Esileht Kodunurk Palm seemnest

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Palm seemnest

Postitas:

Tere. Kas keegi siit oskaks ja aitaks mulle palmiseemnest võrse välja kasvatada? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 12:08; 10.04 12:23; 10.04 13:04; 10.04 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kust pärit seeme ? Omalajal sai Samest (Gruusia) palmide alt korjatud ja potti pandud .Enamus läksid kasvama .Ise ei viitsinud nendega enam tegelda ja sai minema visata ,kuna nad võtavadikka palju ruumi ,aga emal on üks siiamaani alles nüüd siis juba 30 astat .Polnud seal midagi keerulist .ga siis mingit erimuldagi polnud .Õuest peenramaalt sai toodud ja natuke liiva hulka pandud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Seemned saab aiakauplusest. Huvitab washingtonia filifera palm. Eelmine aasta proovisin pakil oleva juhise järgi, lugesin juurde õpetusi internetist, istutasin spetsiaalsesse palmimulda, aga ükski seeme võrset ei saanud. See aasta ei tahaks uuesti samamoodi ebaõnnestuda. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 12:08; 10.04 12:23; 10.04 13:04; 10.04 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin mullu talvel seemned mulla-perliidi seguga suurde minigrip kotti ja truubi servale sooja. Kui idud ilmusid (see võtab mitu kuud aega!), pistsin seemned potti – juur allapoole, lehed ilmuvad hiljem! Praeguseks on mul palju erinevaid palme kasvamas. Washingtonia filifera on vahvate lehvikutega, veel mahume koos tuppa ära. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 13:00; 10.04 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina panin mullu talvel seemned mulla-perliidi seguga suurde minigrip kotti ja truubi servale sooja. Kui idud ilmusid (see võtab mitu kuud aega!), pistsin seemned potti – juur allapoole, lehed ilmuvad hiljem! Praeguseks on mul palju erinevaid palme kasvamas. Washingtonia filifera on vahvate lehvikutega, veel mahume koos tuppa ära. :)[/tsitaat]

Tore, et sul õnnestus. Mul olid need terve suve minigripiga palmimullas aknalaual ja talvel pimedal ajal viskasin lõpuks ära. :(. Kas sa enne kotti panemist leotasid neid vees ka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 12:08; 10.04 12:23; 10.04 13:04; 10.04 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mäleta, kas leotasin.
Ega aknalaual liiga kõikuv temperatuur ei olnud? Päikesega palav ja öösel jahe? Mul ei läinud liiga palavaks, aga maha ka kindlasti ei jahtunud, mujal oleks külm olnud.
Ma arvan, et seeme võis vana olla, jälgi ostes realiseerimisaastat.
Oma washingtooniapalmi seemned ostsin ma muide toidupoest, Sõbra Prismast vist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 13:00; 10.04 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh nõuannete eest! Võis olla küll väga kõikuv temperatuur. Selle peale ei osanud ma mõelda. Seemned olid täitsa kõlbuliku kuupäevaga. Äkki oli viga selles, et ma leotasin neid pakendil nimetatud aja, vist 2 ööpäeva. Lisaks siis ka see temperatuuri kõikumine. Mõtlen, et prooviks see aasta ikkagi uuesti. Kohe mulda ja paremasse ühtlasema temperatuuriga kohta? Kus Sa soovitaksid seda korteris hoida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 12:08; 10.04 12:23; 10.04 13:04; 10.04 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka seemnest kasvatanud. idanevad tõesti kaua. pane seeme mulda, kata pott toidukilega (see hoiab niiskust, aga torka paar võikest auku hambatikuga sisse) ja pane kuhugi, kus temperatuur ei kõigu. kas seinariiul, kapipealne vms, seni kuni idanevad, ei ole valgus oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Palm seemnest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.