Esileht Koolilaps Palliga näkku

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Palliga näkku

Postitas:

Kõik ilmselt ei tule ühesugustest koolidest. Meie koolis olid näiteks gigantklassid ja laste hulgas igasuguseid. Ka selliseid lapsi, kes olid veidi kehvematest sotsiaalsetest tingimustest ja mis seal salata, kui laps saab kodus peksa, siis on ta harjunud sellega, et vägivald on elu normaalne osa. Ja just need poisid viskasid kõige tugevamini, mõnuga kohe ja ainus eesmärk oligi haigettegemine. Hiljem loopisid need samad poisid koolimajast väljujaid näiteks jääpallidega, lihtsalt lõbu pärast. Aga üldiselt tunnis kehkaõpsi ei huvitanud. Tema läks üldse kuskile eemale pingile istuma ja oma pabereid vahtima vms. Hea mugav oli lapsed ju kaelast ära saada, las mängivad palli, siis ei pea juhendama, tulemusi mõõtma ja üldse oma tööd tegema.

Minu põhitaktika oli samuti kiiresti riivekaga välja saada. Sain kah, aga paarist aeglasemast klassiõest oli ikka iga kord kahju, kes samuti iga kord nuttes platsilt lahkusid.

Olen nõus, et sellel mängul oleks veel pisutki mingi point, kui kasutada mingit hästi pehmet palli, millega ei ole lihtsalt võimalik haiget teha. Siis ei teki ka haigettegemise hasarti nendel metslastel.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 12:44; 30.11 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et halvad mälestused on seotud tõesti just nimelt rahvastepalliga. Mul pole enam meelest, vist toimusid need mängud ikkagi kehalise tundides, aga mingit õpetajat ma sealt küll ei mäleta. Õpetaja jättis lapsed lihtsalt õue rahvaste palli mängima ja kõndis minema? Või mängisime siiski vahetundides või pärast tunde?

Vaevalt et lapsed, kellele rahvastepall ei meeldinud, seda veel vahetundidel ja pärast tunde mängisid.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 00:38; 01.12 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega teised lapsed ei tea, et sinu oma lumehelbeke on. Mul tütar oskas juba enne kooli visata ja püüda, vettehüppeid oskas ka teha.

Tuli ära 😀

+5
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 00:38; 01.12 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on rahvastepalliga pigem positiivsed mälestused kooliajast – see oli lahe ja põnev, tihti mängisime majalastega õhtul ka õues rahvastepalli, kui piisava hulga lapsi õues kokku saime. Tänapäeva lumehelbekesed vist tõesti nii “vägivaldseid” mänge ei talu ja emad jooksevad ka kohe kaitsma ja õpetajat süüdistama. Lõpuks saab kehalises ainult varbasirutust teha, mis ka higistama ei tohi ajada, sest pesema sundida ju lapsukesi ka ei tohi, emad ei aktsepteeri.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles mängus lõi koolikius eriti teravalt välja. Kohmakam mängija sai tunda tõrjutust, sest keegi ei tahtnud teda oma võistkonda valida ja vastumeelsust väljendati varjamatult. Platsil aga sai ta sõimata.

Tohoh, kius lõi teravamalt välja kui korvpallis või jalgpallis? Seal moodustati meeskonnad siis kuidagi teisiti?

