Esileht Koolilaps Palliga näkku

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Palliga näkku

Postitas:

1.klass, kehaline kasvatus, õpitavaks tegevuseks rahvastepall. Laps sai seal kaks korda palliga näkku. Haiget said mõned veel. Eks tundlikumad nutsid ka selle pärast, ka minu laps.Temale virutati kaks korda lähedalt otse kümnesse näkku. Võimalik, et ta ise jäi ka jokutama seal ja ei jälginud korralikult, kus pall on.
On see kõik ok? Ise ei osanud muud teha, kui seletada kodus põhjalikult, kuidas see mäng käib… ikkagi ütles ta, et see mäng ei ole kuigi tore. Ilmselt haigetsaamise pärast. Kuidas teie suhtuksite?

+8
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah minu laps ka algul nuttis aga nüüd paar aastat hiljem mängib päris hästi. Isiklikult arvan, et toimisin õigesti, kui lihtsalt selgitasin lapsele, et ise tuleb selle eest seista, et vale koht pallile ette ei jääks, harjutada kiirust, reaktsiooni, palli suuna etteaimamist- selles see mäng seisnebki. Varem kohmakas laps on igatahes palju liikuvamaks ja osavamaks muutunud ja see on ainult hea.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kohutav mäng. Kooliaja kõige vastikumad mälestused seotud rahvastepalli, kitsehüppe ja köieronimisega.

+18
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 11:23; 30.11 13:34; 17.12 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil u sama. Reaalselt 5-6 last nutab, prillid lendavad jne. Olen ka ise palliga vastu nägu saanud (ongi väga valus, eriti kui mõni tugeva jõuga virutab). Ma ausaltöeldes ei tea ka, miks see mäng väga vajalik on, kui on niipalju teisi sportimisvõimalusi ja pallimänge.

+15
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese kl lapsed ei jõua veel väga kõvasti visata. Vaevalt, et keegi ekstra näkku sihiks, aga kuna seal peab viskama pihta, siis võib nägu kogemata ette jääda. Omal ajal oli minul probleemi üldse niikaugele palli viskamisega, et see üldse üle väljaku saada.
Ega neid meeskondlikke sportmänge palju pole, mis algklassidele sobiks ja milles kogu klass saaks kaasa mängida. Jalgpall on sama kontaktne ja pall võib veel kõvemini lennata.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige kohutavam “meeskonnasport” üldse. Mul on väga selgelt meeles enda kooliajast, kuidas poisid üritasid palliga lihtsalt surnuks visata. Barbaarne, vägivaldsust ja agressiivsust õhutav mäng on see rahvastepall.

Selleks, et meeskonnasporti, kiirust, liikumist ja koordinatsiooni õppida, ei pea ilmtingimata kaasas käima vägivald. On väga palju teisi sportimisvõimalusi. Niigi tuleb meediast, ühiskonnast ja igalt poolt lastele kogu aeg mingit tapmise ja tagajamise suunalist infotulva.

Või kõik, kes seda normaalseks ajaviiteks peavad, siis palun, kuidas te nimetate tegevust, mille ainsaks eesmärgiks on kedagi palliga visata kui mitte vägivallaks? Kodus me ei õpeta ju õdedele-vendadele, et loopige nüüd teineteist palliga või mänguasjaga vms. Igal normaalsel juhul lapsevanem sekkub ja pigem taunib sellist käitumist!

Vabandust emotsionaalsuse pärast, aga ma tõesti vihkan rahvastepalli. Ja ma pole mingi spordivõõras inimene ning sain enamikel juhtudel kooliajal palli eest minema ka. Aga ei näinud ma sellel lahmimisel siis pointi ja nüüd täiskasvanuna suhtun veelgi negatiivsemalt.

+21
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 12:44; 30.11 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan siiani kõiki palliga seotud mänge. Rahvastepallis sain näkku, makku, sõrmed paiste. Võrkpallis lagipähe ja siiani kardan palle. Vb ma olin ise nii koba, aga alati kui õpetaja ütles, et hakkame nüüd palli mängima hakkas mul automaatselt pea valutama ????

