Esileht Koolilaps Palun abi hädas 4 klassi poisi Inglise keelega.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Palun abi hädas 4 klassi poisi Inglise keelega.

Postitas:

Meie õpetaja annab lastele korraga 23 sõna selgeks õppida nii kõnes, kirjas ja häälduses ja no ei jää need kõik korraga meelde, kirjapilt vigane, laps nutab, et talle ei meeldi see aine ja tema ei tee teste tunnis enam. Testis ütleb õpetaja eesti keeles sõna ja lapsed peavad kirjutama inglis keeles, samas on laps mul logopeediline ka eesti keeles ja loomulikult tulevad ka kirjavead sisse inglise keeles suure asemal kirjutab lõpuks sõna siga. Ohhh eelmine aasta sai kaigast veetud, kas tõesti peab korraga nii palju sõnu tuupima pähe, kui talle anti suure kisa korraldusel 10 sõna omastas väga ilusti ja jäi meelde, siis koormus suur korraga ja kohe jookseb aju lukku ja tolku meie õpimisest pole enam. Kuidas ma lahendaks sellise olukorra või kuidas teie lahendaksite, kas oleks mõtekas proovida näiteks eraõpetaja võtta ehk on vale õpetaja õpetamis kord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see on ikka liig, mis liig! Meie laps lõpetas kevadel 4. klassi ja nii palju küll sõnu tuupida ei antud (anti 5-10). Kas on tegemist äkki mingi eliitkooliga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://quizlet.com/ meie kasutame kodus sõnade õppimiseks seda lehte. MIna sisestan neile sõnad ja nemad siis pärast õpivad.

proovige, äkki on lihtsam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsed on 2 klassist alates korraga pidanud selgeks õppima 3 lessoni sõnad, ehk siis tavaliselt 70-100 sõna. Pean seda paljuks. Test on kord nädalas ja tegelikult võiks ju iga päev a`la 10 sõna õppida, oleks ok kuid elu on näidanud, et kõik jäetakse viimasele hetkele.
Sinul soovitaks jälgida, kas lapsel on pildi või kuulmismälu ja leida moodus, kuidas kiiremini/kergemini sõnad pähe jäävad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed õpivad ühes nn eliitkoolis ja alates juba esimesest klassist on tunduvalt rohkem sõnu ja väljendeid pähe õppida. Kuigi mõlemal on väga hea pea, siis ikka peab neid asju korduvalt läbi kirjutama, et kirjapilt õigesti meelde jääks. Meil on siis kodus selline õppimismeetod, et uute sõnade-väljenditega tööfailid salvestame arvutisse. Eesti keeles siis. Ja siis prindime sealt muudkui uued lehed välja, millele nad inglise keeles sõna järele kirjutavad. Just nagu kooli testi tehes. Mõnikord parandavad ise oma töö ära, teinekord paluvad minul parandada. Seni teeme neid lehti, kuni enam ühtegi viga ei tule sisse. Sama tehnika on meil ka teise võõrkeele puhul ja meil toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meil on tänu kooli vahetusele kokkupuude kahe erineva meetodiga. Ühes järgiti nn sõnade tuupimise meetodit, teises tehakse rohkem tööd tekstiga kus uued sõnad ja väljendid esinevad ning laps omandab uued sõnad töö käigus, ilma eraldi sõnu õppimata.
Võite isegi arvata, kumb meetod lapsele paremini sobib ning kui alguses oli inglise keel üks vihatuimaid aineid, siis nüüd õpetakse seda rõõmuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta mälutreeningu meetodit. Sõna tuleb seostada millegagi, et ajus tekib minig seos=pilt. Näiteks õpib sõna red. Räägid talle punane nagu redis ja algab nagu redis. Minu lapsele jääb nii väga hästi meelde.

