Esileht Ilu ja tervis Palun abi – kehakaal ei lange

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 93 )

Teema: Palun abi – kehakaal ei lange

Postitas:

Tahtsin seda ka lisada veel, et kaalulangetus ei ole ka päris selline matemaatilise valemi protsess ikkagi, et söön nii palju kaloreid ja kulutan naa palju kaloreid ja siis kaotan x koguse kilosid. Rasv muidugi kaob jah, aga see protsess ei pruugi kaalul nii selgelt kajastuda, sest sul võib küll rasvaprotsent näiteks langeda, aga vee protsent kehas tõusta ja siis ongi number kaalul sama või isegi kõrgem.

Kindlasti on ju igapäevaselt kaalujad märganud , et näiteks nädal aega kaal seisab ja siis üleöö kaob 1,5 kilo vms. See ei tähenda, et nüüd oleks järsku üleöö 1,5 kilo rasva kadunud, vaid seda rasva ongi pisitasa ikkagi pidevalt põletatud, aga see ei ole kaalul kohe kajastunud.

Kaalu langetamisel peabki kannatlik olema.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 21:32; 08.06 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale. Võimalik, et lugesin lohakalt, aga sinu jutust ei selgu, kui kaua oled dieeditanud. Kui oled seda juba mõnda aega teinud, siis ehk on kätte jõudnud see nn platoo, kus kaal mõnda aega seisab?

Tervislikumalt toitunud olen 2 kuud, varasem kaal oli 90 ringis. Kaal on paigal seisnud 2 nädalat

Kahe kuu jooksul kaal üle 10 kilo kangenud?
Siis on aeg saada tuttavaks sellise tegelasega nagu Platoo.
Sul on kõik täiesti tavapärane ja samuti on tavapärane kaaluseisakud teatud perioodidel.

Soovitaks siiski hakata pidama regulaarset, igapäevast toitumispäevikut (nt MyFitnesspal) koguste üle. mida väiksemaks kaal langeb, seda täpsemaks pead toitumise viima, et edasi liikuda.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äh, misasja, siis sul on olnud ju väga-väga kiire kaalukadu niigi!
Jätka samas vaimus, võid lisada menüüsse rohkem aedvilju ja liha, vähendada veidi süsivesikute osakaalu, aga üldiselt sellise menüüga, nagu kirjeldsid, peaks ikka kaalulangus jätkuma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või, juust, merevaik on ju põhimõteliselt rasv ning nagu paljud juba märkisig liialt süsivesikuid see ei lasegi kaalul langeda. Söö rohkem aga tervislikumalt nt. köögiviljad kana või kalaga. Ja loomulikult joo vett. Minule isiklikult annab kaerahelbepuder kauem täiskõhutunde kui nn võiku. Aga pead katsetama mis sulle sobib. Ja vahel kaal seisab ning äkki on 3kg kadunud, kõik oleneb.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 nädalat platood pole mingi asi.
Soovitan dieedi juures, et piirata KAS söögiaega (intervalltoitumine) VÕI toidu kalorsust (kalorite lugemine). Viimane on tüütu, kuid tõhus ja natukese aja pärast ei pea enam kõike üksipulgi kokku arvutama. Esimene on oma piirangutega, aga süüa võib jälle kõike – mis kellelegi paremini sobib. Kaks koos on lihtsalt nälgimine.
Kindlasti on teatud kvaliteedivahe ka makrodel (süsivesik-valk-rasv, kõige optimaalsem on dieediga u päevaratsioonist 10-30% süsivesikud, 40-50% valku, 30-40% rasva, selles valguses vaadates on su menüü üsna mööda).
Ja iga jumala päev kaaluda pole mingit mõtet, see on sul söök, piss põies ja sada muud asja, mis kaalu muudavad!

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 04:29; 02.07 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere jälle

Tänan kõiki kommentaaride ja nõuannete eest. Läkski nii, et eile oli lihtsalt lambist üleöö -1 kg kaalul.
Ilmselt tõesti siis mingi ajutine seisak.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.06 13:30; 07.06 19:47; 07.06 21:03; 07.06 21:51; 08.06 09:13; 08.06 09:15; 13.06 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommik, kl 8: 1 rukkipala võileib merevaigu, singi, juustu, kurgi, tomati, salatilehega, pool klaasi apelsinimahla

Oode, kl 12: 1 klaas smuutit keefiri, 1 banaani, peotäie maasikatega

Lõuna/Õhtu, kl 16:
Risoto (ca 250-300 g), peedisalat, pool klaasi keefirit

Õhtu, kl 22:
Tass kummeliteed

tihti on hommikuks 8-vilja puder võileiva asemel.
Lõunaks näiteks klimbisupp, kanafilee kartulipudru ja salatiga jne

Sinu menüüs on liiga palju süsivesikuid (puder, leib, risotto, klimbid jne) ja puuduvad peaaegu täielikult valgud – MUNA, lahja liha, kala, linnuliha, kodujuust. Keefir on selline nutune valguallikas, seda peab maru palju jooma, et sealt midagi saaks.