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh rahvastepall… jube mäng kooliajast. kui kapten valis mängijaid, jäin alati viimaseks väljavalituks. olin koba ja mind ei tahetud oma võistkonda. ka saadi mind esimeste hulgas mängust välja visata ja ma ise ei saanud kellelegi pihta.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle küll meeldis! Ja ma pole üldse vägivaldne 🙂 Ja ei mäleta, et koolikaalased kah mingid tigedikud oleks olnud. Eks mõnel oli tugevam vise küll, aga no vihaga nüüd ka ei loopinud keegi. Parem oleks vaja siis vaeva näha laste omavahelise suhtlusega, kui vihaga palle üksteise pihta loobitakse. Mäng on mäng. Äkki keelaks kõik ära…

+21
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kunagi rahvastepall meeldinud, eriti koolis kus erinevate sportlike võimetega ja erineva agressiivsusega lapsed koos. Põhikoolis juba suutsin seda mängida, mind päästsid tavaliselt kiired jalad. Aga kui vastasvõistkonnas mingi eriti jõuline pommitaja oli, siis oli ikkagi väga ebameeldiv ja valus palliga pihta saada. Ja olen ka algklassides valu pärast nutnud, palliga näkku olukorda ei mäleta, aga väga valusalt vastu pead olen saanud küll.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea näha, et ma pole ainuke rahvastepalli-vihkaja. Ühinen “klubiga” – kohutavad mälestused kooliajast (nt kohutav ninaverejooks palliga näkku saamisest jms), sealt tekkis ka vastumeelsus igasuguste pallimängude vastu. Mõned inimesed/lapsed ongi loomu poolest aeglasema reaktsiooniga kui teised. Eks mingil määral on muidugi reaktsioonikiirus treenitav, aga see ei tähenda, et neid aeglasemaid peaks enne piisava “treenituse” saavutamist iga natukese aja tagant palliga oimetuks viskama.
Ma arvan, et kui kooli kehalise kasvatuse üks eesmärk on lastes spordiarmastust tekitada, siis rahvastepall töötab vähemalt osade laste puhul sellele eesmärgile vastu. Ükski laps ei peaks käima “keka” tundides pidevas haigetsaamise-hirmus.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 15:03; 07.12 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll see ei kehtinud, et keegi vihaga ei visanud. Üks tüdruk, kes muidu ei olnud just poplaarsete hulgas (samas mina teda kindlasti kuidagi ei kiusanud ega muud sellist) elas ennast just rahvastepallis välja. Ju ta tajus, et seal on tal jõud ja võim ja ta tõesti pani ikka vihaga kohe. Eks teisi kõvasti viskajaid oli ka, ei tea, kas nad just vihaga viskasid, aga teatav hasart tekkis kindlasti.. Minu põhitaktika oli ka kõrvalepõikamine, ise ma tugev viskaja ei olnud. Aga no mängus oled ju seni, kuni sind välja visatakse, nii et lõpuks said ikka selle kõva liti kirja. Minu jaoks ka päris hirmus mäng :S

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kooliajal rahvastepalli vastu polnud midagi, aga ma olin väike ja väle ja oskasin/julgesin püüda ka, nii et mingeid valusaid lopse justkui meeles polegi (eks neid ikka juhtus). Meil oli nii, et kui posid muutusid selgelt tugavamaks kui tüdrukud, siis pandi poisid viskama kahe käega – sel juhul ei saanud pall nii suurt hoogu sisse. Tüdrukud võisid endiselt ühe käega visata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust oli/on see täitsa mõnus mäng. Kui vähegi kannatas väljas olla, käisime vahetunnil just seda mängu mängimas. Mulle tundub, et ikka väga palju mõeldakse üle.

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahvastepallis tuligi visata tugevalt ja vindiga, et teine palli enda kätte ei saaks. Meie mängisime lastena kevadest sügiseni hoovis pimedani välja rahvastepalli, väga populaarne oli. Siis ei passitud arvutis, vaid joosti õues ringi.

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 18:04; 08.12 09:33; 18.12 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või kõik, kes seda normaalseks ajaviiteks peavad, siis palun, kuidas te nimetate tegevust, mille ainsaks eesmärgiks on kedagi palliga visata kui mitte vägivallaks?

