Esileht Hobinurk Palun abi- kas soetada overlok

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Palun abi- kas soetada overlok

Postitas:

Ma ei pean end õmblusentusiast, pigem õmblen kui vajadus või tuhin tekib. Kvartalis ikka saab masin välja võetud, peamiselt lapin katkiseid riideid, aga õmblen ka voodipesu, tütrele riideid, ka nukuriideid, kingitusteks igasuguseid vidinaid. Tahaks nüüd ka endale riideid õmblema hakata, kuna olen ebaproportsionaalse kehaehitusega ja sobivaid riideid poodidest suurt ei leia. Mul on olemas tavaline õmblusmasin, mis aga eriti õhukesi ja eriti pakse materjalie ei õmble. Rääkimata venivatest materjalidest, eripistega tükk aega nikerdamist ja saab ka miskit tehtud, aga tulemus pole ikka päris hea. Mõtlesin soetada overloki, leidsin odava pakkumise. Kas leidub mõni entusiastlikum õmbleja, kes oskaks soovitada- teha see investeering või mitte, sellise nn õmblemistiheduse juures nagu ma õmblen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 16:52; 12.09 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

overlok on iga ömbleja suur abimees! ka siis, kui harva ömmelda. ja kui juba see masin on, siis ehk hakkab ka rohkem ömblema.

ja kui sa ka leidsid nö odava pakkumise (mis see ka iganes on), siis mida seal enam möelda, osta ära! annab palju juurde su ömblemisele ja nö töstab su teisele levelile.
ma ei tea kedagi ömblemisega tegelevet, kes nyyd ytleks, et overlok on möttetu ost.

iseasi jh, selle kvaliteet ja hind… tunnen lihtsalt huvi, et mis masinaga tegu ja mis on soodus pakkumine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 02:17; 04.09 03:47; 06.09 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma õmblen veel vähem kui sina, aga kui oleks overlok, siis õmbleks kindlasti rohkem. Ma ei õmble sellisest materjalist nagu tahaksin just seetõttu, et mul puudub overlok, mis annaks asjale parema kvaliteedi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

coverloki möttekusest v möttetusest tuleb googeldades palju (suht yheseid) arvamusi, et kui yks masin teeb köike, siis ei tee ta midagi (korralikult)… loe nt seda blogipostitust http://krentu.blogspot.se/2010/01/vaga-pikk-omblusmasinajutt.html v sain ise kunagi sama kysimust postitades ammendava vastuse http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?76,12434317 ja nyyd otsusta ise, kas eraldi masinad v kaks yhes.

ja mis puutub (palju) eri värvi niitidesse… no, mönel on overlokil 4 valget v musta rulli peal ja laseb absoluutselt köik ääred sellega, olenemata kanga värvist. teine aga tahab, et ääreniit ikka oleks kangaga sams toonis – maitse (ja ka materj.vöimaluste) asi seega. et midagi EI PEA olema, aga vöiks ju, kui ikka tahta kena ja kvaliteetset tööd teha.

mul endal on overlok, mida on vöimalik kasutada nii 2 kui 3 kui 4 niidisena. et saan ka kahe rulliga ääred tehtud, aga see ka spetsim masin tava 3-4 niidistest, mis on tavaised overlokid turul. kattemasinat mul pole ja nii harva kui ma nt sellist t-särgi äärt tahan, siis saan sellise ömbluse tavamasina ja kaksiknöelaga tehes – jääb pm samasugune ömblus. kui ma aga pidevalt trikotaazi ömbleks, siis ehk soetaks selle kattemasina, aga ma töesti trikotaazist ömblen yliharva (ei ole minu teema) ja minul see kattemasin ei tasuks ära.

et valikuid nii masinate kui vöimaluste suhtes ikka on ja mitte vähe. soovitan rohkem googeldada ja uurida asja. loe ka isetegija foorumit – seal teemasid nii ovelokkidest kui kattemasinatest. kellel millised kogemused ja mida kiidetakse, mida laidetakse

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 02:17; 04.09 03:47; 06.09 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina õmblen oma perele, mitte teenusena ja ongi üht värvi niit peal, aga asendamatu abimees. Voodipesu, trikotaaz jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tõesti tihti õmbled, siis tasub igal juhul ära. Kui sa õmbled 2 korda aastas lapsele lasteaeda kostüüme ja sellega piirdud, siis pole nagu mõtet, saad ka tavalisega hakkama. NB! Overlokile lisaks on mõistlik nagunii tavamasinat omada (overlokiga ei saa lukke panna, nööpauke teha jne ja tavalise overlokiga ei saa isegi tavalist õmblust teha)

Minul on overlok ja venivate kangaste puhul on see asendamatu. No ja olgem ausad, ka tavalist riiet on sellega parem õmmelda, sest ei pea eraldi kangast siksakitama hargnemise vastu. Katteõmblusega on nii ja naa, aeg-ajalt kasutan, aga kui pole just mingi üüberveniv asi, siis see kahe nõelaga tavamasina õmblus on kah täitsa ok ja tavamasinaga on lihtsam materjali keerata pöörata…

Niitidega on nii, et kui must niit peal, siis nt lapse siniste dressipükste jaoks vahetama ei hakka. Mõne viisakama asja jaoks panen sobivat värvi niidi (niidistamine võtab maks 3 minutit).
Kas omada igat niiti kodus 4 rulli? Ei, milleks! Mina ostan enamasti ikka ühe ja poolin siis vastavalt vajadusele tavamasinaga 2-le või kolmele metallpoolile (plastikpoolid kipuvad halvasti niiti maha andma) – niidistamisel tuleb arvestada, et nõelast läbi jooksvat niiti kulub kõige vähem seega originaalrull tuleb panna üheks aasa viskavaks niidiks, 1 või kaks pooli läbi nõela(de) jooksma ja seda teist aasa viskavat niiti tuleb siis pooli lõppemise suhtes jälgida.
Mõne suvakama asja puhul olen kasutanud ka teiste asjade õmblemisest üle jäänud niite. Nt lapse kollase öösärgi korral kollane, hall ja beez.