Igasugused määrded sisaldavad ka jumal teab mida. Parem kasuta puhast võid. Veel parem, unusta võileivad üldse ära ja hakka hommikuks muna sööma. Kõrvale veidi kodujuustu või kala, salatit. 100% rukkist näkileib killukese puhta võiga.
Sink – asjatu sool ja valgu saamise mõttes halb variant. Pigem puhas tailihaviil.

Jälgi, et igas toidukorras oleks arvestatavalt valku.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 13.06 16:01; 07.07 21:43; 07.07 21:47; 07.07 21:52; 07.07 22:05; 09.07 21:35; 09.07 21:41; 10.07 21:31; 11.07 17:53; 11.07 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tundub, et sööd liiga harva ja pigem valesid asju. Päevas võiks olla kolm põhitoidukorda ja neist igale võiks järgneda umbes kahe tunni pärast vahepala (toored köögiviljad ja natuke pähkleid; õunatükid natukese maitsestamata jogurti ja kaneeliga; no midagi sellist; kindlasti vett kõrvale).

Hommikusöögi osas anti juba head nõud, et söö muna ja kodujuustu, avokaado on ka hea asi, viil rukkileiba kõrvale (vaata pakendilt suhkru- ja kiudainesisaldust – neist esimene võiks olla madal ja teine kõrge). Mahl ei ole kaalulangetaja jook, joo parem teed või vett. Igasugu määrded jäta menüüst välja. Pane röstitud leivale õhuke viil juustu ja see sulab sinna ise määrdeks. Iga toidukorra ajal söö nii palju köögivilju kui vähegi läheb (hommikuks sobib hästi kurk ja tomat). Puder on väga süsivesikuterikas ja otseselt küll mitte halb valik, aga kindlasti peab jälgima koguseid (pudru peale pane marju ja kindlasti väldi igasugu kiirhelbeid).

Smuuti on nagu iga teinegi suhkrut sisaldav jook, mis imendub kiiresti ja lööb veresuhkru korraks kõrgele. Pigem eelista samasid asju eraldi, jäta toore kraami purustamine oma maole, mitte blenderile. Keegi soovitas värsket pressitud mahla – jällegi, see on halb mõte, pigem söö mahlaks mõeldud puuvili toorelt. Puuviljadest eelista õuna, pirni, kiivit ja marju; banaan, arbuus ja viinamarjad jäta pigem kõrvale.

Lõunaks ja õhtuks on kindla peale minek suur toorsalat mingi lahja lihaga (nt kanafilee) või kalaga (mitte paneeritud muidugi). Kartulipüree ja klimbid ei ole kaalulangetamise seisukohalt head valikud. Ka püreesupid ei sobi. Head valikud on tatar, kinoa, köögiviljad, kruubid, kikerherned, oad, herned, seened. Ka pruun riis ja täisteramakaronid. Jälgi taldrikureeglit – pool taldrikutäit rohelist, veerand kas liha või kala ning ülejäänud veerand tatart/riisi/vms.

Õhtuse tee kõrvale söö natuke pähkleid ja paar õunaviilu või muud tervislikku. Regulaarsed toidukorrad ja vahepalad hoiavad veresuhkru taseme stabiilsena ja seedimise regulaarsena (et organism ei hakkaks nälgimise hirmus talletama). Praegu sööd õhtusöögi kella nelja paiku pärastlõunal ja hommikusöögi alles 18 tundi hiljem, see kummelitee seal vahepeal on sisuliselt ainult vesi. Organism peab end käigus hoidma 24h päevas ja 18-tunnine söögipaus on liig.

Pigem võiks toidukorrad olla kellaajaliselt sellised:

8 hommikusöök
10 vahepeala
12-1 lõuna
3-4 vahepala
5-6 õhtusöök
8-9 vahepala

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Menüü täiesti ok, aga sul on see hommikusöögi ja lõunasöögi vahe jube suur. Kell 8 sööd H ja siis kell 12 oodet? Söö sel ajal ikka see lõunasöök. 3h tee vahe ja siis nii 15 paiku oode. Siis õhtusöök. Kui tahad 2x oodet, siis peale õhtusööki võta veidi nt kodujuustu ja marjad, lisa oliiviõli (häid rasvu on ka vaja).