Tuleb kiiremas korras kuulutada vägivaldseteks ja karistada kõiki, kes lapsepõlves rahvastepalli, mädamuna või mõnda muud pallimängu mängisid. Kullimängijad tuleks vist ka kohtusse kaevata – sulaselge ahistamine ju: aetakse taga ja lüüakse.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahvastepallis tuligi visata tugevalt ja vindiga, et teine palli enda kätte ei saaks. Meie mängisime lastena kevadest sügiseni hoovis pimedani välja rahvastepalli, väga populaarne oli. Siis ei passitud arvutis, vaid joosti õues ringi.

Sama siin???? Ma mängisin juba lasteaia ealisena endast vanematega. Mängu võeti, sest suutsin palli üle visata. Hiljem koolis sai ka võistlustel käidud. Ei mäleta, et toona oleks olnud näkku viskamisi. Pigem sihiti jalgu, sest sealt on halb püüda. Kõrgeid palle aga lihtne.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kullimängijad tuleks vist ka kohtusse kaevata – sulaselge ahistamine ju: aetakse taga ja lüüakse.

Ja mõtle, mida see mängu nimi veel soome keeles tähendab. Sulaselge perverssus ja pedofiilide väljamõeldis.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 20:29; 29.11 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles mängus lõi koolikius eriti teravalt välja. Kohmakam mängija sai tunda tõrjutust, sest keegi ei tahtnud teda oma võistkonda valida ja vastumeelsust väljendati varjamatult. Platsil aga sai ta sõimata.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 20:38; 01.12 19:44; 01.12 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles mängus lõi koolikius eriti teravalt välja. Kohmakam mängija sai tunda tõrjutust, sest keegi ei tahtnud teda oma võistkonda valida ja vastumeelsust väljendati varjamatult. Platsil aga sai ta sõimata.

Tohoh, kius lõi teravamalt välja kui korvpallis või jalgpallis? Seal moodustati meeskonnad siis kuidagi teisiti?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 20:29; 29.11 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimeses klassis võiks seda minu meelest mingi pehmemat sorti palliga mängida.
Aga üldiselt suhtun pallimängudesse positiivselt, mulle meeldib see hasart, mis seal tekib. Rahvastepalli suur miinus on minu meelest see, et mõned visatakse kohe alguses välja ja nende jaoks on mäng läbi. Mäletan, et kui ise koolis käisin, siis need, kes mängida hästi ei julgenud või ei tahtnud, lasid ennast meelega välja visata (näiteks tegid näo, et üritavad palli püüda, aga see libises käest ära vms.).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimlemistunnis said vigastada Igasugune sport on ohtlik ja kehaline kasvatus koolis tuleks vist üldse ära keelata… /iroonia

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne kui osad täiest jõust rammima hakkavad, tuleks tõesti reegleid selgitada ja ka seda, kuidas mängida nii, et keegi väga haiget ei saaks (eks need matsud on päris korralikud seal). Minu kooliajal oli see ka u poole klassi õudusunenägu, ülejäänud pool oli see, kes siis neid matse sai. Meil millegipärast oli sama, et rahvastepallis muutusid osad metslasteks, muidu toredad ja targad õpilased nautisid seda, kui sai mõnele kohmakamale või mitte nii osavale püüdjale võimalikult suure jõuga palliga pihta. Mäletan, et näkku saadi sinikaid, oli ninaverejookse jne. Õps muidugi kiitis neid, kes teisi tümitada oskasid.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapse klassis mängiti rahvastepalli mingi pehme, kerge palliga. Keegi ei saanud haiget. Tegelikult väga hea mõte ju.
Ma ka lapsena kartsin rahvastepalli just nende löökide pärast.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 09:58; 30.11 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles mängus lõi koolikius eriti teravalt välja. Kohmakam mängija sai tunda tõrjutust, sest keegi ei tahtnud teda oma võistkonda valida ja vastumeelsust väljendati varjamatult. Platsil aga sai ta sõimata.

Tohoh, kius lõi teravamalt välja kui korvpallis või jalgpallis? Seal moodustati meeskonnad siis kuidagi teisiti?