Meil koolis mängitigi ainult rahvastepalli. Aga terve koolipäeva jooksul jõudis koolikius haripunkti kehalises kasvatuses, kui mängiti rahvaste palli. Korvpalli trenni sai ka proovitud, selles ei kiusanud lapsed, vaid ennasttäis nooruke õpetajapreilna.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 20:38; 01.12 19:44; 01.12 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tjah, kui tahta võib alati tembeldada koolikiusamiseks kõiki asju – miks minu tütar mängib koolinäidendis jõukukuuske, aga mitte peategelast? Olin ka alguses koba, siis orgunnisin pundi õhtuti hoovi mängima, korra käis kui mamma kaebamas, et tütar sai palliga pihta – lasime paar nädalalt pingil istuda, siis tuli ema paluma, et tütar mängu võetakse. Mädamuna on samamoodi palliga pihta viskamine + lollakas hüüdnimi. Koer – samuti – ühe jooksid keskel ja üritasid palli kätte saada. Kui kardad haiget saada – mängi lõika pabernukke välja, platsmassist kääridega.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kui sind ei taheta halva mänguoskuse pärast võistkonda valida, ei pruugi tõesti tingimata olla koolikius. Eelistataksegi osavamaid. Aga kui sind päevast-päeva terve päev tõrjutakse ja narritakse ja eriti veel pallimängimise ajal – siis on see juba kindlasti koolikius. Kõik ei ole tõesti koolikius, ent kui see siiski on, tuleb seda märgata ja sekkuda, mitte pead liiva alla peita. Aga see läheb juba siinsest rahvastepalli teemast pisut välja.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 20:38; 01.12 19:44; 01.12 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle endale koolis meeldis rahvastepall, ma proovisin alati püüda, kui visati vööst ülespoole. Vahel õnnestus, aga mingi 70-80 % juhtudel pidin platsilt lahkuma. Meilgi oli palju poisse, kes mitte ei püüdnud välja sind visata, vaid võimalikult palju haiget teha mängu käigus ja parim viis selleks oli näkku sihtida (just sedasorti viskeid meeldis mulle proovida kinni püüda).

Mu oma lapsed aga vihkavad rahvastepalli koolis. Kolmanda klassi oma on harjunud juba – püüda ta ei proovi, aga on väle eest põikama. Esimese klassi oma aga on mitmeid kordi nina veriseks saanud (aga ainult üks kord neist oli palliga pihtasaamine, teistel juhtudel ta komistas palli otsa, kui jalgadesse sai ja lendas hooga vastu põrandat/radikat – kaks korda viidi koolist emo-sse lausa). Aga tal hakkabki väga kergelt ninast verd jooksma ja ma ise ei süüdista selles sporti. Koba on ta ka, aga loodan, et tantsutrenn aitab seda parandada (aga ausalt öeldes on ta seal ka nina veriseks saanud juba)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See lumehelbekese-jutt… kirjutasin siin enne, kuidas mina kooliajal rahvastepalli vihkasin. Küllap ma siis ise olengi lumehelbeke 🙂 Minu laps mängib koolis ka vahetunnil vabatahtlikult rahvastepalli, tema küll helbeke pole.
Vahe on aga selles, et mina olin ja olen loomu poolest kehva koordinatsioonga ja aeglase reaktsiooniga, Laps aga on selles osas minust täiesti erinev, kiire reaktsiooniga ja väle. Tuleks siiski aru saada, et lapsed on erinevad. Need lapsed ei ole ise süüdi, kes rahvastepallis ei suuda piisavalt kiirelt palli eest ära joosta ja seetõttu pidevalt haiget saavad. Ja neile ei saa ette heita, et nad sellest mängust rõõmu ei tunne ja pigem loodavad ruttu välja langeda.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 15:03; 07.12 11:57;
To report this post you need to login first.

