Esileht Väikelaps Palun abi – kiire!

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Palun abi – kiire!

Postitas:

Lapsel on paari päevaga tugev allergia välja löönud mis ei taandu. Olen täna otsnud päev läbi aegu allergoloogide juurde (nii riigihaiglad kui era) kuid igalpool järjekorrad.

Nüüd leidsin, et Lasnamäe Medicumi on võimalik ruttu aega saada online broneerides allergoloog Krista Pinker juurde, kuid seal kõrval on kiri \”vajalik saatekiri v.a tasuline\” , kuid ma ei saa aru kas siis kui ma seal aja broneerin on see tasuline või mitte? Sest saatekirja mul pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.02 17:33; 06.02 17:42; 06.02 17:55; 06.02 19:37; 06.02 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui saatekirja ei ole, siis on tasuline. Samas, kui perearstiga on suhted head, siis võid ju kasvõi homme temalt saatekirja saada ja täna rahumeeli tasuta aja ära broneerida.

P.S. Kui allergia sulle tõesti hull tundub ja laps kannatab (hingamine raske, nahk väga sügeleb, ei saa magada vms), siis pöördu parem erakorralisse – saate vähemalt alustuseks ühe süsti, mis sümptome kiiremini leevendab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 17:37; 06.02 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mul on ilma saatekirjata õigus homseks see aeg broneerida? Sellesmõttes, et kui lähen kohale ja selgub et vaja saatekirja ja mul seda pole, siis mis edasi saab?

Ei leia sealt kuskilt tasulise eriarsti abi hindasid ka( v.a see 1,60¤, kuid see vist pole tasulise arstiabi hind??)
Pole kahjuks varasemaid kogemusi online broneerimise ega Lasnamäe Medicumiga.

Alleriga nii hull pole, et kohe erakorralisse pöörduda, kuid märtsi lõpuni sellega kahjuks küll ei kannata oodata. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.02 17:33; 06.02 17:42; 06.02 17:55; 06.02 19:37; 06.02 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Broneerid aja ära ja homme helistad perearstile, et leppisid juba aja kokku. Ma ei usu, et ükski perearst tahab vabatahtlikult allergiat süvitsi uurida ja ravida, seetõttu usun, et saad selle saatekirja ka üsna lihtsalt kätte.

Inimesed teevad nii kogu aeg, ära muretse! ARstid isegi soovitavad nii teha, sest me kõik teame, et järjekorrad on pikad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 17:37; 06.02 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles see allergia avaldub? Kui lihtsalt mingi lööve, mis on alles vähe olnud, siis arst ei tee suurt midagi, laseb anda Zyrtecit, mingit salvi (näiteks Sibikorti) ja ongi kogu lugu. Zyrtec on ka käsimüügis, proovi anda, kas läheb paremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain broneeringuga hakkama! 🙂

Lapsel on suure tõenäosusega toiduallergia (ise kahtlustan gluteeni talumatust ning lisaks sellele ka soja ja tärklist). Hetkel laps 1,5 aastane. Olen pidanud toidupäevikuid ning erinevaid toiduaineid välistanud/koguseid muutnud, kuid asi läheb pigem järjest hullemaks. Mõni päev tundub, et kõik mis laps sööb tekitab talle allergia, mis vahel on nii tõsine et lapsel nägu ja suuümbrus täiesti punane, huugab ning nahk narmendab. 🙁 Kõik mida laps süüa tahaks, on justkui keelatud ning mul mõistus täiesti otsas.

Nüüd viimased 3 päeva on asi nii hull, et lapsel on tekkinud karedad laigud /punased punnikesed (meenutavad kohati nägeslööet) ka kätele ja jalgadele. Kreemitamine ei aita ning kuigi olen gluteeni sisaldava välistanud ning ei anna ühtegi toiduainet nö suures koguses, ei tundu asi paranevat. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.02 17:33; 06.02 17:42; 06.02 17:55; 06.02 19:37; 06.02 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuulsin, et Tallinnas olevat leetrid liikvel…ei tea kas tõepõhi all, kuid kas perearst vaatas lapse üle?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gluteenitalumatus ei ole allergia.