Proovi hommikul pudruhelbeid nt 30 gr ja sis veidi piima või jogurtit, lisaks valku (kodujuust või lahja kohupiim) ja puuvilja marju. Lisa sorts õli 1 spl. Siis on sul kõik toidugrupid kaetud ja ausõna, kõht on täis kaua ja ei teki kehal stressi, et hakkan nüüd säästma.
Ma ka vanasti sõin hommikul valesti, liiga ühekülgselt ja kõht läks ruttu tühjaks, enam seda probleemi pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga palju süsivesikuid jah, apelsinimahl on puhas suhkur. Rohkem valku.

_

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuida siis on läinud, teemaalgataja? Kas tegid mingeid korrektuure oma menüüs ja kuidas on mõjunud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 13:49; 07.06 20:59; 28.06 11:42; 01.07 21:09; 11.07 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

banaan, arbuus ja viinamarjad jäta pigem kõrvale.

Miks sa banaani, arbuusi ja viinamarjad ühte patta paned. Arbuusi võib küll süüa. Mitte kilode kaupa muidugi, aga väike kausitäis sobib hästi. Banaani ja viinamarjade kalorsus on suur, aga arbuusi oma ei ole.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.06 11:47; 05.07 21:30; 06.07 09:46; 06.07 18:12; 06.07 21:44; 07.07 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sama pikk ja kaalun sama palju. Ma ei oska öelda, miks sina kaalus alla ei võta, kuid olen sama meelt, eelpool kõnelejatega, et kaalu oma toit ära ning arvuta kokku, kui palju saad.

Mul on rasvunud maks ning prediabeet. Tean, et peaksin vähem maiustama ning süsivesikutega tagasi hoidma, aga ei suuda. Arst soovitab süüa maksimaalselt 4 tl lisatud rasvu, 100 g puuvilju või 200 g marju päevas. Vältida tärkliserohkeid, rasvaseid toite, alkoholi ja maiustusi.

Ehk siis sinu menüü peaksin ümber tegema nii:

Hommikuks 2 viilu ilma lisatud suhkruta rukkileiba supilusikatäie 5% kodujuustu, tomati, salati ja kurgiga. Lisaks viil ise keedetud taist veiseliha, 2 ploomi ja klaas vett või kummeliteed.

Vahepala: 1 klaas petti, 50 g marju või banaani, 14 mandlit

Õhtusöök: keedetud või aurutatud riis 150 g, ahjulõhe 100g, peedi-hapukurgi-sibula salat 4 tl oliiviõliga, sidrunimahla ja soolaga, 1 kl petti

Õhtul enne 18.00 250 g köögivilju 50g hapukoore dipiga.

Õhtul 20.00 10-20 minutit trenni, selline mis lauba higistama ajab.

Dušš, klaas vett või tass teed ilma suhkru ja meega ja 22.30 magama ning und vähemalt 8 tundi.

Kui elaksin ideaalmaailmas… 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 14:36; 01.07 17:24; 02.07 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sama pikk ja kaalun sama palju. Ma ei oska öelda, miks sina kaalus alla ei võta, kuid olen sama meelt, eelpool kõnelejatega, et kaalu oma toit ära ning arvuta kokku, kui palju saad.

Mul on rasvunud maks ning prediabeet. Tean, et peaksin vähem maiustama ning süsivesikutega tagasi hoidma, aga ei suuda. Arst soovitab süüa maksimaalselt 4 tl lisatud rasvu, 100 g puuvilju või 200 g marju päevas. Vältida tärkliserohkeid, rasvaseid toite, alkoholi ja maiustusi.

Ehk siis sinu menüü peaksin ümber tegema nii:

Hommikuks 2 viilu ilma lisatud suhkruta rukkileiba supilusikatäie 5% kodujuustu, tomati, salati ja kurgiga. Lisaks viil ise keedetud taist veiseliha, 2 ploomi ja klaas vett või kummeliteed.

Vahepala: 1 klaas petti, 50 g marju või banaani, 14 mandlit

Õhtusöök: keedetud või aurutatud riis 150 g, ahjulõhe 100g, peedi-hapukurgi-sibula salat 4 tl oliiviõliga, sidrunimahla ja soolaga, 1 kl petti

Õhtul enne 18.00 250 g köögivilju 50g hapukoore dipiga.