Korvpalli hakati mängima kuskil keskkoolis, siis oli meie klassis suuremal osal juba mõistus peas. Jalgpalli meil ei mängitudki. Nii et halvad mälestused on seotud tõesti just nimelt rahvastepalliga. Mul pole enam meelest, vist toimusid need mängud ikkagi kehalise tundides, aga mingit õpetajat ma sealt küll ei mäleta. Õpetaja jättis lapsed lihtsalt õue rahvaste palli mängima ja kõndis minema? Või mängisime siiski vahetundides või pärast tunde?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil u sama. Reaalselt 5-6 last nutab, prillid lendavad jne. Olen ka ise palliga vastu nägu saanud (ongi väga valus, eriti kui mõni tugeva jõuga virutab). Ma ausaltöeldes ei tea ka, miks see mäng väga vajalik on, kui on niipalju teisi sportimisvõimalusi ja pallimänge.

Pallimängudel küll prillid ei tohiks olla lubatud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meil u sama. Reaalselt 5-6 last nutab, prillid lendavad jne. Olen ka ise palliga vastu nägu saanud (ongi väga valus, eriti kui mõni tugeva jõuga virutab). Ma ausaltöeldes ei tea ka, miks see mäng väga vajalik on, kui on niipalju teisi sportimisvõimalusi ja pallimänge.

Pallimängudel küll prillid ei tohiks olla lubatud.

sa arvad, et lapsed kannavad prille ilu pärast?
Õnneks sai rahvastepallis lasta ennast kohe esimestel minutitel välja visata – tegin seda alati. Jah, ei meeldi võistlussport, ei meeldi mõtetu haigetsaamine, ei meeldi meeskonnamängud.
Kes loomuselt individualist ja adrenaliini füüsilisest tegevusest ei ammuta, seda sunniga ümber ei kasvata. Kehalise ülesanne võiks olla pigem eluaegse (rahva)spordiharrastuse tekkimine, igale vastavalt tema iseloomule.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 11:23; 30.11 13:34; 17.12 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.klass, kehaline kasvatus, õpitavaks tegevuseks rahvastepall. Laps sai seal kaks korda palliga näkku. Haiget said mõned veel. Eks tundlikumad nutsid ka selle pärast, ka minu laps.Temale virutati kaks korda lähedalt otse kümnesse näkku. Võimalik, et ta ise jäi ka jokutama seal ja ei jälginud korralikult, kus pall on.

On see kõik ok? Ise ei osanud muud teha, kui seletada kodus põhjalikult, kuidas see mäng käib… ikkagi ütles ta, et see mäng ei ole kuigi tore. Ilmselt haigetsaamise pärast. Kuidas teie suhtuksite?

Õpetaksin lapse

a) KEHAST EEMAL väljasirutatud kätega palli püüdma
b) keskenduma ja mitte ringi vahtima – see ikkagi võistlus ja oma tiimi eest võitlemine!
c) mõistma, et aeg-ajalt on spordis valu vigastused tavapärased

Mäng pole süüdi, kui laps hakkama ei saa.

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega teised lapsed ei tea, et sinu oma lumehelbeke on. Mul tütar oskas juba enne kooli visata ja püüda, vettehüppeid oskas ka teha.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese kl lapsed ei jõua veel väga kõvasti visata. Vaevalt, et keegi ekstra näkku sihiks, aga kuna seal peab viskama pihta, siis võib nägu kogemata ette jääda. Omal ajal oli minul probleemi üldse niikaugele palli viskamisega, et see üldse üle väljaku saada.

Ega neid meeskondlikke sportmänge palju pole, mis algklassidele sobiks ja milles kogu klass saaks kaasa mängida. Jalgpall on sama kontaktne ja pall võib veel kõvemini lennata.

Tead, ma vaatasin imestustest suurte silmadega, kuidas lapse klassis mõned poisid palle tagusid. Milline uskumatu jõud. Väga lahe oli vaadata, aga pihta küll ei tahaks saada. Ei tasu neid pisikesi alahinnata. 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 09:58; 30.11 16:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Koolilaps Palliga näkku

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.