On tõesti üks vastik mäng ja mul on ka kooliajast sellest vaid koledad mälestused, kui kehalises õpetaja seda meid mängima pani. Siiani on meeles kord, mil üks tugev ja sportlik klassiõde palliga minu pihta sellise obaduse pani, et mul jäi hing kinni! Palli püüdsin muide kinni, aga pisarad olid silmas ja tükk aega olo valus. Selle tüdruku palle ma alati kartsin, pärast seda korda mõistagi veel eriti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu, miks need lapsed teil postina seisavad ja lasevad endale palliga näkku või kuhu iganes virutada.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palliga saavad näkki, kuna lapsed on füüsiliselt palju kobamad, liiguvad vähem, passivad netis. Varsti hakkab üks hala – miks peab laps suusatama – eks selleks, et lapsel areneks tasakaal, koordinatsioon ja üldse liiguks värskes õhus. Ujumise kasulikkust seatakse ka siin kahtluse alla.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 18:04; 08.12 09:33; 18.12 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin kooli ajal ka selline prillidega, rahulik, tagasihoidlik nohiku tüüpi tüdruk, aga rahvastepall mulle väga meeldis, kuigi ma polnud seal kaugeltki mitte kõva tegija. Meeldis ka korvpall, ka peale seda meeldis, kui mängus luumurru sain palli püüdes, samuti jalgpall. Meeldisid ka kõik muud kehalise tunnis tehtavad alad, nagu kitsehüpped jms. Vaid pikamaajooks oli liiga igav. Aga samas ma polnud kunagi mingi sportlane, kuigi kehaline oli 5 alati. Täna täiskasvanuna mängin 80% meeste seltskonnaga võrkpalli, olen väga rahul ja üldse pole hirmus ????
Inimesed ongi erinevad, osadele pallimängud sobivad, osadele mitte. See ei sõltu kuidagi mingist stereotüüpsest vastavast iseloomust, agressiivsusest vms.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sügaval nõuka ajal oli see pikapäevarühmas lemmikmäng. Juba seepärast, et kõik, väga erinevas vanuses lapsed, said mängida. Meil hoiti väiksemaid, ausalt, muidu nad poleks ju mängu tulnudki. Nii vaikselt püüdma ja lööma õpiti. Suured vindiga pallitajad lõid nii omasuguseid. Suured tugevad poisid pidid tüdrukute pihta palli viskama kahe käega. Meelega haiget tegemine ei tulnud mõttesegi, kui mäng ei paku lõbu, siis ei saa ju mängida.
Miskipärast oma kehalise tunni rahvastepalli ei mäleta, aga need pikapäeva mängud on selgelt meeles (olin ka üks, kes taha nurka lidus ja keda hoiti). Ei olnud võidu peale ükskõik mis hinnaga.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehalise kasvatuse tunnis on palju võimalusi, kuidas laps saab haiget, sõltumata vanusest.

1. joostes komistab ja kukub
2. teatejooksus läheb pulga üleandmispunktis rüseluseks
3. kaugushüppes maandub valetsi ja väänab jala
4. üle kitse hüpates läheb midagi nihu ja kukub mattidest mööda pea ees põrandale
5. köiest ronides kukub alla (tegelt ka, see ju päriselt ohtlik, me pidime ikka lae alla ronima 😀 )
6. Rahvaste pallis saab päris kõva laksu kuhu iganes, sh noormehed õrna piirkonda (teismeeas tüdrukutel ka päris valus vastu rindasid saada)
7. jalgpallis lendab väravavaht palli püüdes peaga vastu posti (reaalsed juhtumis võistlustelt ju)
8. ujumises upub keegi ära
9. korvpallis põrkab pall korvist tagasi vastu pead, teismelised tüdrukud kriimustavad üksteist oma küüntega (kogemata)
10. kangid jmt kukuvad varbale (alles oli ka meedias juhtum, kus keegi tegi nalja ja tõmbas mingi tugipingi tagant ära ja poiss sai tõsise vigastuse).

Ma ise sain 12aastaselt pesapallikurikaga vastu vahtimist nii, et terve mokk oli verine. Kuidas? sest ma olin taga püüdja aga enamus lapsi kui pallile olid pihta saanud, ei osanud kurikast lihtsalt lahti lasta vaid sedakurikat oli vaja hooga visata 20 m kaugusele…pärast seda ei olnud ma enam kordagi taga püüdja, alati platsil või viskaja.