Õhtul 20.00 10-20 minutit trenni, selline mis lauba higistama ajab.

Dušš, klaas vett või tass teed ilma suhkru ja meega ja 22.30 magama ning und vähemalt 8 tundi.

Kui elaksin ideaalmaailmas… ????

See kõik on üsna vale.
Kõigepealt tee selgeks puu-ja juurviljade kalorid. Unysta ära banaan või ploomid. Unusta ära mandlid. 14 mandlit? See on 100 kalorit.
Peet? On palju kalorivasemaid köögivilju.4 tl oliivõli? See on 400 kalorit.
Milleks köögiviljade juurde hapukoor?
Miks hommikul kaks võileiba, ja veel kodujuust+sink? Üks kumbagist.
Milleks mesi?
Idee järgi, milleks riis? Lõhe ja roheline köögivili.
Peti asendad veega.sa jood ühe klaasiga juba 150 kalorit sisse.
Ehk ainuüksi su vahepals on nii 300-400 kalori kanti.

Ja te ei saa aru, miks juurde võtate?

Mind pole mõtet kiruda,kaal ei valeta.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.07 15:18; 06.07 09:16; 06.07 15:51; 06.07 18:21; 07.07 08:45; 07.07 16:10; 08.07 16:32; 08.07 19:36; 13.07 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks? Sest mul on kõht tühi. 🙂

Ma tegelikult proovisin asendada need toidud, mis teema-algataja oli välja toonud sellega, mida mu arst soovitas.

Minu eesmärk on eelkõige süüa kõht täis süües väherasvast ja piirata maiustustega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 14:36; 01.07 17:24; 02.07 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eesmärk on eelkõige süüa kõht täis süües väherasvast ja piirata maiustustega.

Rasv iseenesest ei ole tegelikult su vaenlane. Rasv koos suurema hulga süsivesikutega on. Kõhu saabki hästi täis valgust ja rasvast. Sinna juurde süsivesikutevaeseid, kuid kiudaineterikkaid köögivilju ja ongi toitumisspikker missugune. Proovi.

Ja maiustusi ei tule mitte piirata, vaid vähemalt kuuel päeval nädalas üldse ära unustada. Esialgu võid endale ühe patupäeva nädalas teha, aga siis söö ka kurguauguni ennast magusat täis, et ülejäänud 6 päeva suu sissegi ei võtaks. Mõne aasta pärast ei taha sa enam peaaegu üldse magusat. Pole vaja/isu lihtsalt.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.06 13:49; 07.06 20:59; 28.06 11:42; 01.07 21:09; 11.07 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord nädalas kurguauguni magusa söömisest ütles arst, et see on maksale mitu korda hullem, kui iga päev 1 tükk šokolaadi süüa. Kui 1 tüki juurde kindlaks ei suuda jääda, siis tuleb üldse loobuda. Süsivesikutest ei saa päris loobuda. Tuleb valida sellised, mis on kiudaineterohked ja aeglaselt aeglaselt imenduvad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 14:36; 01.07 17:24; 02.07 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süsivesikutest ei saa päris loobuda. Tuleb valida sellised, mis on kiudaineterohked ja aeglaselt aeglaselt imenduvad.

Süsivesikud ei ole ainult suhkur. Kunagi üks arst ütles selle “aju vajab suhkrut” tsitaadi peale, et kausis keedetud tatras on süsivesikuid küll ja veel ja aju on sellega täitsa rahul!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 04:29; 02.07 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 tl oliivõli? See on 400 kalorit.

Ära aja jama, 160 kalorit on. Klaas petti 85, mitte 150. Miks liialdad?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.07 12:19; 06.07 20:58; 07.07 15:14; 08.07 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult inimene vajabki hämmastavalt väikeseid toidukoguseid. Need peaksid muidugi olema mitmekesised. Igasugused asendamised on minu meelest põrgutee. Kui inimene tõesti armastab petti, siis las joob seda, aga mingit petti lürpida, sest see teeb kõhu täis ei ole jätkusuutlik.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 13:02; 02.07 13:06; 06.07 09:58; 06.07 18:01; 07.07 22:07; 08.07 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sama pikk ja kaalun sama palju. Ma ei oska öelda, miks sina kaalus alla ei võta, kuid olen sama meelt, eelpool kõnelejatega, et kaalu oma toit ära ning arvuta kokku, kui palju saad.

