Esileht Rasestumine ja lapse ootamine palun abi, kellel raseduse ajal kilpnäärmega probleeme olnud?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: palun abi, kellel raseduse ajal kilpnäärmega probleeme olnud?

Postitas:

Peale aastatepikkust mitte rasestumist selgus, et mu probleem võib olla hoopis kilpnäärmes. Sain ravi peale, L-thyroxine 50 mg 1 x päevas. Rasestusin. Nüüd andsin 10 nädalal uued analüüsid ja vastused on sellised:
TSH 0,45
T4 TOTAL 12,90
T4 FREE 1,32
T3 TOTAL 1,58
T3 FREE 3,46
Kuna mul pole absoluutselt aimu, mis see tähendab, siis palun abi. Arst on alles paari nädala pärast. Aru saan nii palju, et T4 näit 12,90 on liiga kõrge, kas liiga palju??? Oskab keegi kommenteerida, olen väga mures. Ei tea, kas peaksin oma annust tõstma või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ära kindlasti annust tõsta. Kui arst on pääri nädala pärast, helista perearstile, ütle mis näidud sul on ja küsi, mitu tabletti peaksid võtma. tema oskab sulle seda kindlasti öelda.
Mina võtan sama tabletti ja sama koguse. hakkasin võtma peale esimest rasedust, teise raseduse ajal tabletikodus ei muutunud (kahjuks näitajaid ei mäleta). rasedus kulges ilusti, sünnitus samamoodi, siiani võtan ikka 1 tableti (kui alustasin, võtsin 0,5).
Aga räägi kindlasti perearstiga, kui võimalik võid ka ämmakale helistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

L-thyroxine süüakse tavaliselt kilpnäärme alatalituse puhul, söön ka ise seda,samas koguses. tsh 0,45 peaks näitama, et sul hakkab tekkima ületalitus, ehk siis sööd liiga palju hormooni. Ma pole küll arst, aga olen nii aru saanud. Soovitaksin sul siiski arst kätte saada ja konsulteerida rohu doseerimise osas. Midagi ohtliku see olla ei tohiks 🙂 nii et ära muretse üleliia!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine palun abi, kellel raseduse ajal kilpnäärmega probleeme olnud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.