Mis me sellest järeldame?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma ei saa aru, kas te oma lasteaiaealiste lastega palli ei mängi? Kas te pole neid palli püüdma ja viskama õpetanud? Korra võib haiget saada juhuse tõttu, kuid kui koguaeg saab, siis järelikult pole tal mingitki pallitunnetust.

Võimalik, et ma elan oma maailmas, aga minu jaoks on elementaarne, et laps oskab enne kooli nii jalgrattaga sõita, palli mängida, puu otsas turnida, joosta, enda omad õpetasin ka suusatama, uisutama, rulluiskudega sõitma ja nüüd ka lainelauaga sõitma. Lastele on liikumine omane ja nad haaravad kõike mängult, hilisemas eas on palju raskem neile uusi asju õpetada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma ei saa aru, kas te oma lasteaiaealiste lastega palli ei mängi? Kas te pole neid palli püüdma ja viskama õpetanud? Korra võib haiget saada juhuse tõttu, kuid kui koguaeg saab, siis järelikult pole tal mingitki pallitunnetust.

Võimalik, et ma elan oma maailmas, aga minu jaoks on elementaarne, et laps oskab enne kooli nii jalgrattaga sõita, palli mängida, puu otsas turnida, joosta, enda omad õpetasin ka suusatama, uisutama, rulluiskudega sõitma ja nüüd ka lainelauaga sõitma. Lastele on liikumine omane ja nad haaravad kõike mängult, hilisemas eas on palju raskem neile uusi asju õpetada.

Teoorias võib see ju õige olla, aga lapsed on väga erinevad. Mina nt olin lapsena (ja olen siiani) täiesti lootusetult arg nii suuskadel, kelgul, uiskudel kui ronimises. Kartin palliga pihta saada, kukkuda, haiget saada. Ujumine, jooksmine ja rattasõit olid ok.
See füüsilises mõttes arg olemine pole mitte kuidagi seganud mu täiskasvanuelu. Täiskasvanuna saad õnneks vältida tegevusi, mis ei meeldi, või vähemalt teha neid omas rütmis ilma kellegi utsitamiseta. Tantsin, kõnnin, sõidan rattaga, isegi suusatan vahel siledal maal. Ja tänan õnne, et ei pea enam koolispordiga tegelema…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 11:23; 30.11 13:34; 17.12 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on ikka normaalne, liikudes võib ikka haiget saada, ntx komistad ja kukud… kas peaksime siis koju teki alla jääma igaks juhuks?
Pall ju ei tohiks päris ajupõrutust tekitada.
Nutavadki, aga mitte sellest, et ei suuda valu välja kannatada, vaid sellepärast, et väiksest peale on sisendatud, et haiget saamine on üks hirmus asi. Laps ei pruugi jah esialgu vahet teha.
Vanema ülesanne ongi seletada, milline vigastus on ohtlik, milline mitte. Et sport ja ka väikese valuga harjumine teeb meid tugevamaks. Ja et see ei ole vägivald kui lepitakse kokku, et nüüd viskame palliga või maadleme või poksime.
Ma tegin juba oma 3aastasele selgeks, et omal algatusel ei tohi teist lükkama v lööma minna. Aga kui on trenn ja treener ütleb, siis võib, ja kui tegelikult haiget ei saa, siis ei ole vaja kisama hakata kui matil pepuli kukud…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps oli väike, käisin tihti mänguväljakul ja siis oli juhuseid, kui lapse kukkumise peale tormas kohale ema-vanaema ja kukkus ahhetama, issand, mis juhtus jne. Teine vanem läks ligi, naeratas julgustavalt ning aitas lapse püsti. Nii kasvavadki erinevad lapsed – ühe jaoks on palli pihta saamine juba draama, teise jaoks aga osa mängust.
Tegelikult on lapsed nõrgukesteks jäänud – ise jooksime paljajalu maal ringi, nüüd ka oma lapsed vinguvad – kaste on märg või käbid teravad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 18:04; 08.12 09:33; 18.12 08:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Koolilaps Palliga näkku

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.