Mul on rasvunud maks ning prediabeet. Tean, et peaksin vähem maiustama ning süsivesikutega tagasi hoidma, aga ei suuda. Arst soovitab süüa maksimaalselt 4 tl lisatud rasvu, 100 g puuvilju või 200 g marju päevas. Vältida tärkliserohkeid, rasvaseid toite, alkoholi ja maiustusi.

Ehk siis sinu menüü peaksin ümber tegema nii:

Hommikuks 2 viilu ilma lisatud suhkruta rukkileiba supilusikatäie 5% kodujuustu, tomati, salati ja kurgiga. Lisaks viil ise keedetud taist veiseliha, 2 ploomi ja klaas vett või kummeliteed.

Vahepala: 1 klaas petti, 50 g marju või banaani, 14 mandlit

Õhtusöök: keedetud või aurutatud riis 150 g, ahjulõhe 100g, peedi-hapukurgi-sibula salat 4 tl oliiviõliga, sidrunimahla ja soolaga, 1 kl petti

Õhtul enne 18.00 250 g köögivilju 50g hapukoore dipiga.

Õhtul 20.00 10-20 minutit trenni, selline mis lauba higistama ajab.

Dušš, klaas vett või tass teed ilma suhkru ja meega ja 22.30 magama ning und vähemalt 8 tundi.

Kui elaksin ideaalmaailmas… ????

See kõik on üsna vale.

Kõigepealt tee selgeks puu-ja juurviljade kalorid. Unysta ära banaan või ploomid. Unusta ära mandlid. 14 mandlit? See on 100 kalorit.

Peet? On palju kalorivasemaid köögivilju.4 tl oliivõli? See on 400 kalorit.

Milleks köögiviljade juurde hapukoor?

Miks hommikul kaks võileiba, ja veel kodujuust+sink? Üks kumbagist.

Milleks mesi?

Idee järgi, milleks riis? Lõhe ja roheline köögivili.

Peti asendad veega.sa jood ühe klaasiga juba 150 kalorit sisse.

Ehk ainuüksi su vahepals on nii 300-400 kalori kanti.

Ja te ei saa aru, miks juurde võtate?

Mind pole mõtet kiruda,kaal ei valeta.

Huvitav, miks seda postitust on nii ohtralt miinustatud? Kui kaalus tahta alla võtta, siis tulebki süüa hommikul üks võileib kahe asemel ja lõhet süüa värske salatiga. Kasvavale organismile ja füüsilise töö tegijale sellest ei piisa, aga üks kontoritööd tegev keskealine mammi saab oma kalorid ja vajalikud toitained kätte. Tean, sest olen ise täpselt selline mammi.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 13:02; 02.07 13:06; 06.07 09:58; 06.07 18:01; 07.07 22:07; 08.07 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks seda postitust on nii ohtralt miinustatud? Kui kaalus tahta alla võtta, siis tulebki süüa hommikul üks võileib kahe asemel ja lõhet süüa värske salatiga. Kasvavale organismile ja füüsilise töö tegijale sellest ei piisa, aga üks kontoritööd tegev keskealine mammi saab oma kalorid ja vajalikud toitained kätte. Tean, sest olen ise täpselt selline mammi.

Tegelikult on see jube piiramine asjatu. Proovi näiteks Fitlapi, väga suured portsjonid on seal. Kaal ei lange väga kiiresti, aga langeb. Minu õhtune vahepala oli näiteks 20 mandlit ja 225 gr melonit, see oli ainult vahepala, mitte põhisöök. Ei pea midagi ära unustama, kõike saab süüa. Mingi peedi ja hapukoore kartmine on täiesti liiast. Ja hommikuks on võileibu isegi kolm, mitte üks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.06 11:47; 05.07 21:30; 06.07 09:46; 06.07 18:12; 06.07 21:44; 07.07 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks seda postitust on nii ohtralt miinustatud? Kui kaalus tahta alla võtta, siis tulebki süüa hommikul üks võileib kahe asemel ja lõhet süüa värske salatiga. Kasvavale organismile ja füüsilise töö tegijale sellest ei piisa, aga üks kontoritööd tegev keskealine mammi saab oma kalorid ja vajalikud toitained kätte. Tean, sest olen ise täpselt selline mammi.

Tegelikult on see jube piiramine asjatu. Proovi näiteks Fitlapi, väga suured portsjonid on seal. Kaal ei lange väga kiiresti, aga langeb. Minu õhtune vahepala oli näiteks 20 mandlit ja 225 gr melonit, see oli ainult vahepala, mitte põhisöök. Ei pea midagi ära unustama, kõike saab süüa. Mingi peedi ja hapukoore kartmine on täiesti liiast. Ja hommikuks on võileibu isegi kolm, mitte üks.