Õnneks meie koolis sõnu ei tuubita. Õptakse laulukesi ja luuetusi ja neid korratakse piisavalt, et meelde jääks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis mõtet on kirjutada siin, et \”minu eliitkoolis käiv laps õpib sada sõna korraga\”, kui teemaalgataja laps on tavakoolis ja logop probleemidega! Kl 9:44 käol väga hea soovitus, eks nii peategi ise kodus neid sõnu õppima. Ja kui ikka koormus on konkreetselt sinu lapse jaoks liiga suur, siis jääbki osa sõnu vigadega ja hinne ei pea olema 5. Õpetajaga võiks loomulikult rääkida, et hindamisel lähtuks ikka konkr lapsest, mitte vigade arvust testis.

Kuidas õpetajal õnnestub üldse 23 sõna tunniks anda? Mis materjalide järgi nad siis õpivad? Mu lapsel ei olnud eelmisel aastal 5. klassis ka nii palju sõnu üheks tunniks õppida, sest nii palju uusi sõnu lihtsalt ei olnudki õpikus. Uniti kohta tuleb jah sinnakanti uusi sõnu, aga unitit õpitakse ikka mitu tundi ju.

Meie oleme kodus lisaks nt arvutis ristsõnu lahendanud, sest lihtsalt küsin-vastan meetod tüütab pikapeale ära. Pane otsingusse, leiad päris paljude õpetajate töölehti, mis koostatud just Eestis kasutatavate õpikute uniteid arvestades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, teemaalgataja, ma tean, mida sa tunned. Meil oli ka logopeediline laps ja alates teisest klassist hakkasid võõrkeele sõnadetööd – ikka 30-40 sõna korraga. Laps nuttis, mina olin täiesti nõutu… Tema arvas, et ei saa keelt iial selgeks, mina kartsin blokk, mille ta mõistus ette lõi…

Aga kuskil neljandas klassis saime asjad tööle:
1. niipea kui uus teema ees seisab, kirjutab kõik sõnad vihikusse;
2. iga päev loeb ja mõtleb need kõik läbi
3. kui aega on, teeme mänge – lasen tal vihiku abiga lauseid moodustada nii, et uued sõnad kasutuses (iga nädal ei viitsi ka)
4. päev enne sõnadetööd loeb sõnad läbi ja püüab peast vastata kirjalikult nii paljudele kui oskab (mina kirjutan eestikeelse nimekirja ette). Seejärel selekteerime välja need, mis olid õiged ja parandan valed ning teen uue töö, millel on peal vaid need, mis olid vigadega ja siis järgmise nendest, mis ikka veel vigadega olid… ja lõpuks taas kogu kupatus segatud järjekorras (ok, igas töövariandis muudan sõnade järjekorda, et ei tekiks seoseid \”pig\” tuleb pärast \”stone’i\”)

Järje peale saime. Pole hullu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hm… no siis tulebki valida, kas laps õpib tuupima (see variant töölehtedega on hea) või õpib sõnad ära kolme peale. Meil viiendas klassis 23 sõna oli ka täitsa tavaline. Üksiksõnade kirjutamisega pole nii hull ka kui väljenditega, kus ikka miskit logisema võib jääda.
Õpetaja meetodi kritiseerimisel on mõte sees siiski juhul, kui enamik lapsi hakkama ei saa. Kui Sinu laps on erand, siis ma Sinu asemel alustaks siiski kodus lisatöö tegemisest (no kasvõi mingi premeerimismeetodiga, et iga 5 kodustele töölehtedele perfektselt kirjutatud sõna eest mingid punktid, kogutud punktide eest nänni vms). Eraõpetaja poole pöörduks siis, kui endal aega ei ole sellega tegelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt pole inglise keel iga päev. Tundide vahele jääb nädalavahetus või lihtsalt üks päev. Sõnu võib õppida iga päev – 2-3 päeva peale pole see sõnade hulk nii suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Palun abi hädas 4 klassi poisi Inglise keelega.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.