget ning palju teisi (kokku suurusjärk pigem 400+).

Olen kunagi juba selle arvutuse teinud ning mälu järgi võin öelda, et ka väike tõus indekseeritud palkade puhul tähendab riigieelarvesse vajadust leida paarsada tuhat eurot lisavahendeid. Ning see eelarve on niigi pingeline.

See ei tähenda muidugi, et keskmine palk ei peaks tõusma ja töötajatele ei peaks maksma väärilist palka.  Ning ega see indekseeritud palk pole ka otseselt keskmise palgaga seotud (tarbijahinnaindeksi kasv ja sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise aastane kasv siin võtmesõnad). Lihtsalt mõistlik oleks suur osa kõrgemate riigiteenistujate palkadest lahti siduda indekseerimisest ning pidevast palgarallist, panna paika ametlikud palgavahemikud ning liikuda eluga edasi. Kui madalama astme kohtunikud kõrvale jätta, siis ülejäänud nimistust enamik saab ammu juba niivõrd kõrget palka, et väike piduri tõmbamine ei muudaks kellegi elukvaliteeti drastiliselt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palkadest Eestis