Loomulikult. Kui su eesmärgiks on 70 kg, sobib see väga hästi. Nagu teemaalgataja tahab 78kg pealt langetada.
Kui tahad 55kg, siis sööd ühe võileiva.
Aga isegi TA kaal ei lange…tuleb teha valikuid. Kas olla edasi 78kg või teistmoodi süüa.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.07 15:18; 06.07 09:16; 06.07 15:51; 06.07 18:21; 07.07 08:45; 07.07 16:10; 08.07 16:32; 08.07 19:36; 13.07 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult. Kui su eesmärgiks on 70 kg, sobib see väga hästi. Nagu teemaalgataja tahab 78kg pealt langetada.
Kui tahad 55kg, siis sööd ühe võileiva.

Ei ole tõsi. Aga sina võid ennast eluaeg näljutada, kui sa tahad. Samas ära teisi sellise jamaga ära hirmuta. Et nagu muud võimalust polegi, kui eluaeg tühja kõhtu kannatada. Näljutamisega sa ei saa kõiki toitaineid kätte ja see teeb aastate pärast naha vanaks ja muud hädad. Olen neid aastaid ennast näljutanud keskealisi näinud küll, kohutavalt kortsus ja kogu elu käib selle ühe nokatäie ümber, mida nad julgevad süüa.

Teemaalgataja kaal ei lange, sest sööb liiga vähe ja valesti. Võikski võtta mõne kava jälgimiseks, mitte et pead toitu aina vähemaks ja vähemaks võtma. Siinsed nõuandeid on osad üle võlli ja rumalad. Kuigi see pole ju isegi tõsi, et tal ei lange, olevat kahe kuuga 10 kg maha võtnud, see on väga palju. Paar nädalat ei langenud, siis jälle 1,5 kg, see ongi ju normaalne.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.06 11:47; 05.07 21:30; 06.07 09:46; 06.07 18:12; 06.07 21:44; 07.07 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks seda postitust on nii ohtralt miinustatud? Kui kaalus tahta alla võtta, siis tulebki süüa hommikul üks võileib kahe asemel ja lõhet süüa värske salatiga. Kasvavale organismile ja füüsilise töö tegijale sellest ei piisa, aga üks kontoritööd tegev keskealine mammi saab oma kalorid ja vajalikud toitained kätte. Tean, sest olen ise täpselt selline mammi.

Tegelikult on see jube piiramine asjatu. Proovi näiteks Fitlapi, väga suured portsjonid on seal. Kaal ei lange väga kiiresti, aga langeb. Minu õhtune vahepala oli näiteks 20 mandlit ja 225 gr melonit, see oli ainult vahepala, mitte põhisöök. Ei pea midagi ära unustama, kõike saab süüa. Mingi peedi ja hapukoore kartmine on täiesti liiast. Ja hommikuks on võileibu isegi kolm, mitte üks.

Nii pika teema puhul on postitajad sassi läinud. Mina olen sellest paadist, kes usub, et süüa tuleb kõike täisväärtuslikku: või, hapukooort, juustu, aga kogused peavad olema väikesed. Eks igalühel ole oma teooria ja kui see aitab terve elu normaalkaalus püsida, siis ongi õige.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 13:02; 02.07 13:06; 06.07 09:58; 06.07 18:01; 07.07 22:07; 08.07 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii pika teema puhul on postitajad sassi läinud. Mina olen sellest paadist, kes usub, et süüa tuleb kõike täisväärtuslikku: või, hapukooort, juustu, aga kogused peavad olema väikesed. Eks igalühel ole oma teooria ja kui see aitab terve elu normaalkaalus püsida, siis ongi õige.

Mina jällegi olen sellest paadist, kus koguseid ei piirata, küll aga süsivesikuid ja söögiaegu. (Mini-intervallpaast.) Kõht pole niimoodi kunagi tühi ja õhtul peale kl 18 söömine pole lihtsalt vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult. Kui su eesmärgiks on 70 kg, sobib see väga hästi. Nagu teemaalgataja tahab 78kg pealt langetada.

Kui tahad 55kg, siis sööd ühe võileiva.