Kas sa lapsele allergiarohtu annad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas õues käite? meil samuti viimase nädalaga hullukuks läinud aga pigem õues (väga vähe aega) käimisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ühtegi allergiarohtu saanud. Perearst on ühekorra varem suunanud nahaarsti juurde ning see oli üle poole aastat tagasi. Soovitatigi nüüd uuesti minna. Nahaarst rohtu ei kirjutanud, kuna sel ajal ei olnud asi nii hull (Soovitas kasutada vaid Essexi kreemi, ning seda oleme ka teinud). Küll aga kreemid ei aita ning asi läheb järjest hullemaks.
Samuti on lapse seedimine korrast ära, seega arvangi, et suure tõenäosusega on asi lapse toitumises. Kahjuks ei saa ma ise üldse aru mida ma valesti teen. 🙁
Loodan seega allergoloogilt abi saada ning kindlasti allergia testi teha(võimaluse korral lausa veretesti).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.02 17:33; 06.02 17:42; 06.02 17:55; 06.02 19:37; 06.02 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi ära jätta/vahetada D vitamiin.
Mina samamoodi mässasin mitu kuud erinevate toitude katsetamisega kuni taipasin D vitamiini ära jätta ja nagu imeväel läks lapse nahk palju paremaks. Siiamaani olen arstide peale vihane, et ükski neist isegi ei soovitanud seda varianti.
Lisaks mõjub talvine kuiv õhk sellisele ketendavale nahale väga halvasti, nii et see, et viimaste päevade jooksul on asi hullemaks läimud, võib olla tingitud ka ilmast mitte söögist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 21:10; 06.02 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme vahetanud D vitamiini, sest alguses Apoviti oma tekitas kohe lööbe lapse esimestel elukuudel ning alates sellest on saanud Devitoli. Devitoliga oleme samuti teinud mitmepäevaseid pause(kuni nädal), et ehk on sellest, kuid olukord ei muutu. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.02 17:33; 06.02 17:42; 06.02 17:55; 06.02 19:37; 06.02 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ajas just Devitol naha väga hulluks (ka Apovit ei sobinud). Seda enam ei mäleta kaua andmise lõpetamisest paremuse poole liikumiseni läks. seda mäletan küll, et kohe kui andmise ära lõpetasin, enam hullemaks ei läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 21:10; 06.02 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Atoopiline dermatiit võib olla väga paljudest asjadest – toiduallergia, muud allergeenid (pesuvahendid ja kodukeemia näiteks, aga võib-olla hoopis tolmulestad, hallitus jms), stress jpm, kõige koostoime. Meie tuttav atoopikus laps elab Saksamaal ja seal tal pole nahaga probleeme, nii kui tulevad hetkeks kodumaale on laps jälle üleni sügelev ja punetav. Nad on ka välja selgitanud osad asjad, millele laps on tõesti väga allergiline: kala (selle proovimisel sai anafülaktilise ¨oki isegi ja see oli õudne), muna, lehmapiim, pähklid, igasugused lisaained toidus, mistõttu peab olema väga kontrollitud allikast toit, paprikad, maasikad jm punased köögi- ja puuviljad. See oli nüüd näiteks, kuivõrd võib põhjuseid olla erinevaid. Kui aga tulevad perega Eestisse, siis on laps pealaest jalatallani ketendav isegi siis, kui sööb ainult kartulit ja keedukapsast. Ilmselt siis ka kliima, ilmastik, stress lendamisest jne mõjutab.
Aitavad hormoonsalvid, aga see ei ole tegelikult ka kõige tervisesõbralikum pidevalt tarvitada. Üldiselt, kui ka avastate koos allergoloogiga, mis on põhimised toiduallergeenid, siis ei pruugi see anda nii häid tulemusi, nagu loodad, et saate lahti. Praegu soovitan lisaks Essexile ka teha kolmisruse tõmmisega vanne, leevendab punetust ja sügelust. Paljudel aitab ka kloorivees ujumas käimine ja õlimähised/õlivannid. Nahaarstist on sageli rohkem kasu, tõesti. Mis ei tähenda, et allergoloogist ei võiks olla. Oleks hea, kui leiaksite endile ühe hea ihuarsti, kellega laabuks pikem koostöö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]edrinxy kirjutas:[/small]
[tsitaat]Gluteeni talumatus ehk tsöliaakia avaldub kõhulahtisusena! See on peensoole talitluse häire kui keha hakkab peensoole seinal olevaid hattusid hävitama ja see tõttu pärsib peensoole tööd ja tekib kõhulahtisus ja puhitused.[/tsitaat]

vat ei avaldu vaid kõhulahtisusena. võib olla just vastupidine olukord, kõht kogu aeg kinni ja pead nö päevatööd vetsus tegema. meie peres ilmselt asi geenidega kaasa saadud. nii kui meie isal see peale 7t aastat arstide vahet jooksmist ja haiglates olemist avastati(me ei saanud teda enne lihtsalt arstile kuniks maks oli omadega läbi ning tõesti ta ei ole alkohoolik, vaid täiskarsklane, kuigi maksteemat lahterdati kohe alkoholi manu).

nüüd peale diagnoosi tegime vennaga ka paari kuu pikkuse toidupäeviku pidamise ja tõesti, selgus tõsiasi, et teatuid aineid sisaldavaid toite vältides on elu kergeb ja lisaks veretest ja biopsia kinnitasid gluteenitalumatust meil vennaga. ja nüüd paari kuu pärast tehkse mul lapsele testid ära.

nii, et alati ei ole määravaks kõhulahtisus gluteenitalumatuse osas, võib olla ka kapitaalselt vastupidine olukord kuigi sellest teisest variandist räägitakse vähe.

aga jah, nahalist muudatust sel teemal ei ole, n punnid või karedad laigud kerel, gluteenitalumatus seedesüsteemi teema siiski

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Palun abi – kiire!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.