Edu õmblemisel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

leidsin ka sellise teema, ehk mönele huvipakkuv/kasulik info Delfi Naisteka Käsitöö rubriik: hea overlok õmblusmasin http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?76,13055609

niitidest. olen ka mina yhte rulli poolidele (mul plastmassist ja kenasti niiti jooksutavad) poolinud ehk jaganud. vöi olen 3-4 100m rulli ostnud ja siis overlokile, kui ikka kangaga sama tooni soovin äärtesse. need suured overlokile möeldud rullid on saadaval pöhiliselt puhastes pöhitoonides (1000m) ja mind nt ei rahulda. aga nt ostes kangaga toonis a`200m niidirull v paar ja see siis poolidele jagada ja ovelokitada nende poolidega, on jh täitsa nutikas, mida tean paljusid ömblejaid tegevat

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 02:17; 04.09 03:47; 06.09 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik sõltub sellest, kas overloki ostmine viiks su eelarve pikaks ajaks miinusesses või ei muudaks see rahalist seisu mitte eriti.

Mul on overlok olemas ja ma julgen küll soovitada. Lihtsalt need tööd, mida teed, saavad kordades korrektsemad kui ilma lokitamata. No trikotaa¸i ei saagi ju muidu ilusasti õmmelda. Mulle meeldib mu overlok ja olen väga rahul. Ei õmble kogu aeg, kuid kui tahan, saan teha ilusaid ja puhtaid asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

overlokk on mõistlik soetada siis, kui plaanid palju õmmelda ja selle omamine end kindlasti ära tasuks.
ise ostsin overloki (lisaks varem olemasolevale tavalisele õmblusmasinale) natuke enne esimese lapse sündi. arvestades, et ca esimesed 5a õmblesin lapsele kõik riided ise, siis tasus ost end kindlasti ära. nüüd, kui lapsed juba teismelised, õmblen ise vähem, aga isegi pojad kasutavad vahel seda 🙂
4 niiti (tegelikult lausa 5, sest kui õmblen, siis 2 masinaga kordamööda) on mul vaid musta ja valget. kuna väljaspoole näha jääb vaid 1 ja 2 niit, siis olen nt õmmelnud värvilisi asju nii, et 2 esimest värviline niit ja 2 alumist vastavalt kangaga sobivusele valged või mustad. või nt punakaspruune diivanikatteid sai kunagi õmmeldud nii, et pealmised punakaspruunid ja all punased niidid.
Tähtis on see, et alumised, 3. ja 4. niit, oleksid hästi kvaliteetsed. Ei sobi igasugune odav saast Kangad¸unglist/Hagelinist, vaid tuleb niite ostes vaadata, et see oleks ühtlane, ilma paksenduste või karvakesteta, sest muidu kulub hulk aega ja närve katkeva niidi tõttu töö katkestamiseks ja uuesti niidistamiseks.
Kattemasina eraldi juurdeostmisel mõtet ei näe. Ise olen kasutanud alläärte ja varrukaotste palistamiseks overlokil peitõmbluse lisajalga (selle kasutamine nõuab algul küll veidi harjutamist, kuidas riiet õigesti selle alla kokku voltida 3xselt, aga tulemus on ok), maksis midagi 100krooni (6-7¤) tookord.
endal brotheri overlokk, edulkalt teeninud mind järjest juba 17a, ainus asi, mis katki on läinud selle aja jooksul, on masinaga algselt kaasas olnud õmbluse harutamise hark (aga selle sain uue osta peenraha eest)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
iseasi jh, selle kvaliteet ja hind… tunnen lihtsalt huvi, et mis masinaga tegu ja mis on soodus pakkumine?
[/tsitaat]

Aitäh!
Leidsin kuulutuse, kus müüdi uut kuid paar aastat seisnud masinat pea poole soodsamalt. Ja nüüd on see masin MINU! 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, suutsin oma postituse vahepeal ära kustutada 🙂

Sellest odavast pakkumisest nii palju, et eraisik müüs uut kasutamata masinat põhimõtteliselt poole hinnaga. Tegemist Husqvarna Huskylock 90 masinaga. No ei andnud hing rahu ja nüüd on see masin minu!

Kahjuks pole veel proovida jõudnud, aga kui külmem aeg saabub ehk siis õuetööd otsa saavad 😀 , siis kindlasti läheb vuristamiseks. Hunnik trikotaa¸i ootab kannatamatult oma järge.
Mul on juba sama firma 10-aastane õmblusmasin, millega olen samuti väga rahul. Kuid vajasin just venivate kangaste jaoks spetsiaalsemat masinat, kaua ma ikka nikerdan tavalise masinaga. Emagi(nooruspõlves õmbleja) juba ihub hammast, et saaks masinat proovida 🙂

Mul on siiralt hea meel, et leidus nii toredaid nõuandjaid ja ideid! Kusjuures mõtlesin isegi, et pidevalt nelja ühte värvi niiti osta vastavalt õmmeldavale kangale on väikest viisi hullus, kas niidipooli poolida ei saaks…

Vahva! Tänud ja edu teilegi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 16:52; 12.09 12:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Palun abi- kas soetada overlok

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.