Ei ole tõsi. Aga sina võid ennast eluaeg näljutada, kui sa tahad. Samas ära teisi sellise jamaga ära hirmuta. Et nagu muud võimalust polegi, kui eluaeg tühja kõhtu kannatada. Näljutamisega sa ei saa kõiki toitaineid kätte ja see teeb aastate pärast naha vanaks ja muud hädad. Olen neid aastaid ennast näljutanud keskealisi näinud küll, kohutavalt kortsus ja kogu elu käib selle ühe nokatäie ümber, mida nad julgevad süüa.

Teemaalgataja kaal ei lange, sest sööb liiga vähe ja valesti. Võikski võtta mõne kava jälgimiseks, mitte et pead toitu aina vähemaks ja vähemaks võtma. Siinsed nõuandeid on osad üle võlli ja rumalad. Kuigi see pole ju isegi tõsi, et tal ei lange, olevat kahe kuuga 10 kg maha võtnud, see on väga palju. Paar nädalat ei langenud, siis jälle 1,5 kg, see ongi ju normaalne.

Sul ongi juba väärastunud arusaam toitumisest, kui sa arvad, et kõigest ühe võileiva söömine hommikul on näljutamine. Ei ole. Inimestel saabki sellest kõht täis. See ongi normaalne.

Teemaalgataja võttis 10 kg alla, sest ta algkaal oli 88 kg…kui nüüd enam ei võta, sööb liiga palju allavõtmiseks.
PS mis täisväärtuslikku saab võist ja hapukoorest, kui ainult rasva? Mis vitamiine või mineraale? Palju proteiini?

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.07 15:18; 06.07 09:16; 06.07 15:51; 06.07 18:21; 07.07 08:45; 07.07 16:10; 08.07 16:32; 08.07 19:36; 13.07 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult. Kui su eesmärgiks on 70 kg, sobib see väga hästi. Nagu teemaalgataja tahab 78kg pealt langetada.

Kui tahad 55kg, siis sööd ühe võileiva.

Ei ole tõsi. Aga sina võid ennast eluaeg näljutada, kui sa tahad. Samas ära teisi sellise jamaga ära hirmuta. Et nagu muud võimalust polegi, kui eluaeg tühja kõhtu kannatada. Näljutamisega sa ei saa kõiki toitaineid kätte ja see teeb aastate pärast naha vanaks ja muud hädad. Olen neid aastaid ennast näljutanud keskealisi näinud küll, kohutavalt kortsus ja kogu elu käib selle ühe nokatäie ümber, mida nad julgevad süüa.

Teemaalgataja kaal ei lange, sest sööb liiga vähe ja valesti. Võikski võtta mõne kava jälgimiseks, mitte et pead toitu aina vähemaks ja vähemaks võtma. Siinsed nõuandeid on osad üle võlli ja rumalad. Kuigi see pole ju isegi tõsi, et tal ei lange, olevat kahe kuuga 10 kg maha võtnud, see on väga palju. Paar nädalat ei langenud, siis jälle 1,5 kg, see ongi ju normaalne.

Sul ongi juba väärastunud arusaam toitumisest, kui sa arvad, et kõigest ühe võileiva söömine hommikul on näljutamine. Ei ole. Inimestel saabki sellest kõht täis. See ongi normaalne.

Teemaalgataja võttis 10 kg alla, sest ta algkaal oli 88 kg…kui nüüd enam ei võta, sööb liiga palju allavõtmiseks.

PS mis täisväärtuslikku saab võist ja hapukoorest, kui ainult rasva? Mis vitamiine või mineraale? Palju proteiini?

Nalja teed? Sa tõesti pole kuulnud või kasulikkusest?

Või on kõige paremini omandatav A-vitamiini allikas. A-vitamiin toetab kilpnäärme ja neerupealsete tööd ning tugevdab südame-veresoonkonda.
Või ei tekita rasvumist, sest keha põletab selle lühikese ja keskmise ahelaga rasvhapped kiiresti. Või tekitab täiskõhutunde, mis omakorda vähendab isude ning ülesöömise ohtu.
Võis on palju antioksüdante nagu A ja E vitamiinid ning seleeniumi, mis vähendab südamehaigustesse ja vähki haigestumise riski.
Või on antioksüdandina toimiva kolesterooli allikas, mis parandab rääsunud rasvade, taimeõlide ja transrasvhapete poolt tekitatud kahjusid. Kolesterool on ühtlasi oluline aju ning närvisüsteemi arengule.
Võis sisalduvad lühikese ja keskmise ahelaga küllastunud rasvhapped on kasvajate tekkimist vähendavate omadustega ning tugevdavad immuunsüsteemi.
Või sisaldab vähi eest kaitsvaid konjugeeritud linoolhappeid.
Pastöriseerimata kujul on võil jäikusevastane omadus nimega Wulzeni faktor, mis kaitseb artriidi, läätsekae ja ateroskleroosi eest.
Või on kilpnäärme korralikuks funktsioneerimiseks vajaliku joodi allikas.
Või soodustab seedetrakti tööd ja vähendab lastel kõhulahtisust.
Või on hea K2-vitamiini allikas, mis ennetab hammaste lagunemist ning on heade hammaste ja luude aluseks.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.07 13:02; 02.07 13:06; 06.07 09:58; 06.07 18:01; 07.07 22:07; 08.07 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul ongi juba väärastunud arusaam toitumisest, kui sa arvad, et kõigest ühe võileiva söömine hommikul on näljutamine. Ei ole. Inimestel saabki sellest kõht täis. See ongi normaalne.

Teemaalgataja võttis 10 kg alla, sest ta algkaal oli 88 kg…kui nüüd enam ei võta, sööb liiga palju allavõtmiseks.
PS mis täisväärtuslikku saab võist ja hapukoorest, kui ainult rasva? Mis vitamiine või mineraale? Palju proteiini?

Sinu arusaam toitumisest on väga vale, aga igaühele oma. Ainuke asi, millest ma aru ei saa, on see, miks sa igas toitumisalases teema sama tobedalt sõna võtad. Mina olen oma ideaalkaalus täiesti normaalselt süües, ei pea näljutama ja võib kõike süüa. Mina sind ei kadesta, et oma 55 kg pärast pead end eluaeg piirama. Aga oma valik, kui meeldib, miks mitte. Lihtsalt ei mõista, miks sa kõiki niimoodi hirmutad, nagu ilma nälgimata poleks võimalik normaalses kaalus olla. Ma mäletan, et ükskord kisasid siin, et mis asja, mõni sööb 2-3 muna hommikuks, 1 muna on paras. Sinu valik, aga jäta teised rahule. Ka või ja hapukoor on täiesti normaalsed toiduained. Et sina praktiliselt kõik oma elus välistad, on sinu probleem.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.06 11:47; 05.07 21:30; 06.07 09:46; 06.07 18:12; 06.07 21:44; 07.07 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul ongi juba väärastunud arusaam toitumisest, kui sa arvad, et kõigest ühe võileiva söömine hommikul on näljutamine. Ei ole. Inimestel saabki sellest kõht täis. See ongi normaalne.

Teemaalgataja võttis 10 kg alla, sest ta algkaal oli 88 kg…kui nüüd enam ei võta, sööb liiga palju allavõtmiseks.

PS mis täisväärtuslikku saab võist ja hapukoorest, kui ainult rasva? Mis vitamiine või mineraale? Palju proteiini?

Sinu arusaam toitumisest on väga vale, aga igaühele oma. Ainuke asi, millest ma aru ei saa, on see, miks sa igas toitumisalases teema sama tobedalt sõna võtad. Mina olen oma ideaalkaalus täiesti normaalselt süües, ei pea näljutama ja võib kõike süüa. Mina sind ei kadesta, et oma 55 kg pärast pead end eluaeg piirama. Aga oma valik, kui meeldib, miks mitte. Lihtsalt ei mõista, miks sa kõiki niimoodi hirmutad, nagu ilma nälgimata poleks võimalik normaalses kaalus olla. Ma mäletan, et ükskord kisasid siin, et mis asja, mõni sööb 2-3 muna hommikuks, 1 muna on paras. Sinu valik, aga jäta teised rahule.

Tõesti? Mina kisasin? Pole enda arust 6 kuud postitanud, aga sina TEAD ikka paremini.
Tead, mina ei tea, mis see “ideaalkaal” on. Ma tean, mida peetakse umbes normaalkaaluks, aga sellegi vahel võib olla 15 kilo. Üsna palju. Igaühe enda asi, mida ta tahab. Kahjuks ei ole sina endiselt võimeline aru saama, et mõni ei soovigi süüa hommikul kolme muna. Pole vajadust. Ja teiseks, et teemaalgatajs soovib alla võtta. No edu selles, süües hunnikut mandleid, mune ja võid.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.07 15:18; 06.07 09:16; 06.07 15:51; 06.07 18:21; 07.07 08:45; 07.07 16:10; 08.07 16:32; 08.07 19:36; 13.07 17:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 93 )


Esileht Ilu ja tervis Palun abi – kehakaal ei lange